Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, że to zły kabel (doceniam przestrzeń), ale coś ze srebra w sobie ma a ponadto eksponuje wyższe składowe z niebezpiecznym, jak dla mnie, akcentem na przełom średnicy i wysokich.

 

Nie mam takiego odczucia, może dlatego że używam dyfuzorów 1D i 2D trochę zabierają tej "natarczywości", jednak faktycznie z IC Albedo FlatOne potrafi zapędzić się i czasem zakłóć, chociaż w muzyce takie zjawiska też mają miejsce. Nie mniej z Monolithem jest większa rozdzielczość, ale już bez kłucia w uszy jak z Flatem.

To kłucie to też nie zawsze, bo wiele zależy od realizacji nagrań.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do da leprzy wymierny efekt :AM100SE + Atoll DAC czy INT200 + ST200.

Kolumn jeszcze nie mam i myśle o P.Topaz, Kef Ls50, nowe tanoje może. Dźwięk głównie wokale i wieczorne słuchanie.

 

Zdecydowanie i bezdyskusyjnie ST200 + AM200SE (tu integra zupełnie nie jest potrzebna - wystarczy końcówka)

 

Nie mam takiego odczucia, może dlatego że używam dyfuzorów 1D i 2D trochę zabierają tej "natarczywości", jednak faktycznie z IC Albedo FlatOne potrafi zapędzić się i czasem zakłóć, chociaż w muzyce takie zjawiska też mają miejsce. Nie mniej z Monolithem jest większa rozdzielczość, ale już bez kłucia w uszy jak z Flatem.

To kłucie to też nie zawsze, bo wiele zależy od realizacji nagrań.

 

Z kablami jest prawie tak jak z pracownikami w korporacjach - w zasadzie nie ma złych, są tylko źle obsadzeni. Od dawna nie rozpatruję sznurków jako niezależnego bytu lecz uzupełnienie istniejącego systemu. Wyobrażam sobie sprzęt do jakiego podpiąłbym Geo albo Monolitha - np. MFidelity serii 6, większości klocków NAD, nieźle powinny zagrać z lampą. Ale raczej nie pokusiłbym się o mariaż np. z Creekami. Towarzystwo IN100SE + SM6 to chyba też nie ten adres. Ale oczywiście jest wiele innych zmiennych, które należy brać pod uwagę - kolumny, pomieszczenie, własny gust.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten DACi 100/200 nie mają wyjść regulowanych po analogu? Kierowałbym się jednak w kierunku daca, mam już serwerek na uniksie for audio oraz dobry konwerter usb/spdif.

Co do ampa to może AM100 lub nawet AM80 wystarczy do wysterowania tańszych Pylonów T.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten DACi 100/200 nie mają wyjść regulowanych po analogu? Kierowałbym się jednak w kierunku daca, mam już serwerek na uniksie for audio oraz dobry konwerter usb/spdif.

Co do ampa to może AM100 lub nawet AM80 wystarczy do wysterowania tańszych Pylonów T.

 

100tka to czysty DAC bez pre.

w 200tce volume control działa w formacie analogowym (dodatkowy bonus to dobry wzm. słuchawkowy). Fajna opcja ale; ... brak wejść analogowych oraz wymaga zewnętrznego źródła. ST200 kosztuje 1500 więcej ale jest pozbawiony powyższych ograniczeń.

AM100SE to jak dla mnie "best buy" w swojej cenie. AM80 nie słuchałem.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście kupili mam Stream magic 6 czy kupić AM100SE czy IN100SE

 

pytanie czy wykorzystujesz jakieś źródła analogowe (gramofon?) - jeśli tak, to jesteś "skazany" na integrę - o ile dobrze pamiętam SM6 nie ma wejść analogowych,

jeśli decydujesz się tylko na odsłuch ze streamera (lub urządzeń cyfrowych - CD/DVD/BDP) to końcówka będzie i tańsza i nieco lepsza.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

 

pytanie czy wykorzystujesz jakieś źródła analogowe (gramofon?) - jeśli tak, to jesteś "skazany" na integrę - o ile dobrze pamiętam SM6 nie ma wejść analogowych,

jeśli decydujesz się tylko na odsłuch ze streamera (lub urządzeń cyfrowych - CD/DVD/BDP) to końcówka będzie i tańsza i nieco lepsza.

Dzięki

Nie słucham źródeł analogowych ale czytałem ze SM6 średnio jeśli chodzi oprzedwzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham źródeł analogowych ale czytałem ze SM6 średnio jeśli chodzi oprzedwzmacniacz

Pewno w porównaniu z Atollem ST200, który kosztuje 2x tyle, to może wychodzi średnio, ale w swojej cenie nie sądzę żeby było źle, raczej wręcz przeciwnie.

A jak wziąć pod uwagę obecne ceny lub rynek wtórny, to zaryzykuję twierdzenie, że to rewelacja.

:)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham źródeł analogowych ale czytałem ze SM6 średnio jeśli chodzi oprzedwzmacniacz

 

... ja to dziś młodzież mawia "dupy nie urywa". Niestety, w odróżnieniu od Atolli, regulacja odbywa się w domenie cyfrowej, co oznacza postępującą "degenerację" sygnału wraz ze zmniejszaniem natężenia dźwięku. Niemniej, przy standardowych poziomach nie jest wcale tak źle.

 

Ktoś pisał ze sm6 kastruję dźwięk jako przed wzmacniacz

 

... bez przesady. Wszytko jest kwestią punktu odniesienia.

 

AM100SE mogę kupić nową za 2330 ktoś kupił taniej?

 

to zdecydowanie za wysoka cena jak na używkę

zazwyczaj chodzą po 1600-1900 (max.), a czasem nawet taniej.

ja sprzedałem jedną za 1850 (i uznałem to za wyczyn) a drugą za 1575 (o ile dobrze pamiętam).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

 

... ja to dziś młodzież mawia "dupy nie urywa". Niestety, w odróżnieniu od Atolli, regulacja odbywa się w domenie cyfrowej, co oznacza postępującą "degenerację" sygnału wraz ze zmniejszaniem natężenia dźwięku. Niemniej, przy standardowych poziomach nie jest wcale tak źle.

 

 

 

... bez przesady. Wszytko jest kwestią punktu odniesienia.

 

 

 

to zdecydowanie za wysoka cena jak na używkę

zazwyczaj chodzą po 1600-1900 (max.), a czasem nawet taniej.

ja sprzedałem jedną za 1850 (i uznałem to za wyczyn) a drugą za 1575 (o ile dobrze pamiętam).

Nową za 2330 używki występują bardzo rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał ze sm6 kastruję dźwięk jako przed wzmacniacz

AM100SE mogę kupić nową za 2330 ktoś kupił taniej?

Ten ktoś napisał z jaką końcówką i na jakim okablowaniu?

Bo jak słyszę takie bzdury, to chciałbym wiedzieć co spowodowało takie wnioski, będę mocno bronił zestawienia CA SM6 z AM100, bo jak już kiedyś pisałem słyszałem wiele droższy sprzęt i nie chciałbym się z tamtym zamienić na CA SM6 z AM100 zwłaszcza w tamtych warunkach akustycznych.

Swoją drogą ten ktoś komu wykastrowało dźwięk w CA SM6 niech wsadzi w niego choćby niedrogi bezp. AHP wepnie porządny kabel zasilający i zobaczy co się stanie, chociaż bez tego też nie jest źle, ale dużo zależy od spasowania systemu i dotyczy to całego toru, pomijam akustykę bo zakładam, że szanujący się meloman "audiofil" zadbał o nią.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

zazwyczaj chodzą po 1600-1900 (max.), a czasem nawet taniej.

ja sprzedałem jedną za 1850 (i uznałem to za wyczyn) a drugą za 1575 (o ile dobrze pamiętam).

dziwne że tak dużo tracą na wartości skoro są takie dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne że tak dużo tracą na wartości skoro są takie dobre

 

Tu nie chodzi o obiektywną wartość (jakość) sprzętu. Znasz sprzęt audio, który, z drugiej ręki, wkrótce po kupieniu, nie "zjeżdża" z ceną o 40-50%?

Kalkulacja jest prosta zwłaszcza dla osób kupujących z fakturą - jeśli możesz odliczyć VAT i CIT (ok. 40%, nie wdając się w złożoną matematykę), to kupujesz nowy. Jeśli ma cię zainteresować używka chcesz min. 50% upustu. To tego typu "gracze" (często handlarze) kształtują poziom ceny. Z reszta nie tylko oni. Spójrz na politykę sklepową. Np.: Sonus Faber Olympica II - normalna cena salonowa ok. 34.000. Ale jeśli poszukasz (chętnie wskażę stosowny adres) cena w sklepie internetowym - 22.000 NOWE!!!!. Zgadnij ile będę kosztowały po 2 latach od kupienia. Oczywiście w granicach 12-15.000 max. Czyli mniej niż 40% pierwotnej, oficjalnej ceny salonowej. Z drugiej strony, pomyśl jakie marże mają salony audio (!!!).

Z Atollem jest podobnie. Cena wyjściowa AM100SE (czarnej) - 2990. Jednak nie od dziś wiadomo, że uzyskanie rabatu rzędu 15% nie jest szczególnie trudne (rzekłbym automatyczne). A więc pozostaje jakieś 2.550,00 (nowy, pachnący, na gwarancji). Jakim więc cudem używka może kosztować 2.330???.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

 

Tu nie chodzi o obiektywną wartość (jakość) sprzętu. Znasz sprzęt audio, który, z drugiej ręki, wkrótce po kupieniu, nie "zjeżdża" z ceną o 40-50%?

Kalkulacja jest prosta zwłaszcza dla osób kupujących z fakturą - jeśli możesz odliczyć VAT i CIT (ok. 40%, nie wdając się w złożoną matematykę), to kupujesz nowy. Jeśli ma cię zainteresować używka chcesz min. 50% upustu. To tego typu "gracze" (często handlarze) kształtują poziom ceny. Z reszta nie tylko oni. Spójrz na politykę sklepową. Np.: Sonus Faber Olympica II - normalna cena salonowa ok. 34.000. Ale jeśli poszukasz (chętnie wskażę stosowny adres) cena w sklepie internetowym - 22.000 NOWE!!!!. Zgadnij ile będę kosztowały po 2 latach od kupienia. Oczywiście w granicach 12-15.000 max. Czyli mniej niż 40% pierwotnej, oficjalnej ceny salonowej. Z drugiej strony, pomyśl jakie marże mają salony audio (!!!).

Z Atollem jest podobnie. Cena wyjściowa AM100SE (czarnej) - 2990. Jednak nie od dziś wiadomo, że uzyskanie rabatu rzędu 15% nie jest szczególnie trudne (rzekłbym automatyczne). A więc pozostaje jakieś 2.550,00 (nowy, pachnący, na gwarancji). Jakim więc cudem używka może kosztować 2.330???.

Nowy AM100SE 2330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników In100SE. Jak wzmacniacz sprawdza się jako napęd słuchawek? Noszę się z zamiarem zakupu słuchawek i nie wiem czy składać oddzielny system tylko do nauszników czy też mój IN100 wystarczy do napędzenia słuchawek z przedziału cenowego 1000-1500 pln.

Edytowane przez eloy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was mostkował już dwie końcówki am200? Mam dzisiaj na testach am200 z pre lavardin c62 i gra to rewelacyjnie. Ale brakuje mi porządnego zejścia na basie i przysłowiowego trzymania głośników za mordę tak jak w A klasie.

 

Ja. Wciąż poważnie rozważam to rozwiązanie.

Skutki są częściowo zgodne z twoimi oczekiwaniami - znacznie lepsza kontrola basu, lepsza dynamika (zwłaszcza mikro). Rozciągnięcie basu ("zejście") pozostaje plus minus na podobnym poziomie.

Pod względem technicznym jest z tym jednak pewien mały problemik. Ustawienie terminali głośnikowych w końcówce jest takie, że po zmostkowaniu, z trudem daje się podpiąć niektóre typy kabli.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników In100SE. Jak wzmacniacz sprawdza się jako napęd słuchawek? Noszę się z zamiarem zakupu słuchawek i nie wiem czy składać oddzielny system tylko do nauszników czy też mój IN100 wystarczy do napędzenia słuchawek z przedziału cenowego 1000-1500 pln.

Jeśli chcesz przejść czasem na słuchawki to warto wejść w system słuchawkowy, z dziurki na pierwszy rzut ucha może się wydawać bardzo O.K. do momentu, kiedy tych samych słuchawek nie posłuchasz z "dedykowanego" wzmacniacza.

Niestety w systemie słuchawkowym to taka sam zabawa jak w typowym systemie audio z głośnikami, wiele tu zależy od preferencji brzmieniowych, więc pogoń za króliczkiem dopiero się zacznie :)

Tutaj masz róznice brzmieniowe miedzy słuchawkami, wzmacniaczami, zacznie się recabling słuchawek etc.

Bawię się w recabling to należy w tym momencie wspomnieć, że warto z tego względu szukać słuchafonów z wypinanymi kablami, bo warto w każdym wypadku wymienić stockowe na cóś lepszego :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.