Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

- czy wyłączać go tylnim przyciskiem, czy lepiej zostawiać na standby - dużo proądu idzie wtedy? W instrukcji napisane że lepiej 30min przez odsłuchem włączyć, czyli teoretycznie się go wyłącza z tyłu skora sama instrukcja o tym wspomina?

 

Z tego co pamiętam, to instrukcja opisuje też, że preferowane jest niewyłączanie sprzętu z prądu i zostawienie go w trybie stand-by. Tą samą informację można uzyskać od dystrybutora Atoll'a. Różnica w rachunkach za prąd pewnie jakaś jest, ja nie odczułem drastycznego zwiększenia, a trzymam na stand-by. Z ostatnich obserwacji (przymusowe wyłączenie na dwie doby) optymalnie/normalnie zagrał ok. 24h po ponownym włączeniu ;)

 

- czy to normalne że delikatnie słychać jakieś buczenie? nawet jak jest na standby?

 

To akurat zależy od sieci domowej i/lub egzemplarza. Jak prześledzisz wątek to okaże się, że jednym buczy drugim nie. U mnie buczy, ale nie wpływa to w żaden sposób na odsłuch, więc nie stresuję się.

 

Gratuluję zakupu. A jak ogólne wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory słuchałem stereo na ampli HK AVR370 z cd HD980, który też mam jeszcze. Różnica ogromna. Teraz słychać więcej, dynamiczniej, żywiej, klarowniej, bas lepiej kontrolowany, nie buczy już i więcej wyższych tonów niż było oraz średnicy. HK to w porównaniu do Atolla ciemny typ, bardzo... Musiałem podłączyć kolumny na standardowe wejścia, bo do tej pory miałem na +2 db tweeter. Teraz na niektórych płytkach słyszę tyle basu co wcześniej, ale lepiej kontrolowanego, a na niektórych mniej... Wcześniej na wszystkich miałem dużo basu, za dużo...

Teraz zastanawiam się nad kablami. Mam obecnie kable Cordial CLS 240 2*4.0. Zastanawiam się czy zmiana na jakieś Melodiki czy tellurium q blue, bo do 100zl za metr max myślę, poukłada lepiej dzwięk, sprawi że będzie taki bardziej "analogowy". Musze jeszcze trochę posłuchać sprzętu. Zastanawiam się też nad zmianą CD na Atolla, ale z tym później jak bedzie okazja....

 

Poczekam jeszcze i sprawdze czy buczy czasami czy zawsze... Czy można to jakoś zniwelować jakims filtrem, czy to zalezy od sprzetu tylko?

 

S

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na buczenie można spróbować DC bloker, choć u mnie zmieniał dźwięk na tyle, że dałem spokój. Pętla masy to też jest opcja choć to się raczej powinno objawić również buczeniem w głośnikach. Stawiałbym raczej na jakiś sprzęt, może nawet sąsiada, siejący do sieci. U mnie to słychać jakieś 5-10 cm od wzmacniacza, dalej już nie, więc odpuściłem szukania przyczyn.

 

Co do kabli głośnikowych ja akurat mam Tellurium Q Ultra Blue i polecam. Wydaje mi się, ze dopłata w stosunku do zwykłego blue jest zasadna.

Edytowane przez Maciej_59543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam do Was jeszcze jedno pytanie w sprawie kabli głośnikowych i kabla RCA idącego z cd.

 

 

Jak słucham cicho jest ok, ale jak głośniej już to bas jest czasami za bardzo rozciągły, mniej punkcyjny, za dużo go przy muzyce jazz. Czy jakimś kablem to można poprawić? Aktualnie mam podłączone cd przez PROLINK EXCLUSIVE, a kolumny przez Cordial CLS 240 2*4.0

 

Chciałbym by dzwięk troszkę był bardziej w ryzach, bas bardziej punktowy. Niestety nie mam dużo kasy na kable. Max to jakieś 100zł za 1 metr.

 

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad zmianą CD na Atolla, ale z tym później jak bedzie okazja....

 

Zerknij kolego na to:

 

http://allegro.pl/atoll-cd-200-se-gwarancja-nowy-2mce-i6293903206.html

 

Co do kabli głośnikowych ja akurat mam Tellurium Q Ultra Blue i polecam. Wydaje mi się, ze dopłata w stosunku do zwykłego blue jest zasadna

 

W pełni się z kolegą zgadzam zaiste dobra konfitura okablowania. Słowem sprawdza się dla Atolla

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

do mojego zestawu sprawdził się kabel Qed Silver Anniversary XT i dzwięk jest po prostu piękny.... Wczoraj siedziałem i słuchałem aż nie chciało mi się odejść. Pierwszy raz słyszałem jak dzwięk wyszedł poza kolumny.... Wcześniej nie wiedziałem o co wszystkim chodzi...

 

Mam tylko jeszcze kilka pytań, a mianowicie kolumny mam podłączone do wzmacniacza, a ampli /HK AVR370/ z wyjścia na wzmak przez rca do wejścia bypass wzmacniacza. Ampli ma funkcje sieciowe i odtwarzam nim pliki bezstratne z dlna.

 

Moje pytania są takie:

 

1. Czy na dzwięk wychodzącyz ampli /pliki dlna/ do wzmaka - kolumn ma wpływ tylko ampli czy też wzmacniacz? Czy jak podłącze kolumny bezpośrednio do ampli to będzie taki sam dzwięk?

2. Jak w Atollu przełącze na bypass do którego mam podłączony ampli, to w kolumnach słychać takie delikatne brzęczenie, czy buczenie, niezależnie czy jest uruchomiony ampli czy nie. Co to może być i jak się tego pozbyć? Generalnie moj Atoll cały czas delikatnie sobie buczy...

3. Czy wzmak w takim podłączeniu odciąża ampli jeśli oglądam film w trybie wielokanałowym? Czy wzmak tylko przepuszcza dzwięk i nic nie ma wspólnego za jego wzmocnienie, czy obróbkę?

4. Jak mam przełączone na bypass nie mogę wyłączyć wzmaka, dopiero jak przełączę na inny tryb. Czy to normalne?

5. Wzmak mam cały czas na standby i jest lekko ciepły jak go dotknę na górze. Czy to normalne?

 

 

 

pozdrawiam

S

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się kabel wpasował. Najlepsza droga to samemu przetestować :)

 

Co do pytań:

 

Ad 1. I jedno i drugie, ampli działa jako przedwzmacniacz i niewątpliwie również ma wpływ na sposób prezentacji dźwięku całego systemu. Im lepsze poszczególne elementy tym lepsza całość. Jak podłączysz kolumny albo tu albo tu to z reguły dźwięk będzie inny.

 

Ad 2. Wg. mnie ten typ tak ma. U mnie był dokładnie ten sam objaw więc podłączyłem streamer po prostu jako źródło. Może wspomniany już DC bloker coś pomoże, ale generalnie trzeba się chyba do tego przyzwyczaić lub nie ;). Wydaje mi się też że same końcówki (oznaczenie AM) zachowują się tu nieco inaczej.

 

Ad 3. Odciąża? Raczej nie. Atoll działa w podobny sposób jak przy słuchaniu muzyki czyli ma wpływ na frontowe kolumny. Z ampli idzie sygnał do wzmaka i na pozostałe kolumny w systemie wielokanałowym.

 

Ad 4. To jest normalne w trybie końcówki mocy, że cały czas jest w trybie on. Teoretycznie końcówka mocy zawsze powinna być włączona w celu zachowania optymalnych warunków pracy.

 

Ad 5. Normalne.

Edytowane przez Maciej_59543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wydaje mi się, żeby było więcej mocy. Raczej to jest kwestia, że jakość końcówek mocy wzmacniacza jest lepsza, i powierzenie mu obsługi kanałów frontowych lewego i prawego przyniesie poprawę jakości odtwarzania muzyki i dźwięku. Ampli w trybie wielokanałowym raczej z zasady rozdziela moc odpowiednio na wszystkie kanały, niezależnie od tego czy podłączysz dodatkowy wzmacniacz czy kolumny bezpośrednio. Choć pod kątem obciążenia wyjść głośnikowych może i jest jakaś różnica.

Edytowane przez Maciej_59543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko

 

atoll in100se + vienna acoutics bach grand

 

co mysliscie o takim zestawieniu ? pokoj 25m2

 

Znam koncepcję brzmienia Vienny, choć akurat nigdy nie miałem do czynienia z Bach'ami - znam za to Mozart'y i Haydn'y.

Sądzę, że ten mariaż powinien się udać.

Słodkawa i nieagresywna góra kolumn powinna dobrze zgrać się z nieco drapieżnymi wysokimi tonami In100Se.

Plastyczna średnica kolumn powinna wesprzeć lekko wycofaną średnicę Atolla.

Mniej energetyczny i konturowy bas Vienny powinien żywo zareagować na "kopyto" wzmacniacza.

 

Jedyne co mnie nieco martwi to wielkość pomieszczenia. W 25m2 widziałbym raczej Mozarty niż Bachy.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam koncepcję brzmienia Vienny, choć akurat nigdy nie miałem do czynienia z Bach'ami - znam za to Mozart'y i Haydn'y.

Sądzę, że ten mariaż powinien się udać.

Słodkawa i nieagresywna góra kolumn powinna dobrze zgrać się z nieco drapieżnymi wysokimi tonami In100Se.

Plastyczna średnica kolumn powinna wesprzeć lekko wycofaną średnicę Atolla.

Mniej energetyczny i konturowy bas Vienny powinien żywo zareagować na "kopyto" wzmacniacza.

 

Jedyne co mnie nieco martwi to wielkość pomieszczenia. W 25m2 widziałbym raczej Mozarty niż Bachy.

 

dokladnie mam takie samo zdanie,

co do mozartow, coz, tez bym je wolal, jak sie pojawia za miesiac albo rok, to pewnie kupie, i bachy sprzedam, gdyby wypadly lepiej, ale wszystko na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, która z końcówek: ma100 czy am100 se do przedwzmacniacza lampowego i kolumn vienna acoustics bach grand (4 Ohm; 90 dB) - zależy mi na jak najprzyjemniejszym,

nierozjaśnionym brzmieniu. Słucham jazzu, bluesa.

Z góry dziękuję za wszelkie rady

 

am100se jest poważniejszą i generalnie lepszą konstrukcją ale byłbym ostrożny w łączeniu jej z lampowym pre - chyba, że to pre stawia na transparentność / przejrzystość brzmienia. Jeśli to lampowa, przegrzana klucha ze stępioną górą i rozwlekłym basem to chyba bym tych klocków nie łączył.

 

Jazz, rock, blues wymagają zadziorności i "błysku" których to połączenie może nie dać

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pantaleon.

Bardzo dziękuję za syntetyczną ocenę kolumn. Z Magnepanów z oczywistych względów zrezygnuję, KOTY w domu ;-)

Prawdopodobnie Triangle pójdą w obroty, lub Elac, te ostatnie najbliżej budżetu.

 

Witam Atollowców ;-)

Wreszcie po wielu perturbacjach dotarł AM/ST200, nawet z Phoebe poprawa dźwięku, przestrzeni, powietrza....super, w porównaniu do in100se.

Poza tym ST200 vs. CA Stream Magic o klasę, ba o dwie lepszy. Co prawda w CA/SM bardziej intuicyjna obsługa, ale Atolla już rozkminiłem.

Problem tylko mam z bezpiecznikami ( w sieci domowej ) . W in100 wywalało czasem 1-2x m-c. AM/ST200 co drugie trzecie włączenie. Nie mam pomysłu na powyższe. ( oba są wpięte w przepięciówkę, razem jeszcze z innymi sprzętami ), czy bezpośrednio do gniazdek coś zmieni?? Bo mi się nie wydaje.

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

 

AM/ST połączone są również kabelkiem IR, żeby pilotem można było obsługiwać końcówkę.

I jeszcze jedno, czy to normalne, że nawet przy pozycji zasilania AM200 0, czyli wyłączonym, jeśli jest spięte IR to i tak ta końcówka działa, po włączeniu oczywiście ST200???

Zasilanie idzie wtedy tylko z przedwzmacniacza ST do końcówki ?? Dla dźwięku jak na moje ucho, nie robi to różnicy, ale jak to się ma dla użytkowania ST/AM??

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bezpiecznik C16 całkowicie wyeliminował problem przy włączaniu AM200.

 

Dzięki na podpowiedź, a tenże C16, gdzie można kupić ??;-)

Póki co radzę sobie tak, że najpierw włączam z tyłu AM 200, dopiero jak się załączy ( brumieć ) włączam ST200, który jest spięty z AM200 tak jak mówiłem kabelkiem IR. Jest ok. Nie wywala.

Co dalszej treści mojego pytania: czy ma znaczenie to, że AM200 może być w ogóle nie włączony??, bo tak jak pisałem przy połączeniu kablem IR AM 200 i tak działa, tak jakby prąd szedł z przedwzmacniacza z ST200.

 

 

I na koniec, prawdopodobnie będą to triangle, jeśli chodzi o kolumny. Niemniej, czy ktoś z Szanowych klubowiczów miał okazjęsłuchać AM/ST ze Spendorami A5 lub A6. Jakie róznice w dźwięku A5 wydaje się być dwu i półdrożną , A6 dwudrożną.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na podpowiedź, a tenże C16, gdzie można kupić ??;-)

W każdym markecie typu OBI, Praktiker etc, w art.elektrycznych, i najlepiej patrz firmy Legrand bdb bezpieczniki.

W moim przypadku przy AM100 wywalał zwłaszcza przy ciągłym włączaniu i wyłączaniu przy testach kabli zasilających lub głośnikowych, ale miałem jakiejś firmy "krzak", więc kupiłem Legranda taki jak powinien być B16 i muszę się postarać żeby wywalił zdarzyło się, ale bardzo rzadko w porównaniu z tym co było.

C16 to bezpiecznik o charakterystyce zwłocznej i tak jak może być "lekarstwem" dla AM200 w innych przypadkach może nie zadziałać wtedy, gdy powinien.

Pzdr

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec, prawdopodobnie będą to triangle, jeśli chodzi o kolumny. Niemniej, czy ktoś z Szanowych klubowiczów miał okazjęsłuchać AM/ST ze Spendorami A5 lub A6. Jakie róznice w dźwięku A5 wydaje się być dwu i półdrożną , A6 dwudrożną.

 

Jeszcze raz podsyłam pytanie dotyczące Spendorów??? Czy ktoś z forumowiczów miał okazję do słuchania ich z Atollem ??

W konfiguracji na wyszukanej u dr Googla, na jednej z grafik AM400 stał z Spendor A9.

 

W moim przypadku przy AM100 wywalał zwłaszcza przy ciągłym włączaniu i wyłączaniu przy testach kabli zasilających lub głośnikowych, ale miałem jakiejś firmy "krzak", więc kupiłem Legranda taki jak powinien być B16 i muszę się postarać żeby wywalił zdarzyło się, ale bardzo rzadko w porównaniu z tym co było.

C16 to bezpiecznik o charakterystyce zwłocznej i tak jak może być "lekarstwem" dla AM200 w innych przypadkach może nie zadziałać wtedy, gdy powinien.

 

 

W końcu, który B16 czy C16 , jak rozumiem chodzi o bezpieczniki tego typu : Wyłącznik nadprądowy S301 C16 16A LEGRAND 605610 ???

 

 

 

http://allegro.pl/legrand-rx3-c16-a-bezpiecznik-wylacznik-nadpradowy-i5868738081.html

 

http://allegro.pl/hager-b16a-wylacznik-nadpradowy-mbn116e-6325-i6118262401.html

 

Może coś z Hagera ???

Edytowane przez jacek1914

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, który B16 czy C16 , jak rozumiem chodzi o bezpieczniki tego typu : Wyłącznik nadprądowy S301 C16 16A LEGRAND 605610 ???

Wiesz co, ja zrobiłem tak jak powinno być w takich instalacjach czyli S301 B16 A (charakterystyka-Szybki), ale są tacy którzy montują zwłoczny C16 A lub mocniejszy B20A.

 

Trzeba tylko pamiętać, że główny bezpiecznik ten przy liczniku musi mieć większy amperarz i być zwłoczny zazwyczaj jest to zwykły topikowy wkręcany, a z tym w blokach jest tak, że energetyka musi o tym wiedzieć, że zakładasz bezpiecznik główny o wyższym amperarzu i trza na to nawet wniosek i zgoda oczywiście odpłatna, to tak informacyjnie.

 

W przypadku Atolla AM200 czy IN200 bez C16 A się nie obędzie, albo zamiast 16 amperowego spróbuj dać szybki B 20 Amper.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dałem Hagera C16, zobaczymy, jakby co zmienię na b20, z Twoją sugestią wymiany głownego topikowego.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym w blokach jest tak, że energetyka musi o tym wiedzieć, że zakładasz bezpiecznik główny o wyższym amperarzu i trza na to nawet wniosek i zgoda oczywiście odpłatna

 

Małe sprostowanko... Tak się składa, że 2 miesiące temu przerabiałem temat. Bezpiecznik główny (ten, który jest przy punkcie przyłączeniowym ze słupa, przed licznikiem) jest powiązany z wykupioną i umowną mocą przyłączeniową. Jeżeli masz 5 kW, to będzie to 25A, jeżeli 4 - 20A a jeżeli 3 - 16A. Ten bezpiecznik jest zaplombowany i nie wolno dowolnie zmieniać jego amperażu, ponieważ byłoby to samowolne modyfikowanie mocy przyłączeniowej, bez aktualizowania umowy. To dotyczy WSZYSTKICH - nie tylko tych w blokach (mieszkam w domu jednorodzinnym). Samowolna zmiana grozi wysokimi karami ze strony dostawcy prądu nie tylko z powodu zmiany amperażu, ale również rozplombowania bezpiecznika... Jeżeli zgłosisz fakt rozplombowania zanim energetyka sama to odkryje kary nie będzie, ale technik, który przyjedzie zaplombować puszkę nie pozwoli na amperaż niedostosowany do mocy przyłączeniowej.

 

Temat zwłoczności bezpieczników był tutaj już omawiany. Ktoś napisał (słusznie), że nawet w obrębie bezpieczników o charakterystyce B są różnice w zwłoczności (wynika to z normy, która obowiązuje w tym zakresie).

 

Ze swojego doświadczenia dodam, że już wymiana starego bezpiecznika na nowy (mowa o automatach) może pomóc - stare bezpieczniki miewają problemy z charakterystyką i ze zwłocznych po czasie stają się bezzwłoczne :)

 

O ile można sobie pozwolić na zmianę głównego z B na C (dłuższa zwłoka), o tyle bezpieczniki na wyjściach poszczególnych obwodów powinny być B - ryzykowne jest używanie C (jeżeli masz nową instalację, z pięknymi przewodami miedzianymi min. 2,5 mm^2 do gniazdek, to przy 5 kW mocy przyłączeniowej możesz zaryzykować C, jeżeli nie wiesz co masz w ścianach - odradzam).

 

Acha - oczywiste jest, że im dalej od przyłącza i bezpiecznika głównego, tym amperaż bezpieczników powinien być mniejszy (może być zachowany - np. 16A wszędzie, ale zwłoka np. C - główny, B - pozostałe, nigdy odwrotnie), w innym wypadku przy przeciążeniu zamiast wybić bezpiecznik odpowiedzialny za dany obwód, wybije główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ozric

Bardziej szczegółowo opisałeś moje łopatologiczne tłumaczenie z energetyką.

Z mocą przyłączeniową jest dokładnie tak jak piszesz.

Tylko, że ja mieszkam w bloku i skrzynkę z licznikiem mam w korytarzu klatki schodowej przy wejściu do mieszkania, ale na bezpieczniku nie ma żadnej plomby tylko na liczniku.

Z bezpiecznikiem byłoby to problematyczne, bo główny też ma prawo wywalić w szczególnych okolicznościach i nie może być tak, że jestem bez prądu do czasu aż energetyka łaskawie przyjedzie wymienić mi bezpiecznik.

A co jeśli takie zdarzenie miałoby miejsce w środku nocy?

Co innego z przyłączem linii napowietrznej ze słupa lub jakimkolwiek przy domu jednorodzinnym tak jak twoje, ale w bloku chyba jest inaczej.

Energetyka chodzi i spisuje stany licznika i nikt jeszcze nie zwrócił się do mnie z pretensjami, bo jak tylko pamiętam na bezpieczniku głównym topikowym nigdy nie miałem plomby, jedynie na liczniku energii elektrycznej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bezpieczniku nie ma żadnej plomby tylko na liczniku.

Z bezpiecznikiem byłoby to problematyczne, bo główny też ma prawo wywalić w szczególnych okolicznościach i nie może być tak, że jestem bez prądu do czasu aż energetyka łaskawie przyjedzie wymienić mi bezpiecznik.

 

Te bezpieczniki, które widzisz to nie są główne - ten bezpiecznik przed licznikiem musi być zaplombowany, ponieważ łatwo byłoby kraść prąd wykręcając bezpiecznik i wkręcając tam adapter z przewodem :)

 

W przypadku, kiedy używasz bezpiecznika topikowego (już rzadko kto używa) faktycznie trzeba rozplombować i nic się nie dzieje, bo dzwonisz i zgłaszasz a oni przyjeżdżają i plombują, kasując za to około 30 zł (jak nie zgłosisz to jest problem...). Nie pozwolą tylko założyć większego niż przewiduje umowa. W przypadku automatów nie ma problemu, ponieważ "wajcha" bazpiecznika wystaje poza zaplombowaną obudowę i zawsze można go włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzielną Brać Atoll'ową,

 

Panowie, chyba dojrzałem (również finansowo) do sprzedaży swoich Audio Physic'ów Sitara.

Stan bez zarzutu, kupione 3 lata temu w czerwcu w Audio Systemie, w Warszawie (Waliców).

 

Szczerze polecam do wzmacniaczy Atolla - u mnie grały z IN100SE, AM100SE, AM200SE.

Kilka razy próbowałem się z nimi rozstać - bezskutecznie (do 7.000 nie znalazłem nic bardziej sensownego).

 

Sprzedaję, z prozaicznej przyczyny - Devialet nie ma Sitar w bibliotece SAM i raczej już ich nie wgra (wprowadził oprogramowanie tylko dla nowych modeli - SItara 25 i 25+). A uwierzcie, że to poważna niedogodność. Wsparcie systemu SAM urywa łeb - niekorzystanie z tego systemu w Devialecie przypomina delektowanie się piwem bezalkoholowym (niby wszytko cacy ale w głownie nie szumi) ;)

 

Nie wykluczone, że pozostanę przy Sitarach i zakupię właśnie wersję 25+.

 

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

P.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.