Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie jest dziwne. Po prostu stwierdzam, że Atoll wypuszcza na rynek niedopracowane urządzenia, których brzmienie (czego nie neguję) może się podobać ale swą wysoką awaryjnością potrafią zrazić do siebie. Problem sygnalizowany od dawna i producent NIC z tym nie robi. To jest dziwne. 


Dlatego sprzęt audio kupuje się z second hand ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podpiąłem dziś do Am200 sieciówkę Tara Labs RSC Air Reference AC. Pierwszy raz u siebie słuchałem kabla zasilającego z tego przedziału cenowego. Przyznam, że to jest chore aby kabel był w podobnej cenie co sprzęt do którego go podpinamy, ale suma summarum sprzęt zagrał klasowo. To tak jakby nasmarować skomplikowany mechanizm albo między ser a bułkę wrzucić nieco masła, niby to samo ale smakuje lepiej.  Muzyka stała się teraz znacznie bardziej emocjonująca, prawdziwa, wciągająca, pozbawiona agresji. Kawałki, które do tej pory były monotonne i niczym się nie wyróżniały wciągają bez reszty. Pojawiło się dużo więcej informacji "przy okazji", które tworzą klimat nagrania, subtelne wybrzmienia, faktura instrumentów, wokale zyskały na czytelności. Generalnie jestem mocno zdziwiony, że aż tyle dobrego zrobił w systemie jeden kabel i to w dodatku zasilający. 


A najlepsze jest to ciepło atollowe które cię otacza jak końcówka dostaje dużo dobrego prądu. :)) uwielbiam to i tęsknie bardzo za dobrym kablem zasilającym w moim am200 ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

To i ja się dopisuje do klubu. Atoll IN 100SE.

Gram z Yamaha AS -1000, Arcam Irdac z Tomankiem, szlifierka PJ RPM5 z Goldring 2100 i Lehman Black cube Statement, Vandersteen 1C.

Aha jakby ktoś chciał się pozbyć DC Blockera Tomanka z kablem to jestem chętny.

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ministerolnictwa

To pobaw się jeszcze bezpiecznikami, to zwariujesz

:))))

 

14 minut temu, lelek01 napisał:

Aha jakby ktoś chciał się pozbyć DC Blockera Tomanka z kablem to jestem chętny.

A co, Atoll brumi?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sir.jax napisał:

@Ministerolnictwa

To pobaw się jeszcze bezpiecznikami, to zwariujesz

:))))

 

A co, Atoll brumi?

a nie, wszystko ok.

tak bym chciał po prostu. może dlatego.

"Wtórnym skutkiem jest również znaczny wzrost poboru prądu przez urządzenia audio, który w dużej mierze jest tracony w postaci nadmiernego grzania się transformatora oraz wzrost głośności pracy ich transformatorów sieciowych."

mam dużo różnego rodzaju sprzętu na listwach (bd, dekoder, router, laptop) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sir.jax napisał:

@Ministerolnictwa

To pobaw się jeszcze bezpiecznikami, to zwariujesz

:))))

 

A dziękuję w domu wszyscy zdrowi :)

Siedzą Verictum X fuse w Końcówce i Dac, bez tego nie ma grania ;)

42 minuty temu, Willy1882 napisał:

uwielbiam to i tęsknie bardzo za dobrym kablem zasilającym w moim am200 ;)

To znaczy, że był i sobie poszedł, czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sir.jax dzięki.

Co do usb B, w teście AV podano że siedzi tam scalak Tenor Audio który obsługuje 24/96 więc się zastanawiam po cholere ten sterownik xmos na stronie wspierający usbaudio2 24/192. Win 10 od wersji 17... Obsługuje natywnie usbaudio 2, chciałem wymusić ręcznie i dupa czyli wypuszcza tylko 24/96 potwierdza się test AV, na jakość dźwięku nie narzekam ale.. :-) Zadzwonię jeszcze do serwisu pogadać z technikiem. Zastanawia mnie jedna rzecz że były tu głosy w klubie jakoby instalacja sterownika przebiegła bez problemów, i teraz pytanie czy jest tak wszędzie czy u mnie w st200 jest walniety ten konwerter usb-B Tenor? 

Czekam na dyskusję,ale nie taką ze kupiłem gówno to teraz mam :-). Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dedal75 napisał:

@sir.jax dzięki.

Co do usb B, w teście AV podano że siedzi tam scalak Tenor Audio który obsługuje 24/96 więc się zastanawiam po cholere ten sterownik xmos na stronie wspierający usbaudio2 24/192. Win 10 od wersji 17... Obsługuje natywnie usbaudio 2, chciałem wymusić ręcznie i dupa czyli wypuszcza tylko 24/96 potwierdza się test AV, na jakość dźwięku nie narzekam ale.. :-) Zadzwonię jeszcze do serwisu pogadać z techniykiem. Zastanawia mnie jedna rzecz że były tu głosy w klubie jakoby instalacja sterownika przebiegła bez problemów, i teraz pytanie czy jest tak wszędzie czy u mnie w st200 jest walniety ten konwerter usb-B Tenor? 

Czekam na dyskusję,ale nie taką ze kupiłem gówno to teraz mam :-). Pzdr

Czyli dobrze kojarzyłem, że w przeciwieństwie do CA SM6, ST200 po USB B nie obsluguje wiecej niz 24/96 zaś po lanie chyba tak w CA jest dokładnie na odwrót pod tym względem 1:0 dla CA SM6.

Pantaleon też chyba o tym pisał kiedyś,  no ale ST200 nadrabia brzmieniem :)))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dedal75 napisał:

@sir.jax dzięki.

Co do usb B, w teście AV podano że siedzi tam scalak Tenor Audio który obsługuje 24/96 więc się zastanawiam po cholere ten sterownik xmos na stronie wspierający usbaudio2 24/192. Win 10 od wersji 17... Obsługuje natywnie usbaudio 2, chciałem wymusić ręcznie i dupa czyli wypuszcza tylko 24/96 potwierdza się test AV, na jakość dźwięku nie narzekam ale.. :-) Zadzwonię jeszcze do serwisu pogadać z technikiem. Zastanawia mnie jedna rzecz że były tu głosy w klubie jakoby instalacja sterownika przebiegła bez problemów, i teraz pytanie czy jest tak wszędzie czy u mnie w st200 jest walniety ten konwerter usb-B Tenor? 

Czekam na dyskusję,ale nie taką ze kupiłem gówno to teraz mam :-). Pzdr

Kolego  dedal75, rozwiąże twój problem

Otóż były dwie wersje streamera:

ST 200 oraz ST200 SE , ta pierwsza obsługuje sygnał z usb-b tylko do 24/96, natomiast już w wersji SE do 24/192 i najprawdopodobniej ty posiadasz wersję pierwszą,tą starszą.

Sprawdź jaką masz wersję,jeśli tą nowszą to z tyłu na obudowie powinno pisać SE

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lulek napisał:

ST 200 oraz ST200 SE , ta pierwsza obsługuje sygnał z usb-b tylko do 24/96, natomiast już w wersji SE do 24/192 i najprawdopodobniej ty posiadasz wersję pierwszą,tą starszą.

Zakładam,  że tak właśnie jest.

;)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA, macie Panowie racje, k..... Ale lipa :-) 

Bubel to ja mam w głowie :-), taki błąd normalnie jaja. 

Ale muszę drugie mini PC z chin ciągnąć, bo myślałem że system win mu nie pasuje i chciałem przeinstalowac i się Rozlecial :-) 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, dedal75 napisał:

HAHA, macie Panowie racje, k..... Ale lipa :-) 

Bubel to ja mam w głowie :-), taki błąd normalnie jaja. 

Ale muszę drugie mini PC z chin ciągnąć, bo myślałem że system win mu nie pasuje i chciałem przeinstalowac i się Rozlecial :-) 

Cieszę się że mogłem (mogliśmy) pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, dawno tu nie zaglądałem, mam kilka klocków Atolla, bardzo ciekawe rzeczy poruszaliście przez te kilka lat. Prawie wszystkie doświadczenia podzielam ;) Pochłonąłem w dwa dni z 50 ostatnich stron wątku, ale i tak proszę o poradę, zamówiłem sobie z ebay UK vibrapody izolatory i stożki, wychodzi sporo taniej tak a propos. Po konsultacjach ze sprzedawcą stanęło na 4szt. modelu 2, mam IN200SE, czyli te 11kg, jednak czy z przodu pod trafa nie powinnny być dwie sztuki modelu 3? Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vibrapody pod CA SM6 i pod AM100 w polaczeniu ze stożkami.

Wg producenta:

Specyfikacja:

Model 1 zalecane obciążenie: 0.9-1.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 3.5 do ok. 6 kg) 
Model 2 zalecane obciążenie: 1.5-3.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 6 do ok. 14 kg) 
Model 3 zalecane obciążenie: 3.5-5.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 14 do ok. 22 kg)
Model 4 zalecane obciążenie: 5.5-10 kg (komplet 4 izolatorów: od 22 do ok. 40 kg)
Model 5 zalecane obciążenie: 10-12.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 40 do ok. 50 kg)

Warto całować w środek pudełek np. mod.2 1,5-3,5kg wychodzi ok.2,5kg

Tu masz fajnie wytłumaczone 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0410/vibrapod.html

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Vibrapody bardzo fajne, ale tylko w połączeniu ze stożkami.

To zależy,  nie wszędzie takie połączenie się sprawdzi.

Stolik Savar-800px10.jpg

Na przykład Hegel H90 lepiej pasował mi na własnych nóżkach, natomiast Atoll jak najbardziej izolator+stożek.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, generalnie myslalem postawic na izolatorze i stozku jak w tej recenzji

http://www.6moons.com/audioreviews/vibrapod/cones.html

Tylko nie wiem czy model 2 sie nie zapadnie z przodu, jednak IN200SE jest znacznie ciezszy z przodu, no zobaczymy, najwyzej bede domawial 4szt modelu 3.

Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, yesther napisał:

Ok dzieki, generalnie myslalem postawic na izolatorze i stozku jak w tej recenzji

http://www.6moons.com/audioreviews/vibrapod/cones.html

Tylko nie wiem czy model 2 sie nie zapadnie z przodu, jednak IN200SE jest znacznie ciezszy z przodu, no zobaczymy, najwyzej bede domawial 4szt modelu 3.

Ja przy AM100 od strony traf mam 2szt mod.3, a po przeciwnej stronie chyba mod. 2 jak pamiętam. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.