Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2019 o 21:58, Adam 38 napisał:

ArtuAtollu z czym łączysz swojego Atolla? Możesz coś skrobnąć o swoim systemie? Aaaa już pamiętam Phoebe 3.

Atoll in 100 ,Marantz NA6005,Phoebe III ,IC Audioquest EVERgreen i głosnikowy ATOHM :)

W dniu 17.02.2019 o 10:08, Adam 38 napisał:

Nie słuchałem Phoebe 3 więc żaden sarkazm. Nawet swego czasu chciałem je u siebie ugościć. 

do 12 m2 idealnie się wpiszą.. Polecam..

Do Atolla warto przestestować DAca Atolla 100...Muszę wypożyczyć.. bo nie mam CD który by nie potzrebował zewnętrznego DACA. Mam starą Yamahę 550  zatem bez DACA się nie obejdzie..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej stawiał na DACi grające odwrotnie do tego jak gra Atoll (nie dublował cech Atolla) a więc szukał w przetwornikach precyzji, bardzo dobrej dynamiki, braku podbarwień na średnicy, wysokiej rozdzielczości i detalu. Stąd mój kierunek na Qutesta. Ktoś ostatnio chwalił DAC Hegla z Atollem i to też bym obstawiał jako dobry trop do sprawdzenia. 

Do 12m2 się Phoebe idealnie ale nie wpiszą, a już na pewno nie z charakterem grania in100 se :), potwierdzone u "źródła", w Q21, u posiadacza trzech modeli kolumn od AA... i z doświadczenia ale co kto lubi i jakie ma wymagania :) Do takiej kanciapy teraz osobiście szedłbym tylko w słuchawki. Najlepiej spożytkowane pieniądze by to były. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Ja bym bardziej stawiał na DACi grające odwrotnie do tego jak gra Atoll (nie dublował cech Atolla) a więc szukał w przetwornikach precyzji, bardzo dobrej dynamiki, braku podbarwień na średnicy, wysokiej rozdzielczości i detalu. Stąd mój kierunek na Qutesta. Ktoś ostatnio chwalił DAC Hegla z Atollem i to też bym obstawiał jako dobry trop do sprawdzenia. 

Do 12m2 się Phoebe idealnie ale nie wpiszą, a już na pewno nie z charakterem grania in100 se :), potwierdzone u "źródła", w Q21, u posiadacza trzech modeli kolumn od AA... i z doświadczenia ale co kto lubi i jakie ma wymagania :) Do takiej kanciapy teraz osobiście szedłbym tylko w słuchawki. Najlepiej spożytkowane pieniądze by to były. 

Bez osobistych doświadczeń (sprawdzenia) można tylko dowiedzieć się. co ktoś słyszał.

 To ma być takie GRANIE jakie Tobie odpowiada .

Miałem Phobe Audio Academy z Atolem i było  więcej jak super.

Ale zmiany my Audiofile mamy w genach.

Pozdrawiam goń swojego "króliczka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrde Jacku sugerujesz, że coś spartoliłem z zamówionym adapterem... To bym się …..

Zamówiłem coś takiego:

BNC - wtyk

CINCH (RCA) - gniazdo

Na moje oko to właśnie tym adapterem podłączę? Wireworlda (Coaxial) , czyli tak jak teraz mam z Atolla cd100 do Cyrusowego DACa.

Jacku jak coś popieprzyłem to mów proszę, żebym zdążył zamówić ten właściwy adapter....

A mam takiego "Coaxa" - WireWorld Coaxial Chroma

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą i tak wygląda, że w Chordzie są dwa gniazda BNC. Czyli w to gniazdo BNC Chorda wkładam wtyk BNC (z zakupionego adapterka) a z drugiej strony tegoż adaptera (gniazdo RCA) wkładam mój Coaxial RCA Wireworlda

No to chyba wszystko pasuje, czy czegoś nie widzę??

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak to jest adapter BNC/RCA to tak :)

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

A mam takiego "Coaxa" - WireWorld Coaxial Chroma

 

Miałem ten kabelek na testach :)

Mi wjechał teraz Furutech Evolution Digital II za bdb cenę, mam inny robiony przez Equilibrium to ci od Enerra :) pozamiatał tego Wireworlda i takiego AQ Carbon. 

Jak furutech przypasi, mogę ci podesłać ten ładny niebieski Equlibrium zobaczysz, czy kable cyfrowe "grają".

;)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ja wybrałem coś taniego i żeby się samo nie rozpadło ( Coaxial Wireworld żółty), nie wnikałem czy ona "gra" jasno czy ciemno, znasz moje podejście do okablowania, mówię do Pana w salonie - tanio i do Cyrus/Dynaudio i to  zaproponowano oraz zakupiono:).

A i jeszcze nie kupiłem Chorda, on teraz tylko jedzie aby mnie do siebie przekonać :) Jak ma w sobie to "coś" z "Modziusia" a moje Dynaudio nie są na tyle zmulone, żeby pokazać szukane różnice do DACa Cyrusa to zostanie ale dosyć gdybania:).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych losem sporu o Atolla

Otrzymałem dzisiaj wiadomość od s4Home, że wzmacniacz został sprawdzony przez serwis dystrybutora i tryb pracy urządzenia nie odbiega od normy i jest porównywalny z pracą innych urządzeń. Zwrócono uwagę, że transformator jest duży i może być go słychać po przyłożeniu ucha do obudowy (sic!). Stwierdzono , że w takim razie wymiana nic nie da i zaproponowano zwrot pieniędzy, na co oczywiście przystałem.

Pokazuje to charakterystyczny rodzaj podejścia dystrybutora i sprzedawcy - za nic nie przyznamy  się do problemu, nawet kosztem wizerunku.

Mam zamiar czym prędzej oddać egzemplarz zastępczy, odebrać swoje pieniądze i na zawsze rozstać się ze sprzedawcą i tą marką.

A można było od razu wymienić na normalny albo zwrócić pieniądze. Straciłem czas i kase na jeżdżenie za tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak gadu gadu o tym jaki ferelny jest Atoll, a w klubie Naima też kilka kwiatków wyszło dziś i wczoraj :D Wszystko się pieprzy tylko mało kto się tym tak chwali jak to ma miejsce tu - u nas - w klubie Atolla.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

A i jeszcze nie kupiłem Chorda, on teraz tylko jedzie aby mnie do siebie przekonać :) Jak ma w sobie to "coś" z "Modziusia" a moje Dynaudio nie są na tyle zmulone, żeby pokazać szukane różnice do DACa Cyrusa to zostanie ale dosyć gdybania:).

Ja mam DACa Chorda (Hugo2, to samo co Qutest tylko ten ostani nie ma wzmacniacza sluchawkowego) wraz z Dynaudio X14, dla mnie petarda, w koncu napowietrzone wysokie tony, cudne wokale (co prawda z Heglem nie z Atollem czy Cyrusem, z Heglem wydaje mi sie ze tej dynamiki to czasem za duzo wrecz...). To jest to czego szukalem do X14, moim zdaniem dobrze sie uzupelniaja.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szykuję wszystkie możliwe źródła cyfrowe jakie są pod ręką, żeby sprawdzić możliwości Qutesta. Nawet poczciwa Fat-ka osiemdziesiatka PlayStation 3 została wybudzona z kilkuletniego snu, żeby robić za transport płyt CD po optyku:) w kontrze do Atolla cd100se2 robiącego za transport po Coaxialu. Tak na szybko wygląda na to, ze PS3 po optyku gra  czyściej, dźwięczniej, z większą dynamiką i równiej (więcej góry) w stosunku do CD100 Atolla jako transport. Nie wiem czy w Cyrusie 8-2DAC lepiej spisuje się wejście optyczne (na to mi wygląda) niż wejście Coaxial na jego DACa czy faktycznie tak lichy jest CD100se2 jako transport. Zobaczymy jak to wszystko wypadnie na tle / z Chordem.

Marboch masz "bryły" instrumentów na scenie czy "plamy" z Chordem?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam 38 napisał:

A ja szykuję wszystkie możliwe źródła cyfrowe jakie są pod ręką, żeby sprawdzić możliwości Qutesta. Nawet poczciwa Fat-ka osiemdziesiatka PlayStation 3 została wybudzona z kilkuletniego snu, żeby robić za transport płyt CD po optyku:) w kontrze do Atolla cd100se2 robiącego za transport po Coaxialu. Tak na szybko wygląda na to, ze PS3 po optyku gra  czyściej, dźwięczniej, z większą dynamiką i równiej (więcej góry) w stosunku do CD100 Atolla jako transport. Nie wiem czy w Cyrusie 8-2DAC lepiej spisuje się wejście optyczne (na to mi wygląda) niż wejście Coaxial na jego DACa czy faktycznie tak lichy jest CD100se2 jako transport. Zobaczymy jak to wszystko wypadnie na tle / z Chordem.

Marboch masz "bryły" instrumentów na scenie czy "plamy" z Chordem?

 

Bardzo ważny test! Ciekaw jestem na maxa jak to jest z tymi transportami :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Qutesta przez kilka tygodni.

Ma wszelkie cechy , o których piszą, i z ciepłymi wzmakami/systemami mogą bardzo się znakomicie spasować.

ale  jego rozdzielczość jest bezwzględna w  pokazaniu słabej jakości źródła

W dniu 11.02.2019 o 13:34, jacek1914 napisał:

Mam pytanie, z jednoczesną prośbą o radę dotyczącą transportu cd. Póki co gram ca azur 651 c, wpięte to po coaxialu w st200/am200 + elac fs 247.3  cdek spięty wireworld silverstarlight 7, rca i sc tellurium ultra black/black II, generalnie ca azur gra świetnie, ale chciałbym wyciągnąć z dźwięku więcej planktonu, może krótszego, niżej schodzącego basu.

pytanie dotyczy  wymiany cdeka jako transportu, co wziąć pod uwagę do ew. testów

Miałem taki zestaw kilka lat temu i kilkadziesiąt stron temu opisałem to....

U mnie warto było podłączyć DR200

Podpięcie DR100 dodawało lekkiego bólu szkliwa (choć można to ładnie określić zadziornym graniem ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 14:09, Adam 38 napisał:

Ja bym bardziej stawiał na DACi grające odwrotnie do tego jak gra Atoll (nie dublował cech Atolla) a więc szukał w przetwornikach precyzji, bardzo dobrej dynamiki, braku podbarwień na średnicy, wysokiej rozdzielczości i detalu. Stąd mój kierunek na Qutesta. Ktoś ostatnio chwalił DAC Hegla z Atollem i to też bym obstawiał jako dobry trop do sprawdzenia. 

Do 12m2 się Phoebe idealnie ale nie wpiszą, a już na pewno nie z charakterem grania in100 se :), potwierdzone u "źródła", w Q21, u posiadacza trzech modeli kolumn od AA... i z doświadczenia ale co kto lubi i jakie ma wymagania :) Do takiej kanciapy teraz osobiście szedłbym tylko w słuchawki. Najlepiej spożytkowane pieniądze by to były. 

NO jak jest akustyka slaba  to wiadomo ,ze bedzie kicha.. Ja jestem zadowolony.. mam panele akusytyczne z MEGA Acoustic i problem znika.. no i okablowanie zmienilem ze srebrnych na miedziane i po kłopocie z wypchaniem sceny na twarz.

16 godzin temu, Adam 38 napisał:

A ja szykuję wszystkie możliwe źródła cyfrowe jakie są pod ręką, żeby sprawdzić możliwości Qutesta. Nawet poczciwa Fat-ka osiemdziesiatka PlayStation 3 została wybudzona z kilkuletniego snu, żeby robić za transport płyt CD po optyku:) w kontrze do Atolla cd100se2 robiącego za transport po Coaxialu. Tak na szybko wygląda na to, ze PS3 po optyku gra  czyściej, dźwięczniej, z większą dynamiką i równiej (więcej góry) w stosunku do CD100 Atolla jako transport. Nie wiem czy w Cyrusie 8-2DAC lepiej spisuje się wejście optyczne (na to mi wygląda) niż wejście Coaxial na jego DACa czy faktycznie tak lichy jest CD100se2 jako transport. Zobaczymy jak to wszystko wypadnie na tle / z Chordem.

Marboch masz "bryły" instrumentów na scenie czy "plamy" z Chordem?

 

Mam PS3  moze zatrudnię ją jako transport  po optyku .. Ale gdzieś czytałem ze to słaby pomysł..PS3 a już bardziej PS4 nie nadaje się w ogóle do słuchania muzyki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

no i okablowanie zmienilem ze srebrnych na miedziane i po kłopocie z wypchaniem sceny na twarz

Znaczy się, że srebro wypychalo ci scenę na twarz? :)

Co to było za srebro?

Z tą sceną to raczej szukałbym przyczyn w ustawieniu kolumn i adaptacji akustycznej.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adam 38 napisał:

Marboch masz "bryły" instrumentów na scenie czy "plamy" z Chordem?

 

Zdecydowanie bryly,  dokladna lokalizacja, plamy to byly z DACem we wzmacniaczu. Ogromna roznica po przejsciu na Chorda.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sir.jax napisał:

Znaczy się, że srebro wypychalo ci scenę na twarz? :)

Co to było za srebro?

Z tą sceną to raczej szukałbym przyczyn w ustawieniu kolumn i adaptacji akustycznej.

 

IC SONUS OLIvia moze  żle się wyraziłem.. Vocal miałęm na twarzy.. Po zmianie na miedziany IC wszystko się wyrównało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba sobie nie posłucham z Chordem. Podłączyłem go i po adapterku BNC/RCA jest ... czkawka. Raz gra ciągiem kilkanaście, kilkadziesiąt sekund i nagle na ułamek sekundy gubi sygnał a raz co parę sekund gubi sygnał. Adapter drogi nie był, raptem niecałe 5 zlociszy, może on jest trafiony, nie wiem... Po  optyku wszystko gra prawidłowo. Niestety nie mam drugiej przelotki BNC/RCA, żeby sprawdzić czy to felerny adapter czy coś z Chordem, w mieście też nigdzie tego nie dostanę. Jedyne co mi się udało usłyszeć z różnic w stosunku do DACa Cyrusa 8.2 DAC to wokale jakby miały więcej ciała. Ale to żadne słuchanie było...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboch napisał:

Zdecydowanie bryly,  dokladna lokalizacja, plamy to byly z DACem we wzmacniaczu.

W takim wypadku przejście na jakikolwiek zewnętrzny DAC jest progresem.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.