Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde no i po odpoczynku od Atoll-a bylem przekonany, ze go oddam w dobre rece ale dziad gra tak muzykalnie i barwnie, ze nie bedzie eksmisji heh. Odstaje w wokalizie od drozszego klamota (wystarczy posluchac na Cyrusie i Atollu kawalka Tree of Life Samanthy James), rowniez bas troche irytuje ale ta jego slodycz i napowietrzenie dalej mnie "kreci"... Dobrze miec dwa klamoty zamiast jednego, jeszcze Dayens Menuetto by sie przydal, totalne szalenstwo, a z drugiej strony - czemu nie?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Adam38 ze dynaudio+ atoll to dobre polaczenie,czy tylko do przyjęcia?Mógłbym zameldowac sie w waszym klubie bo coś z atolla juz u mnie stoi ale poczekam jak złoże reszte.Jednak w przyszlosci udarze chyba w monitory dynaudio i zastanawiam sie czy to dobry kierunek.Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobry i nie dobry - bo można wyraźnie lepiej (pomijając każdego nieco inny gust). Do serii Excite (w tym wypadku małych monitorów X14) można śmiało podłączyć 3 krotnie droższy od setki Atoll-a piec i ciągle Dynie wyraźnie progresują a znowu jak się ma około 4 kzł. na nowy piec to obok Dayensa Menuetto (którego stawiam wyraźnie wyżej niż setkę) Atoll 100 wydaje się jednym z lepszych wyborów. Do większych Dynaudio np. X18 już Atoll 100 kompletnie się nie nadaje (za ciepło, bas bez kopa i kontroli). Z moimi Dyniami Atoll czasem irytuje swoim basem, jest go momentami wyraźnie za dużo i jest za mocno "nadęty i zmiękczony", ale barwa wokali i to coś czego nie potrafię opisać - takie wypełnienie przestrzeni mokrym, rześkim powietrzem na wysokich u Atoll-a robi robotę. Ma swój wyraźny, bezpośredni charakter Atoll w połączeniu z Excite, trzeba posłuchać. Moim zdaniem warto jednak w takim zestawieniu dać coś innego na źródło a nie Atoll-a cd100 se2 (nie dlatego, że serwis Atoll-a mnie "olał") tylko dlatego, że będzie za "ciemno", za ciepło i bez blasku. Lepiej na źródło wtedy dać coś bardziej doświetlonego, rozdzielczego, detalicznego i będzie miodzio. To tak na moje ucho.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem takiego polaczenia ale nie szedlbym w takie polaczenie, no chyba ze male M10, tu mozna sprawdzic. M20 obawiam sie, ze moze byc jak przy X18, chociaz widac po rozciagnieciu dolu ze sa inaczej strojone (X18 / M20), musisz posluchac, moze Tobie sie spodoba. Moze byc za miekko, za bardzo dzwiek sie rozjedzie/rozmyje, bedzie za cieplo, stracisz detal ktorym Dynaudio juz z natury nie atakuja, ogolnie zabraknie precyzji. Nie wiem czy zrodlo stawiajace na kontur a nie wypelnienie by tu wystarczylo, zeby nie przesadzic z cechami wspolnymi Dynaudio i Atoll-a. A ktore Emitki masz na mysli? Ps. I pamietaj, ze mi sie troche w d..ie poprzewracalo jak posluchalem sporo drozszych zabawek, a i z czasem wszystko nam powszednieje, brzmienie tez. Trzeba sluchac, a jak najmniej czytac forum, to najlepsza rada hah.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze z KEF-ami miales styczność?

 

Ja miałem. Zdecydowanie odradzam. Fatalne połączenie. Góra może być, średnica silnie wyeksponowana choć dość przyjemna. Bas dyskwalifikuje to połączenie. Jeśli upierasz się przy Atollu szukaj głośników o raczej "konturowym" graniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sprawdzic r300 i bardziej z ciekawości q350.Dalej dynaudio x14/18 ,emit 20,studio 16hz CG.Pzdr

I z ciekawosci w moim pomieszczeniu audio solutions overture,kolega przytarga nie dlugo

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko spotykany u nas klocek. Tylko na Audio Show miałem okazję chwile posłuchać.

 

https://allegro.pl/atoll-in-400-i7553284240.html#thumb/1

 

Silver_85 to ktoś znajomy ? Czy Ty sprzedajesz ?

Ciekaw jestem jak brzmi taka 400'tka w porównaniu do in200Signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu z Atoll-em powrocilen do Cyrusa i jednym zdaniem - Atoll i Cyrus dobrze wycenili swoje zabawki.

 

Twoja wytrwałość budzi mój szacunek, z naciskiem na Atolla oczywiście.

Choć tak na marginesie po wielu perypetiach i dziwnych przypadkach od francuskiej manufaktury, polska dystrybucja włącznie z serwisem przemilczała tematy.

Trudno się dziwić wszak temat mało zręczny do szafowania argumentami po stronie producenta.

 

Minęło przeszło dwa lata od czasu kiedy definitywnie rozstałem się z Atolem na rzecz polskiej lampy. Można rzec, że osiągnąłem chwilowy spokój duszy rozkoszując się ciepłym brzmieniem.

 

Atoll, a mowa o wzmacniaczach posiada szczególny czar brzmienia, który nota bene uzależnia, a w konfrontacji z wybitnymi kolumnami potrafi powalić.

Niestety każdy ze znanych mi egzemplarzy ma jakąś skazę. Cóż nie ma ideałów.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, długo broniłem się przed podjęciem decyzji o sprzedaży Atoll-a ale wczoraj po przejściu na Cyrusa decyzja zapadła i Atoll-a wystawię na sprzedaż, może jeszcze dzisiaj uda się porobić zdjęcia papierów, kartonów itd. i czas na smutne rozstanie, chociaż ciągle nie jestem przekonany... Zżyłem się z tym piecem (w przeciwieństwie do trefnego cedeka…) ale trzeba iść dalej, już z Cyrusem.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo broniłem się przed podjęciem decyzji o sprzedaży Atoll-a

 

Atoll-a wystawię na sprzedaż, może jeszcze dzisiaj uda się porobić zdjęcia papierów, kartonów itd. i czas na smutne rozstanie,

 

Znam to uczucie rozstania i niepewności. Wielokrotnie towarzyszyło mi ono podczas pozbywania się klocków. Mam to do siebie, że wyzbywam się ich zawsze na gwarancji danego produktu. To daje szanse na ich szybkie zbycie. Niestety świadczy też to o mojej próżności i braku trafnego odnalezienia Grala Audio. Jak sięgnę pamięcią to euforia mijała średnio po 1,5 roku użytkowania. Wyjątek stanowił CD 200 od Atolla. To był dla mnie szok. CD za 6 klocków w detalu z takimi wadami. Do dziś jak zerknę na zdjęcia z utrwalonej wady wyświetlacza to mnie ściska w dołku. Totalna fuszerka. Zazdroszczę tym którzy zdołali uniknąć niespodzianki lub pogodzili się z tą przypadłością na rzecz przyzwoitego brzmienia.

 

Od momentu gdy postawiłem na analog od Regi nie mam wątpliwości co do jakości sprzętu w podobnym przedziale cenowym. Lampa doskonale uzupełnia harmonię.

 

Wracając do francuza to pamiętam jak IN 200 wydobył z budżetowych kanadyjskich Paradigmów 11v7 doskonałą jak dla mnie średnicę i wyłonił na plan szczegóły. No cóż porzuciłem je na rzecz amerykańskich Definitive Technology, z którymi nota bene walczę do dziś.

 

Dlatego też z sentymentu, bądź z doświadczenia zdarza mnie się zaglądać na owe forum i uzupełniać ciekawość melomana. Bowiem Atollowcy to grupa balansująca pomiędzy chłodnym tranzystorem a ciepłą lampą. Tacy osobnicy poszukujący kompromisu, a zarazem ideału.

 

Kończąc, co do wzmacniacza znam Twój ból i bez kozery jest on tożsamy z moim przypadkiem sprzedaży kolumn. Jednak w przeciwieństwie do Ciebie moje podłogówki to egzotyczny rarytas praktycznie nieznany na europejskim gruncie audio. Doświadczyłem wielu nazbyt dosadnych opinii ze strony innych Kolegów powielających i popierających praktyki handlowe.

 

W Twoim przypadku popularność i powszechna wiedza o producencie i jego wyrobach pozwoli na szybkie rozstanie z ulubionym pupilem.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, długo broniłem się przed podjęciem decyzji o sprzedaży Atoll-a ale wczoraj po przejściu na Cyrusa decyzja zapadła i Atoll-a wystawię na sprzedaż, może jeszcze dzisiaj uda się porobić zdjęcia papierów, kartonów itd. i czas na smutne rozstanie, chociaż ciągle nie jestem przekonany... Zżyłem się z tym piecem (w przeciwieństwie do trefnego cedeka…) ale trzeba iść dalej, już z Cyrusem.

Ale kombinujesz :)

Mi tam IN200 się podobał, nic mu nie brakowało i moj akurat ani nie brumił i nie wywalał korków.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN200 wywala czasem różnicówkę to fakt. Jeśli komuś to przeszkadza, to znaczy, że ma z tym częsty problem a to oznacza, że wyłącza wzmacniacz z prądu. Jeśli tak jest, to osoba taka nie może wypowiadać się o pełnowartościowych walorach brzmieniowych Atoll'a. Gram nim od marca i doskonale słyszę różnicę, gdy wzmacniasz jest pod zasilaniem (również standby) kilka dni. Po świeżym podłączeniu do prądu nawet po 2h nie ma tej lekkości, dynamiki i przestrzenności co po kilku dniach wygrzania pod prądem.

Nie wybielam Atoll'a za problem z wywalaniem różnicówki, faktycznie wzmacniacz trochę kosztuje i takie rzeczy są ewidentnym minusem na tle innych produktów. Pytanie tylko na ile ten problem faktycznie jest uciążliwy i czy brzmienie w tym przypadku się nie broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał wiesz jak jest, gdy człowiekowi się w d..pie poprzewracało i kombinuje jak pogodzić wodę z ogniem zamiast doceniać to co już ma. Chciałoby się wszystkie najlepsze cechy brzmienia różnych zabawek dostać w tej jednej, jedynej i chociaż wiemy, że to niemożliwe to ciągle szukamy, a nuż się uda... hah.

Chyba już taka to cecha nas mężczyzn, będziesz miał kobietkę jak ze snu a z czasem i ona "spowszednieje" i będziesz się oglądał za innymi. Ślepy zaułek?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.