Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dedal75 napisał:

Tak załóżcie osobny wątek o tym "bublu" to dobry pomysł. 

@jacek1914 dasz radę odpowiedzieć na moje zapytanie, zanim gorzej Ci się dostanie HAHA, i odechce Ci się tu zaglądać.

@jajen nie wierzę że nie wpadłes na żadne wpisy na temat tego bubla, niektórzy promują na AS wady tego sprzętu,

Ja osobiście jak psuła mi się Kia to ja sprzedałem, i raczej nie kupię drugiej proponuję takie rozwiązanie nie zadowolonym użytkownikom Atolla. 

Heja, tak chodzi pod USB A w ST-200 B w Lapku Windows  7, jutro będę w domu, niestety taką mam pracę :-), to wrzucę Tobie to o co prosisz. Na pulpicie skrót aplikacji xmosa pod atolla to takie czerwony symbol tau.

Probowałem go uruchomić na kompie w pracy, ale niestety nasz intranet nie pozwala na instalację. Dlatego jak wyżej

Pozdrawiam. 

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Proponuję "zawieszenie tematu" do czasu wyjaśnienia sprawy z Kolegą Jajen. 

Już chyba wszystko zostało powiedziane.... 

Jeszcze nie wszystko. Przeglądnąłem zapisy umowy gwarancyjne AudioForte i widzę, że są tam zapisy niedopuszczalne, na niekorzyść kupującego.

Po pierwsze jest zapis w pkt 4 , że "koszty dostarczenia do serwisu nie są objęte gwarancją" Panowie z AF - ten zapis  narusza bezwzględnie obowiązujący art. 580 par 1 kc stanowiący, że "kto wykonuje uprawnienia wynikające z gwarancji, powinien dostarczyć rzecz na NA KOSZT GWARANTA do miejsca wskazanego w gwarancji" .

Macie więc obowiązek zwracać koszty przesłania Wam rzeczy do serwisu gwarancyjnego. Taki zapis pokazuje jak przenosi się koszty na klientów wbrew przepisom. To są tzw postanowienia abuzywne, które nie wiążą konsumentów. 

Wątpliwy jest zapis pkt 6 litera b), że gwarancja nie obejmuje urządzenia odsprzedanego (z drugiej ręki). Chociaż tutaj możnaby dyskutować czy przelew między starym nabywcą a nowym praw z gwarancji udzielonej konsumentowi nie byłby skuteczny mimo takiego zapisu. Kwestia ciekawa, chociaż przyznam , że nie oczywista.  Pokazuje natomiast , że kupowanie Atolla z drugiej ręki na gwarancji może spotkać się z reakcją ze strony AF w razie próby realizacji gwarancji przez drugiego nabywcę. Cała ta sytuacja pokazuje jak działa Atoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dedal75 napisał:

Tak załóżcie osobny wątek o tym "bublu" to dobry pomysł. 

@jacek1914 dasz radę odpowiedzieć na moje zapytanie, zanim gorzej Ci się dostanie HAHA, i odechce Ci się tu zaglądać.

@jajen nie wierzę że nie wpadłes na żadne wpisy na temat tego bubla, niektórzy promują na AS wady tego sprzętu,

Ja osobiście jak psuła mi się Kia to ja sprzedałem, i raczej nie kupię drugiej proponuję takie rozwiązanie nie zadowolonym użytkownikom Atolla. 

...i to chodzi, jak się zepsuł ( choć chyba to mitologizowanie brumienia nie jest zepsuciem ) to trzeba go sprzedać, chętnych raczej nie zabraknie.

A tak przy okazji: " Klub brumienia w Atollu" )) fajny klub się zapowiada ;-))

 

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja końcówka  była w AF kurier został przyslany do mnie 0 kosztów. Zresztą opisałem gdzieś tu moja przygodę z serwisem. Było OK więc się o tym nie pisze :-). 

Główny powód uszkodzenie mechaniczne, nie podlega gwarancji. 

Naprawione + inne rzeczy 0 kosztów. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek1914 napisał:

..., cóż czasem trzeba ponieść konsekwencje wyborów. 

I wszystko jasne. Zalecam kupić dom i ponieść konsekwencję wyboru bo okaże się , że ma wadę a z wadą kosztuje 150 tyś mniej. Zawodowo spotykam się z takimi przypadkami. Za wadę odpowiada sprzedawca z rękojmi, gwarant z gwarancji i to oni ponoszą koszty związane z bublami.

Potwierdzam, że Q21 przewyższa S4Home i AF w podejściu do klienta wielokrotnie. Akurat miałem z nimi do czynienia. Zresztą zakupy reszty sprzętu zrealizuje właśnie tam. 

4 minuty temu, dedal75 napisał:

Moja końcówka  była w AF kurier został przyslany do mnie 0 kosztów. Zresztą opisałem gdzieś tu moja przygodę z serwisem. Było OK więc się o tym nie pisze :-). 

Główny powód uszkodzenie mechaniczne, nie podlega gwarancji. 

Naprawione + inne rzeczy 0 kosztów. 

To po co taki zapis w gwarancji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jajen napisał:

A co ze stratą na odsprzedaży?

Wiedząc o brumiących Atollach, nie odsłuchałeś go porządnie przed zakupem??? Odkąd ten klub powstał ten problem przewija się systematycznie. 

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek1914 napisał:

Wiedząc o brumiących Atollach, nie odsłuchałeś go porządnie przed zakupem??? Odkąd ten klub powstał ten problem przewija się systematycznie. 

Kolego - uzgodnijcie Panowie wersję, bo S4Home się tutaj zarzeka, że sprzedał setki wzmacniaczy Atolla i nigdy nie słyszał o problemie. Napisał to 3 wątki wcześniej. Stwierdził, że informowanie o tym byłoby kłamstwem w stosunku  do producenta. A ode mnie oczekuje się takiej wiedzy? Trochę to wygląda na mocno naciągane. Tak to prawda, że  nie sprawdziłem. Sklep jest na II piętrze a wzmacniacz wydano mi w drzwiach na parterze. I to był mój błąd i zaufanie , którego S4home okazało się niegodne.  Zresztą do głowy by mi nie przyszło, że jak coś nie gra w urzadzeniu dość wyszukanym , to sprzedawca nie wymieni od ręki. Teraz już to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jackobtone napisał:

A ja jestem ciekaw jaki będzie wpływ DC-blockera na brumienie :) Wiadomo coś kiedy dojdzie zamówiony Tomanek?

W tym wypadku nie sądzę,  żeby DC broker pomógł,  ale pisałem już o tym.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jackobtone napisał:

A ja jestem ciekaw jaki będzie wpływ DC-blockera na brumienie :) Wiadomo coś kiedy dojdzie zamówiony Tomanek?

Miał być do 5- 7 dni roboczych. Dzisiaj mija siódmy dzień od zapłaty producentowi, więc powinien dojść lada chwila.

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sir.jax napisał:

W tym wypadku nie sądzę,  żeby DC broker pomógł,  ale pisałem już o tym.

Słusznie, dc-blocker nie naprawi "pogmeranego" wzmacniacza, nie mniej jednak ciekawość jaki będzie jego wpływ na wzmacniacz pozostaje :)

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jackobtone napisał:

Słusznie, dc-blocker nie naprawi "pogmeranego" wzmacniacza, nie mniej jednak ciekawość jaki będzie jego wpływ na wzmacniacz pozostaje :)

Co znaczy "pogmeranego"? Myślisz, że dostałem egzemplarz naprawiany już? O takie coś bym nie podejrzewał nikogo, ale jak widać wszystko jest możliwe. Chyba, że nie chodzi o gmeranie w rozumieniu rozgrzebywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jajen napisał:

Co znaczy "pogmeranego"? Myślisz, że dostałem egzemplarz naprawiany już? O takie coś bym nie podejrzewał nikogo, ale jak widać wszystko jest możliwe. Chyba, że nie chodzi o gmeranie w rozumieniu rozgrzebywanie?

...no nie wiem, nie wiem. Sam pisałeś, że wydali Twój w drzwiach na parterze, bez możliwości sprawdzenia.

to żart)

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek1914 napisał:

...no nie wiem, nie wiem. Sam pisałeś, że wydali Twój w drzwiach na parterze, bez możliwości sprawdzenia.

Nie sądze, że z tej przyczyny. Raczej Panowie unikają wynoszenia sprzętu do lokalu sklepowego bo cieżki. W sumie to zrozumiałe, więc żadnych podejrzeń to nie wzbudziło u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jajen napisał:

Co znaczy "pogmeranego"? Myślisz, że dostałem egzemplarz naprawiany już? O takie coś bym nie podejrzewał nikogo, ale jak widać wszystko jest możliwe. Chyba, że nie chodzi o gmeranie w rozumieniu rozgrzebywanie?

Nie nie, oczywiście że nie. Chodziło o "pogmeranie fabryczne" tj fabrycznie uszkodzony egzemplarz.

 

A tak na boku - jakiś czas temu kupiłem Yamaszkę WXC-50. Pojechałem do sklepu u mnie w mieście i odebrałem sprzęt osobiście bo na moje szczęście mieli na miejscu a zależało mi na czasie. Nie przyglądałem się jej zbytnio w sklepie, w sumie nie była przy mnie odwijana z ochronnej folii. Jakie było moje zdziwienie kiedy szczęśliwy dojechałem do domu i wyjąłem ją z pudełka.. Okazało się że na przednim panelu na rogu był bąbel rdzy :) Prawdopodobnie sprzęt pochodził ze zwrotu bo w środku pudełka znalazłem też igliwie. Sprzęt oczywiście został natychmiastowo wymieniony na nowy, sprawdziłem na miejscu czy wszystko jest ok no ale kosztowało mnie to dwa kursy przez miasto w godzinach szczytu.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jajen współczuję Tobie traconego czasu i "popsutej krwi", jednak mając na uwadze Twoją profesje "bałamucenie" tego sklepu odbije się dla nich czkawką.

Mogliby zachować dobry wizerunek i wybrnąć z tego jak to robią poważne i renomowane firmy/sklepy itp. ale najzwyczajniej chyba im nie zależy, więc koło się zamyka..

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jackobtone napisał:

 

A tak na boku - jakiś czas temu kupiłem Yamaszkę WXC-50. Pojechałem do sklepu u mnie w mieście i odebrałem sprzęt osobiście bo na moje szczęście mieli na miejscu a zależało mi na czasie. Nie przyglądałem się jej zbytnio w sklepie, w sumie nie była przy mnie odwijana z ochronnej folii. Jakie było moje zdziwienie kiedy szczęśliwy dojechałem do domu i wyjąłem ją z pudełka.. Okazało się że na przednim panelu na rogu był bąbel rdzy :) Prawdopodobnie sprzęt pochodził ze zwrotu bo w środku pudełka znalazłem też igliwie. Sprzęt oczywiście został natychmiastowo wymieniony na nowy, sprawdziłem na miejscu czy wszystko jest ok no ale kosztowało mnie to dwa kursy przez miasto w godzinach szczytu.

Tak się zachowuje normalny sprzedawca. Dobrze, że nie kupowałeś w SHome bo kazaliby Ci czekać aż odeślą do serwisu żeby zrobić ekspertyzę czy rdza nie jest twoją winą i czy nie zepsułeś urządzenia w sposób powodujący rdzę. Mnie tak własnie robią. Nie wystarczy, że sprzedawca zobaczy, że wzmacniacz buczy. Musi napisać do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jajen napisał:

Tak się zachowuje normalny sprzedawca. Dobrze, że nie kupowałeś w SHome bo kazaliby Ci czekać aż odeślą do serwisu żeby zrobić ekspertyzę czy rdza nie jest twoją winą i czy nie zepsułeś urządzenia w sposób powodujący rdzę. Mnie tak własnie robią. Nie wystarczy, że sprzedawca zobaczy, że wzmacniacz buczy. Musi napisać do serwisu.

dlatego kupuję w Fusicu we Wrocku )))

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jajen napisał:

Składowa stała to brumienie o zmiennej charakterystyce (w zależności od zakłóceń w sieci). U mnie buczy jednakowo, dzień i noc (spawdzone w dwóch domach) - brzmi jak lodówka w tle. Wpiąłem też listwe sonus i buczenie jak było tak jest. Poza tym po włączeniu ON nie słychać żeby drugi transformator miał zacząć buczeć, więc to nie wpływ sieci tylko problem z jednym transformatorem. Zresztą mam sporo sprzętu , takze audio i to pierwszy przypadek kiedy taki sprzęt brzęczy jak lodówka.   Gra ładnie , przyznaje ,ale trafiłem na bubel , którego nie idzie wymienić od reki tylko zaczynają się problemy. 

Niestety takie rzeczy to chyba głownie w Polandii się dzieją. Mają pieniądze za sprzęt,a to teraz najważneijsze żeby je zostawić u siebie. Przeciąganie takich spraw to standard. Wszystko jest miłe i przyjemne póki nie zrobisz przelewu, albo dasz kasy do ręki. W tedy profesjonalizm i dobro klienta jakby trochę oddala od sprawy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kocurro napisał:

Mogliby zachować dobry wizerunek i wybrnąć z tego jak to robią poważne i renomowane firmy/sklepy itp. ale najzwyczajniej chyba im nie zależy, więc koło się zamyka..

Coś Ty, goście są zdziwieni, że ja w ogóle mam oczekiwanie co do wymiany sprzętu od ręki. W ogóle zdziwieni wszystkim. najpierw chcieli zaliczek za sprzęt , bo okazało się  , że z zamówionych dwóch klocków na czas dotarł do nich jeden. No to mówie, że poczekam na drugi i odbiorę za jednym razem żeby nie jeździć. Na co Panowie, że w takim razie musze wpłacić zaliczkę za to , że oni się spóźniają z zamówieniem. No kuriozum. W efekcie wziąłem tylko jeden klocek (o jeden za dużo), a z drugiego całkiem zrezygnowałem. Potem chcieli kaucje 1000 zł za wypożyczenie listwy żeby sprawdzić co jest przyczyną buczenia wzmacniacza bo przecież mogę jej nie oddać.  Na końcu chcą odsyłać do ekspertyzy wzmacniacz i nie wymienią od ręki. Poleciłbyś takiego sprzedawcę? Aż nie do wiary. Mam zwyczaj załatwiania wszystkiego listownie albo mailami i dzięki temu mam dowody, żeby móc piętnować takie zachowania wobec klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jajen napisał:

Potem chcieli kaucje 1000 zł za wypożyczenie listwy żeby sprawdzić co jest przyczyną buczenia wzmacniacza bo przecież mogę jej nie oddać. 

W tym akurat nie ma nic dziwnego. Za wypożyczany sprzęt trzeba wpłacić kaucję, nie ważne czy to S4Home, czy Q21, czy jeszcze ktoś inny. Taką mają politykę :) Wypożyczałem wzmacniacze i wiem jak to wygląda. Właściwie wypożyczenie to najbezpieczniejsza opcja. Zawsze można zwrócić sprzęt jeśli się nie spodoba i pieniądze dostaje się od razu do ręki. Jeśli jednak nastąpi decyzja o zatrzymaniu sprzętu wtedy drogą elektroniczną wysyłają paragon etc. No i wszystko fajnie tyle że w moim przypadku mam o tyle łatwiej że mieszkam w mieście gdzie mogę w salonach audio przebierać i nie muszę jeździć po 160km w jedną i drugą stronę.

Edit: No dobra, nie ma chyba co dłużej wałkować tematu jak wcześniej kolega Adam zauważył. Czekamy na informacje o rozwoju sytuacji no i na tego Tomanka całego.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kabelki głośnikowe Atohm „Zen mini” na test - tanie a spotkałem się z ciekawą recenzją. Pograły od rana non stop i teraz słucham. Znacznie lepiej się zgrywają z Atollem na moje ucho. Ciekawsza scena, da się zauważyć lekkie zneutralizowane podbarwienie wokali, ogólne ochłodzenie. Naprawdę fajnie, aż kusi żeby też „Zen Speaker” sprawdzić. Nordosty Red Dawn wracają do pudełka (przynajmniej narazie :))

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa cały czas o IN100SE.

Dla zainteresowanych - Tomanek oczywiście nie pomógł. Kompletnie nie przyniósł żadnej różnicy.

Wzmacniacz odwieziony do sklepu, tam buczał oczywiście jak u mnie (wszelkie mity dotyczące złej sieci upadły). Postawa S4Home bez zmian. Najpierw , że to normalne , potem że może i nie normalne ale nie wymienią od ręki,  musi iść do serwisu, bo przecież to ja mogłem zepsuć. 

Na plus jedynie to, że otrzymałem wzmacniacz demonstracyjny na czas przepychanek (nie buczący).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.