Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadcze w łączeniu atolla z sonusami? Głownie interesowałby mnie model in200.

 

Miałem Toy Tower z AM200, teraz chwilowo(mam nadzieje) AM100 z Liuto. Integry Atolla omijałem-klasą trochę nie przystają do końcówek, aczkolwiek w swojej klasie cenowej jest nieźle.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integry Atolla omijałem-klasą trochę nie przystają do końcówek, aczkolwiek w swojej klasie cenowej jest nieźle.

 

Ja akurat właśnie jestem zainteresowany integrą ( in200 ) tzn jest jednym z kilku na liście żeby zastąpić exposura dlatego poszukuję opinii osób , które słuchały tego połączenia.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi piątek pasuje, także jesteśmy w kontakcie- odezwę się na priv. (załatwię sobie jakiś transport- może coś uda się łyknąć). Zapraszam również do siebie- uzupełniam powoli pokój i nie jest już tak goło jak wcześniej :)

Do łykniecia weź tylko sobie, ja łykam tylko kawę, ewentualnie piwo bezalkoholowe ;)

 

Ja akurat właśnie jestem zainteresowany integrą ( in200 ) tzn jest jednym z kilku na liście żeby zastąpić exposura dlatego poszukuję opinii osób , które słuchały tego połączenia.

Nie wiem jak grają Sonusy, ale IN 200 gra ciepło, więc musisz jakoś to dopasować.

Zobacz w recenzjach z czym słuchali, to będziesz miał jakiś ogląd na sprawę.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają Sonusy

 

Z exposurem 2010s2 nie ma tragedii ale szału też nie ma. Scena nie jest za szeroka , raczej zlokalizowana między kolumnami i w głąb. W mojej ocenie nie jest to dźwięk który wciąga i zachęca do długiego słuchania. Przy dłuższym słuchaniu zaczyna robić się męcząco. Brakuje też trochę wypełnienia i dociążenia. Stopa perkusji też nie ma takiego konkretnego uderzenia. Góra pomimo , że nie jest super detaliczna to potrafi być natarczywa przy głośniejszym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z exposurem 2010s2 nie ma tragedii ale szału też nie ma. Scena nie jest za szeroka , raczej zlokalizowana między kolumnami i w głąb. W mojej ocenie nie jest to dźwięk który wciąga i zachęca do długiego słuchania. Przy dłuższym słuchaniu zaczyna robić się męcząco. Brakuje też trochę wypełnienia i dociążenia. Stopa perkusji też nie ma takiego konkretnego uderzenia. Góra pomimo , że nie jest super detaliczna to potrafi być natarczywa przy głośniejszym słuchaniu.

To IN200 lub którąś z końcówek byś musiał spróbować.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w dźwięku miedzy in200 a wersja 200se czy tylko jakieś detale nie mające wplywu na sygnature dźwięku zostały zmienione?

 

Jak masz kase bierz SE - sprzęt przede wszystkim młodszy. W przypadku końcówek mocy charakter dźwięku jest ten sam nieważne SE czy bez. Może diabeł tkwi w szczegółach, ale nie wiem czy ktoś to dokładnie obadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200se ciezko trafić z drugiej ręki. In200 tez w sumie pojawiają się pojedyńcze sztuki. Moje pytanie bylo bardziej z ciekawości zeby dowiedziec sie czy są różnice.

Domyślam się, bo nie wiem napewno, ale mogą to być różnice w pojemności zastosowanych kondów.

A wtedy różnice w brzmieniu mogą niewielkie być.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy możecie potwierdzić, że w końcówkach Atolla z serii 200 siedzi na wejściu bezpiecznik zwłoczny 5x20 o wartości 6A 250V?

Sprawdzałem u siebie, ale mojego AM200 nie mam od nowości i potencjalnie pierwszy właściciel mógł wcześniej wymienić bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, czy możecie potwierdzić, że w końcówkach Atolla z serii 200 siedzi na wejściu bezpiecznik zwłoczny 5x20 o wartości 6A 250V?

Sprawdzałem u siebie, ale mojego AM200 nie mam od nowości i potencjalnie pierwszy właściciel mógł wcześniej wymienić bezpiecznik.

W in mam 6,3 lub 6,5 . Wymieniłem na 8A "hi-end" ruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Kupię IN100SE. W stanie idealnym bez ukrytych wad (brumienua, wywalanie korków), najlepiej na gwarancji i czarny.

I najlepiej za 2000 zł z darmową dostawą :).

 

Za dużo oczekujesz, ja sprzedałem swój wzmacniacz IN100SE - brumienie było (zlikwidował je DC-Blocker) i zdarzało się, że wywalało korki przy włączaniu pstryczkiem (przy normalnym starcie nigdy, więc to niewielki "problem") - osoba, która to kupiła nie zgłaszała żadnych problemów.

Końcówka AM100SE działała już bez "problemów" (brumienia), jednak raz zdarzyło się, że korki wywaliło (w bloku był remont i pracowała jakaś spora maszyna i wtedy uruchomiłem pstryczkiem), a brumienie się pojawiało np. przy włączonej suszarce w domu (w innych przypadkach była cisza).

 

W przypadku wzmacniacza pstryczka się często raczej nie używa, więc problem wywalania korków raczej nie będzie występował, a w przypadku brumienia można zainwestować w DC-Blocker.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wzmacniacza pstryczka się często raczej nie używa, więc problem wywalania korków raczej nie będzie występował, a w przypadku brumienia można zainwestować w DC-Blocker.

Który to DC Blocker nie zadziałał u mnie z AM100, było to chwilowe, ale po kilku dniach i tak dało sie slyszeć trafa. Tylko już wiele stron wcześniej opisałem, że musiałem ucho prawie przytulać do wzmacniacza, teraz problemu nie mam wcale, bo znalazłem źródło zakłóceń :))

Pstryczkiem też mogę na potęgę pstrykać zazwyczaj przy wymianie/testach kabli zasilających tudzież bezpiecznika :)

Rozwiązanie= w zabezpieczeniu zastosowałem bezpiecznik typu "S" C16 zamiast B16 przy którym wywalało zabezpieczenie.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathia74 jak juz nabedziesz In100se polecam posluchac z nim najnowszych monitorow od Impuls Audio, model Norte. Ja slucham ich trzeci dzien z setka i banan mi z geby nie schodzi, co za synergia, jest wszystko to co najlepsze w Dynaudio ale bez zlepiania sie dzwiekow, bez utraty detalu. Piekne granie, zadnej nachalnosci, za to dalej swietna muzykalnosc, nasycenie ale i precyzja, detal. Rewela!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banan mi z geby nie schodzi, co za synergia,

 

No to szczerze gratuluję satysfakcji. Twój króliczek mam nadzieję złapany. Może w końcu odzyskasz spokój jak mnie się to udało po wielu perypetiach. Lampy to jednak magia i czar, a nade wszystko ciepło. Pozdrawiam

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy na koniec roku beda jakies bonusy w pracy, inaczej kroliczek mi ucieknie. Nie bardzo mi sie usmiecha sprzedac Dynie z 50% strata, na serii excite przy sprzedazy bardzo duzo sie traci a i chetnych nie ma. Za to Atoll- a sprzedalbym w ciagu 3 dni z niewielka strata, taki paradoks. Najlepiej jednak kupowac sprzety w uzywce, potem sprzedaz mniej boli finansowo. Na pewno moge polecic Norte pod in 100se, gra to razem kapitalnie. Jak juz pisalem wczesniej "przecwiczylem" pod in100se nascie monitorow i zawsze albo bylo za nachalnie albo wszystko sie zlepialo a tu nagle przyjezdzaja Norte i okazuje sie, ze jednak mozna i to jak pieknie. Jeszcze dwa dni rozkoszy mi zostaly.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathia74 jak juz nabedziesz In100se polecam posluchac z nim najnowszych monitorow od Impuls Audio, model Norte. Ja slucham ich trzeci dzien z setka i banan mi z geby nie schodzi, co za synergia, jest wszystko to co najlepsze w Dynaudio ale bez zlepiania sie dzwiekow, bez utraty detalu. Piekne granie, zadnej nachalnosci, za to dalej swietna muzykalnosc, nasycenie ale i precyzja, detal. Rewela!

Adam, a możesz wrzucić jakieś zdjęcia tych monitorów ? Na stronie producenta fotek jeszcze brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem z domu kompa (8 h klepania w klawiature w robocie wystarczy...) a z fona nie umiem wrzucac fot. Jest to wersja "techniczna"? Nie wiem jak to sie nazywa, po prostu brakuje tylko forniru. Maja br od przodu, baaaardzo przypominaja ProAc118 tylko sa wezsze i wyzsze, reszta tak samo jak w proacu. Mozna je wypozyczac od Impuls Audio, ja nie musialem wplacac zadnej kaucji ani nawet placic kosztow wysylki. To byla szybka i niespodziewana akcja, dostaje e-mail z Impuls Audio z zapytaniem czy zechcialbym posluchac najnowszych monitorow Norte. I tak oto mam je u siebie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zobaczymy czy na koniec roku beda jakies bonusy w pracy, inaczej kroliczek mi ucieknie. Nie bardzo mi sie usmiecha sprzedac Dynie z 50% strata, na serii excite przy sprzedazy bardzo duzo sie traci a i chetnych nie ma. Za to Atoll- a sprzedalbym w ciagu 3 dni z niewielka strata, taki paradoks. Najlepiej jednak kupowac sprzety w uzywce, potem sprzedaz mniej boli finansowo. Na pewno moge polecic Norte pod in 100se, gra to razem kapitalnie. Jak juz pisalem wczesniej "przecwiczylem" pod in100se nascie monitorow i zawsze albo bylo za nachalnie albo wszystko sie zlepialo a tu nagle przyjezdzaja Norte i okazuje sie, ze jednak mozna i to jak pieknie. Jeszcze dwa dni rozkoszy mi zostaly.

 

Nie dwa dni tylko kasę wykładaj...

Jest satysfakcja i tak musi zostać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten kroliczek juz troche kosztuje.

Adam, a miałeś okazję testować coś ze stajni RLS? Słyszałem z godnych zaufania źródeł, że i Nereida i Calisto są kapitalne - szczególnie jak na ten budżet. Niestety we Wrocku są nie do dostania. A że Impulsy grają fajnie nie wątpię - Lagune były kapitalne.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale juz wiem czego trzeba szukac pod in 100se, na pewno gora nie moze byc taka jak w Dynaudio, zeby bylo ok. z Atollem, za duza sklejona papka na gorze wychodzi. RLS z opisu pasuja pod in 100se, oczywiscie srednicy in100se sie nie naprawi, dociazenie srodka przez dedykowany CD niewiele pomaga... a do tego cedek bardzo wyraznie kastruje najwyzsza gore. Ja Norte sluchalem po DACu z in100se bo nie dosc, ze ma lepsza przestrzen to nie scina gory (DAC). Troszke zaluje, ze kupilem ten cedek atollowy, nie wiem co podkusilo francuzow tak mu uciac blask na gorze i tak go "przymulic". Setka wcale nie piluje tak najwyzsza gora, zeby trzebabylo tak ja dedykowanym cedekiem wycinac. Wysokie tony z Norte robia cala robote z in 100se. No ale juz nie chwale tyle, Ci co chca sami sprawdza, a jezeli ktos lubi gore z ProAc bedzie w domu.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten kroliczek juz troche kosztuje.

Cenowo blisko ProAcom Response D2, czy troszku mniej?

 

P.S.

Sorry, że nic nie napisałem o testach H90 i Atoll IN300 nie mogę się zebrać jakoś.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.