Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Sercem mojego systemu jest streamer Musical Fidelity M1Clic i CD transport M1CDT.

 

Tym bardziej podtrzymuję moje rekomendacje odnośnie okablowania. Wg. mnie ta seria MF jest trochę chłodna i nie do końca muzykalna. Oczywiście kwestia gustu.

 

W CD raczej bym nie inwestował (dokupiłbym lepszy DAC lub wymieniłbym cały streamer - może coś w stylu Auralica lub Atolla; DAC 200 / ST200)

 

Jeśli jednak Clic zostaje a nowy odtwarzacz płyt to priorytet, to zamiast CD lepszy byłby atollowy transport do tego Clic'a (np. DR 100). Będzie sporo taniej a efekt ten sam co w przypadku zakupu CD 100.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też tak pomyślałem, choć w przypadku odsprzedaży nie wierzę w "happy endy"... tak czy inaczej straty będą, jak zwykle, dotkliwe :-))) ...

 

Gdyby jednak to zapisuję się jako pierwszy na listę oczekujących ;)) zawsze gdzieś się je upakuje. Vipera możesz wykorzystać jako zasilenie listwy lub kondycjonera, jest to krok do przodu.

 

Wydaje mi się, że nic nie brakuje. Ale wiem, że zawsze może być lepiej.

B&W PM1

 

Jeżeli propozycje kolegi Pantaleon okablowania systemu (głośnikowego) są z przedziału cen TQ green to zaproponuję jako przeciwwagę coś z naszego ogródka. Bardzo dobrą propozycją jest dojrzały w aplikacji bez efakciarstwa, Equilibrium Moonlight. Udaje mu się kontrolować wysokie (nie smaży) może być z rodem lub złotem, polecę jednak rodowane końcówki. Więcej informacji co on potrafi uzyskacie w bezpośrednim kontakcie z kabelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak to zapisuję się jako pierwszy na listę oczekujących ;)) zawsze gdzieś się je upakuje. Vipera możesz wykorzystać jako zasilenie listwy lub kondycjonera, jest to krok do przodu.

Hola hola! Kolega nie czytał chyba wcześniej, to ja jestem pierwszy w kolejce :)

Stoisz za mną kolego :)

 

Jeżeli propozycje kolegi Pantaleon okablowania systemu (głośnikowego) są z przedziału cen TQ green to zaproponuję jako przeciwwagę coś z naszego ogródka. Bardzo dobrą propozycją jest dojrzały w aplikacji bez efakciarstwa, Equilibrium Moonlight. Udaje mu się kontrolować wysokie (nie smaży) może być z rodem lub złotem, polecę jednak rodowane końcówki. Więcej informacji co on potrafi uzyskacie w bezpośrednim kontakcie z kabelkiem.

Też pisałem o Equilibrium, może Anthem R2 ok 1200 pln za komplet, nie odstrasza tak ceną :)

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola! Kolega nie czytał chyba wcześniej, to ja jestem pierwszy w kolejce :)

Stoisz za mną kolego :)

Panowie!!! :-))) jak przyjdzie co do czego to przetnę go dla Was na połowę

... no chyba, że zgłosi się ktoś jeszcze :-)))

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy, jeśli ktoś ma lub zna kogoś kto ma na sprzedaż końcówkę mocy atoll z serii 100 to ja chętnie kupię. Mile widziana każda informacja która pomoże uniknąć zakupu nowego klocka.

 

jeszcze niedawno (2M temu) krążyły 2 szt.

teraz niestety posucha

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, prezez Ciebie prawie się osmarkałem :D :D :D

bo ja mam dobre serce i każdemu chcę nieba przychylić ... :-))) :DDD

 

Bardzo mi się nie spieszy bo póki co mam zadowalający tor słuchawkowy, wiec cierpliwie będę czekał. Z drugiej jednak strony moje AA Phoebe stoją i się kurza bo nie mają nic do towarzystwa.

 

będę miał na uwadze - czasem ktoś mi ktoś wrzuca ciekawe newsy na priv'a

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interkonektów RCA do Atoll, najchętniej stosuję Albedo Blue, Flat lub Geo. Z miedzi świetnie się sprawdzają najtańsze Harmonixy 230 i oczywiście Improved-S.

Z głośnikowych Tellurium, praktycznie większosć modeli zależnie od kolumn i budżetu, Albedo Blue i harmonic 120 Improved.

Sieciówki to oczywiście Enerr, oraz naszej produkcji, srebrne, na rodowanych wtykach Furutecha.

Fajnie kiedyś zaskoczył głośnikowiec Cardas CrossLink Bi-Wire razem z Minas Anor Studia 16Hz i Atoll IN100. Super przestrzeń i świetna, głęboka scena z mnóstwem szczegółów.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interkonektów RCA do Atoll, najchętniej stosuję Albedo Blue, Flat lub Geo. Z miedzi świetnie się sprawdzają najtańsze Harmonixy 230 i oczywiście Improved-S.

Potwierdzam, też okablowałem Albedo FlatOne może bedzie nawet Monolith, a głośnikowy Albedo Air I do tego akustyka i jest git :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interkonektów RCA do Atoll, najchętniej stosuję Albedo Blue, Flat lub Geo. Z miedzi świetnie się sprawdzają najtańsze Harmonixy 230 i oczywiście Improved-S.

Z głośnikowych Tellurium, praktycznie większosć modeli zależnie od kolumn i budżetu, Albedo Blue i harmonic 120 Improved.

Sieciówki to oczywiście Enerr, oraz naszej produkcji, srebrne, na rodowanych wtykach Furutecha.

Fajnie kiedyś zaskoczył głośnikowiec Cardas CrossLink Bi-Wire razem z Minas Anor Studia 16Hz i Atoll IN100. Super przestrzeń i świetna, głęboka scena z mnóstwem szczegółów.

 

Panowie,

 

Weźcie pod uwagę jaki sprzęt posiada kolega Magico: in200+B&W PM1.

 

Ja bym był ostrożny zarówno z Albedo jak i Enerrem. Jak dla mnie Albedo pozostawiają jednak pewną sygnaturę srebra a Enerry (Blue, Violet), jak dla mnie, osuszają średnicę, eksponują przełom średnicy i wysokich tonów (o kompresji niższych składowych nawet nie wspominam). Zarówno Albedo (zwłaszcza Geo) i Enerr to sprzęt raczej do nieco "ociężałych" systemów wymagających "doświetlenia", większej kontroli basu (lub wręcz jego ograniczenia - Enerr).

 

Mając w pamięci brzmienia In200 i PM1, wśród kabli RCA szukałbym czegoś bardziej gładkiego, kolorowego i muzykalnego w stylu Harmonixa lub "krzepkiego" i "gęstego" w stylu WW Silver Eclipse. Jak wspomniałem wcześniej unikałbym raczej Tary Labs M1/M2 (choć to świetne kable), Albedo Geo i Monolitha, Nordosta itp.

 

Co do kabli sieciowych to również uważałbym z rodowanymi wtykami. Zamiast Enerrów zasugerowałbym Furutecha FP - ALPHA 3 / FI-28G / FI-E38G (złocone wtyki). Jest przyjemny, trochę słodkawy. Unikałbym Shunyaty Venom HC, Enerrów (jak wyżej) i VdH.

 

Ale oczywiście wszystko kwestia gustu

 

... aa... no i w tym zestawie może sprawdziłby się MIT Oracle (choć też cena wyjściowa nie jest mała).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież trudno mi powiedzieć, czy Albedo grają jak typowe srebro.

Bardzo można się pomylić zwłaszcza przy odsłuchach w ciemno i nadal twierdzę, że wpływ akustyki ma ogromne znaczenie między innymi na odbiór wysokich.

Wiem co się dzieje gdy zdejmę dyfuzory 2D czy 1D ze ściany zza sprzetu i kolumn, różnica ogromna.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację.

Ciężko mi będzie porównać te wszystkie kable razem ze sobą.

Szczególnie ciężko porównać na odległość.

Ale spróbuję na miarę moich możliwości i to co będe miał dostępne.

Wiem teraz mniej więcej czym się mam kierować.

Pytanie odnośnie kabla sieciowego. Czy sądzicie, że kabel zasilający będzie miał aż taki duży wpływ na zmianę dźwięku?

Czy będzie to różnica znaczna w odsłuchu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie kabla sieciowego. Czy sądzicie, że kabel zasilający będzie miał aż taki duży wpływ na zmianę dźwięku?

 

Testując kable do 1500-2000 pozostawałem sceptyczny w tej kwestii - zmiany były, zazwyczaj niewielkie, poprawa w jednym aspekcie brzmienia pociągała za sobą degradację w innym.

Po zakupie Vipera i Hydry mogę powiedzieć tylko jedno - wpływ jest OGROMNY, JEDNOZNACZNY i KOMPLEKSOWY, jednak wydatek jest masakryczny. U mnie w domu wszystkim szczęki poopadały. Wpływ kabli sieciowych na źródła jest nieco bardziej subtelny (choć czytelny) niż na amplifikację. Niestety jest z tym tyle samo zabawy co z zakupem kabli SC i RCA - kupując "na żywioł" nawet najlepsze sznurki, można sobie zrobić "kuku".

Np. do twojego zestawu raczej nie proponował bym okablowania sieciowego Shunyaty.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Testując kable do 1500-2000 pozostawałem sceptyczny w tej kwestii - zmiany były, zazwyczaj niewielkie, poprawa w jednym aspekcie brzmienia pociągała za sobą degradację w innym.

Po zakupie Vipera i Hydry mogę powiedzieć tylko jedno - wpływ jest OGROMNY, JEDNOZNACZNY i KOMPLEKSOWY, jednak wydatek jest masakryczny. U mnie w domu wszystkim szczęki poopadały. Wpływ kabli sieciowych na źródła jest nieco bardziej subtelny (choć czytelny) niż na amplifikację. Niestety jest z tym tyle samo zabawy co z zakupem kabli SC i RCA - kupując "na żywioł" nawet najlepsze sznurki, można sobie zrobić "kuku".

Np. do twojego zestawu raczej nie proponował bym okablowania sieciowego Shunyaty.

 

Mam do kupienia Power conditioner Isol8 za nie wielkie pieniądze.

Co myślisz o tym, czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia Power conditioner Isol8 za nie wielkie pieniądze.

Co myślisz o tym, czy ma to sens?

 

Niestety nic nie umiem powiedzieć na ten temat. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej materii. Zabawy listwami i kondycjonerami zostawiam sobie na późny deser.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia Power conditioner Isol8 za nie wielkie pieniądze.

Isol8 mini sub vawe zdeklasował Gigawatta PC3 evo info z pierwszej ręki od kolegi, ktory brał ode mnie kabel słuchawkowy do HD600/650.

Rzecz jest do sprawdzenia, ale listwa przy Isolu to leczenie syfa pudrem.

Też będę do isola podchodził w swoim czasie, chociaż po to by sprawdzić.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Szanowni forumowicze. Z uwagi na to, że niedługo prawie roczna córka wyprowadzi się z Naszej sypialni do swojego pokoju powoli myślę o ponownym kupnie stereo gdyż w końcu będzie można sobie posłuchać ;-). Poprzednio posiadałem Denona PMA 1510AE i kolumny Pylon Pearl 25. Na chwilę obecną chciałem przeznaczyć na każdy element ok. 3-3.5 tys. zł. tj. na kolumny, na wzmacniacz, na cd i na odtwarzacz strumieniowy. Tak jednak myślę, że z zakupem cd się wstrzymam bo płyt i tak mam bardzo mało, a tą kasę przeznaczyłbym na lepszy odtwarzacz strumieniowy, a płyt poprzez wejście cyfrowe moge słuchać laptopa lub blu raya. Tak czy siak zastanawiałem się nad zestawem Atoll IN100, Atoll ST100, kolumny Pylon Sapphire 25. Pokój ( sypialnia ) gdzie to wszystko by grało ma wielkość 17 m.kw., sufit skośny ( poddasze ) na całej podłodze wykładzina dywanowa. I tu mam kilka pytań. Wiadomo, że przed zakupem będzie odsłuch bo bez tego ani rusz ale chciałbym zawęzić obszar poszukiwań do 2-3 szt z danego rodzaju więc dlatego te poniższe pytania.

1. Co sądzicie o takim zestawieniu z tymi kolumnami?

2. Jakie inne kolumny podłogowe do tego zestawu byście polecali ( max 4000 za parę )?

3. Jakie kable głośnikowe do tego w cenie 50-70 zł. za metr?

4. Jakie kable RCA do tego zestawu w cenie max 400 pln?

Muzyka jakiej słucham jest różna. Od Dżemu, Ira, Perfect po trochę reggae, pop czasem coś ze Singa, Queen.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Kaziu,

 

ST100 jako punkt wyjścia brzmi dobrze, z tym, że napina budżet.

Zamiast IN100SE, podłączyłbym samą końcówkę AM100SE (jak dla mnie lepsza od integry a 1000PLN zostaje w kieszeni). ST100 ma 2 wejścia analogowe (nie licząc baterii łączy cyfrowych) i przyzwoity przedwzmacniacz analogowy.

 

Niestety nie słuchałem Pylonów ale 17m2 ze skosami to może być ciut mało jak na kolumny podłogowej tych gabarytów. Odsłuch konieczny. Przy tym budżecie warto rzucić uchem jeszcze na Audio Academy Phoebe III,

 

Jeśli pomieszczenie okaże się zbyt małe może warto pomyśleć o czymś mniejszym. Np. nowe Sonus Faberu Venere 1.5 w podstawowych kolorach można kupić już za ok. 4.200 (http://allegro.pl/sonus-faber-venere-1-5-extra-cena-i5306143739.html)

 

Kable zostawiłbym na deser; kiedy sprzęt się wygrzeje i zdefiniujesz kierunki ewentualnych modyfikacji.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Szanowni forumowicze. Z uwagi na to, że niedługo prawie roczna córka wyprowadzi się z Naszej sypialni do swojego pokoju powoli myślę o ponownym kupnie stereo gdyż w końcu będzie można sobie posłuchać ;-). Poprzednio posiadałem Denona PMA 1510AE i kolumny Pylon Pearl 25. Na chwilę obecną chciałem przeznaczyć na każdy element ok. 3-3.5 tys. zł. tj. na kolumny, na wzmacniacz, na cd i na odtwarzacz strumieniowy. Tak jednak myślę, że z zakupem cd się wstrzymam bo płyt i tak mam bardzo mało, a tą kasę przeznaczyłbym na lepszy odtwarzacz strumieniowy, a płyt poprzez wejście cyfrowe moge słuchać laptopa lub blu raya. Tak czy siak zastanawiałem się nad zestawem Atoll IN100, Atoll ST100, kolumny Pylon Sapphire 25. Pokój ( sypialnia ) gdzie to wszystko by grało ma wielkość 17 m.kw., sufit skośny ( poddasze ) na całej podłodze wykładzina dywanowa. I tu mam kilka pytań. Wiadomo, że przed zakupem będzie odsłuch bo bez tego ani rusz ale chciałbym zawęzić obszar poszukiwań do 2-3 szt z danego rodzaju więc dlatego te poniższe pytania.

1. Co sądzicie o takim zestawieniu z tymi kolumnami?

2. Jakie inne kolumny podłogowe do tego zestawu byście polecali ( max 4000 za parę )?

3. Jakie kable głośnikowe do tego w cenie 50-70 zł. za metr?

4. Jakie kable RCA do tego zestawu w cenie max 400 pln?

Muzyka jakiej słucham jest różna. Od Dżemu, Ira, Perfect po trochę reggae, pop czasem coś ze Singa, Queen.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

 

Witam

kaziu106 jeśli mogę coś doradzić,jako iż mam podobne warunki tzn.pokój ok 20m z sufitem skośnym(poddasze)słucham identycznej muzyki co ty,oraz sam posiadam kolumny Pylon Pearl 25 oraz Atoll IN100+CD100 z modułem z wejściami cyfrowymi i gra to naprawdę bardzo fajnie-uważam że to świetne połączenie(wiadomo kolumny te mają pewne ograniczenia i to słychać,ale zapewniam że nie jest żle) Myślę że połączenie z Sapphire 25 byłoby bardzo udane(słyszałem te kolumny na audio show 2014 połaczone z systemem dzielonym musical fidelity+ CD lector i był to jeden z najlepiej grających zestawów,więc wiem że potencjał tych kolumn jest niesamowity)Więc myślę że śmiało mógłbyś zaryzykować z tymi kolumnami

Teraz kwestia reszty,więc tak:

Jeśli myślisz o zakupie IN100 i do tego ST100 to od razu powiem ci że nie ma to sensu i lepszą opcją jest zakupienie samej końcówki AM100 a do tego lepszy streamer ST200-zapłacisz tylko 500zł więcej,ale zyskasz brzmienie duuuużo lepsze,ewentualnie zakup IN200+ CD taki jak ja mam czyli CD100 z modułem cyfrowym i wtedy masz i słuchanie płyt i plików,ale myślę że pierwsza propozycja jest lepsza,szczególnie że bierzesz pod uwagę streamer

Teraz kable głośnikowe-w kwocie jaką dysponujesz to wydaje mi się że jedynym i słusznym wyborem jest Tellurium Q Blue(sam takie posiadam i jestem zadowolony)

Co do RCA to np.Chord Cobra lub Chord Chameleon( zdecydowanie lepszy),Albedo Blue myślę że to udane kierunki

Tak że kolego reszta należy do Ciebie

W razie czego wal z pytaniami śmiało

Nadmienię że początkowo jak kupiłem ten wzmacniacz to wiele rzeczy mi brakowało w dzwięku i i trochę płasko grał ale już teraz po miesiącu wygrzewania jest sporo lepiej i coraz bardziej podoba mi się dzwięk,więc przy ewentualnym odsłuchu w sklepie poproś o sprzęt już wygrzany

Pozdrawiam

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kable głośnikowe-w kwocie jaką dysponujesz to wydaje mi się że jedynym i słusznym wyborem jest Tellurium Q Blue(sam takie posiadam i jestem zadowolony)

Co do RCA to np.Chord Cobra lub Chord Chameleon( zdecydowanie lepszy),Albedo Blue myślę że to udane kierunki

Tak że kolego reszta należy do Ciebie

 

Witam

w związku z powyższym..., w jakim stopniu może zmienić się brzmienie, jeśli zastosuję kable Tellurium ultra Q Blue??

Zestaw jak na stopce, gram głośnikowymi Chordami Odysseyami i nie wiem, czy decyzja o zamianie kabli na Tellurium coś wniesie.

Może bardzie zmiana RCA ??? Z VdH Wind, ...tylko na co??, tak do 1-1,2 K

 

Pozdrawiam Jacek

Edytowane przez jacek1914

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w związku z powyższym..., w jakim stopniu może zmienić się brzmienie, jeśli zastosuję kable Tellurium ultra Q Blue??

Zestaw jak na stopce, gram głośnikowymi Chordami Odysseyami i nie wiem, czy decyzja o zamianie kabli na Tellurium coś wniesie.

Może bardziej zmiana RCA ??? Z VdH Wind, ...tylko na co??, tak do 1-1,2 K

 

Pozdrawiam Jacek

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w związku z powyższym..., w jakim stopniu może zmienić się brzmienie, jeśli zastosuję kable Tellurium ultra Q Blue??

Zestaw jak na stopce, gram głośnikowymi Chordami Odysseyami i nie wiem, czy decyzja o zamianie kabli na Tellurium coś wniesie.

Może bardzie zmiana RCA ??? Z VdH Wind, ...tylko na co??, tak do 1-1,2 K

 

Pozdrawiam Jacek

 

Czołem Jacku,

 

Jestem zagorzałym fanem Tellurium Q, a Blue jest dla mnie prawdziwym hitem (co najmniej do 1kPLN). Niestety nie znam wersji Ultra (szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że istnieje) więc nie mam bladego pojęcia "co w nim siedzi".

Jednak patrząc na twój system (a każdy klocek znam dość dobrze) przede wszystkim zastanowiłbym się nad zmianą RCA. Nie znam VdH, który nie byłby dużą lub bardzo dużą katastrofą a przewinęło się ich MNÓSTWO przez moje systemy. Głośnikowe Windy miałem przez kilka lat.

Zasugerowałbym Ci Harmonixy CI230MK2 Improved (1170PLN za 0,75m). Zamiast suchości, matowości i technicznego "cykania" Winda, otrzymasz muzykalny, spójny, barwny, lekko słodki dźwięk, idealnie pasujący do pary IN100 i SM6. Jedna uwaga - cholernie długo się wygrzewają (2W to minimum), więc do testów koniecznie bierz używanego i nie frustruj się pierwszym kontaktem z nowym.

Oddysey to może nie hi-end ale na ten moment VdH wydaje mi się najsłabszym elementem układanki.

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem Pantaleon.

Tak, też tak sądzę, że VdH jest raczej najsłabszy. Zastanawiam się tylko nad porównaniem tellurium z chordem właśnie. Za chorda 2x2 zapłaciłem ok. 1k, ultra blue za 2 x 3 znalazłem ofertę za 700pln. Wiem, że nie wartość pieniądza gra, ale w jednym z ostatnich hifi choise był ich test i były super ocenione, wyżej niż poprzednie blue bez ultra. Niemniej faktycznie prędzej będę chyba wymieniał RCA: jesteś fanem tellurium, odpowiedz, proponujesz harmonixa, a jak z Twojego doświadczenia grają RCA tellurium blue. Może wystąpiłaby synergia miedzy głośnikowym i RCA Oba z tellurium blue, czy może podkreślą tylko pewne pasmo a drugie po prostu ograniczą, bo raczej nie ma kabli, które byłyby w każdym paśmie jednakowo dobre. Bo wg. Ciebie RCA harmonixa z głośnikowym tellurium blue, bedą sie uzupełniać ?

Pozdrawiam JacL

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym z ostatnich hifi choise był ich test i były super ocenione, wyżej niż poprzednie blue bez ultra

zawsze to jednak nie problem samego kabla a jego dopasowania do reszty systemu

tak czy inaczej i Blu i Black i Green, które miałem okazję przesłuchać wywarły na mnie bardzi dobre wrażenie.

 

Sądzę więc że Ultra Blue mogą być równie udane.

 

Nie próbowałem łączyć TQ Blue RCA z głośnikowymi ale coś mi mówi, że może być za dużo "cukru w cukrze". Blue mają jednak dość wyraźną sygnaturę brzmieniową - obniżenie równowagi tonalnej, dociążenie niższej średnicy, ograniczenie ekspozycji wysokich tonów, co z rozbudowaną przestrzennością może dobrze wpłynąć na brzmienie pary in100 SM6. Boję się jednak, że efekty te "nałożą" się w ostatecznym rozrachunku przy zastosowaniu RCA i SC jednocześnie.

 

proponujesz harmonixa

 

Proponuję Harmonixa, bo jest w zasadzie dość neutralny lecz jednocześnie "słodkawy", "analogowy". Niczego nie ogranicza, nie zmienia ale wypełnia, uplastycznia.

U mnie głośnikowy TQ Blue został zastąpiony właśnie przez H cs120 Improved (oczywiście mówimy tu już o zupełnie innej półce cenowej), który wypadł u mnie nieco lepiej (przyjemniej) od droższego TQ Green. Co nie zmienia faktu, że TQ robi bardzo dobre sznurki.

 

Myślę, że CI230MK2 Improved powinien dobrze zgrać się z każdym kablem - jest dostatecznie przezroczysty / neutralny. Trochę tylko "upiększa" rzeczywistość :-))))

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje odsluchac wszystkie TQ wlacznie do serii ultra black. Jesli chodzi o glosnikowe to lepiej od tego ostatniego wypadl Albedo Air II, typowo napowietrzona scena bez stereotypowych wyostrzen srebra. Co do IC harmonix'a to one bardzo ocieplaja przekaz. Mialem IC wlacznie do HS-101 GP i dopiero ten ostatni zbliza sie do terminu "neutralnosci", ale kosztuje chore pieniadze. Podobnie do ponizszych modeli jak CI230MK2 czy tez HS-101 Improved-S, gra Acoustic Zen Oscar Link w mojej opinii wyceniony w Polsce lepiej niz IC harmonix'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IC harmonix'a to one bardzo ocieplaja przekaz. Mialem IC wlacznie do HS-101 GP i dopiero ten ostatni zbliza sie do terminu "neutralnosci", ale kosztuje chore pieniadze

 

Nie do końca zgadzam się z powyższą opinią. Jak dla mnie Harmonixy nie wykazują żadnych typowych, standardowych objawów ocieplenia; spowolnienia, niskiej konturowości, przesunięcia równowagi tonalnej w dół. Jak wcześniej wspomniałem "cukrzą" ale w trudny do zdefiniowania sposób, nie wpływający na zmniejszenie poziomu wiarygodności przekazu. Raczej umuzykalniają go, uprzyjemniają, sprawiają, że staje się spójny w całym paśmie (przy czym nie mniej dynamiczny, otwarty i szczegółowy).

Taka forma prezentacji jest bardzo uniwersalna i sprawdza się w bardzo wielu zestawieniach sprzętowych przy czym wrzucenie Harmonixa 230 pomiędzy IN100SE i SM6 wydaje mi się szczególnie uzasadnione.

 

Nie miałem kontaktu Albedo Air 2, ale Air 1 znam całkiem nieźle. Nie mówię, że to zły kabel (doceniam przestrzeń), ale coś ze srebra w sobie ma a ponadto eksponuje wyższe składowe z niebezpiecznym, jak dla mnie, akcentem na przełom średnicy i wysokich. Unikałbym takiego sposobu prezentacji w zestawieniu z IN100 i SM6.

 

Oczywiście wszytko kwestia gustu - warto testować samemu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.