Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekuje lepszej dynamiki większego wykopu, kable tu raczej nie pomogą, chyba że się mylę

 

Pomogą. Głośnikowe TQ Black czy Acoustic Zen Epoch dają taki efekt. Perkusja na Blacku brzmi fenomenalnie z wykopem, a Epoch to wulkan energii. Tylko zawsze jest pytanie czy to jest to czego szukasz, bo zbyt dużo powera jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Pomogą. Głośnikowe TQ Black czy Acoustic Zen Epoch dają taki efekt. Perkusja na Blacku brzmi fenomenalnie z wykopem, a Epoch to wulkan energii. Tylko zawsze jest pytanie czy to jest to czego szukasz, bo zbyt dużo powera jest męczące.

mam Ushery 602 ktòre grają dość ciemno trochę rozjaśnienia im nie zaszkodzi obecnie muszę dość mocno odkrecić Atolla aby była dobra dynamika w sm6 tak przyzwoicie zaczyna grać od -16 w zwyrz przy cichym graniu jest trochę nijako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sm6 tak przyzwoicie zaczyna grać od -16 w zwyrz przy cichym graniu jest trochę nijako

 

być może być konsekwencja regulacji głośności w domenie cyfrowej SM6 - poniżej pewnego progu pierwsza "pada" mikrodynamika" ... kablami trudno będzie się z tym uporać, choć generalnie eksperyment z wymianą sznurków na bardziej przejrzyste może wnieść pewną poprawę

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

być może być konsekwencja regulacji głośności w domenie cyfrowej SM6 - poniżej pewnego progu pierwsza "pada" mikrodynamika" ... kablami trudno będzie się z tym uporać, choć generalnie eksperyment z wymianą sznurków na bardziej przejrzyste może wnieść pewną poprawę

tak pada mikrodynamika myślę że chyba lepszym rozwiązaniem jest kupno preama niż ładowanie się w drogie kable

Czy ktoś z was łączył pre Rotela z Atollem AM100se co o takim połączeniu myślicie np. Rotel RC-995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Ushery 602 ktòre grają dość ciemno trochę rozjaśnienia im nie zaszkodzi obecnie muszę dość mocno odkrecić Atolla aby była dobra dynamika w sm6 tak przyzwoicie zaczyna grać od -16 w zwyrz przy cichym graniu jest trochę nijako

Na jakiej muzyce jest tak nijako?

Ja słucham zazwyczaj na -20 czasem zejdę do -16do -12 ale tylko w przypadku cicho nagranych płyt.

Mnie taka głośność wystarcza w składach jazzowych, pop, czy jakiejś akustycznej.

 

tak pada mikrodynamika myślę że chyba lepszym rozwiązaniem jest kupno preama niż ładowanie się w drogie kable

Czy ktoś z was łączył pre Rotela z Atollem AM100se co o takim połączeniu myślicie np. Rotel RC-995

Nie kombinuj, to dodatkowe koszty okablowania IC, czy zasilające.

Pisałem już, rozmawiałem na ten temat z recenzentem AV i stweirdził, ze jakiś tam pre-amp nie ma sensu chyba że miał na mysli pre za 7-8tys, albo więcej.

Też wspomniał o dodatkowym okablowaniu w torze audio chodziło o IC.

Wiele można zmienić zasilaniem, wiem jest wielu stukających się w czoło na taką wieść, ale do mnie wjeżdża Isol 8 mini sub Axis, a były już Enerr AC Point świetny zresztą i listwa Enerr Power Point też bdb w tej cenie.

Isol8 Axis powoduje że wszystko gra swobodniej bas nie jest rozdmuchany, ale czuć że ma rezerwę wsyokie są perliste i subtelne scena przez to robi się szersza i zarazem głębsza.

No, ale u mnie przeważa muzyka jazzowa .

Axisa mogę mieć w bdb cenie i nie mogę tego przepuścić, oj nie :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Oczywiście taka listwa, czy kabel nie spowoduje że bedzie grało Ci głośniej, chodziło raczej że nie będzie nijak.

:)

dzięki za zainteresowanie

a więc co wymienić aby grało lepiej przede wszystkim oczekuje szerszej sceny, lepszej separacji instrumentòw, lepiej brzmiących blach

dużo słucham jazzu, muzyki elektronicznej, filmowej, pop, blues

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie z akustyką?

To co potrafią zrobić ze sceną dyfuzory drewniane 1D i 2D to nie wiem, czy jakikolwiek kabelek jest w stanie.

Spróbuj jeszcze coś zrobić z ustawieniem kolumn, tu trzeba metodą prób i błędów, np.powiekszyć bazę miedzy głośnikami, odsunąć głośniki od tylnej ściany, skierować bardziej do środka lub w przeciwną stronę, znaleźć właściwy punkt odsłuchu etc.

Kable nie są remedium na wszystko co się dzieje w dźwięku, chociaż musze przyznać że przejście z DNM Resona na Albedo Air I spowodowało tzw. opad szczęki :D

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój ma 35m są trzy dywany meble stół krzesła witryna dwie kanapy, tak że akustyka nie jest zła co do kabli głośnikowych Abedo Air to cena zaporowa dla mnie

Rynek wtórny zostaje, ale jeszcze Tellurium QB są bardzo chwalone :)

Więc zobacz jeszcze ustawienie kolumn, może na tym polu będzie można coś zmienić.

Stań w miejscu odsłuchu lub na środku i poklaszcz sobie zobaczysz jaką masz akustykę :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

akustyka idealna nie jest wcześniej sprzęt miałem w pokoju 20m drewniana podłoga teraz panele całość grała inaczej było super wytłumienie obecnie minimalne echo jest ale żadne panele akustyczne nie wchodzą w grę, pokój świeżo po remoncie, co do ustawiania kolumn to już wszystko przerabiałem. Ogólnie to gra fajnie ale na niskich poziomach głośności brakuje mi tego czegoś tzn. to co pisałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akustyka idealna nie jest wcześniej sprzęt miałem w pokoju 20m drewniana podłoga teraz panele całość grała inaczej było super wytłumienie obecnie minimalne echo jest ale żadne panele akustyczne nie wchodzą w grę, pokój świeżo po remoncie, co do ustawiania kolumn to już wszystko przerabiałem. Ogólnie to gra fajnie ale na niskich poziomach głośności brakuje mi tego czegoś tzn. to co pisałem powyżej

 

Dzisiaj jest wiele absorberów, czy tzw. hybrydowych paneli które wręcz zdobią salon i mają duży współczynnik akceptacji żony :)

Mogły by poprawić rysunek sceny etc.

W moim przypadku jest adaptacja akustyczna i może stąd wynikają różnice w reg. głośności z CA SM6, że mogę ze spokojem na -20 i tak zazwyczaj słucham, a czasem -22, ale też jak pisałem są płyty, że robię -12.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a nie lepiej byłoby w Twoim przypadku zamiast ładować siano w magiczne drogie kable i stoliki, zainwestować je po prostu w lepsze kolumny, bo to chyba teraz u Ciebie stanowi wąskie gardło. Wyjść po prostu ponad budżetowe skrzynki. Wierzę że Eposy sa bardzo dobre, ale skoro mogłoby być jeszcze lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a nie lepiej byłoby w Twoim przypadku zamiast ładować siano w magiczne drogie kable i stoliki, zainwestować je po prostu w lepsze kolumny, bo to chyba teraz u Ciebie stanowi wąskie gardło. Wyjść po prostu ponad budżetowe skrzynki. Wierzę że Eposy sa bardzo dobre, ale skoro mogłoby być jeszcze lepiej ?

 

Nie chcę ich zmieniać w sumie wszystko jest na podobnym poziomie w segmencie B chociaż niby streamer AV klasyfikuje wyżej, ale to są ichnie tabelki rankingowe.

Po tym jak wsadziłem w nie Mundorfy Supreme nie wiem, czy nie musiałbym szukać czegoś powyżej 8kzł.

To dobra konstrukcja, zwrotka tylko dla kopułki dzisiaj już tak nie robią nawet z hi-end corner na Szewskiej pan to potwierdzał, a przy okazji obsmarował kolumny AP i wiele innych, gdzie pakują w zwrotnice jak leci i ilość, a nie jakość dzisiaj dla większości marek się liczy.

A wiesz, że mam hopla żeby kupować coś używanego to ciężko mnie przekonać, jeśli chodzi o kolumny to sam wiesz że trudno nieraz o zadbane konstrukcje

.

Nie zawsze też wystarczy wymienić kolumny, czy wzmacniacz właśnie uważam że często ludzie popełniają taki błąd zamiast zadbać o akustykę na przykład, nie mówię o bezpiecznikach czy kondycjonerach bo to indywidualna sprawa każdego z nas, ale sam kiedyś po zmianie mieszkania i warunków pozmieniałem wszystko, a wystarczyło zająć się adaptacją akustyczną jako tako :)

 

Poza tym na razie chcę się na tym etapie zatrzymać, dlatego doszlifowuję bezpiecznikami i kondycjonerami :D :D :D

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Atoll IN 100 ma już nabite ok 600h grania i jest pysznie ale...Spięty mam go głośnikowym Tellurium Q Blue i powiem że troszkę po wygrzaniu wydaje mi się że brzmienie jest delikatnie zbyt ciemne(wiem że to wina głośnikowego)oraz brakuje mi odrobinę więcej stereofoni,przestrzenności dzwięku,minimalnie większej detaliczności,Generalnie będę się przymierzał do zmiany kabli głośnikowych-mam dwa typy-Tellurium Q Black oraz Albedo blue,który będzie lepszy i zaoferuje lepsze brzmienie,jeszcze biorę pod uwagę Tellurium Q Ultra Blue(ostatnio czytałem bardzo pozytywny ich test i generalnie zachwalali że to najlepsze kable do 1000zł,więc też mocno je rozważam)

Doradzcie koledzy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Atoll IN 100 ma już nabite ok 600h grania i jest pysznie ale...Spięty mam go głośnikowym Tellurium Q Blue i powiem że troszkę po wygrzaniu wydaje mi się że brzmienie jest delikatnie zbyt ciemne(wiem że to wina głośnikowego)oraz brakuje mi odrobinę więcej stereofoni,przestrzenności dzwięku,minimalnie większej detaliczności,Generalnie będę się przymierzał do zmiany kabli głośnikowych-mam dwa typy-Tellurium Q Black oraz Albedo blue,który będzie lepszy i zaoferuje lepsze brzmienie,jeszcze biorę pod uwagę Tellurium Q Ultra Blue(ostatnio czytałem bardzo pozytywny ich test i generalnie zachwalali że to najlepsze kable do 1000zł,więc też mocno je rozważam)

Doradzcie koledzy

Pozdrawiam

 

Chcesz przestrzeni i detaliczności na bdb poziomie to spróbuj Albedo Air I, troszkę kosztem basu, ale ten zakres zyskuje za to na rozdzielczości i sprężystości. Jak nie jesteś basolubem, to warto spróbować.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Atoll IN 100 ma już nabite ok 600h grania i jest pysznie ale...

powiem że troszkę po wygrzaniu wydaje mi się że brzmienie jest delikatnie zbyt ciemne

 

To może być również pozycja kolumn - jak mają za ciasno to grają ciemno i mniej czytelnie. Takie własne doświadczenie poparte eksperymentalnie :)

 

A z innej beczki - muszę się podzielić tym, że jestem bardzo zadowolony z przystawki z wyjściami cyfrowymi w CD 100 SE2 - wykorzystuję wszystkie i ten przetwornik C/A służy za centrum integracji dźwięku :) TV, Blue-Ray, komputer (lub smartfon) i wszystko gra. Zaoszczędzone na dodatkowym DAC-u a ten gra wyśmienicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.