Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2018 o 22:11, MrSalieri napisał:

Posłuchaj lampy Cayin A55TP.

Dzięki za propozycje. Przeglądałem oferty, ale są poza moim budżetem-nowe. Używek nie znalazłem. Na olx wypatrzyłem taki oto model. Warto? https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-cayin-a55t-po-modyfikacji-ala-lampizator-CID751-IDxNh8f.html/#position=3&page=1

 

@Adam 38

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja z pytaniem do bardziej osłuchanych kolegów . Co byście polecili , jakie kolumny do atoll-a in 100 se ? mam obecnie Phoebe 3 ale chcę je zmienić bo czuję cos że juz sie wypaliły w moim systemie. Wiem że pytanie pewnie juz nie raz padało na forum ale zalezy mi na tym żeby mieć kilka modeli które mógłbym posłuchać, porównać w salonie,domu , etc  a które może ktoś juz słuchał z Was z w/w wzmacniaczem. Bardzo by mi to pomogło. pokój około 20 m2 , muzyka różna czasem klasyka a głównie  jazz,blues, klasyczny rock , troche metalu no i filmy :). Budżet to jakieś 8k za nowe , ale uzywki tez mogą być. Dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli masz budżet 8k, to idealnie mieścisz się w cenie z Adiovector QR3. Grają u mnie z moim IN200 i CD200.  Brzmi to wyśmienicie. Z IN100 jestem pewien, że zagrają również znakomicie. Zdecydowanie odradzam moim zdaniem przereklamowane Monitor Audio, ale to kwestia gustu i stan umysłu. QR3 gra dla mnie lepiej niż niejeden droższy zestaw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też własnie brałem je pod uwage , ponoc Xaviany Neox 2 tez by sie dobrze spasowały , może cos z polskich producentów, jest tego trochę  , podstawki byłyby chyba za słabe w 20m2?Monitor Audio juz miałem , nie moje granie niestety .

Edytowane przez soulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, soulek napisał:

chyba za słabe w 20m2?

Chyba? A sprawdziłeś? 

Małe pierdziawki może nie dadzą rady, ale są konstrukcje, które spokojnie konkurują z niewielkimi podłogówkami. Mam prawie 20m bez 0,5m i podstawki dają spokojnie radę, lepiej niż moje poprzednie podłogowe.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez chcę  jakieś podstawkowe posłuchać , na pewno Rebel Sentiment 10 bo mam akurat u siebie  a to duże monitory , może uda sie  jeszcze wyporzyczyć RLS Nereida II ponoc dobre , obie konstrukcje polskie więc tym bardziej je sprawdzę. Z podłogówek   z tych co chcę posłuchać to Dynaudio x34 , Audiovector qr3  ewentualnie coś z Audiophysic tej nowej serii classic 5 albo 8 no i te Xaviany Neox2 tak mi po głowie chodzą . Jak by ktoś miał inne porpozycje chętnie wezme pod uwagę . Dzięki za dobre rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie cechy brzmienia mają być priorytetem, muzy słuchasz przeróżnej. Słuchałem u siebie audiovector qr1 z in100se, pięknie jak ktoś wyżej wspomniał to to na pewno razem nie grało, było na tyle dynamicznie na ile pozwala sam Atoll 100, bardzo, baaaardzo ofensywnie!/blisko/nachalnie, wysokie w tym zestawieniu specyficzne (wiele osób odrzucą), co ciekawe im głośniej razem to grało tym równiej i ciekawiej heh. Jeżeli CG Signature od S16hz są precyzyjniejsze i mniej ocieplone jak wersja podstawowa tego modelu to jesteś w domu i możesz sobie Dynki Excite odpuścić. Ps. Ja do Atoll-a 100 to w ogóle widziałbym tylko typowe monitory, no max coś jak masz czyli "Febe 3". Lepiej omijać niski bas in 100se :) aaa i nie pchać się w kolumny, które powszechnie uważane są za wymagające spawarek (Xavian, Nereida). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli CG Signature od S16hz są precyzyjniejsze i mniej ocieplone jak wersja podstawowa tego modelu to jesteś w domu

Adaś ciśnij Grześka żeby Ci je podesłał. Może być zarobiony , ale ciśnij. Ja mam swoją opinie, ale jestem ciekaw jak to zabrzmi u Ciebie i z Atollem i Cyrusem. Szczególnie z In100 bo też u siebie słuchałem. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MrSalieri napisał:

Posłuchaj Canto Grand Signature od Studio16Hz i lampki CayinA55TP. Skontaktuj się z producentem i pogadaj, umów się na odsłuch. Możesz być zadowolony.

Canto Grand Signature to 4 omowe głośniki, czy nie są trudniejsze do napędzenia dla wzmacniacza niż 8 omowe?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli CG Signature od S16hz są precyzyjniejsze i mniej ocieplone jak wersja podstawowa tego modelu to jesteś w domu

Są zdecydowanie precyzyjniejsze. Tworzą dużo lepszą scenę.

 

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Canto Grand Signature to 4 omowe głośniki, czy nie są trudniejsze do napędzenia dla wzmacniacza niż 8 omowe?

Nie sugeruj się impedancją. To łatwe w napędzeniu kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MrSalieri napisał:

To już wiesz.  Nie ma sprawy.

Pozdr.

Dzięki :P

A coś więcej,  bo zdaje się, że przy 4 omowej impedancji piecyk musi się trochę bardziej zmęczyć, a impedancja głośników nie jest stała lubi czasem spaść nawet w 8 omowych konstrukcjach do 2 omów,  nie każdy piec jest w stanie oddać moc, żeby bas zabrzmiał jak należy.

Pytam z ciekawości.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dla kolumny 8 ohmowej impedacja nie powinna spaść do 2 ohmów. W takim przypadku parametr impedacji przez producenta powinien być podawany jako 4ohm. Impedancja nie jest stała bo z definicji nie może być. Jest zależna od częstotliwości. 

Piecyk może się jak to nazwałeś bardziej zamęczyć bo aby zapewnić tą samą moc musi oddać większy prąd a z tym różnie bywa. Ogólnie o wszystkim do poczytania w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

uzytkuję od 2005 roku Atoll IN50. Grał bardzo ładnie ale właśnie przestał (chwilę po puszczeniu muzyki przestało grać, nie działa nic, nawet wyjście słuchawkowe).

 

może ktoś z Was orientuje się, gdzie go można w Warszawie sprawnie naprawić? Kupowany był w Audio Forte na Rejtana. Tam się udać? Na ich stronie jest link 'serwis urządzeń audio' ale prowadzi do .. błędu 404. 

Wszystkie serwisy które wygooglałem - Nomos na Tytoniowej, Iviter na pl konstytucji, pan Andrzej Sz. na Elektoralnej mają w internecie fatalne opinie - miesiące czekania i naprawa bez satysfakcji lub brak, do tego sama diagnoza w Nomos to 200zł.

 

będę wdzięczny za sugestie

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Piecyk może się jak to nazwałeś bardziej zamęczyć bo aby zapewnić tą samą moc musi oddać większy prąd a z tym różnie bywa. Ogólnie o wszystkim do poczytania w internecie.

No, ale ja to wiem, dlatego dziwi mnie, że 4 omowe kolumienki o, że tak powiem "przecietnej" skuteczności 88dB są łatwe do napędzenia.

Nie każdy wzmacniacz da sobie radę, bo w 4 omowych łatwiej o spadek impedancji do 2 om. 

Skąd więc wniosek o łatwym wysterowaniu tych kolumienek?

@leptonhead

A sprawdziłeś bezpieczniki, jeden przy gnieździe IEC i chyba dwa w środku, po jednym na kanał, przynajmniej tak jest w setkach.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sir.jax napisał:

Skąd więc wniosek o łatwym wysterowaniu tych kolumienek?

No jak ja mam Ci to wytłumaczyć...

Słyszalem je z kilkoma wzmacniaczami o różnej mocy zawsze grały bardzo dobrze. Najlepiej grają z 40 watową lampą.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MrSalieri napisał:

Słyszalem je z kilkoma wzmacniaczami o różnej mocy zawsze grały bardzo dobrze. Najlepiej grają z 40 watową lampą.

To mi wystarczy, dzięki bardzo ;)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2019 o 23:38, rafal735r napisał:

40W z lampy to chyba dość sporo? 

 

W dniu 7.01.2019 o 07:35, MrSalieri napisał:

Chyba dość sporo...

Koledzy w zupełności sporo. U mnie, aż nadto bo 45 W z Titanii dociążonej sporymi podłogówkami. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎04‎.‎01‎.‎2019 o 15:01, soulek napisał:

Co byście polecili , jakie kolumny do atoll-a in 100 se ?

Cześć Soulek. 

Wypożyczyłeś ostatecznie jakieś kolumny pod "setkę"? Jak wrażenia? 

Ps. Nie tęskno Ci za magią Dayensa Menuetto? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello , jeszcze nic , na razie będzie porównanie Atoll iin 100 se vs Haiku Bright mk4 . Jest okazja potestowac hybrydę to porównam . Co do głośników na razie z wzmakiem połażę po lokalnych salonach , cos tam maja więc mam zamiar kilka par sprawdzić . Co do Dayens to fakt zapada w pamięci, małe to ale urokliwe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odzewu, tak czy inaczej zdecydowałem się przejść z IN100SE na IN200 Signature.

Mam odnośnie tego IN200 pytanie, a mianowicie - próbował ktoś opcji dodatkowo płatnej t.j „Opcjonalny moduł wejść cyfrowych dla modeli Signature IN200 oraz PR300”. Tak w skrócie:

Wejścia USB-B:PCM & DSD, 2 Coaxial (24Bits/192kHz), 2 Optical (24Bits/192kHz), odbiornik Bluetooth: Direct digital to the AKM audio converter, Audio converter: AKM – AK4490.

Warto dokupić za 1300zł (pewnie jest możliwość zbicia ceny), czy raczej się w to nie bawić?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.