Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2019 o 21:47, Adam 38 napisał:

Temat kabli to nie ja :) 

Ooo, to jeszcze niezbadane pokłady poprawy dźwięku przed Tobą :):)

Szczerze współczuję posiadaczom brumiących wzmaków. Mam IN100SE, to jest trzeci egzemplarz, z którym mam do czynienia. Żaden z nich nie brumił, a że Atoll stoi w sypialni, to byłaby to spora uciążliwość. Wpięty jest do listwy, trochę "lepszym" kablem niż standardowy. Wybierałem kabel jedynie z punktu widzenia walorów brzmieniowych. Jak widzę całkiem sporo osób też nie ma z tym problemu. Być może zdarzają się egzemplarze, które są bardziej podatne na "gorszy" prąd. Warto też zadbać o takie ułożenie kabli, żeby się nie stykały (o ile to możliwe) lub zastosować DC Blockera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten cały DC Blocker załatwi sprawę z brumem i po kłopocie. A ja muszę wypierdzielić z gniazdka to tzw. oszukane uziemienie, które spółdzielnia kiedyś kazała zrobić i zobaczę czy usłyszę zmiany:) w brzmieniu Atolla100 ale to już w przyszłym tygodniu. Teraz Atoll grzeje oślą ławkę :)

Kolega Klimek ma tzw. ultra hi end w domu a cały czas kupuje setki Atolla - zaiste zastanawiające :)Pozdrawiam.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

Kolega Klimek ma tzw. ultra hi end w domu a cały czas kupuje setki Atolla

Nie całkiem jest jak piszesz, a konkretnie jest zupełnie inaczej :)

Nie mam żadnego tzw. ultra hi endu, mam po prostu rzetelny system, którego elementy współpracują ze sobą, a nie przeszkadzają sobie. Atolli nie kupuję ciągle. Na IN100SE zdecydowałem się pewnie z 6 lat temu jako wzmak do drugiego systemu. Pierwszy to pożyczony ze sklepu testowy egzemplarz, drugi to ten, który kupiłem. Trzeci (i obecny) to wtedy kiedy wolałem mieć srebrnego zamiast czarnego. Stąd trochę się ich nazbierało :) Już pisałem kiedyś, że uważam ten model za bardzo fajne urządzenie w swoim przedziale cenowym - tylko tyle i aż tyle. Ot i  cała filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sir.jax napisał:

Zastanawia mnie, czy w ogóle dalej brnąć w Atolla (np.IN200 sygnature), czy lepiej sobie odpuścić i zostać z tym niebrumiącym, tudzież Hegel ;))

IN200 Signature - śpię z nim w jednym pokoju jakieś 4 metry od niego. Grobowa cisza. Dopiero gdy stanę nad nim zaczynam słyszeć brumienie. Względem setki którą miałem wcześniej jest niebo a ziemia i nie mówię tylko w kwestii brumienia :) 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jackobtone napisał:

IN200 Signature - śpię z nim w jednym pokoju jakieś 4 metry od niego. Grobowa cisza. Dopiero gdy stanę nad nim zaczynam słyszeć brumienie. Względem setki którą miałem wcześniej jest niebo a ziemia i nie mówię tylko w kwestii brumienia :) 

To i tak nie do przyjęcia,  moja końcówka chyba zostanie jak tak ma być.  Ale to obadam sam jak wypożyczę do testu, może u mnie bedzie cisza jak z AM100.

A brzmieniowojak wypada? 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem setki ogromna różnica na plus w kwestii sceny - lepsze uporządkowanie, separacja, trójwymiarowość, jest podział na plany. Mam wrażenie że basu jest odrobinę mniej niż w 100 ale kosztem precyzji i poukładania (czytaj: różnicowania).

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jajen napisał:

Oczywiście, że można. Ale ja chciałem być fair i kupiłem w salonie tam gdzie odsłuchałem. Wyszedłem z założenia , że jak ktoś się fatyguje i przygotowuje sprzęt do odsłuchu, to kupuje u niego. Gdyby to był zakup na odległość, to nikt by łaski nie robił. Nauczka na przyszłość - niektóre salony obchodzić szerokim łukiem, kupować na odległość. 

Rozumiem też tak bym zrobił, żeby nie zachowywać się jak ostatni dziad. Może trzeba było zamówić u nich w necie. Teraz gdybać sobie można. A próbowałeś go zatargać do innego domu czy pracy i tam sprawdzić buczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od wczoraj jestem bez wzmacniacza gdyż sprzedałem swojego Xindak PA-M. Barwy miał fajne ale troszkę był za słaby w moim systemie. Mam do Was pytanie. Myślę aby kupić końcówkę mocy AM200 + streamer CA SM6 jako pre. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi określić jaką taki zestaw będzie miał sygnaturę dźwięku szczególnie w porównaniu do Atolla IN100 se, którego miałem wcześniej ( przed Xindakiem ). Kolumny Pylon Sapphire 31, pomieszczenie salon + kuchnia = ok. 30m. kw. Ważne pewnie jest też to, że muzyka będzie leciała głównie z radia internetowego, you tube oraz filmy. Na razie brak czasu na dłuższe odsłuchy z plików wysokiej rozdzielczości i muzyka leci głównie w tle i chciałbym aby nie było to irytujące granie z rozlazłym basem i nadętą wyższą średnicą. Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;- )

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kaziu106 napisał:

Witam serdecznie. Od wczoraj jestem bez wzmacniacza gdyż sprzedałem swojego Xindak PA-M. Barwy miał fajne ale troszkę był za słaby w moim systemie. Mam do Was pytanie. Myślę aby kupić końcówkę mocy AM200 + streamer CA SM6 jako pre. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi określić jaką taki zestaw będzie miał sygnaturę dźwięku szczególnie w porównaniu do Atolla IN100 se, którego miałem wcześniej ( przed Xindakiem ). Kolumny Pylon Sapphire 31, pomieszczenie salon + kuchnia = ok. 30m. kw. Ważne pewnie jest też to, że muzyka będzie leciała głównie z radia internetowego, you tube oraz filmy. Na razie brak czasu na dłuższe odsłuchy z plików wysokiej rozdzielczości i muzyka leci głównie w tle i chciałbym aby nie było to irytujące granie z rozlazłym basem i nadętą wyższą średnicą. Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;- )

Dwusetka na pewno wysteruje większość kolumn bo mocy ma sporo. Końcówka zasługuje jednak na oddzielne pre dobrej jakości i jakiś przejrzysty IC. Pre w DAC czy streamerach jest rozwiązaniem tylko połowicznym, bo rzeczywiście będziesz mógł regulować głośność, ale ucierpi na tym dynamika, barwa, scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sir.jax napisał:

To i tak nie do przyjęcia,  moja końcówka chyba zostanie jak tak ma być.  Ale to obadam sam jak wypożyczę do testu, może u mnie bedzie cisza jak z AM100.

 

Ale taka całkowita cisza? Nawet przy nachyleniu się nad wzmacniaczem? Aż trudno mi uwierzyć, że mówimy o Atollu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Dwusetka na pewno wysteruje większość kolumn bo mocy ma sporo. Końcówka zasługuje jednak na oddzielne pre dobrej jakości i jakiś przejrzysty IC. Pre w DAC czy streamerach jest rozwiązaniem tylko połowicznym, bo rzeczywiście będziesz mógł regulować głośność, ale ucierpi na tym dynamika, barwa, scena

Myślę że preamp w atollu ST 200 dałby sobie świetnie radę z końcówką AM 200,podobno to bardzo przyzwoite pre,tym bardziej że ma regulację analogowa- CA SM6 nie wiem,ale chyba ma cyfrową,więc ten z Atolla myślę że jest dużo lepszy i nie ma się czego wstydzić,a aspekty typu dynamika,barwa,scena wypadają w nim świetnie

Wiadomo nie jest to poziom przedwzmacniaczy z pułapu powiedzmy 10 tyś,ale tak do kwoty 5 tyś to myślę że jest dość przyzwoity,a już na pewno lepszy niż w integrze IN 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lulek napisał:

Myślę że preamp w atollu ST 200 dałby sobie świetnie radę z końcówką AM 200

Fakt, pre w st200 podobno jest niezłe, ale jak pisał kiedyś w tym wątku Pantaleon, am200 dopiero z pr300 rozwija naprawdę skrzydła. Pamiętać trzeba też że Cambridge sm6 to trochę ponad 3000 zł, a Atoll St200 to prawie 9000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Fakt trochę z mojej winy nie podałem max budżetu. Max co mogę wydać to 4000-4200 i w tej cenię chciałbym mieć daca, przedwzmacniacz i końcówkę mocy ( ew. Dac+integra ). Kiedyś gdzieś widziałem AM200 za ok. 2500 a CA SM 6 można mieć za ok. 1600 więc miałbym wszystko i zamieściłbym się w budżecie:) na pewno ST200 jest lepszy.....no tylko budżet....No chyba że lepiej wziąść AM 100 ( podobno gra...spokojniej niż in100se) do tego jakieś pre za ok. 1200 i daca za ok. 1200 ( oczywiście wszystko z drugiej ręki )....

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kaziu106 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Fakt trochę z mojej winy nie podałem max budżetu. Max co mogę wydać to 4000-4200 i w tej cenię chciałbym mieć daca, przedwzmacniacz i końcówkę mocy ( ew. Dac+integra ). Kiedyś gdzieś widziałem AM200 za ok. 2500 a CA SM 6 można mieć za ok. 1600 więc miałbym wszystko i zamieściłbym się w budżecie:) na pewno ST200 jest lepszy.....no tylko budżet....No chyba że lepiej wziąść AM 100 ( podobno gra...spokojniej niż in100se) do tego jakieś pre za ok. 1200 i daca za ok. 1200 ( oczywiście wszystko z drugiej ręki )....

1. Jako przedwzmacniacz do AM200 miałem kiedyś Cambridge Audio 840E-za takie pieniądze genialny sprzęt. Zerknij jak ten 840E jest wykonany- ma drabinkę głośności zrobioną na drabince rezystorowej, XLR'y, wyjście na SUB, aluminiowy pilot itd. Piszę o tym, bo jakiś wisi na OLX za 2200 PLN. Miały one tylko jedną wadę, jakbyś chciał kiedyś kupić takiego to daj znać to napiszę o co chodzi.

2. AM100 miałem razem z AM200- uwierz mi nie gra spokojniej, zapierd... do przodu:))) Ale wiadomo trzeba się zmieścić w budżecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o moje doświadczenia z Atollem, jest szansa na bardzo fajne brzmienie jeśli wybierzesz przedwzmacniacz szybki i neutralny. Prawdopodobnie Khozmo załatwiłby sprawę. Drugi typ to Haiku Ganymede . Ja eksperymentowałem z Teac NT503 wykorzystanym jako przedwzmacniacz wpięty w IN300 i było zdecydowanie lepiej niż z samego IN300 grającego jako klasyczna integra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jakie kable zasilające polecacie do am200? Potrzebuje więcej kontroli w całym paśmie i oczywiście basu , który w atollu jest trochę wolny. Wiem ze bas może ładnie skorygować kabelek. Czekam na propozycje. Cenowo do 2,5kPLN

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Willy1882 napisał:

jakie kable zasilające polecacie do am200?

Przerobiłem już kilka sieciówek z ma200 z przedziału cenowego o którym piszesz. Niedawno przez przypadek wpadła mi w ręce sieciówka z przewodu Acoustic Research Pro II. Kolega wypowiadał się o niej entuzjastycznie, ale ja miałem wtedy wpiętego bardzo dobrego moim zdaniem Furutecha TripleC z kutej miedzi i byłem bardzo zadowolony. Myślę sobie, nie ma bata żeby Acoustic zagrał lepiej, szczególnie że to nie ta cena, ale wpiąłem na próbę. Zagrało tak, że kapcie spadły :) Dynamika na pierwszym miejscu, dalej piękna barwa średnicy, jednocześnie świetnie zachowana drapieżność gitar i bardzo dobra rozdzielczość w całym paśmie. Furutech to bez dwóch zdań świetny kabel, ale Acoustic po prostu w mojej ocenie wybitnie zgrał się z końcówką Atolla. Kabel jest dość trudno dostępny, ale jak się napatoczy to bierzcie. U mnie na pewno zagości na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

Chcesz kupić kabel zasilający za kwotę stanowiącą RÓWNOWARTOŚĆ POŁOWY ceny wzmacniacza? To faktycznie ma sens :)))))))))))))))

A jaki jest sens kupować integre IN300 wyłącznie po to by wykorzystać ją jako końcówkę mocy? Jest przecież mnóstwo końcówek mocy w tej cenie, zapewne o wiele lepszych. Każdy ma swoje za uszami. Po co takie szydercze komentarze? Jego kasa, niech kupuje co chce.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2019 o 11:51, jajen napisał:

Ale taka całkowita cisza? Nawet przy nachyleniu się nad wzmacniaczem? Aż trudno mi uwierzyć, że mówimy o Atollu

Tak, całkowita cisza, przytknąłem ucho do obudowy od strony traf i cisza jak makiem zasiał. 

5 godzin temu, Willy1882 napisał:

Dzień dobry, jakie kable zasilające polecacie do am200? Potrzebuje więcej kontroli w całym paśmie i oczywiście basu , który w atollu jest trochę wolny. Wiem ze bas może ładnie skorygować kabelek. Czekam na propozycje. Cenowo do 2,5kPLN

 

A coś z Enerra, ja ma  z AM100 Enerr Holograph Hybrid i w mojej ocenie jest bardzo ok do Atolli, z innego forum ktoś potwierdził, że ten kabel sprawdza się ze wzmacniaczami.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jackobtone napisał:

Po co takie szydercze komentarze? Jego kasa, niech kupuje co chce.

Szyderstwo czy logika?

Jego kasa, oczywiście. Gdyby padło pytanie o używany kondycjoner w tej kwocie, TO MA SENS

Gdyby padło pytanie o listwę filtrującą w tej kwocie, TO MA SENS

Bo zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku ten wydatek będzie miał istotny wpływ na brzmienie systemu? Zdziwisz się jeśli napiszę, że listwa zasilająca za 3 tys ma większy wpływ na brzmienie niż kabel zasilający za 10 tys?

Traktując audio jako hobby (bo tym właśnie jest), na poziomie cenowym tego Atolla uzasadnione jest kupno takich kabli jak Supra, PS Audio (ten podstawowy model) czy jeszcze lepiej kupić sobie 1,5-2 metry Neotecha lub Yarbo i samemu sobie coś zmontować. I taki wydatek ma sens i takie rozwiązanie polecam. Spokojnie można zmieścić się w kilku setkach

17 minut temu, jackobtone napisał:

A jaki jest sens kupować integre IN300 wyłącznie po to by wykorzystać ją jako końcówkę mocy?

Oczywiście, że nie ma i dlatego z wielką ulgą oddałem po testach tą integrę do właściciela i kupiłem sobie końcówkę mocy z prawdziwego zdarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chcesz kupić kabel zasilający za kwotę stanowiącą RÓWNOWARTOŚĆ POŁOWY ceny wzmacniacza? To faktycznie ma sens :)))))))))))))))


Kabel za 2500 w second life można nabyć za 1000zl to ma sens ?;)
A swoją drogą nie znasz atolla jak nie podłączyłeś go do naprawdę dobrego zasilania ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Willy1882 napisał:


A swoją drogą nie znasz atolla jak nie podłączyłeś go do naprawdę dobrego zasilania ;)
 

 

Wtrące się, wytłumaczcie mi koledzy jak to jest, że w ścianach biegną dzieisiątki metrów przewodów różnej jakości i w różnym sąsiedztwie aż do gniazdka. Z kolei od obudowy wzmacniacza zaczynają się dziesiątki metrów uzwojeń w transformatorze . Proste pytanie - jak wstawienie pomiędzy to odcinka nawet mega dobrego kabla może wpływać na brzmienie ? Rozumiem jakieś kondycjonery , zasilania bateryjne itp, ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że wstawienie 1,5 metra przewodu pomiędzy dziesiątki czy setki drutów ma być słyszalne. Pytam poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Gigawatt Pf-2 wystarczająco dobry?

Zdjęcia środka nie powalają. Płytka z dławikiem drutowym, kondensatorem , mostkiem i chyba warystorem. Nie bardzo wiem co tam tyle kosztuje. Jak porównuje z UPSem np APC z rozbudowanym procesorem dbającym o charakterystykę napięcia, ładowanie , spadki itd , który kosztuje 3-4x mniej to zastanawiam się czy ktoś tu kogoś nie robi w bambuko. 

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.