Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, model IN200 Signature oraz IN300 - jak trafa nie brumią, korki nie wywalają przy załączaniu?

CD200 Signature - jak wyświetlacz też problemy jak z niższymi modelami?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem na odsłuchu IN 200 Signature. Wzmacniacz działał bardzo cicho, nie było brumienia ani wywalania korków. Pod względem dźwięku, to granie bardziej poukładane i równe w porównaniu do IN 100SE. Stąd moja decyzja o zmianie na wyższy model. Wyświetlacz działał bez zarzutu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN200 Signature - po wygrzaniu wzmacniacza trafo coś tam słychać w trybie standby. Dla mnie nie jest to poziom, który miałby w czymkolwiek przeszkadzać. Niestety raz na 10 razy przy włączeniu do prądu atoll potrafi wybić u mnie różnicówkę. Generalnie wzmacniacz zostawiam na standby ale okres letni z burzami wymusza wyłączenie systemu przed wyjściem do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, model IN200 Signature oraz IN300 - jak trafa nie brumią, korki nie wywalają przy załączaniu?

Wiesz co, miałem IN300 na odsłuchu dwa razy, brumienia nie zauważyłem.

Zresztą w moim AM100 też nie mam brumienia, jak było to dzięki plaźmie Panasa o czym pisałem kiedyś, ale sobie poradziłem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji u siebie i informacji od Kolegow z forum czy z Salonow Audio szansa na to, ze trafa w klamotach Atoll-a beda brumily jest duza. Oczywiscie sa osoby, ktorym Atoll nie "brumi" lub "brumi" na tyle cicho, ze im to nie przeszkadza. Na szczescie ten problem (brumienie Atollow) jest juz dobrze znany i mozna sie latwo na taka okolicznosc "ubezpieczyc" tj. kupowac klamoty Atoll-a przez internet i jak brumi, wywala bezpieczniki, przygasa wyswietlacz, zgrzyta naped w CD robic bez zastanowienia zwrot w ustawowym terminie. No chyba, ze komus to nie przeszkadza i lubi takie Atollowe bonusy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pod koniec stycznia br. zakupiłem zestaw: Atoll In100 SE oraz CD100 SE. Poniżej przedstawiam moje wrażenia jako użytkownika. Od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym ekspertem, ot po prostu opisuję to co usłyszałem i zaobserwowałem ;)

 

- "wywalanie korków" - początkowo podpiąłem sprzęt do zwykłej listwy komputerowej - przy każdej próbie uruchomienia wywalało korki. Potem podpiąłem do trochę lepszej, takiej za ok. 150 zł, firmy Brennenstuhl. Wywalało raz na pięć uruchomień wzmacniacza. Tydzień temu podpiąłem listwę Gigawatt PF 1 e z kablem zasilającym w zestawie. Do wzmacniacza i odtwarzacza cd zakupiłem przewody zasilające Wireworld Stratus. Problem rozwiązany od razu. Włączałem i wyłączałem sprzęt wielokrotnie - problem zniknął. Poza tym wzmacniacz pracuje cichutko (wcześniej dało radę usłyszeć cichutkie brumienie, nie przeszkadzające jednak w normalnym odsłuchu) i mniej się nagrzewa przy dłuższym, głośnym słuchaniu.

 

- wygrzewanie sprzętu: faktycznie słychać duże różnice na plus.

 

- jakość wzmacniacza słuchawkowego we wzmacniaczu zintegrowanym. Spotkałem się na forum z opiniami, że jego jakość jest fatalna. Trudno mi się z tym zgodzić. Porównując do sprzętu, z którego korzystałem wcześniej mogę napisać tak, że w porównaniu do Musical Fidelity M1HPA oraz Hegel Super jakość jest gorsza, ale gra to lepiej (dla mnie) niż Pro-Ject Headbox S czy wejście słuchawkowe w Naim XS2, które miało bardzo mało mocy i trzeba było nieźle podkręcić potencjometr, aby uzyskać zadowalający poziom głośności. Moim zdaniem można jest zakwalifikować jako całkiem przyzwoite, jak ktoś potrzebuje lepszego, to kupuje oddzielny wzmacniacz słuchawkowy.

 

- pomimo faktu, że sprzęt zamawiałem za jednym razem w jednym sklepie, to odcienie koloru czarnego wzmacniacza i odtwarzacza odbiegają od siebie. Mnie to specjalnie snu z oczu nie spędza, ale znam ludzi, dla których może to być irytujące.

 

- mam interkonekt i kable głośnikowe Wireworld Oasis, podpięte jest to do głośników Paradigm SE3.

 

- słucham metalu, ambientu, muzyki filmowej, trochę elektroniki i mogę napisać, że jestem zadowolony z dokonanego wyboru.

 

To tyle z mojej strony, pozdrawiam użytkowników Atoll'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z obserwacji u siebie i informacji od Kolegow z forum czy z Salonow Audio szansa na to, ze trafa w klamotach Atoll-a beda brumily jest duza. Oczywiscie sa osoby, ktorym Atoll nie "brumi" lub "brumi" na tyle cicho, ze im to nie przeszkadza. Na szczescie ten problem (brumienie Atollow) jest juz dobrze znany i mozna sie latwo na taka okolicznosc "ubezpieczyc" tj. kupowac klamoty Atoll-a przez internet i jak brumi, wywala bezpieczniki, przygasa wyswietlacz, zgrzyta naped w CD robic bez zastanowienia zwrot w ustawowym terminie. No chyba, ze komus to nie przeszkadza i lubi takie Atollowe bonusy.

 

A to dziwne, szczególnie przytoczenie brumienia w liczbie mnogiej. Miałem u siebie do przetestowania integrę IN300 i nic, nie brumiło, ani o poranku, ani w nocy, nigdy. Nawet przy bardzo niskich poziomach głośności. Kiedy integra była w stanie czuwania również nie wydawała żadnych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze kolejny raz, kupujcie klamoty Atoll-a przez neta, sprawdzcie wszystkie jego "cechy rozpoznawcze" i jezeli pogodzicie sie z tymi ulomnosciami konstrukcyjnymi to ok. a jak nie to zwracajcie towar dla salonow. Nie liczcie na serwis gwarancyjny, nie da sie naprawic piecy zaprojektowanych od d..y strony, to samo tyczy sie cedekow itd. Obecnie juz chyba, zaden salon audio w kraju na pytanie czy Atoll brumi nie kreci tylko mowi - tak, Atoll tak ma. I dobrze, ze mowia prawde.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisze kolejny raz, kupujcie klamoty Atoll-a przez neta, sprawdzcie wszystkie jego "cechy rozpoznawcze" i jezeli pogodzicie sie z tymi ulomnosciami konstrukcyjnymi to ok. a jak nie to zwracajcie towar dla salonow. Nie liczcie na serwis gwarancyjny, nie da sie naprawic piecy zaprojektowanych od d..y strony, to samo tyczy sie cedekow itd. Obecnie juz chyba, zaden salon audio w kraju na pytanie czy Atoll brumi nie kreci tylko mowi - tak, Atoll tak ma. I dobrze, ze mowia prawde.

 

Tak. Kupienie elektroniki przez internet daje konsumentowi możliwość zwrotu, a przed, przetestowanie w własnych, domowych warunkach odsłuchowych.

Skoro napisałeś kolejny raz. To może i ja kolejny raz napiszę :) Ani razu nie usłyszałem aby IN300 mi brumił. Zatem ja nie mogę potwierdzić powyższej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to dziwne, szczególnie przytoczenie brumienia w liczbie mnogiej. Miałem u siebie do przetestowania integrę IN300 i nic, nie brumiło, ani o poranku, ani w nocy, nigdy. Nawet przy bardzo niskich poziomach głośności. Kiedy integra była w stanie czuwania również nie wydawała żadnych dźwięków.

A ja miałem in100 i mi brumil, choć korków nigdy nie wyrzuciło. Jeszcze gorzej miałem z Naimem serii si, bo brumilo w cd i wzmacniaczu ... i to głośno. Może to wina tego ze mam 25m od domu stacje transformatorowa SN/NN. Ale teraz mam Cyryla 8-2dac plus Cdt plus psxr2 i jest absolutna cisza. Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg obiektywnych osob, ktore codziennie maja do czynienia z jednym i drugim to ciut lepsza kontrola dolu w nowym (signature) ale to dalej "ten" bas.

 

Adam, czyli jaki to "ten" bas ? Z kontekstu wypowiedzi wnioskuję jakoby in200 miał słaby bas ?

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda, roznicowanie, kontur, wypelnienie - jak kazdy in 100, in 200 i z tego co pisza uzytkownicy (niestety niezadowoleni) rowniez in300. Co kto lubi, ja uwazam, ze jezeli chodzi o bas to taka rega elex r pokazuje, ze jest dobry bas i bas "Atollowy",warto z ciekawosci posluchac Lukasz, tak zeby wiedziec o czym ten Adam pisze, bo przeciez Atoll to "super" bas...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś In100se. Bas nie miał zejścia a to co z niego zostało było podbite na średnim basie, mało zróżnicowane i na dodatek poluzowane. Ale to dawno było może mi się tylko tak wydaje

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ongiś in 200 rewelacyjny na basie i miał zejście zarówno przy Paradigmach jak i Definitive Technology. Niestety korkowa przypadłość spowodowała zmianę na lampę.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem ongiś in 200 rewelacyjny na basie i miał zejście zarówno przy Paradigmach jak i Definitive Technology. Niestety korkowa przypadłość spowodowała zmianę na lampę.

U mnie wszystko było OK. Nawet trafo nie brumilo. Ale był trochę prosty. Brak mu nieco tego czegoś.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie! Posiadam aktualnie Atolla IN100 SE. Wystawiłem go na sprzedaż gdyż chciałbym zmienić go na taki, który troszkę dociąży mi średnicę i lekko ociepli dźwięk. Mam pytanie gdyż myślałem o Atollu IN 200 SE lub IN 200. O wersji IN 200 SE jest dużo opinii ale brak jest opinii o IN200. Jaka jest różnica w dźwięku wersji 200 vs 200SE i czy zmieniając moją setkę na dwusetkę uzyskam lekko cieplejszy dźwięk i większe dociążenie w średnicy czy iść w kompletnie innym kierunku ( myślałem też o Xindaku P-AM ). Kolumny, które posiadam to Pylon Sapphire 31. Muzyka różna zależna od nastroju. Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedzi. Ps. budżet na zmianę wzmacniacze ( używany ) ok. 3500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Posiadam aktualnie Atolla IN100 SE. Wystawiłem go na sprzedaż gdyż chciałbym zmienić go na taki, który troszkę dociąży mi średnicę i lekko ociepli dźwięk. Mam pytanie gdyż myślałem o Atollu IN 200 SE lub IN 200. O wersji IN 200 SE jest dużo opinii ale brak jest opinii o IN200. Jaka jest różnica w dźwięku wersji 200 vs 200SE i czy zmieniając moją setkę na dwusetkę uzyskam lekko cieplejszy dźwięk i większe dociążenie w średnicy czy iść w kompletnie innym kierunku ( myślałem też o Xindaku P-AM ). Kolumny, które posiadam to Pylon Sapphire 31. Muzyka różna zależna od nastroju. Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedzi. Ps. budżet na zmianę wzmacniacze ( używany ) ok. 3500 PLN.

Podobno różnice pomiędzy In 200 i In 200 Se są tylko kosmetyczne. Nie wiem jak gra In100, ale w In200 średnica jest wyeksponowana, reszta pasma dojeżdża do niej dopiero przy silniejszy przykręceniu potencjometru. Granie na in200 jest trochę ocieplone, tak bez przesady.

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po wakacyjnej przerwie powrocilem dzisiaj do setki, trzymalem ja caly czas pod pradem tyle, ze bez glosnikowych, robila za mebel. Po przesiadce z Cyrusa pierwsze "porazenie" to ilosc basu, lol, alez to rabie basiszczem (Osunlade - kawalek - Momma's Groove Jimpster's Hip Replacement Mix), jakby bas mlotem wbijal i potwierdza sie zasada, ze setki lepiej nie laczyc z podlogowymi niskoidacymi kolumnami bo tam traci zupelnie kontrole ale na monitorach z obcietym niskim basem i latwymi w napedzeniu daje czadu (X14 rabia dobrze trzymanym w ryzach dolem a juz wiekszych X18 nie dawal rady ogarnac na basie i ciagla sie to i za miekko bylo), druga sprawa to plany, glebia sceny, precyzja, wypelnienie srodka - to wszystko siadlo z Atollem, trzecie "porazenie" na goraco to gora Atoll-a podoba mi sie nie mniej jak Cyrusa. Ogolnie z Atollem jest bardziej miekko i to w calym pasmie ale nie to jest jego najwieksza bolaczka, najbardziej wyklada sie na srednicy, bardzo duzo mu tutaj ucieka, szkoda...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in200 Signature albo jest totalnym przeciwieństwem 100tki o której Adamie piszesz albo coś Ty z tymi Atoll'ami się nie lubisz ;)

In200 pięknie steruje kolumnami Rhea. Bas jest trzymany (tak ten średni jak i bardzo niski) w ryzach a zapas mocy 200'tki pozwala na słuchanie wymagających płyt. Jeśli płyta jest dobrze zrobiona, to perkusja potrafi przywołać ciary na ciele.

Scena bajka, zwłaszcza po wysunięciu kolumn daleko od ściany (1,5m). Niestety taki zabieg robię okazyjnie ponieważ słucham w salonie, w którym się żyje :) O dziwo bas u mnie nie ginie w takiej odległości. Robi się nawet dużo bardziej barwny. Oprócz basu 200tka to chyba głównie wyeksponowana, wyraźna i mocna średnica. Bardzo dużo znaczenia w tym wszystkim ma dobre źródło. Odkąd w system wpiąłem solidnego DAC'a, Atoll prezentuje naprawdę piękną scenę w pomieszczeniu, które do najprzyjaźniejszych dla muzyki nie należy. Wkrótce będę chciał przetestować kilka wzmacniaczy lampowych u siebie, to więcej się wypowiem na temat brzmienia 200'tki w porównaniu z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zwyczajnie 200 jest fajniejsza od 100 i raczej nie powinno to dziwic. Te Twoje Rhea musza byc calkiem dobrymi kolumnami, wielu moich znajomych z forum je sobie bardzo chwali, niestety nie znam tego brzmienia...

Ps. Atoll-e caly czas u mnie sa wiec z tym lubieniem to nie do konca tak heh. Ale z tym basem to przesadzaja na dluzsza mete hah

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zwyczajnie 200 jest fajniejsza od 100 i raczej nie powinno to dziwic.

 

Tu racja, mówimy o dwóch różnych liniach innej klasy tego samego producenta. W dodatku faktycznie masz realne porównanie ze świeżo przełączonego Cyrusa w systemie. Chciałem trochę obronić Atoll'a :) za model in200 signature w pełni im się to należy ;)

 

Te Twoje Rhea musza byc calkiem dobrymi kolumnami,

 

Tak, to bardzo dobre kolumny Audio Academy. Hyperiony są super ale Rhea to rozwinięcie szkoły grania AA w każdym aspekcie o dwie klasy wyżej. Ciągle je odkrywam i w sumie mam wrażenie, ze dopiero teraz po 3 miesiącach się solidnie wygrzały, głównie ze względu na ciężar i kolorystykę basu. Ok, to nie ten klub... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zwyczajnie 200 jest fajniejsza od 100 i raczej nie powinno to dziwic

 

U Atolla wyraźnie widać progres IN80->IN100->IN200. Im wyżej tym jest "grzeczniej", bardziej audiofilsko. IN80 to jest mocno narwany, gra dość krzykliwie, nie widzę podstaw jego zakupu biorąc pod uwagę , że IN100 nie kosztuje dużo więcej , a setka jest wyraźnie lepsza. Rożnica w cenie między 100 a 200 jest już spora. Brzmienie IN200 gra równiej. Jest to lepszy wzmacniacz, ale nie zdziwiłbym się gdyby w pewnych konfiguracjach z IN100 zagrało lepiej. Jak ktoś potrzebuje podpompować bas, dodać pazura to setka lepiej może wypaść.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.