Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Tak właśnie się domyślam. Przy porządnym wzmaku napewno nabiorą wigoru. Nie wiem tylko w którym kierunku iść ze wzmakiem. Chce napewno zapewnić lekki zapas Waciszy ale to też nie jest tak łatwe jak się wydaje. Na pewno będę chciał sprawdzić Roksana k3, możliwe że jakiegoś hegla że względu na moc i cenę używek,może atolla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na początku muszę zrobić zestawienie wzmaków które w 100% wysterują dynki a brandzlowaniem nad plastyką,barwą średnicy blaskiem i dzwiecznoscią zajmę się w drugim rzędzie o ile takowe roznic3 będę w stanie wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przeczytałem o wrażliwości atollowskiej elektroniki na podpięcie w fazie. Chciałem to osobiście sprawdzić, ale nie bardzo miałem jak, bo gniazdka w moim mieszkaniu i kable, które posiadam, wymuszają zawsze tą samą konfigurację (i niby jest to akurat podpięcie w fazie). Coś mnie jednak tchnęło i podpiąłem na opak kable głośnikowe (z jednej strony każdego kabla zmieniając z + na -). Zmianę usłyszałem i wydaje mi się, że jest to takim sam efekt jak niektórzy opisywali po zmianie konfiguracji kabla zasilającego wzmacniacza. I zastanawiam się teraz, czy może nie jest po prostu tak, że atolle odwracają fazę i stąd to zamieszanie z odwracaniem kabla zasilającego. Ponoć niektóre sprzęty elektroniczne, w tym wzmacniacze, mogą robić takie rzeczy.

 

Nie wiem o co dokładnie chodzi w Atollach, ale z moich pomiarów wynika, że mój in100 odwraca fazę jeżeli wpinam się do samej końcówki, jak sygnał idzie przez przedwzmacniacz to faza jest ok (pomiar REW, odpowiedź impulsowa po podpięciu interface audio do BY-PASS = odwrócona faza, po podpięciu przez USB prosto z kompa do CD100 - mam przystawkę cyfrową - sygnał biegnie również przez przedwzmacniacz i faza jest zgodna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co dokładnie chodzi w Atollach, ale z moich pomiarów wynika, że mój in100 odwraca fazę jeżeli wpinam się do samej końcówki, jak sygnał idzie przez przedwzmacniacz to faza jest ok (pomiar REW, odpowiedź impulsowa po podpięciu interface audio do BY-PASS = odwrócona faza, po podpięciu przez USB prosto z kompa do CD100 - mam przystawkę cyfrową - sygnał biegnie również przez przedwzmacniacz i faza jest zgodna).

 

Dla przykładu przedwzmacniacze lampowe Conrad Johnson odwracają fazę, końcówki CJ nie odwracają. Jeżeli ma się komplet firmowy to należy podłączyć kolumny zamieniając + z -. Piszę o tym wprost instrukcja - sugeruje, żeby słuchać transjentów (tak nie do końca rozumiem co to jest) i instrumentów, gdzie są struny "szarpane" typu gitary, kontrabas...

A można jeszcze inaczej: u mnie wzmacniacz ma fabryczny kabel zasilający podający odwrócona fazę.

Tak samo kabel zasilający od blueray. Z kolei kabel od CD podaje wszystkie zgodnie.

Do tego może się zdarzyć, że nagranie jest niezgodne w fazie, albo głośniki w kolumnach fabrycznie są podłączone nie w fazie.

 

Kolego meloman_123: a masz może w domu podwójne gniazdo na ścianie? Standardowo jedno gniazdo w takim zestawie odwraca fazę.

U mnie testowałem sprzęt testowałem zgodnie i niezgodnie z fazą - różnica jest spora i nie tylko chodzi o transjenty - zupełnie inna scena dźwiękowa.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co dokładnie chodzi w Atollach, ale z moich pomiarów wynika, że mój in100 odwraca fazę jeżeli wpinam się do samej końcówki, jak sygnał idzie przez przedwzmacniacz to faza jest ok (pomiar REW, odpowiedź impulsowa po podpięciu interface audio do BY-PASS = odwrócona faza, po podpięciu przez USB prosto z kompa do CD100 - mam przystawkę cyfrową - sygnał biegnie również przez przedwzmacniacz i faza jest zgodna).

No to wszystko się zgadza, bo ja akurat mam mojego atolla podpiętego tak, że gra tylko końcówka mocy. Zapomniałem o tym napisać w poprzednim poście.

 

Dla przykładu przedwzmacniacze lampowe Conrad Johnson odwracają fazę, końcówki CJ nie odwracają. Jeżeli ma się komplet firmowy to należy podłączyć kolumny zamieniając + z -. Piszę o tym wprost instrukcja - sugeruje, żeby słuchać transjentów (tak nie do końca rozumiem co to jest) i instrumentów, gdzie są struny "szarpane" typu gitary, kontrabas...

A można jeszcze inaczej: u mnie wzmacniacz ma fabryczny kabel zasilający podający odwrócona fazę.

Tak samo kabel zasilający od blueray. Z kolei kabel od CD podaje wszystkie zgodnie.

Do tego może się zdarzyć, że nagranie jest niezgodne w fazie, albo głośniki w kolumnach fabrycznie są podłączone nie w fazie.

 

Kolego meloman_123: a masz może w domu podwójne gniazdo na ścianie? Standardowo jedno gniazdo w takim zestawie odwraca fazę.

U mnie testowałem sprzęt testowałem zgodnie i niezgodnie z fazą - różnica jest spora i nie tylko chodzi o transjenty - zupełnie inna scena dźwiękowa.

Mam, ale nie próbowałem tego, wydawało mi się, że niezależnie od tego czy góra czy dół, to jest w fazie. Spróbuję zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko się zgadza, bo ja akurat mam mojego atolla podpiętego tak, że gra tylko końcówka mocy. Zapomniałem o tym napisać w poprzednim poście.

 

 

Mam, ale nie próbowałem tego, wydawało mi się, że niezależnie od tego czy góra czy dół, to jest w fazie. Spróbuję zamienić.

 

Jakbyś miał multimetr/próbnik napięcia i zacięcie techniczne to możesz odłączyć kabel od Atolla i sprawdzić, gdzie wychodzi Tobie faza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem od miesiąca atoll in100se i Focal Aria 926 - mam 2 pytania : 1) głośność gałka - praktycznie słucham maks na 1,5 - 2 to już bardzo bardzo głośno - czy to normalne? Po co zatem tak duża skala? Delikatnie ruszam i głośność wzrasta ogromnie (mam też AV i tam można kręcić i kręcić) 2) mam AV (onkyo 807) podpięte do gniazda bypass tak by przy KD dźwięk szedł na przody z av pre out-->wzmacniacz-->kolumny. Zauważyłem, że taki układ buczy tzn słychać ewidentnie buczenie w przednich kolumnach. nie jest to coś co całkowicie uniemożliwia np oglądanie filmu/meczy niemniej jednak zastanawia mnie czemu tak się dzieje i czy można to wyeliminować. A może jakoś inaczej podłączyć?

 

p.s. obecnie głównie słucham muzyki z Tidal podpiętego pod wzmacniacz - jakieś inne rozwiązanie? Tzn źródło na pewno Tidal a le może powinno to przejść przez DAC. Macie jakieś doświadczenia z tym konkretnym zestawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) głośność gałka - praktycznie słucham maks na 1,5 - 2 to już bardzo bardzo głośno - czy to normalne?

 

Tak. Wysoka czułość.

 

2) mam AV (onkyo 807) podpięte do gniazda bypass tak by przy KD dźwięk szedł na przody z av pre out-->wzmacniacz-->kolumny

 

Może to być kwestia kiepskiego pre-out w w amplitunerze. Najlepiej jakbyś podpiął inny wzmacniacz wtedy by się wyjaśniło. Kabel nie jest uszkodzony?

 

A podłącz na próbę we wzmacniaczu pod aux i zobacz jak będzie. Tylko wtedy musisz regulować też głośność w Atollu.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38

A może wypożycz do odsłuchu nowego Atolla IN 200 Signature-może Ci podpasuje

Nie wiem jak brzmieniowo(zresztą chyba narazie nikt nie wie),ale może się okazać jeszcze lepszy niż zwykła 200-setka

Kolega kupił IN200s. Porównywał w salonie do zwykłego IN200 i mówił że ma lepszą separacje instrumentów. Po za tym ma kilka rozwiązań zaczerpniętych z IN300

-jeden tlumik glosnosci na kanał

- obwody audio z ekranowanymi kondensatorami MKP Mundorf

- wewnetrzne okablowanie zmienione na lepsze to z in300

-wyglad z galkami

Tyle mi powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i skusze sie na wyzszego Atoll-a jak Cyrus 8 nie siadzie, zeby one mialy bardziej plastyczny srodek byloby pieknie ale tak dobrze nie ma. Akurat moj Salon ma i Atoll-a i Cyrusa wiec mozna przemyslec in200S. Chociaz plastyka Cyrus raczej zje Atoll-a. No ale powiedzmy, ze zacheciles mnie na Signature.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że taki układ buczy tzn słychać ewidentnie buczenie w przednich kolumnach. nie jest to coś co całkowicie uniemożliwia np oglądanie filmu/meczy niemniej jednak zastanawia mnie czemu tak się dzieje i czy można to wyeliminować

 

A to buczenie to nie jest aby pętla masy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jak Cyrus nie skradnie serca to moze sie poslucha. Tyle, ze tu trzeba bedzie sciagnac egz. wygrzany bo z Atoll-ami wiadomo jak jest. Jeszcze bedzie tak, ze zakoncze droge audio z dwoma piecami Atoll-a hah bo kurrrde nie potrafie sprzedac in 100se, gra mi wlasnie jak zreszta kazdego dnia po te 7-8 h i zzylem sie z tym przeciez przedmiotem martwym, no i jak go teraz sprzedac...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Planuje zakup sprzętu marki Atoll. Mam na oku następujący zestaw: Atoll In 200 SE; Atoll CD80 / podobno lepszy niż 100 a 200 to trochę za drogo/; Polk Audio Rti A9

Do tego odtwarzacz sieciowy. Sprzedawca proponował Onkyo NS -6170 ale nie pasuje mi to że po każdym utworze ma przerwę.

Okablowanie: Interkonekt OYADE; Kabel Kimber Kable 4 PR 2x7 m + banany.

Wachlarz muzyki jakiej słucham jest dosyć szeroki od dobrego popu /żona/ rock, muzyka gitarowa, metal aż po muzykę elektroniczną, jazz i poważną.

Czy ktoś pomoże:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zadnej lampy, zostal H90, Elex-r, Cyrus 8-2dac i game over. Zostanie cos z tych 4 klamotow i uroczyscie powiem wszystkim na forum - zegnam. Amen.

Cyrus 8 2 dac + Cyrus CDt + Cyrus PSX-R2 + PMC DB1 gold +. Tellurium Q Black II..... Brzmienie... bajka. Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Planuje zakup sprzętu marki Atoll. Mam na oku następujący zestaw: Atoll In 200 SE; Atoll CD80 / podobno lepszy niż 100 a 200 to trochę za drogo/; Polk Audio Rti A9

Do tego odtwarzacz sieciowy. Sprzedawca proponował Onkyo NS -6170 ale nie pasuje mi to że po każdym utworze ma przerwę.

Okablowanie: Interkonekt OYADE; Kabel Kimber Kable 4 PR 2x7 m + banany.

Wachlarz muzyki jakiej słucham jest dosyć szeroki od dobrego popu /żona/ rock, muzyka gitarowa, metal aż po muzykę elektroniczną, jazz i poważną.

Czy ktoś pomoże:)?

 

Miałem jedynie CD100, zwróć uwagę jakie zasilanie ma 100 w porównaniu z 80-już samo to pokazuje, gdzie jest czyje miejsce w szeregu. Do tego DAC też zupełnie inny. Konstrukcyjnie 100 to właściwie 200, ale ktoś kiedyś pisał, że 200 jest jednak lepsze od 100.

Integr Atolla nie miałem, jedynie AM100 i AM200.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielony wzmacniacz to tylko AM200SE +PR300 /200 mi się wizualnie nie podoba. Ale to już inna kasa dla mnie chyba za duża. Chyba że można zaoszczędzić na kolumnach ale te mi się podobają Polk Audio Rti A9 / otwarta przestrzeń jest duża ponad 100m2 choć można przyjąć 50 m2 - kształt salonu/ są neutralne. Dla całości mam 20k a jeszcze w tle odtwarzacz sieciowy :)

PS dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wzmacniacz ma fabryczny kabel zasilający podający odwrócona fazę

 

To jest błąd merytoryczny - kabel zasilający nie ma NIC wspólnego z fazą sygnału audio, podawanego na kolumny... Możecie sobie w gniazdku odwracać co chcecie i ile chcecie, ale faza sygnału audio się nie zmieni - jedyna metoda to zmiana biegunowości na kablu kolumnowym lub przewodach między pre a wzmacniaczem. W gniazdku jest prąd przemienny i niezależnie jak się wepnie kabel to zawsze będzie grało tak samo.

 

żeby słuchać transjentów (tak nie do końca rozumiem co to jest)

 

Transjent to bardzo krótka część sygnału generowanego przez źródło dźwięku (instrument, pralkę, głos człowieka, wybuch bomby atomowej itp) na samym początku tego sygnału (trwa kilka - kilkanaście milisekund, z naciskiem na kilka...). Na jego podstawie ucho ludzkie rozpoznaje co jest źródłem (właściwie mózg - nie ucho). W skrajnych przypadkach usunięcie transjentu może uniemożliwić rozpoznanie źródła (np. zbyt szybka kompresja w technice studyjnej). Właściwe oddawanie transjentów jest jedną z cech dobrej klasy sprzętu audio (np. mając zestawy głośnikowe tzw. wolne na basie możemy mieć problem żeby odróżnić kontrabas grany palcami od gitary basowej bo transjenty obu tych instrumentów są odtwarzane niewłaściwie). Transjent jest odpowiedzialny za charakter dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.