Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, jackobtone napisał:

próbował ktoś opcji dodatkowo płatnej t.j „Opcjonalny moduł wejść cyfrowych dla modeli Signature IN200 oraz PR300”.

Miałem u siebie przez prawie rok IN300. Sekcja cyfrowa to jedno wielkie GÓWN..........O. Niedopracowany knot. Parametry na papierze są bardzo przyzwoite ale to wszystko, co można o tym powiedzieć. Podłączysz przez coax odtwarzacz płyt wykorzystując go jako transport. Gra? Gra. Tylko że pomiędzy utworami słychać wyraźną przerwę a potem głośne pyknięcie. Aby nie było wątpliwości. Sprawdzałem na wielu różnych płytach. Wszystkie z nich to oryginalne wydawnictwa. Słuchając poprzez USB z komputera, pomiędzy utworami słychać głośne...... pyknięcie (na YT) lub wręcz PIERD....OLNIĘCIE na SOUNDCLOUD. Zdecydowanie odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Piotrek7 może miałeś felerny egzemplarz  in300? Takie niedopracowanie w tak drogim wzmacniaczu wydaje się... dziwne?. 

Wyczuwam sarkazm ^^

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne podejrzenie, przypominam że cały czas mam u siebie dwa Atoll-e :), które  się u mnie nie "nudzą" ale faktycznie jak posłucham nowych monitorów i zauroczą to nadejdzie czas rozstania z in100se. 

In300 wydawał mi się ekskluzywną, że tak to nazwę integrą od Atoll-a i takich wad raczej nie powinien mieć? Nie sądzisz jackobtone?

No i pamiętajmy, że w krajowym magazynie AV, gdzie zawsze trafiają wszystkie Atoll-e do recenzji sprzęt ten otrzymał miano Hi- End! Sprzęt z takim defektem fabrycznym raczej takiego zaszczytu by nie dostąpił. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adam 38 napisał:

Piotrek7 może miałeś felerny egzemplarz  in300? Takie niedopracowanie w tak drogim wzmacniaczu wydaje się... dziwne?. 

Fabrycznie nowy sprzęt i już uszkodzony? Czyżby w Atollu nie było kontroli jakości? Rozumiem, że w Chinach mogą wypuszczać na rynek dziadostwo, które sprzedawane jest na Aliexpress jako hi-end. Ale przecież mówimy tu o "renomowanym" producencie europejskim, który swą fabrykę ma w Normandii a nie pod Kantonem.

Otóż nie. To nie był felerny egzemplarz. To po prostu sknocony na etapie projektu wzmacniacz. Ma wadliwie zaprojektowaną/wykonaną sekcję cyfrową. Tak samo jak seria 100 miała skopane zasilanie. Tak samo jak wczesne 200 miały nierówno wysterowane kanały. Tak samo jak odtwarzacze CD miały skopane wyświetlacze i trzeszczące napędy. Cały Atoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę Adam :)

piotrek7 - zgaduję, że w Twoim przypadku była to wersja IN300 bez dopisku „Signature”. W opisie napisali o nowej serii IN200 Sig i PR300. Może naprawili w nowej serii popełnione wcześniej błędy..? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jackobtone napisał:

Może naprawili w nowej serii popełnione wcześniej błędy..? 

Z naciskiem na „może”. Całkowita utrata zaufanie do tego producenta nie pozwoli mi się o tym przekonać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz jackobtone ponieważ nie ma czegoś takiego jak IN300 Signature, czyli dalej sprzedaje się ten klamot z defektem. To faktycznie cały Atoll. Na szczęście jest gwarancja :))

Ps. Dobrze, że Piotr o tym wspomniał, przyszły nabywca powinien być w pełni świadomy co nabywa. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt trafił do mnie na testy. Z przyczyn ode mnie niezależnych, pozostał u mnie przez kilka miesięcy, będąc swego rodzaju niechcianym gościem. Szczęśliwie udało mi się wzmacniacz odesłać i odzyskać pieniądze w całości. Ale to już inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na czym teraz grasz? Co było takiego strasznego w tym IN300 że aż tak Ci podpadł (poza sekcją cyfrową z której korzystać nie trzeba bo wiadomo - DACi, streamery i inne bajery od tego są)

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jackobtone napisał:

I na czym teraz grasz?

ATC P1 i Teac NT-503, który niedługo zostanie zastąpiony w roli przedwzmacniacza przez WBA Firebird :)))))

 

28 minut temu, jackobtone napisał:

Co było takiego strasznego w tym IN300 że aż tak Ci podpadł

Przede wszystkim fatalny bas. Przeładowany, bułowaty, przytłaczający swą masą. Mało przy tym zróżnicowany. Przy dłuższym słuchaniu po prostu męczący. Lubię naturalny dźwięk a ten jest "zrobiony", sztuczny. Oczywiście pokój z adaptacją akustyczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Sprzęt z takim defektem fabrycznym raczej takiego zaszczytu by nie dostąpił. 

Pytanie to problem fabryczny Atolla?

Zresztą nieraz już pisałem tu i w klubie Hegla, wszelkie wejścia cyfrowe, daki we wzmacniaczach należy traktować jako dodatek, COŚ na wzór dziurek do słuchawek,  fajnie że są,  ale...

Ktoś już pytał o moduły cyfrowe daki,  nie warto, myślę że lepiej dołożyć do DACa zewnętrznego.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek i nie mogę zrozumieć pewnych wpisów, brzmią jak anty atoll,nie spotkałem się z takimi wpisami w takiej ilości o innych firmach audio od użytkowników, lub byłych użytkowników. Nawet na klubach motoryzacyjnych, piszę się fakt, o mankamentach danych modeli ale nie jedzie się po marce jak po Łysej kobyle. Wyobraźmy sobie klub harleya że użytkownik źle wyraża się o tej marce, albo  np. że niedaj boże wymienił go na yamahe a niedługo wjedzie Honda normalnie dla mnie to kpina. Nie rozumiem dlaczego brak tu reakcji na takie wpisy. Chciałbym się tu zameldowac że sprzętem tej firmy, dowiedzieć się czegoś co z głośników mógłbym podpiąć. ALE CZY WARTO. Pozostaje czytanie. Członkowstwo ze tak powiem nie jest obowiązkowe. Pozdrawiam wszystkich. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkałeś się gdzieś z takim podejściem serwisu do klienta jak tutaj? Dostajesz sprzęt z naprawy gwarancyjnej z tym samym defektem z którym go wysłałeś (napęd, w którym coś ewidentnie się blokuje po czym głośno odskakuje lub zgrzyta zanim odskoczy... Nie wiem co to jest, nie jestem technikiem Atoll-a) i udzielający gwarancji mówi ci - baaaardzo  mi przykro, że dalej jest problem ale nasz technik wady nie stwierdził więc sprawa zamknięta, koniec dyskusji!.... A skoro tak zamknięta to potem jest jak jest, sorry. Trzeba było zabrać sprzęt ponownie do siebie, sprawdzić i wymienić wadliwy element w napędzie a nie wyrazić swoje ubolewanie, podziękować mi za dalszą rozmowę i prośbę.  

Dedal75 nie dziwi Cię fakt, że tyle modeli Atoll-a obarczonych jest  nazwijmy to "cechami własnymi" , chociaż faktycznie tak jak wspomniał Jacek można do tego podejść "inaczej" - np. "olać" wbudowanego w IN300 DAC-a - to nic, że za niego dodatkowo  zapłaciłeś a "działa" tak jak opisał Piotr, przecież to tylko wbudowany DAC, coś całkiem niepotrzebnego, z urzędu przyjmujemy że lichego za co tylko płacisz więcej przy zakupie. Jacku czemu w "naszym":) Heglu H90 (i to chińskim:) a nie francuskim) takich niespodzianek nie ma, również w moim Cyrusie 8-2 DAC. Gdzie logika?

Dedal75 jesteś uczestnikiem nie tylko tego forum audio, znasz tematy poświęcone Atollowi na innych forach, tam sytuacja jest odwrócona o 180%, simson i moderatorzy (przyjaciele AF) wręcz pieją z zachwytu nad każdym klamotem Atoll-a a jak tylko pojawi się ktoś kto napisze, że mu trafa brumią, że bezpieczniki wywala, że Atoll gra słabo/przeciętnie lub się popsuł to od razu jest "odpowiednio" potraktowany. Jak widzisz  można też całkiem inaczej - tamto podejście bardziej Ci się podoba?. Chcesz poczytać i usłyszeć, że Atoll jest tylko najlepszy a my tutaj wszystko wymyślamy - masz np. do dyspozycji roro, simsona i kilku innych w 100% obiektywnych. 

I nie pisz, że nie możesz tutaj poczytać np. o tym z czym Atoll gra ładnie  a z czym gorzej. Opisałem chyba z dziesięć połączeń in100 se z różnymi monitorami. Napisałem, że lubi się z Dynaudio X14, jeszcze lepiej z Impuls Audio Norte, bardzo dobrze z Definitive Technology Studio 55, do dzisiaj pamiętam barwę i plastyką wokali w połączeniu z Indiana Line Diva 262. Chyba bardziej przekonują Cię wpisy, które nie są tylko  marketingiem a jeżeli jest jakiś problem a tu jest, to też się o tym pisze, zwłaszcza, że można temu zapobiegać. Zobacz mój in100se działa perfekcyjnie, nigdy mnie nie zawiódł, nie musiałem go nigdzie wysyłać i mam nadzieję, że nic się tutaj długo nie zmieni, więc nie denerwuj się tylko czasem spójrz na to od strony tych, którzy nie mieli tyle szczęścia co Ty przy naprawie swojego Atoll-a. Peace Wszystkim posiadaczom Atoll-a ;)

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz nadal o co mi chodzi. Ja nie chcę by ktoś poklepywal atolla po plecach i pisał jaki to jest sprzęt niesamowity. 

Ja napiszę o kimś że jest mało zdolny, a niektórzy na tym forum że jest debilem i glupkiem CZUJESZ RÓŻNICĘ?  

Nie mam nic przeciwko wyliczaniu wad na jakie trafiamy w naszym audio, ale nie jesteśmy NA BAZARZE. Pozdrawiam 

PS. A że ktoś się udziela na innych forach to dla Ciebie problem? 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pierwszy Atoll (którego zwróciłem bez problemu kilka dni po zakupie) miał problem z kanałami. Lewy kanał przy cichym słuchaniu (pozycja koło 1)  grał znacznie ciszej, z większymi zniekształceniami niż prawy. Przy głośniejszym słuchaniu problemu tego nie było ale wieczorne ciche słuchanie nie wchodziło w grę. Tak czy inaczej drugą sztukę którą otrzymałem mam do teraz i gra jak fabryka dała :)

Może to nie tak że wzmacniacze innych firm się nie psują, może po prostu użytkownicy nie dzielą się tym tak ochoczo - bo przecież moje oznacza najlepsze :) Sąsiad pół roku temu kupił NADa 356BEE. Niecały tydzień temu NAD ten po prostu przestał grać. Spalił się czy kto go tam wie, trudno ocenić. (Fakt faktem raz dwa wymienili mu na nową sztukę i tragedii nie ma). Nie należy do społeczności forumowej i nie podzieli się tym faktem. Podobnie znajomy z Naim Unity Atom.

Ja trafiłem na trefną sztukę IN100SE, kolega Adam na trefnego cedeka. Rozumiem jego frustrację bo serwis po porostu się wypiął i umył ręce. Takie coś nie miało prawo mieć miejsca ale to już inna kwestia.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc piątka Adaś. 

Jack masz rację, ale często winni są ludzie tu akurat serwis. 

Wytkniecie wad, i niedociągnięć w twoim wykonaniu to jest właśnie to o co mi chodzi, kultura i konkret. 

Pozdrawiam Panowie 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę miał u siebie monitorki Harbeth P3ESR oraz Dynaudio Evoke 10, postaram się opisać jak na mój gust polubiły się lub nie z Atoll-em in 100 se. Z zasłyszanych opinii Harbeth P3esr bardzo fajnie wypada z Atollem in100se. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jacku czemu w "naszym":) Heglu H90 (i to chińskim:) a nie francuskim) takich niespodzianek nie ma, również w moim Cyrusie 8-2 DAC. Gdzie logika?

Nie wiem, nie sprawdzałem DACa w Heglu, fakt, że miałem go wtedy wpiętego do sieci po kablu LAN i słuchałem spotify na codzień lub Tidala, ale jako Daca sobie nie przypominam, żebym testował. Poza tym przetworniki w nich nie dorównują jak na razie zewnętrznym dakom, które są bardziej rozwiniętymi konstrukcjami z własnym zasilaniem etc.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu IN200 Sigature. Znalazłem na francuskojęzycznym forum wątek o nim (najlepiej chyba szukać u źródła). Oto kilka z wypowiedzi (w wolnym tłumaczeniu Googla :)):

  • „Schemat jest identyczny z wersją SE z kilkoma zmianami: Jeden tłumik głośności na kanał (identyczny z projektem IN300) poprawiający separację stereo i stosunek sygnału do szumu; Etapy audio z ekranowanymi kondensatorami MKP Mundorf (jak w IN300) również poprawiające stosunek sygnału do szumu i ogólną jakość muzyczną.- Wewnętrzne okablowanie wyjść HP odbywa się za pomocą specjalnego kabla audio”

 

  • „Mam nowy domowy wzmacniacz ... Signature IN200. Zamówiłem w zeszły wtorek. Poszedłem po niego dziś na sztafecie, ponieważ Urząd Pocztowy nie jest obecnie w stanie zapewnić prostej dostawy do domu. Smutny czas. Wzmacniacz jest piękny. Jeszcze piękniejsze w prawdziwym życiu niż na zdjęciu. Ale najważniejsze: dźwięk. W tej chwili słuchałem przez 5 godzin. Na początku, nieźle, ale spędziłem pierwszą godzinę ogrzewania, dźwięk staje się coraz lepszy. Znaczki są wspaniałe. Piękna scena dźwiękowa. Niezwykła równowaga tonalna. Bas nie jest najgłębszym i najbardziej napiętym, jaki słyszałem (zobaczymy po włamaniu). Ale jest bardzo dobrze zdefiniowany i nie przepełnia innych rejestrów. Środkowy-wysoki jest wspaniały. Na jazzie, to znakomita Madame la Marquise.”

 

  • „W porównaniu do mojego poprzedniego zestawu (Atoll HD100 EM + MA100) dźwięk jest pełniejszy, bardziej gęsty. Bardziej wyraźny przedmiot. Wygrałem miejsce sceny dźwiękowej, rażąco. Konfiguracja dual mono nie może być obca temu odczuciu. Dla głośników odczuwamy prawdziwy spokój. Instrumenty brzmią poprawnie. Mam poczucie bycia w czołówce, przekroczyłem poziom w porównaniu do moich starych wzmacniaczy. Krótko mówiąc, moje specyfikacje są w pełni zakończone. Kolejny świetny wzmacniacz zrobiony w Atolu. Jest to marka, która słucha swoich klientów i poprawia się”

 

  • „Testuję wejście słuchawkowe z przodu przy pomocy Audeze LCD-X przewodowego w Forza Audioworks. Bardzo zaskakujące! Pomijając fakt, że należy zwiększyć głośność bardziej niż zwykle, dźwięk jest tak dobry, jak w mojej wersji Atoll HD100 EM. Zapewnia określoną jakość. Gęsty dźwięk z pięknymi barwami. Naprawdę miła niespodzianka. Po tym, na pewno, nie jest wart dobrego wzmacniacza słuchawkowego> 1000 euro ... ale jest o wiele lepsza pamięć z wejściem słuchawkowym IN100SE, które absolutnie nie było tego poziomu”

 

  • „Mam signature IN200 w domu przez kilka miesięcy. Jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się jego wszechstronność, jego muzykalność, bardzo różna od IN100SE, którą również posiadałem w przeszłości (i nie lubiłem). Zdecydowałem się na opcję karty DAC. Dźwięk pasuje mi idealnie. Analogowe renderowanie, a nie zimne lub kliniczne. Zgodnie z moimi kryteriami i moimi uszami, jest to bardzo dobry wewnętrzny dac

PS "włamanie" to pewnie rozgrzanie, a "podpis"... wiadomo

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.