Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Adam 38 napisał:

Klimek a wiesz ile osób przez takie odwracanie kota ogonem i udawanie, że żadnego problemu nie ma może się poparzyć tak jak ja i wieeelu innych do tej pory? Podoba Ci się to?

No widzisz, egzamin na polityka zdajesz celująco :) Opisałeś swój problem już pewnie z kilkadziesiąt razy, spełniłeś swoją misję i chyba wystarczy. Tych, którzy nie doświadczyli tych samych problemów nazywasz odwracających kota ogonem. To można określić jako "logika subiektywna" :) Z mojej strony EOT, nie zaśmiecajmy wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić trafo na krajowe i po kłopocie :)

Wystarczy w przeglądarce wpisać "Atoll trafo" i wyskakuje. Może po prostu utworzyć osobny temat zatytułowany "Wady Atolla" i tam to wszystko wypisać zamiast w kółko katować tutaj to samo. Dla tych jeszcze "niepoparzonych" to będzie świetne źródło idealnie zniechęcające do kupna Atolla bo przecież o to w tym wszystkim Ci chodzi Adam, nie? :)

 

"Grzechy" Atolla:

1) brumiące trafo - lecz nie zawsze, nie wszędzie, nie u każdego

2) wywalające korki - nie zawsze

3) za dużo basu - nie zawsze, nie wszędzie, nie u każdego

4) nie najlepiej kontorlowany bas - nie zawsze, nie wszędzie, nie u każdego

5) nieco wypchnięta średnica - taka charakterystyka grania

6) ocieplona barwa - taka charakterystyka grania

 

Zalety Atolla:

1) piękna, szeroka, trójwymiarowa, głęboka scena

2) super separacja

3) szczegółowość

4) bas - nisko schodzący, stosunkowo szybki, zróżnicowany (subiektywnie w moim odczuciu)

5) nieco wypchnięta średnica - ma prawo się podobać

6) ocieplona barwa - ma prawo się podobać

7) duża moc pozwalająca napędzić bardziej wymagające kolumny

 

Mój nie brumi. Nie wszystkie Atolle takie straszne jak je malują.

EOT.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

To trochę polatałeś po domu ze wzmakiem :) Pytanie czy sprawdzałeś fazę na wtyczce wejściowej do wzmacniacza, powinna być po prawej stronie?

To mógłby być dobry trop,warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

No ja mam z tym problem i dążę do perfekcji, której (jestem świadomy) nigdy nie doścignę :) Taki urok hobby.

Ps. Posłuchać muzyki też czasem lubię ;)

Zatem duuużo zdrowia życzę dla odszukania chwili w której owa świadomość pomoże osiągnąć osobiste spełnienie i perfekcje ;)  

ps. niestety zaniedbujesz muzyczny wzrost, bo czasem to zdecydowanie za mało ;)

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klimek1965 napisał:

Nie wiem co piszą w ojczyźnie Atolla, wiem natomiast czego doświadczam codziennie. Na polityka się nie nadaję i nie zamierzam się nadawać. Odnoszę natomiast wrażenie, że Ty sprawdziłbyś się. Wsadziłeś łapę do gorącego piekarnika, dotkliwie się poparzyłeś i jedyny wniosek jaki wyciągnąłeś jest to, czy tak samo się poparzysz wkładając rękę jeszcze raz. Jak parę innych osób, nie rozumiem po co nadal katujesz się i innych swoimi kłopotami z Atollem zamiast cieszyć się życiem. 

Dokładnie. 

Przeszkadza brumienie??..., tam z tyłu jest switch off. ;)Jak do on, to ciesz się życiem, słuchaj muzy, ...bądź szczęściarzem, że możesz posłuchać tak, jak niewielkiemu odsetkowi Kowalskich w PISRL dane jest to zrozumieć.

 

p.s. ...generalnie, nie jęcz:)

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 13:34, jacek1914 napisał:

chciałbym wyciągnąć z dźwięku więcej planktonu, może krótszego, niżej schodzącego basu.

Rozumiem, że kwestia wyprowadzenia sygnału przez coax lub RCA już jest ogarnięta. W pierwszym przypadku gra zewnętrzny DAC, w drugim wewnętrzny. To tłumaczy możliwą różnicę w brzmieniu.

Wg mnie wymiana CA Azur na innego CA lub Pioneera w podobnej cenie to trochę kręcenie się w kółko. Mówisz, że DR200 drogi, ale resztę sprzętu masz na bardzo sensownym poziomie, więc żeby zrobić krok dalej, zgodny z Twoimi oczekiwaniami, to niestety musi kosztować :( Zasugerowałbym transport Moona 260D, ale to już 10 tys zł lub w wersji z DACem 14 tys zł w detalu, raczej trudne do kupienia jako używane :( Moon jest dość przejrzysty, nie wyszczupla dźwięku, raczej go nieźle kontroluje. Moim zdaniem firmowy set Atolla z DR200 też zrobi robotę, choć precyzja i kontrola nie są chyba jego głównymi zaletami. Alternatywą może być "pełny" odtwarzacz CD 200SE2, który też jest w wyprzedaży w Audio Forte za 4.890 zł. Ma wyjście coax, więc możesz go łączyć z ST200 w ten sposób lub za pomocą RCA - na wypadek gdyby zmieniła Ci się konfiguracja sprzętu.

5 minut temu, jacek1914 napisał:

p.s. ...generalnie, nie jęcz:)

Nie, no ja raczej nie jęczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek1914 napisał:

Dokładnie. 

Przeszkadza brumienie??..., tam z tyłu jest switch off. ;)Jak do on, to ciesz się życiem, słuchaj muzy, ...bądź szczęściarzem, że możesz posłuchać tak, jak niewielkiemu odsetkowi Kowalskich w PISRL dane jest to zrozumieć.

 

p.s. ...generalnie, nie jęcz:)

Pan z serwisu? :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Pan z serwisu? :)

..., chyba Ty ...z ..isu. Nie chłopie. Użytkownik Atolla od paru lat. Zwyczajnie nie przepadam za jęczącymi, nie potrafiącymi się cieszyć ludzikami. Nie pasi ten sprzęt?? To go po prostu zmień, ale ..., nie JĘCZ

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek1914 napisał:

Przeszkadza brumienie??..., tam z tyłu jest switch off. ;)

Nie zastanowisz się Kolego dlaczego ten switch jest z tyłu? Do codziennego użytku jest wyłącznik standby na czole.

5 godzin temu, jacek1914 napisał:

Nie pasi ten sprzęt?? To go po prostu zmień

No jak przeczytasz moją historię to zobaczysz , że to nie takie proste. Myśle, że gdyby sprzedawca i producent nie byli świadomi skali problemu nie robiliby kłopotu z wymianą czy zwrotem. Jeżeli trafia się jeden bubel na 100, to każdy normalny wymienia go natychmiast żeby jednostkowym przypadkiem nie psuć opinii o produkcie. Gorzej jak jest odwrotnie. Wtedy ratując biznes robi się schody. Co do jęczenia to powiem tak. Też "jęcze" jak adam38, ale jęczymy za swoje  pieniądze , które wydajemy nie po to żeby mieć sprzęt pracujący jak lodówka. 

6 godzin temu, jackobtone napisał:

Wymienić trafo na krajowe i po kłopocie :)

 

To też sposób. Gdyby sprzedawca obniżył cenę o wartość tej operacji, a producent zagwarantował, że nie spowoduje to utraty gwarancji na resztę urządzenia, to jak najbardziej jest to dobry sposób. Tyle, że przy audioforte i S4home wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jackobtone napisał:

Dla tych jeszcze "niepoparzonych" to będzie świetne źródło idealnie zniechęcające do kupna Atolla bo przecież o to w tym wszystkim Ci chodzi Adam, nie? :)

Myślę, że już ten wątek daje obraz na co zwracać uwagę, z czym się liczyć i jakich sprzedawców unikać. Nie sądze, żeby chodziło o zniechęcanie. Ja dążę do wymiany bubla od ręki na sprawny i mam z tym kłopot jak do tej pory. Zadziwiająca jest postawa sprzedawcy/dystrybutora. Niektórzy pamiętają casus gościa, który w latach 90 tych kupił terenowe auto znanej koreańskiej marki za gigantyczne wtedy pieniądze. Padł tam silnik i polski serwis uparł się, że nie wymieni auta. Zaczęli robić ekspertyzy, zwodzić, przedłużać typu - źle pan jeździe, ma złe paliwo itd. w końcu z łaską zaproponowali wymianę tylko silnika. Powstało kilka głośnych reportaży i ta postawa kosztowała ich gigatnyczny spadek sprzedaży w Polsce i w efekcie przeprosiny z samej centrali, które wtedy już niewiele zmieniły. Teraz jest to jedna z bardziej przyjaznych marek w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek1914 napisał:

..., chyba Ty ...z ..isu. Nie chłopie. Użytkownik Atolla od paru lat. Zwyczajnie nie przepadam za jęczącymi, nie potrafiącymi się cieszyć ludzikami. Nie pasi ten sprzęt?? To go po prostu zmień, ale ..., nie JĘCZ

O widzę prowokację. Czyżby tak z doświadczenia np. zawodowego 

Prawda jest taka. Atoll to pięknie grający bubel. Tak w skrócie. 

Koledzy poszukują rozwiązania bo ekscytują się brzmieniem dla którego warto się czasami poświęcić.   

A piętnowanie postaw przedstawicieli biznesu audio to między innymi kluczowy i często spotykany na forach zwyczaj. 

Ongiś podjąłem walkę z dystrybucją amerykańskich zestawów głośnikowych. Wg mojej oceny skorzystało na tym parę osób. Mały skutek ale skutek.  

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Widzę, że jak brak argumentów to zaczyna się pyskówka i ubliżanie... Korci mnie, żeby Ci kolego w ten sam sposób odpowiedzieć ale ktoś musi być mądrzejszy więc będzie miłe DOBRANOC Panu:)

Adam nie warto marnować czasu. 

Od przeszło dwóch lat jestem zadowolony ze swojej lampy i delektuje się jej ciepłym brzmieniem. 

A pro po tych zakłóceń z sieci, czy tez brumienia, a może tak regenerator napięcia za poważne pieniądze i uzyskamy idealny sinus. 

Pewien znawca tematu, a mój kolega twierdzi, że to może być panaceum na takie zjawiska w sieci. 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo jak tak, wstępnie przeszukałem stronki pod kątem przyzwoitego kondycjonera tzw. regeneratora zasilania to troszkę posucha, no chyba, że źle szukam. Podobno wg mojego Kolegi ma to bazować na dwóch akumulatorach we wnętrzu. Idealny sinus - ciekawe. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrella41 napisał:

Prawda jest taka. Atoll to pięknie grający bubel. Tak w skrócie. 

To chyba najtrafniejsze określenie. Popieram sugestię założenia odrębnego wątku o tym sprzęcie, serwisie i jego sprzedawcach. Będzie można wymienić się doświadczeniami. Gdybym wcześniej to przeczytał co tu piszecie,, to nie zdecydowałbym się na zakup atolla. Nie mówiąc już o osobistych doświadczeniach ze schodami przy wymianie. Mam zamiar napisac do Francji do Atolla w tej sprawie i zapytać czy takie podejście dystrybutora jakie tutaj opisujemy jest im znane i czy godzą się na to.  Być może takie podejście prezentuje sam producent, to wtedy wszystko byłoby jasne. Miałem zamiar kupować transport CD atolla i DACa. Nie ma mowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak załóżcie osobny wątek o tym "bublu" to dobry pomysł. 

@jacek1914 dasz radę odpowiedzieć na moje zapytanie, zanim gorzej Ci się dostanie HAHA, i odechce Ci się tu zaglądać.

@jajen nie wierzę że nie wpadłes na żadne wpisy na temat tego bubla, niektórzy promują na AS wady tego sprzętu,

Ja osobiście jak psuła mi się Kia to ja sprzedałem, i raczej nie kupię drugiej proponuję takie rozwiązanie nie zadowolonym użytkownikom Atolla. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Oj, to "czasem" było sporą ironią :) Słucham muzyki kiedy tylko mogę, czego życzę nam wszystkim.

"Wyłapałem" Twoją ironie, jednak ograniczony czas edycji postów skutecznie zastopował moją pełną odpowiedź :(

Ja także życzę przede wszystkim bogatych przeżyć muzycznych :)

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dedal75 napisał:

 

@jacek1914 dasz radę odpowiedzieć na moje zapytanie, zanim gorzej Ci się dostanie HAHA, i odechce Ci się tu zaglądać. 

hmmm… najpierw się kogoś ośmiesza, potem drugą osobę obraża i ubliża a jak te osoby nie "oddają" w ten sam nieładny sposób to szybko robi się z napastnika pokrzywdzonego....

Ciekawe rozumowanie. Z mojej strony tyle w tym temacie "pokrzywdzonego" Pana EOT. 

Ps. Zawsze będę wspierał osoby, które kupują nowy! sprzęt, który okazuje się ułomny "od nowości" i potem mają jeszcze z tego powodu kupę zepsutych nerwów, ubliża się im i ośmiesza. 

Miłego dnia. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38 daj sobie na luz.

Nie interesuje mnie kto jest winien, kto jest kim, chce odp na moje pytania od użytkownika, że tak powiem egoistycznie. 

A wasze przepychanki mam poprostu w Du.... e. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jajen napisał:

Ja wynika z w/w wymiana rzeczy albo naprawa niweczy oświadczenie o odstapieniu albo obniżeniu ceny , przy czym ja nie odstępuję od umowy , ani nie żądam obniżenia ceny. Domagam się wymiany, a S4Home w sumie deklaruje , że to zrobi pod warunkiem , że mu  serwiś mu na to pozwoli (sami nie są w stanie usłyszć buczenia?)

Jeszcze raz napisze, przynosi Pan sprzęt nie sprawny, który musimy sprawdzić a robimy to przez autoryzowany serwis Atoll'a. Na zdrowy rozsądek kto z Państwa chciałby żeby jego serwis tak wyglądał. Bo skoro taką wadę mamy na "ucho" określać to może inne też tak na "oko"... Nie jesteśmy w stanie stwierdzić dlaczego wydaje taki dźwięk więc powołujemy się na wiedzę serwisu który dojdzie do tego czy sprzęt był od nowości zepsuty czy też nie. Jeśli jest tak jak Pan mówi to rozstrzygnięcie tej sprawy będzie szybki i pozytywne.
Czekamy na Pana sprzęt.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam 38 napisał:

Zawsze będę wspierał osoby, które kupują nowy! sprzęt, który okazuje się ułomny "od nowości" i potem mają jeszcze z tego powodu kupę zepsutych nerwów

Adam, a co z tymi,  których sprzęt Atolla nie wykazuje żadnych ułomności,  jak np. mój,  cisza, aż miło. Też będziesz ich wspierał?

Jak pamiętam wymieniłeś tu inne marki sprzętu, których wzmacniacze też brumią,  będziesz wchodzić w ich kluby i odradzać ich zakup?

Dość często śledzę ogłoszenia giełdowe i jakoś rzadko widuje tam, choćby końcówki Atolla, czasem pojawiają się integry, ale czasem. Natomiast testowane przez Ciebie Regi, Cyrrusy i inne, które tu przytoczyłeś bardzo często.

Ciekawe dlaczego?

P.S.

Nie traktuj tego wpisu jako coś osobistego, bo nic do Ciebie nie mam i nigdy nie miałem. 

Ale od wielu już stron, wydajesz się dość monotematyczny w temacie Atolla.

Sorry, staram się na to patrzeć z boku i bardziej na trzeźwo, tym bardziej, że ja żadnych problemów z AM100 nie mam, a problemu brumienia należało by doszukiwać w instalacji i urządzeniach w niej wpiętych. Wiele razy było to poruszane w tym wątku. 

Wystarczy poczytać o składowej stałej i co ma wpływ na jej występowanie oraz skutki jakie generuje.

Wiesz dobrze, że bardzo duży nacisk położyłem na jakość zasilania swojego systemu, bo to ważne i wcale nie dlatego,  żeby zażegnać problem buczenia jakiś transformatorów. 

Ale jak to mówią, każdy orze jak może. 

Pozdrawiam

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Jeszcze raz napisze, przynosi Pan sprzęt nie sprawny, który musimy sprawdzić a robimy to przez autoryzowany serwis Atoll'a. Na zdrowy rozsądek kto z Państwa chciałby żeby jego serwis tak wyglądał. Bo skoro taką wadę mamy na "ucho" określać to może inne też tak na "oko"... Nie jesteśmy w stanie stwierdzić dlaczego wydaje taki dźwięk więc powołujemy się na wiedzę serwisu który dojdzie do tego czy sprzęt był od nowości zepsuty czy też nie. Jeśli jest tak jak Pan mówi to rozstrzygnięcie tej sprawy będzie szybki i pozytywne.
Czekamy na Pana sprzęt.
Pozdrawiam.

Rozumiem, że znacie Panowie treść art.  561(3) kc.  nakładającego na sprzedawcę obowiązek pokrycia kosztów związanych z wymianą rzeczy. I teraz pytanie czy pokryjecie koszt dojazdu do siebie?. Wysyłka kurierem nie wchodzi w grę bo jak wtedy mam wziąć sprzęt zastępczy i jak mam wam pokazać co buczy w moim, skoro na słowo nie wierzycie , że buczy. Co z wyminą? Przecież bez sprawdzenia , że drugi nie buczy jak mam go przyjąć. Czy mam do Was przyjechać drugi raz? Wiecie,że dzieli nas 160 km w jedną stronę. Jeden wyjazd to koszt ok 150 zł. Fajnie jest utrudniać na czyjś koszt. Pytanie czy gotowi jesteście utrudnić na koszt własny? 

Jakbyście nie mogli wymienić od ręki. Jakoś inne sklepy nie mają z tym problemu (te nie trafiające na czarną listę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

(...) przynosi Pan sprzęt nie sprawny, który musimy sprawdzić (...)

Niestety, ale niesprawny jest wasz biznes nastawiony ostatecznie na zysk, aniżeli zadowolenie klienta. 

14 minut temu, sir.jax napisał:

(...) Ale jak to mówią, każdy orze jak może. 

Albo, każdy sobie rzepkę skrobie.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sir.jax napisał:

a problemu brumienia należało by doszukiwać w instalacji i urządzeniach w niej wpiętych. Wiele razy było to poruszane w tym wątku. 

Wystarczy poczytać o składowej stałej i co ma wpływ na jej występowanie oraz skutki jakie generuje.

Składowa stała to brumienie o zmiennej charakterystyce (w zależności od zakłóceń w sieci). U mnie buczy jednakowo, dzień i noc (spawdzone w dwóch domach) - brzmi jak lodówka w tle. Wpiąłem też listwe sonus i buczenie jak było tak jest. Poza tym po włączeniu ON nie słychać żeby drugi transformator miał zacząć buczeć, więc to nie wpływ sieci tylko problem z jednym transformatorem. Zresztą mam sporo sprzętu , takze audio i to pierwszy przypadek kiedy taki sprzęt brzęczy jak lodówka.   Gra ładnie , przyznaje ,ale trafiłem na bubel , którego nie idzie wymienić od reki tylko zaczynają się problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sir.jax napisał:

Adam, a co z tymi,  których sprzęt Atolla nie wykazuje żadnych ułomności,  jak np. mój,  cisza, aż miło. Też będziesz ich wspierał?

Jak pamiętam wymieniłeś tu inne marki sprzętu, których wzmacniacze też brumią,  będziesz wchodzić w ich kluby i odradzać ich zakup?

Dość często śledzę ogłoszenia giełdowe i jakoś rzadko widuje tam, choćby końcówki Atolla, czasem pojawiają się integry, ale czasem. Natomiast testowane przez Ciebie Regi, Cyrrusy i inne, które tu przytoczyłeś bardzo często.

Ciekawe dlaczego?

 

 

Jacku, po pierwsze, nigdzie indziej nie ma problemu z wymianą wadliwych egz. urządzeń będących na gwarancji. Również w innych klubach np. Hegla nie ukrywa się, że oszczędza się na jakości traf i potem jest brumienie. 

Co do giełdy to wybacz ale tyle co Atoll-i (zwłaszcza in 100 i in 200 ) ciągle krąży po giełdach to ze świecą szukać innych marek, może Hegle (80  - który był przecież wyjątkowo popularnym wzmacniaczem, 200, 300, 360) i NADy serii 3 są w stanie im dorównać.... Oczywiście, że końcówek mocy Atolla na giełdach jest mniej bo i zwyczajnie mniej się ich sprzedaje... Akurat to moim zdaniem żaden argument i nie mam zamiaru się licytować na liczby, że teraz jest wystawionych na sprzedaż 5 Atollów a jedna Rega. W kraju więcej sprzedaje się Hegli i Atollów niż np. Regi i potem więcej ofert sprzedaży tychże Hegli czy Atolla. Tak  to już jest w naszym audio - pewne są w nim tylko zmiany (klamotów). 

Dobrze zbudowane trafo nie będzie brumiło, lichej jakości tak a że sam wiesz, że teraz liczy się zysk i marketing a nie jakość w audio to coraz więcej tych przypadłości z kiepskimi trafami. Atoll od lat ma z tym problem... Każdy "stary" wyjadasz audio na słowo Atoll pierwsze co ma na myśli to brumiące trafa i potem ratowanie się odrębnymi liniami elektrycznymi, DC Blockerami  czy wyłączaniem co noc Atolla całkowicie od prądu - czego sam producent nie zaleca i nie służy to żywotności tego urządzenia. 

Dobry przykład do naśladowania to Q21 i ich podejście do klienta. Chociażby "ich" Vincenty CD 400. Nie było ukrywania, że występują wady od nowości, od razu sprzęt wymieniany był na NOWY, jeżeli tylko klient miał taką prośbę. A jak inne klamoty biorą do naprawy to baaaardzo często na czas naprawy Q21 daje sprzęt zastępczy dla pechowca. To jest WZÓR godny naśladowania a nie.... 

Żywię nadzieję, że Kolega Jajen otrzyma nowy egz. wzmacniacza lub zwrot gotówki. To wzbudzi zaufanie przyszłych klientów do firmy i dystrybutora, że gdy i u nich wystąpi brum traf Atolla to będą mogli liczyć na wymianę wzmacniacza na nowy lub zwrot gotówki. Chyba z tym akapitem zgadzasz się Jacku? 

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ktoś napisze ze ma problem z atollem i zacznie się od początku, znów litania i żale na kilka stron. Na codzień mamy większe problemy niż psujący się,lub wadliwy egzemplarz czego kolwiek. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.