Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, może brak precyzji w moich wypowiedziach. Nie napisałem że tego podbarwienia brak :) Jak najbardziej jest i mi to odpowiada. Nie należę do najlepszych mówców, to też prawda.

Skąd uprzedzenie do Nautiliusa? 

No ciekaw jestem jak ten Harbeth wypadnie.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy spokój Nautilusowi, ich szef szybko naprawił to co spierdzielił jego pracownik, no ale niesmak pozostał i ja już tego dystrybutora omijam. Chociaż tak dzisiaj na spokojnie przyznaję,  że w końcu każdy ma prawo do pomyłki, pracownik salonu również. 

No jak już Harbeth p3esr  udusi się w moich 12m2 to ja wysiadam.....:)) To musi zagrać :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adam 38 napisał:

A może faktycznie posłuchać ATC 7, chociaż w celach poznawczych. Tak kusisz i kusisz nimi, już nie pierwszy raz:) 

Bo sam przekonałem się, czym jest dźwięk z obudowy zamkniętej. A że lubię czystość brzmienia, naturalność i szybkość narastania to cóż więcej chcieć? Przetestuj SCM11. To będzie ciekawe doświadczenie. I to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Mam pytanie, z jednoczesną prośbą o radę dotyczącą transportu cd. Póki co gram ca azur 651 c, wpięte to po coaxialu w st200/am200 + elac fs 247.3  cdek spięty wireworld silverstarlight 7, rca i sc tellurium ultra black/black II, generalnie ca azur gra świetnie, ale chciałbym wyciągnąć z dźwięku więcej planktonu, może krótszego, niżej schodzącego basu.

pytanie dotyczy  wymiany cdeka jako transportu, co wziąć pod uwagę do ew. testów

muza głównie jazz, małe składy, stary rock w stylu van der graf of gen..., trochę elektroniki DM oraz klasyka.

czy ktoś z Was miałby jskieś propozycje?? 

Zastanawiałem się nad ca cxn, pioneer pd50, bo cdr atolla nieco drogie, niemniej też brałbym je pod uwagę. Druga sptawa dotyczy ew. rozbudowy ew cd/cdr atolla o wejścia cyfrowe, byłoby to koniecze. Wtedy raczej seria 50/100/200???, bo cena za wejścia jest taka sama, czyli raczej liczyłaby się jakość samego cd/cdra. Chyba, że ma ktoś inne propozycje. Z góry dziękuję.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dedal75 napisał:

A sprawdzałes CA po Rca, jakie brzmienie. 

Ogólnie gorsze, „płytsze”

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek1914 napisał:

Witam po dłuższej przerwie.

Mam pytanie, z jednoczesną prośbą o radę dotyczącą transportu cd. Póki co gram ca azur 651 c, wpięte to po coaxialu w st200/am200 + elac fs 247.3  cdek spięty wireworld silverstarlight 7, rca i sc tellurium ultra black/black II, generalnie ca azur gra świetnie, ale chciałbym wyciągnąć z dźwięku więcej planktonu, może krótszego, niżej schodzącego basu.

pytanie dotyczy  wymiany cdeka jako transportu, co wziąć pod uwagę do ew. testów

muza głównie jazz, małe składy, stary rock w stylu van der graf of gen..., trochę elektroniki DM oraz klasyka.

czy ktoś z Was miałby jskieś propozycje?? 

Zastanawiałem się nad ca cxn, pioneer pd50, bo cdr atolla nieco drogie, niemniej też brałbym je pod uwagę. Druga sptawa dotyczy ew. rozbudowy ew cd/cdr atolla o wejścia cyfrowe, byłoby to koniecze. Wtedy raczej seria 50/100/200???, bo cena za wejścia jest taka sama, czyli raczej liczyłaby się jakość samego cd/cdra. Chyba, że ma ktoś inne propozycje. Z góry dziękuję.

Wszystko zależy do jakiej kwoty max chciałbyś kupić

Ja bym dobrał synergicznie do zestawu coś z Atolla,ale sam transport

Bardzo dobry jest DR 200 se 2,który świetnie współgra z ST 200,to taki "dobry set"

W  Audio Forte jest nówka za 4 tyś-wyprzedaż,  bo jest już następca DR 200 Signature

Ale niestety transportu nie rozbudujesz o płytkę z wejściami cyfrowymi,bo nie ma na pokładzie Daca,musiałbyś kupić odtwarzacz CD,i do niego tą płytkę,albo osobnego Daca

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dac-a mam w st200, tylko, że dr będzie musiał być połączony rca. A porównując cosx vs rca w ca 651, to lepiej gra właśnie po cyfrowym. Obawiam się, że w cd200 może być podobnie. Planuję wymianę wireworlda na Purist audio vesta też w coax. 

Dzięki za podpowiedź.

 

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek1914 napisał:

W zasadzie dac-a mam w st200, tylko, że dr będzie musiał być połączony rca. A porównując cosx vs rca w ca 651, to lepiej gra właśnie po cyfrowym. Obawiam się, że w cd200 może być podobnie. Planuję wymianę wireworlda na Purist audio vesta też w coax. 

Dzięki za podpowiedź.

 

Hmm...nie bardzo rozumię

Chcesz się zamiast po rca (analogowo), wpiąć po coax (cyfrowo), do daca w ST 200, prawda?

Jeśli tak ,to właśnie sam transport (np DR 200) jest dla ciebie rozwiązaniem,ponieważ on ma tylko wyjście cyfrowe (coax), on nie przetwarza sygnału cyfrowego na analogowy,gdyż nie ma na pokładzie konwertera C/A , pracuje jako czysty transport cyfrowy,dlatego nie ma rca tylko coax na wyjściu,a dac w ST 200 odbiera sygnał z niego w  postaci cyfrowej i przetwarza na analogowy

Reasumując, jeśli chcesz słuchać z płyt CD po coax wykorzystując ST 200 w roli Daca,to właśnie sam napęd DR 200 jest dla Ciebie rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jeśli chcesz słuchać z płyt CD po coax wykorzystując ST 200 w roli Daca,to właśnie sam napęd DR 200 jest dla Ciebie rozwiązaniem

 

...cóś mnie zmuliło, ;-( z transportu można tylko!  cyfrą. 

Masz jaką wiedzę/doświadczenie???, czy warto iść w cdeka?? i wtedy po rca?? Z cyfry w 651 jestem, tak jak wcześniej, bardzo zadowolony. Poza tym kabel 1x coax za np 1,5 k, a po rca za tą kwotę 2 kabelki, czyli przynajmniej teoretycznie na wyższym poziomie ))

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport ma wyjścia cyfrowe bo z tego co się orientuję nie posiada kości D/A nie ma wyjść Rca  i podaje sygnał tylko  cyfrowo żeby przeróbką na sygnał analogowy zajął się zewnętrzny przetwornik. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, jeśli by porównać np CD 200 połączony po rca z ST 200,oraz DR 200 połączony po coax z ST 200 ,to w tym drugim przypadku na pewno uzyskasz lepsze brzmienie,czysty transport będzie lepszym rozwiązaniem,gdyż po pierwsze w ST 200 siedzi świetnie zaimplementowany dac,a po drugie z napędu DR 200 będzie biegł czysty niezakłócony  przez przetwornik sygnał

Zawsze idea osobnego transportu+daca była ikoną lepszego brzmienia,oczywiście teoretycznie

Z drugiej strony,jeśli kiedyś chciałbyś zrezygnować z streamera i końcówki na rzecz integry,to niestety ale samym transportem nie podepniesz się pod integre(chyba że będzie mieć wejścia cyfrowe na pokładzie,ale zazwyczaj marnej jakości,tylko jako dodatek) i będziesz musiał dokupić Daca

Wszystko zależy jak bedziesz korzystać,ja pewnie bym zainwestował w sam transport,choć jak mówisz że jesteś z 651 po coax zadowolony,to nie wiem,no sam musisz zdecydować

 

15 minut temu, dedal75 napisał:

Transport ma wyjścia cyfrowe bo z tego co się orientuję nie posiada kości D/A nie ma wyjść Rca  i podaje sygnał tylko  cyfrowo żeby przeróbką na sygnał analogowy zajął się zewnętrzny przetwornik. 

Toż to wyżej właśnie, prawie dokładnie  tak samo wyjaśniłem  :-)

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam dla Ciebie inną propozycję kolego  jacek1914 ( choć nie tanią)

napisałeś że chciałbyś więcej planktonu,oraz krótszego,niżej schodzącego basu- jest na to rada w twojej konfiguracji,a mianowicie dokupienie drugiej końcówki AM 200 i zmostkowania obu do monobloków,to byłoby to czego oczekujesz,pełna kontrola basu,swoboda,dynamika w skali mikro i makro, pełne brzmienie

7 minut temu, dedal75 napisał:

Najwidoczniej mi umknęło :-) 

luzik

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników ST200, czy pobieraliscie sterownik xmos ze strony producenta, jak wygląda instalacja, ja mam problem nie mogę zgrać tego z atollem. Chciałem by działał asynchronicznie. Jakieś propozycje zdjęcia co kolwiek, oraz też jak Wy Koledzy z niego gracie. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dedal75 napisał:

Pytanie do użytkowników ST200, czy pobieraliscie sterownik xmos ze strony producenta, jak wygląda instalacja, ja mam problem nie mogę zgrać tego z atollem. Chciałem by działał asynchronicznie. Jakieś propozycje zdjęcia co kolwiek, oraz też jak Wy Koledzy z niego gracie. Pzdr

 Wrócę do domu, to podrzucę.

Nie  miałem problemów z instalacją, podobnie jak z zgraniem. Gra faktycznie super po asynchronicznym. 

11 godzin temu, lulek napisał:

ale mam dla Ciebie inną propozycję kolego  jacek1914 ( choć nie tanią)

napisałeś że chciałbyś więcej planktonu,oraz krótszego,niżej schodzącego basu- jest na to rada w twojej konfiguracji,a mianowicie dokupienie drugiej końcówki AM 200 i zmostkowania obu do monobloków,to byłoby to czego oczekujesz,pełna kontrola basu,swoboda,dynamika w skali mikro i makro, pełne brzmienie

luzik

... dalej gonitwa ;), myślałem o tym. Kurka drogo tylko.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 00:15, Adam 38 napisał:

To bardzo smutna informacja..., widać tam teraz zaplęgło się to zło z którym ja nie miałem już nerwów się użerać...

Nie chcę Cię dołować jajen ale choćbyś 10 egz. Atolla wymienił to problem dalej będzie. Albo blockery i może będzie poprawa albo oddać w cholerę piecyk  jak nie będziesz potrafił się z tym brumieniem pogodzić. 

Witam.

Odnosząc się do całej sytuacji, zaproponowałem Panu na wypożyczenie listwę Tomanka z DC blockerem by sprawdził czy zjawisko "brumienia" nie pochodzi z sieci elektrycznej (takowe zjawiska zdarzają się i w większości przypadków pomaga listwa np: Tomanek). Niestety za wypożyczony sprzęt salon wycenił daną kwotą w postaci kaucji za wypożyczony sprzętu co jest normalną sytuacją w tej branży by ubezpieczyć się od braku zwrotu wypożyczonego sprzętu. Z drugie strony zaszło oburzenie i Pan myślał że wyślę listwę za darmo w ramach "zaufania". Niestety do wypożyczenia nie doszło. Zaproponowałem też wizytę z wadliwym sprzętem u nas w salonie by zweryfikować całą sytuację - do tej pory nikogo nie było, ani niż do nas nie dotarło. Niestety nie jesteśmy w stanie na odległość stwierdzić czy zaistniała sytuacja jest prawdziwa i czy sprzęt faktycznie posiada wadę fabryczną. Całą sprawę sprowadza się ku reklamacji z tytułu wady ukrytej którą akceptujemy, lecz Pan zakupujący myślał iż sprzęt wymienimy mu od razu na nowy. Niestety takimi prawami się to nie posiłkuje. Sprzęt zwrócony na rękojmie zostanie rozpatrzony w ciągu 14 dni. My w tym czasie by sprawdzić wadę wyślemy go do autoryzowanego serwisu Atoll'a by zweryfikować zaistniałą wadę ukrytą, który sprawdzi czy takowa istnieje od nowości czy też była nabyta przez użytkownika. W momencie pozytywnej decyzji możemy zwrócić pieniążki lub dać nowy egzemplarz ale o tym zdecyduje ekspertyza autoryzowanego serwisu(Atoll). W momencie 14 dni rozpatrzenia by Pan nie był poszkodowany i nie został bez sprzętu zaproponowaliśmy by zabrał nasz ekspozycyjny na ten czas.

Nigdy nie zostawiamy klienta w takiej sytuacji, i staramy się by nasza opinie były jak najlepsze a klienci zadowoleni, lecz niestety nerwy utrudniają spójną, rzetelną rozmowę oraz profesjonalne działanie.

Miłośników tej marki zapraszam do wypożyczeń innych Atoll'ów oraz zakupów.
Pozdrawiamy,
S4Home.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:


Nigdy nie zostawiamy klienta w takiej sytuacji, i staramy się by nasza opinie były jak najlepsze a klienci zadowoleni, lecz niestety nerwy utrudniają spójną, rzetelną rozmowę oraz profesjonalne działanie.
 

To może rzetelnie Pan napisze, że 4 lutego (dwa dni po zakupie) zgłosiłem problem i prosiłem o wymianę sprzętu na inny egzemplarz ale nie zgodziliście się. Od tego czasu walczę o to żebym mógł PRZYJECHAĆ i WYMIENIĆ wadliwy egzemplarz na inny (cichy), a nie odsyłać go do naprawy na gwarancję. Kase zapłaciłem od ręki i sprzęt chce mieć w domu a nie w serwisie. Na to się jednak nie zgadzacie, więc proszę nie pisac, że "nikt się nie pojawił do tego czasu" bo to sugeruje, że nie chce Wam pokazać jak wzmacniacz buczy jak lodówka. 

Po drugie serwis AudioForte napisał mi , że  w sytuacji buczenia trafo oni proponują sprawę załatwić u sprzedawcy. Korespondencję ta przekazałem do S4home i dzisiaj uzgodniłem wreszcie telefonicznie że przyjadę do salonu S4home i jak potwierdzi się buczenie, to sprzęt zostanie wymieniony od ręki. Już się cieszyłem, ale na próżno bo za 10 min S4home zadzowniło, że jednak tak nie zrobią i wycofują się z tego, bo oni muszą najpierw odesłać wzmacniacz do ekspertyzy czy go nie zepsułem i czy nie buczy z mojej winy, bo nie będą ryzykować (ja niestety zaryzykowałem kupując tam). Wtedy też zaproponowali, że na ten czas dostanę zastępczy.  Trwa to już 2 tygodnie. Dysponuje całą korespondencją i chętnie pokaże zainteresowanym jakie boje czekają kogoś kto kupi tam niesprawny wzmacniacz. Dodam jeszcze, że mam do S4home w jedną stronę 150 km i chciałem to załatwić face to face - przyjechać, pokazać że buczy, wymienić na niebuczący. Tam się tak jednak nie da. Nawet w sklepie "nie dla idiotów" tak robią, ale nie tam.

Ja wiem, że wzmacniacz ma gwarancję i bez łaski zostanie naprawiony w audioforte. Problem w tym, że się nie zepsuł w trakcie eksploatacji tylko kupiłem bubla , który buczy od pierwszej chwili . słychać to jak lodówkę. Chcę przyjechać , zademonstrować buczenie i wymienić na nowy, ale się nie da. Sprzedawca odpowiedzialny i uczciwy tak robi, a reszte załatwia we własnym zakresie. Klient wyłożył kase , dostał buczący wzmacniacz, chce go wymienić na niebuczący. W odpowiedzi po dwóch tyg. dowiaduje się, że nie będzie wymiany tylko odsyłanie na dwutygodniową ekspertyzę. Przecież to jakiś absurd jest. Pierwszy raz się z tym spotykam. Szczerze odradzam.

Natomiast potwierdzam, że Panowie w S4homęe chętnie chcą pośredniczyć w przesłaniu sprzętu do serwisu gwarancyjnego. Tylko , że z taką pomocą wiadomo co można sobie zrobić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home wszystko ok. i tak trzymać, tylko nie mówcie klientom, że jak kupili brumiącego:) Atolla to nic się nie stało ponieważ wszystkie inne piece też brumią :)). No tak źle to akurat nie jest. Atoll reaguje brumem na wszystkie możliwe zmiany elektrycznych parametrów w sieci, taki już jest i w naszych warunkach oznacza to, że w 90% procentach i u nas częściej lub mniej ale sobie przybrumi. Nie znaczy to nic więcej poza tym, że ktoś wrażliwy na hałas może mieć problem z zasypianiem z Atollem w pokoju heh. No i są jeszcze blockery na ratunek, ewentualnie zatyczki do uszu. A i nie piszcie tu o serwisie bo ten będzie odsyłał wszystko co na gwarancji ze stwierdzeniem, że wszystko ze sprzętem jest ok a winna jest sieć. Moim zdaniem nie mają innego wyjścia bo inaczej 90% użytkowników żądałaby wymiany swoich Atollow a to i tak by nic nie dało...bo Atoll takie trafa ma. Amen.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby było jasne - wbrew temu co sugeruje S4home nigdy nie oczekiwałem wymiany na odległość (proszę rzetelnie relacjonować przebieg sporu). Deklarowałem od początku przyjazd do salonu ze wzmacniaczem ale oczekiwałem, że jeżeli buczenie się potwierdzi, to egzemplarz zostanie wymieniony od ręki. Okazało się to niemożliwe. Nie mówiąc już  o zwróceniu i odzyskaniu pieniędzy. Wszystko musi zostac poprzedzone odesłaniem do serwisu po opinię na 14 dni.   Osobiście żąłuję, że tam kupiłem Atolla i nie życzę nikomu tego rodzaju "wsparcia" ze strony sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajen, każdy salon audio w kraju mający u siebie Atolla zna jego przywary z brumem traf. Problem jest taki, że tylko niektóre mówią o tym otwarcie dla klienta. Mówią dokładnie to co napisałem wyżej, a niestety reszta salonów będzie to ukrywać albo np. twierdzić, że wszystkie piece brumią...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

A i nie piszcie tu o serwisie bo ten będzie odsyłał wszystko co na gwarancji ze stwierdzeniem, że wszystko ze sprzętem jest ok a winna jest sieć. Moim zdaniem nie mają innego wyjścia bo inaczej 90% użytkowników żądałaby wymiany swoich Atollow a to i tak by nic nie dało...bo Atoll takie trafa ma. Amen.

Ale S4home, głównie to pisze mimo że serwis odesłał mnie wyraźnie do sprzedawcy. Nic nie wymienią bez opinii serwisu bo "nie chcą ryzykować" Klient natomiast ma zaryzykować zakup u sprzedawcy , który ryzykować nie będzie? Gdybym znał to podejście to bym unikał jak ognia. Jeżeli takie samo prezentuje serwis , to pozostaje odradzić nie tylko sprzedawcę, ale całą markę Atoll (i fajne brzmienie tego nie uratuje).

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

jajen, każdy salon audio w kraju mający u siebie Atolla zna jego przywary z brumem traf. Problem jest taki, że tylko niektóre mówią o tym otwarcie dla klienta. Mówią dokładnie to co napisałem wyżej, a niestety reszta salonów będzie to ukrywać albo np. twierdzić, że wszystkie piece brumią...

no to zobacz jak wyglądała korespondencja już po fakcie

4.02.2019 jajen do S4home

"Problem Atolla musimy rozwiązać i co do tego nie ma wątpliwości. Mam nadzieję, że uda się ugodowo, a najlepiej jak filtr sieciowy załatwi sprawę, to nie będzie tematu. W tym zakresie nie żywię urazy choć nadal utrzymuję, że powinniście byli poinformować o tej przypadłości. Włączylibyśmy go na miejscu u Was i od razu byłoby wiadomo. "

4.02.2019 S4home do jajen
"Jak mam Pana informować o przypadłości która nie istnieje? Buczące trafo może zdarzyć się w każdym wzmacniaczu jeśli jest problem z siecią, dlatego też tworzą się produkty takie jak Tomanek :)"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było przed zakupem uprzedzić klienta, że Atollowe trafka są jakie są. A teraz jest wstyd. 

Zauważcie, że nawet w płatnej recenzji został opisany problem brumiącego traf w Atoll-u...Redakcja też ma zwaloną sieć? Heh 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

A nie lepiej było przed zakupem uprzedzić klienta, że Atollowe trafka są jakie są. A teraz jest wstyd.

To jeszcze pół biedy. Ale zobaczcie na postawę po zakupie - dlaczego S4home chce mieć potwierdzenie serwisu, że buczy? Przecież sami to usłyszą. Buczenie to nie jest kwestia która wymaga ekspertyzy serwisu. Wzmacniacz gra pięknie ,  nie ma takiej wady, która wymagałaby ustalania przyczyny zepsucia, bo buczenia nie da się "zepsuć" przez klienta. Tego powinni się głównie wstydzić. Jeżeli sprzedałem coś co buczy to wymieniam od ręki na egzemplarz niebuczący bo klient nie toleruje buczenia. To jest elementarna uczciwość sprzedawcy. Zwłąszcza, że wszyscy wiemy, że są Atolle buczące i Atolle nie buczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adam 38 napisał:

S4Home wszystko ok. i tak trzymać, tylko nie mówcie klientom, że jak kupili brumiącego:) Atolla to nic się nie stało ponieważ wszystkie inne piece też brumią :)).

Ja tylko stwierdziłem iż takie przypadki się zdarzają i nie tylko w Atoll'u, i w żadnym wypadku nikt nie powiedział że nic się nie stało, ponieważ zarejestrowaliśmy problem i staramy się jakoś go rozwiązać. Nie dopuszczalne jest niszczyć komuś opinię takową bzdurą w której niby odmówiliśmy pomocy... 

Godzinę temu, jajen napisał:

Ja wiem, że wzmacniacz ma gwarancję i bez łaski zostanie naprawiony w audioforte. Problem w tym, że się nie zepsuł w trakcie eksploatacji tylko kupiłem bubla , który buczy od pierwszej chwili . słychać to jak lodówkę

Jasne, ale niestety my nie jesteśmy upoważnieni do wydania takiej opinii dlatego posiłkujemy się wiedzą serwisu Atoll'a. Jeśli tylko jest tak jak Pan mówi, nie będzie problemu z wymiana na nowy lub zwrotem kosztów. Gdybyśmy przeprowadzali tak każdą ekspertyzę większość osób by nas wyśmiała...
 

27 minut temu, jajen napisał:

To jeszcze pół biedy. Ale zobaczcie na postawę po zakupie - dlaczego S4home chce mieć potwierdzenie serwisu, że buczy? Przecież sami to usłyszą. Buczenie to nie jest kwestia która wymaga ekspertyzy serwisu. Wzmacniacz gra pięknie ,  nie ma takiej wady, która wymagałaby ustalania przyczyny zepsucia, bo buczenia nie da się "zepsuć" przez klienta. Tego powinni się głównie wstydzić. Jeżeli sprzedałem coś co buczy to wymieniam od ręki na egzemplarz niebuczący bo klient nie toleruje buczenia. To jest elementarna uczciwość sprzedawcy. Zwłąszcza, że wszyscy wiemy, że są Atolle buczące i Atolle nie buczące.

Ponieważ nie nam to oceniać, my sprzedajemy i pomagamy w wyborze, a sprawami wad/uszkodzeń posiłkujemy się serwisem który ma do tego właściwe kompetencję. Co do "buczenia" Atoll nie przedstawia w żadnym swoim opisie iż takowa przypadłość jest normalna, dlatego też nie możemy informować o czymś takim, ponieważ było by to kłamstwo rzucane w stronę producenta.
Jest Pan naszym pierwszym klientem który Atoll zawiódł.

Z mojej strony to wszystko proszę o dostarczenie sprzętu do nas w celu podjęcia dalszych działań.
Pozdrawiam.
 

Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam 38 napisał:

Zauważcie, że nawet w płatnej recenzji został opisany problem brumiącego traf w Atoll-u...Redakcja też ma zwaloną sieć? Heh 

Panowie zauważą , ale dopiero jak serwis AudioForte wyda opinię , że buczy i drugą, że buczenie nie jest winą klienta. Chyba poruszamy się w oparach absurdu. Niestety ale mam wrażenie, że niewiele zmieniło się od lat 90 tych. 

PS - kiedyś kupiłem pilota logitecha harmony - model wysoki, kosztował jakieś 1300 zł. Włączam ładowanie a zasilacz piszczy jak cholera. No to napisałem do logitecha, że mam taki kłopot. Za 3 dni przyszedł z GB kurierem cały nowy pilot i dostałem mailem informację, że wyłączyli obsługę starego plilota i już go nie da rady przeprogramować, a za to mam nowy. U nas nigdy tak nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.