Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A taka ciekawostka, bede mial od jutra przez tydzien Cyruska CD-t, postaram sie naskrobac pare roznic miedzy nim a Atollkiem CD100se2 oraz co subiektywnie dawalo wiecej przyjemnosci w moim systemie. Podlacze tez CD-t pod in100se (z niedrogim ale fajnym "daczkiem" Tagi".

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

A taka ciekawostka, bede mial od jutra przez tydzien Cyruska CD-t, postaram sie naskrobac pare roznic miedzy nim a Atollkiem CD100se2 oraz co subiektywnie dawalo wiecej przyjemnosci w moim systemie. Podlacze tez CD-t pod in100se (z niedrogim ale fajnym "daczkiem" Tagi".

Daj znać. Choć widząc Twoje negatywne podejście do CD100se2 jakoś nie wróżę mu sukcesu :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, od tygodnia ciagle slucham na in100 i cd 100 a Cyrus stoi na lawce rezerwowych. Napisze jak to u mnie wyszlo, Pawel kto jak kto ale Ty nie powinienes miec takich watpliwosci... A jak filmik, ktory Ci wyslalem? Ps. Wiesz jaki amp obecnie najwyzej oceniam? Ano ani Cyrusa, ani Haiku, ani Atolla czy Hegla oraz Soul Note a malutkiego Dayensa Menuetto i tylko jego z czystym sumieniem kazdemu polecam.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przyszedł czas na mój wzmak Atoll in200 na sprzedaż. 

Zastanawiam się jednak co mogę kupić w cenie do 5tys. Myślałem o Haiku Sol1 ale wpierw muszę odsłuchać. Macie jeszcze jakieś propozycje? Na początku urzekł mnie Yaqin ms90 jednak cena samego Janka to ponad budżet plus dochodzi koszt wymiany lamp. Poradzcie czym się zainteresować po Atollu. Lubię dźwięk detaliczny, ale nie suchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po odsłuchach Haiku Sol II SE, który pożyczyłem z myślę o pójściu do przodu względem tego co gra u mnie teraz. Na codzień mam dzielonkę Rotel RC1090/Atoll AM200 (+bezpiecznikiem Verictum X Fuse).  Pierwsze co rzuciło mi się na uszy po podłączeniu Haiku, to dużo mniej gęste granie, bardziej eteryczne, lżejsze w odbiorze. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że odpowiedzialna za to jest średnica i jej mniejsze dociążanie w niższym przedziale. Gitary brzmiały bardziej zadziornie i dźwięcznie ale masa i koloryt nijak nie odrastała do tego co znam z Atolla. Mam podobne odczucia co do góry pasma. Talerze miały dobre wybrzmienie i rozdzielczość, ale brakowało im masy i słodyczy. Haiku grał u mnie dużym basem, większym niż Atoll. Gitara basowa, kontrabas, stopa, mocno zaznaczone na scenie, kontrolowane, mięsiste, zrobiło to na mnie na początku bardzo dobre wrażenie. Po czasie jednak zaczęło brakować mi spójności, zszycia średnicy z basem, który w pewnych utworach potrafił dominować. Atoll ma w moim odczuciu mniej basu, ale jest on bardziej zróżnicowany, bardziej sprężysty, ładniej, czytelniej pokazuje grube struny kontrabasu. Jeśli mowa o scenie, a jest to dla mnie priorytet, to Sol II gra odrobinę głębiej, nieco lepiej również separuje źródła. Atoll z kolei prezentuje szerszą, otwartą scenę, która rozpina się nie tylko między kolumny jak miało to miejsce w Haiku, ale też dalej. Jest jeszcze jeden szczegół, którego mocno brakowało mi po przesiadce na Haiku i co dla mnie jest dużym plusem dla Atolla, mianowicie potrafi on pokazać niuanse, plankton, subtelne odbicia, atmosferę pomieszczenia. Przekłada się na emocje i kreuje spektakl muzyczny. Haiku w moim systemie nie pokazało tego, integra ładnie oddawała fakturę instrumentów, ale grały one znacznie bardziej indywidualnie, a mniej jako spójna całość. Jeśli chodzi o dynamikę to ta w Haiku jest na naprawdę dobrym poziomie, mikrodynamika jest świetna i przy cichym słuchaniu nic nam nie umyka, makrodynamice również nic nie można zarzucić. Atoll odwrotnie, dzięki dużej mocy dysponuje ponadprzeciętną dynamiką w wydaniu makro, ale i tej mikro nie brakuje.

Ten dwudniowy test to był mój pierwszy kontakt z produktami Haiku-Audio, kontakt bardzo pozytywny ale pozostawiający też niedosyt. Egzemplarz Sol II, który dostałem był dość świeży i zapewne jeszcze nie w pełni wygrzany, niemniej w moim systemie nie zachwycił na tyle żeby mógł zostać na stałe. Nie można odmówić mu silnych stron, lecz ja pozostanę przy Atollu, ciesząc się jego kulturalnym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gimza napisał:

Adam 38,

porównywałeś jakoś tego Cyrusa z CD100?

Tak. Wnioski są takie: po pierwsze primo wymiana Dynek x14 na coś lepszego albo zostawić w cholerę to co mam (ewentualnie dodać do tego PSX -r2 od Cyrusa) bo tylko w ten sposób zrobię  krok/kroczek do przodu, po drugie primo - Atoll cd100se2 jako transport gra kiepsko - nie polecam (braki w wypełnieniu, jakieś niespójne to i poszarpane oraz kiepsko z detalem na tle! CD-t od Cyrusa), zdecydowanie lepiej nie kombinować z cedekiem Atoll-a w roli transportu bo i tak lepiej gra jako odtwarzacz (oczywiscie nie jest równo grającym CD, nie kontroluje górnej średni - co mnie w nim najbardziej irytuje, również na samej górze jest przygaszony - ale to akurat można jakoś wyrównać resztą toru, za to tej "żyjącej własnym życiem" górnej średnicy nie da się okiełznać, bardzo mu ona "ucieka". I ten mój nieszczęsny (bo ktos - serwis Audio Forte - nie potrafił naprawić/wymienić wadliwej części tylko na odpierdziel go przesmarowal  i przeczyscil - jak sam serwisant napisal) transport w cedeku Atoll-a stukocze, szarpie się i głupieje  jak kończy odczyt ilości utworow na płytach CD powyżej 70minut, te same płyty CD w napędzie Cyrusa CD-t nie powodują, że mechanizm się szarpie i coś go blokuje i każe mu te sekwencje szarpnięć powtarzać, zgrzytać. Cyrus czyta wszystko płynnie, prawidłowo. A i z ciekawości miałem włączone oba systemy (Atoll in100se + cd100se mk2 oraz Cyrus 8-2DAC + CD-t) i tylko przepinalem kable w kolumnach i przekładałem płyty CD z jednego systemu do drugiego. Jak osluchalem się z systemem Cyrusa to mówię - no kuźwa z pamięci Atolle nie grają wcale gorzej tylko inaczej, jakby bardziej "bajkowo/magicznie heh" więc pierwszy raz przełączyłem się na Atolle i.... - ojoj, to zabolało i pokazalo, że ta moja pamięć audio trochę zawodna jest haha, mówiąc delikatnie - nie zabardzo chciało sie słuchać systemu Atoll-a po systemie Cyrusa, za każdym kolejnym razem efekt był ten sam, skrzywienie na gębie i szybki powrót do Cytruskow. Bas nie tak rozpasany/przeciagajacy i ciut twardszy jak w systemie Atoll-a, środek bez atollowego szaleństwa na górnej średni i czystszy u Cytruskow oraz bardziej urokliwe, pelniejsze, plastyczne wokale, góra równiejsza i bardziej rozdzielcza u Angola, ogólnie żywsze, równiejsze, lepiej scalone, z lepszą rozdzielczością granie w systemie Cyrusa, słyszysz od razu kulturę brzmienia. Ale jak wspomniałem, człowiek bardzo, baaardzo szybko przyzwyczaja się do lepszego systemu i on mu zwyczajnie powszednieje, wtedy takie przejście na system setek Atoll-a to fajny kubeł zimnej wody, po którym wiesz, że nie zaplaciles więcej! tylko za inaczej ale tez jednak lepiej. Transport CD-t wrócił już chyba do wlasciciela, ja zostaje z CD Atoll-a (godząc się z jego "wyskokami w brzmieniu") oraz z serwisami typu Spotify a ewentualnego - wartego wg mnie wydania  dodatkowej, sporej kasy - progresu muszę szukać w innych monitorkach. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, aiki napisał:

Przyszedł czas na mój wzmak Atoll in200 na sprzedaż. 

Zastanawiam się jednak co mogę kupić w cenie do 5tys. Myślałem o Haiku Sol1 ale wpierw muszę odsłuchać. Macie jeszcze jakieś propozycje? Na początku urzekł mnie Yaqin ms90 jednak cena samego Janka to ponad budżet plus dochodzi koszt wymiany lamp. Poradzcie czym się zainteresować po Atollu. Lubię dźwięk detaliczny, ale nie suchy. 

Posłuchaj lampy Cayin A55TP.

@Adam 38 naprawdę nie mogę Ciebie zrozumieć. Czemu się wreszcie nie pozbędziesz tych atoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsutego cedeka mam sprzedać ? Chyba tylko dla Audio Forte...

A co do wzmaka, wybralem Cyrusa - jest ok., przewalilem duuuzo piecy, już mi wystarczy ... Na nim chce budowac dalej system. Ps. Wystarczy, że Dayens Menuetto mnie gnębi, jeszcze mi do tego Cayin-a potrzeba hah. Nie dziękuję, zostaje przy Cyrusie. Za to będę miał Twoje monitorki u siebie, może akurat to będzie koniec drogi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do AM200 Atolla, może warto byłoby spróbować połączenia z HA Ganymede. Nie miałem okazji posłuchać, ale sam jestem ciekawy, jak by to zagrało. Z HA słuchałem tylko wzmacniaczy, od Bright mk4, przez Sola 2 po Williamsona i najbardziej spodobał mi się lampowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sir.jax napisał:

Możecie mnie uświadomić,  czy ten Cyrrus 8-2DAC to wzmacniacz w klasie D?

8-2 DAC na moje wygląda na klasyczne A-B, chociaż znowu po podłączeniu opcjonalnego zasilacza psx-r lub r2 coś tam się zmienia w rodzaju zasilania ale to już trzeba pytać ludzi lepiej znających Cyrusa. W klasie D mają chyba najwięcej modeli ale to już te najdroższe i najmocniejsze oraz Lyric-a i ONE HD.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

8-2 DAC na moje wygląda na klasyczne A-B, chociaż znowu po podłączeniu opcjonalnego zasilacza psx-r lub r2 coś tam się zmienia w rodzaju zasilania ale to już trzeba pytać ludzi lepiej znających Cyrusa. W klasie D mają chyba najwięcej modeli ale to już te najdroższe i najmocniejsze oraz Lyric-a i ONE HD.

Za 4700 ktoś wystawił Cyrusa z PSX:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2018 o 19:41, aiki napisał:

Kolumny BMN S2 II, źródło BR Pioneer lub komp przez Rdac. 

Wzmak najzwyczajniej znudził mi się:) i szukam powiewu świeżości. 

Niestety nie znam kolumn więc pewnie najlepiej Ci doradzą w klubie BMN. 

Może dla odmiany spróbuj lampy ? Ja mam Cayin-a A55TP, a wcześniej miałem Atolla IN100. IN200 znam ale z odsłuchów w innym systemach. Cayin dla mnie jest lepszy od obu. Steruje kolumnami lepiej niż In100. In200 musiałbym posłuchać u siebie. A55TP gra detalicznie na górze, bas sprężysty dość szybki i sporo czaru na średnicy , ale nie jest to "cukierkowe" granie. Z Haiku miałem u siebie tydzień Sol-a II. Warto też posłuchać. Równo grający wzmacniacz, barwa neutralna, dobra mikrodynamika.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze. Na początku życzę wszystkim dobrego 2019 roku !

Jestem posiadaczem Atolla in100se , kupionego 2 lata temu z drugiej ręki. Jakiś rok temu zaczął się problem z „charczeniem” / przerywaniem dźwięku na jednym kanale. Wyglądało to na jakieś zimne luty . Płytka została przelutowana , przez kolegę elektronika , ale nie był w stanie sprawdzić wszystkich elementów bo niestety nie znalazłem nigdzie schematu. Generalnie  było przez może 2 miesiące dobrze , ale problem powrócił . Czy ktoś się spotkał z takim problemem ? Może ktoś polecić jakiś serwis w Poznaniu czy najlepiej wysłać do Audio forte , które jednak nie ma najlepszych opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do Audio Forte, zapłacisz,  zrobią porządnie, kumplowi też po gwaranacji naprawili in100se  błyskawicznie (padniete przekaźniki czy  jakoś tak) i sprzęt śmiga bardzo dobrze. Jestem przekonany, że jak teraz bym im wysłał cedeka i zapłacił za naprawę to napęd by śmigał bez żadnych zgrzytów. Nawet z forum AS napisz do AF na priv, odpisza, cały czas odwiedzają nasz wątek:), czasem nawet mój profil  a ja jestem Ich "ulubionym" forumowiczem, prawie jak Simpson z innego forum, taki żarcik :). Smialo wysyłaj.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

"a ja jestem Ich "ulubionym" forumowiczem"

W to nie wątpię tzw. dociekliwy klient. Pozdrawiam 

 

W dniu 30.12.2018 o 23:09, Silver_85 napisał:

Może dla odmiany spróbuj lampy ? 

Bezapelacyjnie. Mądrze prawisz. Ciepło lampy to istotnie rozsądne rozwiązanie na dolegliwości melomańskie. 

 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku szanownych klubowiczów

Panowie z Francji nie próżnują i z nadejściem nowego roku kolejna nowość z serii "Signature" , tym razem jest to streamer,  ST 200 Signature

Tak na szybkiego na plus: większy wyświetlacz,duże wsparcie streamingu w tym DSD, więcej wejść cyfrowych

Z minusów: brak usb-b (to był dość mocny atut zwykłej wersji ST 200,najlepszy dźwiękowo)

Ciekawe czemu zrezygnowali - może jest na tyle dopracowany "po sieci" i z zewnętrznych nośników że okazało się zbędne, pożyjemy zobaczymy, może ktoś będzie miał okazje posłuchać jak dotrą do salonów - mają być dostępne od stycznia

poniżej link jak to się prezentuje,cena powinna być podobna do poprzednika

Zobaczymy czy wypadnie lepiej brzmieniowo w stosunku do zwykłej wersji ST 200 se

https://labelleecoute.fr/boutique/materiel-hifi/streaming/atoll-st200-signature/

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.