Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jeszcze chyba 3miesiace. I nie, nic juz nie bede do AF wysylal, skoro dwukrotnie oswiadczyli, ze sprzet baaardzo solidnie sprawdzony przez 2 tygodnie i wady nie stwierdzono. Kolejny raz nie bede robil z siebie idioty, jak to mowia sprzedawcy Atoll-a cyt.: Taki wlasnie jest Atoll. Jak widac maja racje. I mowi to osoba, ktora ciagle ma wzmacniacz Atoll-a (in100se) i lubi to Atollowe brzmienie mimo posiadania tez drugiego dwukrotnie drozszego klamota od Cyrusa. Jakos dziwnym trafem nie zawracalem tylka Audio Forte z wzmacniaczem przez caly okres gwarancji bo nie bylo zwyczajnie takiej potrzeby i juz to powinno dac do myslenia AF, ze nie wymyslam z cedekiem tylko faktycznie mam felerny naped. Zreszta wyswietlacz tez jednak przygasal i nie wymyslalem. Dobra, koniec tematu, nie chce sie wiecej denerwowac.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , wyślij go razem z pismem o naprawach i dalszej wadliwej pracy. Zarządaj zwrotu pieniędzy . Jak to nie pomoże to do rzecznika praw konsumenta aczkolwiek ja zawsze jestem po polubownym załatwianiu takich przypadków.

 

Moze jak by AF to tutaj czytał to by to zostało rozwiązane bądź im na tym nie zależy.Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Atolla In100SE ,co prawda niedługo bo ok. pól roku i nic niepokojącego się z nim nie działo.

Podłączałem mu kolumny 4 jak i 8 Ohmowe ,były sesje kilkugodzinne i żadnych problemów .

Gościu ,któremu go sprzedałem miał tylko raz z nim problem ,wyłączył mu się chyba z przegrzania,

poradziłem żeby wyciągnął go z regału albo dał go chociaż na na górę i nie zasłaniał otworów

wentylacyjnych .

Dzwonił kiedyś do mnie ,że trochę się grzeje ale "gra i buczy" :-) .Co się tyczy tego buczenia to

zastosował listwę Tomanka z DC blokerem i nic już nie buczy .

Taki mój inny kolega z poprzedniej pracy kupił rok temu używanego In100 tylko nie wiem czy zwykłego

czy SE i ciągle ma z nim jakieś problemy .

Urządzenie po gwarancji więc lata z nim po "specjalistach" ,wydaje kasę ,urządzenie więcej stoi

niż gra .

Nie wiem czy nie ma powtarzalności produkcji ,czy trzeba mieć szczęście bo jak czytam tu na

forum to większość sprzętów tego Producenta działa bez zarzutu no ale niestety coś za często

zdarzają się te "Jonasze" ,które psuja opinię Firmie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak czytam tu na

forum to większość sprzętów tego Producenta działa bez zarzutu

 

Drogi Kolego nie do końca podzielę Twoje spostrzeżenia.

 

Nie tylko na forum, ale i w internecie można znaleźć wiele informacji w tym zapisów wizyjnych odnośnie wady wyświetlacza. Oczywiście zadowoleni brzmieniem CD melomani nie zwracają uwagi na jego pulsowanie. Od powoli wymierającego sprzętu CD wymaga się nienagannej pracy, bowiem te cacka potrafią kosztować. Adam słusznie jest zirytowany. Panom z biznesu audio wydaje się, że mają zaślepionych króliczków wspomagających interes życia. Żenada. Ale tak na marginesie to nie tylko sami użytkownicy tej francuskiej manufaktury zgłaszają swoje uwagi. Są też opinie branży, która śledzi rynek i nie jest to bynajmniej konkurencja. Więc uważam, że sprzęt Atolla jest niedopracowany i nie dołożono przy jego konstrukcji należytej staranności. Ba, gdyby bolączki obecnych i byłych użytkowników tego sprzętu analizował i wyciągał wnioski producent, podejrzewam że obyłoby się bez niepotrzebnych zgrzytów. O klientelę trzeba dbać i zabiegać, to prawo rynku.

 

Choć obecnie nie mam do czynienia z klockami atolla to szczerze współczuje stronom rozgoryczonym. Skoro taka zdecydowana większość jest zadowolona z użytkowania to niech tak pozostanie. Chwała i tylko pozazdrościć. Z drugiej zaś strony jak się to ma do tych licznych komentarzy o tzw. incydentach z korkami, trafami, wyświetlaczami, napędami itd. itp.

 

Z całą odpowiedzialnością sprzęt Atolla kojarzy mi się jak najgorzej. Przewinąłem trochę sprzętu po drodze i nawet klocki ES od Sony prezentują bardziej pozytywną aurę od tej manufaktury. Wybaczcie Koledzy ale to jest forum jeden narzeka, drugi zaś wychwala. Taki przywilej.

 

Kwintesencja jak dla mnie to ciepła polska lampa z domieszką amerykańskiej przestrzeni i brytyjskiego analogowego nalotu winyli.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to w główniej mierze to wina samego serwisu, który nie poradził sobie u usterką. To, że są reklamacje to normalka szczególnie w mniejszych firmach. Serwis/dystrybutor powinien sobie z tym poradzić , a jak nie to odesłać urządzenie do producenta i wymienić na nowy egzemplarz.

 

 

Piotrella41 wzmacniacze Fezza też jeździły do serwisu (na forum kilka osób o tym pisało) z tą różnicą , że Fezz wybrnął z sytuacji dokonując naprawy lub po 2-3 naprawach wymieniając na nowy egzemplarzach i ich użytkownicy są nadal zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis/dystrybutor powinien sobie z tym poradzić , a jak nie to odesłać urządzenie do producenta i wymienić na nowy egzemplarz.

 

Dokładnie tak jak piszesz, w tym właśnie sedno i pies pogrzebany. Serwis to porażka w przypadku Atolla.

 

Piotrella41 wzmacniacze Fezza też jeździły do serwisu (na forum kilka osób o tym pisało) z tą różnicą , że Fezz wybrnął z sytuacji dokonując naprawy lub po 2-3 naprawach wymieniając na nowy egzemplarzach i ich użytkownicy są nadal zadowoleni.

 

Tak czytałem o tym, było zaiste kilka przypadków. Z tą tylko różnicą, ze podejście Pana Macieja to po prostu profesjonalizm. Dbałość i troska o klienta oraz wyrozumiałość, to są atuty przemawiające za poważnym producentem. Pomimo, że to manufaktura. Nota bene znam tez przypadki, że sprzęt wymieniono z marszu na nowy bez zbędnych ceregieli. No cóż dlatego właśnie Fezz a nie inne wynalazki.

 

Pozdrawiam

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziś w nocy Atoll in 100 SE zaczął mi buczeć :( . Jest już po gwarancji. Wcześniej nie było żadnych niepokojących objawów. Zakładam, że coś zaczęło mu przeszkadzać w sieci elektrycznej. No i pytanie - skoro zaczął to już nie skończy i trzeba grzebać? Czy zastosowanie w/w Tomanka z DC blokerem wystarczy? Czy Tylko Tomanek bo w sieci znalazłem inne oferowane DC blockery. I czy kupując pojedynczy blocker mogę podpiąć zwykły rozgałężnik aby zasilić "przy okazji" cos jeszcze czy lepiej zainwestować w taki z kilkoma wyjściami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastosowanie w/w Tomanka z DC blokerem wystarczy?

Może pomóc choć pewności nie będziesz miał aż sam nie sprawdzisz. U mnie Tomanek dał najlepsze rezultaty podpięty pod ........ LODÓWKĘ. Z moją końcówką mocy jakoś nie chciał się dogadać. Jak buczała z bez Tomanka tak buczała z nim. A lodóweczka to co innego. Pracuje cichutko, nie sieje syfem po sieci. Miodzio.

Do tego piszę zupełnie poważnie. Niejednokrotnie tego typu filtry lepiej sprawdzają się do izolowania źródła zakłóceń niż ochrony pozostałych urządzeń przed zakłóceniami wprowadzonymi do sieci przez wadliwy sprzęt.

Jest jeszcze inna możliwość, którą musisz wziąć pod uwagę - awaria Atolla. Na to nie pomoże ani DC-Blocker ani nawet kondycjoner Gigawatta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec tematu, nie chce sie wiecej denerwowac.

 

Adam głowa do góry. Tak na pocieszenie oto mój skromny zestawik.

 

https://youtu.be/zTOGZtlBx34

 

Jednak kolumienki idą do sprzedaży

 

( link do własnej aukcji! )

,focalki pozamiatały. Defki potrafią ukazać naturę brzmienia. Ale wiadomo pogoń trwa, a może coś doskonalszego.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Vlado vel Vladomord
lkinkowamioe własnej aukcji

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qot zdejmij pokrywę i zlokalizuj źródło buczenia. Czy to trafa czy coś innego.

Adam 38 na prawdę dziwię się że się tak patyczkujesz z tym serwisem. Nie naprawili usterki walczysz dalej aż do skutku czyli wymiany na nowy. Nie naprawili raz oddajesz ponownie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSalieri uwierz, ze tu juz tylko zabawa w Sad zostala. Po prostu to kolejna cecha klamotow od Atoll-a, ktorej serwis nie uznaje za wade... Ma losowo zgrzytac i odksakiwac cos glosno w napedzie i tyle. Dla nich to nie wada a w 100% sprawny Atoll.

A moze jest ktos chetny na moj odtwarzacz, jeszcze na gwarancji do konca sierpnia 2018r. Cena 2.700zl. Wg serwisu w 100% sprawny! Jest stosowne oswiadczenie Audio Forte na pismie. Kolor czarny, zapraszam...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki :)

Jak połączyć LG Oled 55 b7 z OPPO i dalej Atoll + kolumny.

Chodzi mi o oglądanie np jakiś koncertów z TV

sumując, czy OPPO połączone z TV po HDMI przyjmie sygnał audio z LG i puści dalej na Atoll ?

 

czy może w aspekcie AUDIO funkcje smart TV zawarte w LG OLed 55 b7 lepiej zastąpić możliwościami sieciowymi OPPO 103 ?

 

dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki :)

Jak połączyć LG Oled 55 b7 z OPPO i dalej Atoll + kolumny.

Chodzi mi o oglądanie np jakiś koncertów z TV

sumując, czy OPPO połączone z TV po HDMI przyjmie sygnał audio z LG i puści dalej na Atoll ?

 

czy może w aspekcie AUDIO funkcje smart TV zawarte w LG OLed 55 b7 lepiej zastąpić możliwościami sieciowymi OPPO 103 ?

 

dzięki za sugestie

 

TV ma wejścia HDMI, nie wyjścia. Musisz sprawdzić co ten LG wystawia na wyjściu optycznym, ale Oppo i tak nie ma wejścia optycznego.

Jedyna opcja to użyć wyjścia słuchawkowego, przejściówka jack na cinche-dziadostwo, ale coś będzie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV ma wejścia HDMI, nie wyjścia. Musisz sprawdzić co ten LG wystawia na wyjściu optycznym, ale Oppo i tak nie ma wejścia optycznego.

Jedyna opcja to użyć wyjścia słuchawkowego, przejściówka jack na cinche-dziadostwo, ale coś będzie słychać.

wejście/wyjście optyczne ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie odpaliłem swojego pierwszego atoll in 100 ( bez se).

1. Czy jak się przekręci gałkę w położenie stanby to czy dioda na wzmacniaczu powinna zgasnąć i powinno się usłyszeć cyknięcie ? bo u mnie nic takiego nie ma. dioda pali się dalej a cyknięcie dopiero słychac jak wyłączy się z tyłu pstryczek.

2. Połączyłem go z castle knight 4 i na razie nie jestem zadowolony. Dźwięk jest ciężki, ciemny, bas jest PRZEOGROMNY. brakuje wysokich tonów, wyższej średnicy, lekkości. Nie wiem czy kablami da radę z tego wybrnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Z okazji rozpoczynających się dzisiaj MŚ w piłce nożnej cena mojego czarnego Atoll-a cd 100 se2 (na gwarancji) to 2.600 zł. Gorąco zapraszam. Jak nasi wejdą do finału to sprzedam za 2.500 zł.

Barrtas miałem u siebie 4 pary C. Knight, w połączeniu z Atolllem kabelkami nic nie zdziałasz a jeszcze bym się nie zdziwił jak Twój in 100 był wcześniej przez kogoś konkretnie grzebnięty. Zostaje Ci tylko sprzedać Atoll-a lub podłączyć jakieś bardzo jasne źródło. Czasem nie idź w cedek od Atoll-a bo on tu nic nie poprawi jeżeli chodzi o barwę, którą masz obecnie. CK grają ciepło, setka wbrew temu co się pisze - też, do tego i kolumny i wzmacniacz ma "poluzowany" dół i jedno i drugie go nie szczędzi. Tak już na marginesie - te CK masz chyba odsunięte od ścian na jakąś sensowną odległość?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś w tv HDMI ARC oppo HDMI In , wtedy na źródle wejścia zmieniasz na HDMI in i powinno działać :)

 

Mam pytanie , czy jest zauważalna różnica w którąś stronę w przypadku Atoll-a , kiedy porównujemy przy tym samym źródle integrę z końcówką. Mam OPPO 105 i jeśli nie ma różnicy to wolę kupić samą końcówkę. w przypadku 200 to 1k pln w kieszeni . :)

Edytowane przez Bigmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy jest zauważalna różnica w którąś stronę w przypadku Atoll-a , kiedy porównujemy przy tym samym źródle integrę z końcówką. Mam OPPO 105 i jeśli nie ma różnicy to wolę kupić samą końcówkę. w przypadku 200 to 1k pln w kieszeni . :)

IN200 jest na tyle popularny, że spokojnie go pożyczysz ze sklepu i sprawdzisz czy lepiej brzmi przez bypass sterowany przez Oppo. Z tego co pamiętam (z recenzji w prasie i wypowiedzi klubowiczów) sekcje pre w integrach Atolla odstają brzmieniowo od sekcji wzmocnienia prądowego.

Osobiście miałem AM100 i AM200-zdecydowanie bierz 200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy jest zauważalna różnica w którąś stronę w przypadku Atoll-a , kiedy porównujemy przy tym samym źródle integrę z końcówką. Mam OPPO 105 i jeśli nie ma różnicy to wolę kupić samą końcówkę. w przypadku 200 to 1k pln w kieszeni . :)

 

Tak jak gimza napisał - wypożycz i posłuchaj.

Bo może Tobie akurat bardziej spodoba się dźwięk z integry...wiesz jak to jest - jedni wolą kwaśne, drudzy słodkie, a trzeci teściową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.