Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z dobrym kablem sieciowym am200 dostaje kopa, robi się bardziej przejrzyście, ale wg mnie wszystkie utwory traktuje na jedno kopyto, nie ma w nim finezji w dźwieku o mikrodynamice nie wspomnę, nawet am200+pr300+st200 szału na mnie nie zrobil, szczegolnie biorac pod uwagę koszty jakie za taki zestaw oraz okablowanie trzeba ponieść.

Edytowane przez andrev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dac atollowi kolumny z dobra makro i mikrodynamika? Moze to jest jakis sposob, nie wiem, tak gdybam. Mnie ciekawi jak cedek i piec (setki) zagraja z audiovectorami serii qr. Niedlugo taki systemik u mnie zagra, wydaje mi sie to bardzo ciekawym zestawieniem.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slucham co prawda ciezkiej muzy ale atoll (100, 200) moze nie podejsc z prostego powodu, one bardzo wyraznie slodza, koloruja i nie wiem czy taka slodka barwa wokali jest mile widziana w ciezkiej muzie. Obstawiam, ze nie za bardzo. Custom wez to pod uwage, zwlaszcza, ze atoll nie wygrzany ma cakiem inna barwe jak juz wygrzany, powiem wiecej, odlaczony od zasilania i ponownie wlaczony tez musi te dobe postac pod pradem, zeby weszla jego barwa, wiec czesto sluchanie atoll-a w salonie konczy sie stwierdzeniem, ze to bezbarwny, metalicznie i ostro grajacy wzmacniacz a prawda jest zupelnie inna, atolle z serii 100 i 200 to bardzo mocna koloryzacja i bardziej brak blasku na wysokich niz ostrosc. Stad zawsze namawiam na wypozyczenie od dystrybutora a nie innego salonu, zeby dostac egz. w pelni wygrzany i poznac prawdziwa barwe atolla.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dac atollowi kolumny z dobra makro i mikrodynamika?

 

Adam to idea stara jak świat audio po którym się poruszamy, bowiem brzmienie w zdecydowanej mierze jest zależne od końcowego toru. Tak było i w moim przypadku gdy konfigurowałem mocarnego Nada C 375 bee jak i Atolla IN 200. Ja wówczas mieszałem pomiędzy Kanadyjczykami, a Amerykańcami. Pozostało oczywiście na Definitivach. I chyba tak zostanie z lampą to prawie doskonałość. Powiem tak najprościej zszedłem na typowy analog łącznie z gramofonem od Regi i nie chcę zbaczać z kursu. Tak naprawdę to dźwięk wychodzi z analogu a nie z cyfry i innych dobrodziejstw tego świata. Taka tam moja filozofia.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, niedługo będę mógł dołączyć do klubu Atolla, gdyż będę nabywał wzmacniacz IN100SE do Monitor Audio Silver 8. Bedzie pracował jako koncówka w kinie i standardowo w stereo. Jest po odsłuchach i zdecydowanie ten wzmacniacz wygrał jak na "moje ucho".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj potestowalem in 100se z chinskim daczkiem (marke celowo pomijam) oraz dedykowanym cedekiem atoll cd 100se mk2. Cedek atolla robil za transport albo za cedek heh, wiadomo o co chodzi. Bylem przekonany, ze chinczyk wypadnie lepiej a tu zaskoczenie (mile). Okazuje sie, ze zabojady jednak wiedzieli co robia bo z cedekiem wzmacniacz ma ladnie otwarta srednice, jest w niej oddech, swiezosc a dac-iem wokale sa zgaszone, nosowe, brakuje im wypelnienia. Rowniez dolna gora ma lepsza separacje z cedekiem atolla. To taka mila niespodzianka. Za to niestety atoll nie zgral sie z audiovectorami qr1, pewne cechy brzmienia wzmaka atolla i audiovectorow nalozyly sie na siebie i nie za bardzo szlo tego sluchac ( powstala potwornie wypchnieta sciana dzwieku, do tego wysokie tony bardzo dominowaly). Powrot do Dynaudio juz dawno nie dal mi tyle przyjemnosci hah.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Miesiąc temu kupiłem DAC100SE i jestem tak zauroczony tym co potrafi, że korci mnie wymiana mojego NADa C326bee na IN100SE. Pytanko czy zgra się to z moimi Klipschami R-26f? Kolumn na razie nie zamierzam wymieniać, dopiero pod koniec roku. Ewentualnie czy dobrym pomysłem byłoby podpięcie końcówki Atolla AM100 pod NADa a w późniejszym czasie wymiana NADa na PR200?

Póki co jest dobrze, będzie lepiej jak ustroje kupię, bo akustyka mi kuleje w pokoju.. ale wiadomo że chce się jeszcze lepiej.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duży masz pokój? Pamiętaj, że setka ma jedną wyraźnie upierdliwą wadę - gra bardzo, bardzo ofensywnie, bardzo mocno do przodu i na boki. Jeżeli masz kulejącą akustykę i kolumny, które też grają bardzo obszernie i bezpośrednio to będzie to wyjątkowo męczące połączenie... Klipsch to podobno świetna kontrola basu a to akurat dobrze zrobi dla in 100 se. Wypożycz z Audio Forte.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pokojem jest ten problem, że to część większego salonu z jadalnią. Kolumny stoją na ścianie szerokiej na niecałe 250cm. baza wychodzi 180cm. Słucham w odległości 2m, za mną jest jeszcze z 4m do drugiej ściany. TV na ścianie zasłaniam kocem :), gruby dywan przed kolumnami, po bokach chcę kupić ustroje a za kolumnami pułapki. Kolumny odsunięte od ściany ok 40cm, po bokach jedna 40cm, druga 10cm. Wiem, że słabo to wygląda, ale nie mam niestety opcji innego ustawienia.

Po podłączeniu DAC100SE dźwięk oderwał się od kolumn i scena się fajnie poszerzyła stąd moje oczarowanie tym efektem :) Dopiero zaczynam się wkręcać w temat, wiesz jak to jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem i nie wiem czy dobrze dla Ciebie, że trafiłeś na forum... (to może oznaczać początek nieuleczalnej choroby hah ale w sumie jak się da do tego podejść na spokojnie to może być całkiem przyjemnie). Nie wiem czy ten DAC Atoll-a ma wbudowane pre bo jak tak to może bezpieczniejszym i tańszym wyborem będzie kupno np. używanej końcówki AM 100?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już wpadłem i nie ma powrotu :D

Nie ma regulacji głośności w dacu.. Stąd pomysł żeby na razie kupić AM100 i podłączyć do C326, tylko nie wiem czy coś by to zmieniło. Najwyżej kupię używkę i się sam przekonam. Za źródło robi NAD C542 podpięty koaksjalem pod daca. Drugie źródło to gramiak duala z pre ART DJ II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są różne, ale moim zdaniem z IN100SE + Klipsch będzie kiepskie męczące granie. Lepszym rozwiązaniem (bardziej pasującym charakterem) będzie IN200 , ale i cena znacznie wyższa. Końcówka AM100 to też lepsze rozwiązanie do Twoich kolumn tylko nie wiem jak jako pre zaprezentuje się Nad. Swoją drogą Nad 326 wydaje mi się dość optymalny do Twoich kolumn. Nie wiem czy jest sens pakować się w większe wydatki. Musisz sam posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duży masz pokój? Pamiętaj, że setka ma jedną wyraźnie upierdliwą wadę - gra bardzo, bardzo ofensywnie, bardzo mocno do przodu i na boki.

 

Co to za nowa fizyka...? Od kiedy to wzmacniacz gra szeroko lub wąsko?? No chyba, że jest z cyfrowym DSP a zestaw przetworników umożliwia sterowanie wiązką ale takie cuda to tylko w pro audio na FOH są stosowane i to w najnowszych systemach - reszta to psychoakustyka i nie ma nic wspólnego z realnym rozchodzeniem sie fal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, cieszę się, że chociaż Ty jesteś zadowolony z in 100 se... Wypożycz Hegla, Haiku lub Rege Elex - r i przełącz ją z Atollem w swoim systemie a gwarantuję Ci, że Twoje uszy odpoczną i zrozumiesz o czym piszę, oczywiście można lubić i nachalne granie,

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do pytania,podobnie interesuje mnie również jak brzmi CD 200 Signature w stosunku do poprzednika

Może kolega

Pantaleon

jako bardzo doświadczony i obeznany w urządzeniach Atolla miał okazje posłuchać i porównać nową serię Signature

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

przykro mi niezmiernie ale od 1,5 roku jestem tu już tylko "w gościach" a moje doświadczenia z nowymi seriami Atolla ograniczają się do oglądania fotek w internecie.

Pozostaje mi więc tylko podłączyć się do pytania (odnośnie serii Sig.) i poczekać na komentarz kogoś mądrzejszego.

 

... chyba, że zorganizujemy jakiś grupowy odsłuch np. w AudioForte.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.