Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

A na stronie Atolla?

https://www.atoll-electronique.com/en/products/preamplifiers-2/preamplifier-pr300sig/

Co prawda to sygnature, ale nie sądzę,  żeby różniły się pojemnością, podobnie chyba jest ze wzmacniaczami.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sir.jax napisał:

Obowiązkowo sprawdź Synergistic Research RED, odradzam AHP,  Verictum X-Fuse ciężko będzie wsadzić w ten hebelek, u mnie nie dał rady powędrował do HD12.

 

Sir.. zwłoczny czy szybki do in 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sir.jax napisał:

A na stronie Atolla?

https://www.atoll-electronique.com/en/products/preamplifiers-2/preamplifier-pr300sig/

Co prawda to sygnature, ale nie sądzę,  żeby różniły się pojemnością, podobnie chyba jest ze wzmacniaczami.

Właśnie tam byłem ale nie wiem czy jest różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Sir.. zwłoczny czy szybki do in 100 ?

Największe zmiany przynoszą te obok gniazd zasilających i te ZAWSZE sa zwłoczne.

Atoll ma jeszcze 2szt w obwodzie dwóch kanałów, po jednym na kanał. Te sa o charakterystyce szybkiej, tych nie ruszać.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krystian X napisał:

Kupiłem.AM mam a na pre czekam

Zadbaj o zasilanie tych elementów, wbrew ogólnym opiniom zasilanie jest bardzo wazne zaraz obok adaptacji akustycznej.

Naprawdę można dużo zyskać.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długi czas miałem Neel 7ES Gold na wtykach furutech a, później Neel E 14N Gold też na Furutecha, a teraz Enerr Holograph Hybrid.

Neele są naprawdę ok, zwłaszcza 14ka, ale można lepiej :))

To kwestia preferencji i tego jak u Ciebie "gra" system i pokój odsłuchowy. ;)

Fajne wrażenie zrobiła Shunyata Diamondback, ale 14 lepsza mz, zwłaszcza kontrola i jakość basu. 

Enerry z tych czerwonych, niebieskich słabo, chyba 7ka Neela miała więcej mięska w dole, miałem też Gigawatta LC, chyba lepiej seria LS.

Można spróbować Suprę LoRad 3x2,5, miałem w CA SM6 teraz pożyczyłem, bo zrobiłem sobie Elecaudio CS 361B OCC na wtykach Yarbo schuko miedź tellurowa rodowana, IEC miedź tellurowa. 

W każdym bądź razie każdy z nich będzie lepszy od tych "komputerowych" z pudełka Atolla.

Najlepiej wypożyczać,  nie kupować w ciemno. 

 

Melodika robi jakiś chyba 3x4mm do wzmacniacza może być O.K. mam zrobiony z 3x2,5 do listwy od TV nie sprawdzałem wpływu na brzmienie ze wzmacniaczem, niech sobie siedzi w listwie :))

Warto spróbować Furutech FP 3TS672 do wzmacniacza powinien być dobry, ja mam FP 3TS20 w daku hegla, dla mnie był to dobry wybór. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem jeszcze Enerr Transcenda Light niedawno na giełdzie był w cenie ok 1tys, to fajny kabelek testowałem to przy okazji wyboru kondycjonera. We wzmacniaczu AM100 robił fajną robotę, ale powtarzam żadnego z tych nie brał bym w ciemno. Musisz sam obadać co Ci będzie odpowiadało. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba st100. 

Do setki pojemność kondensatorów 3000qf mniej , dynamika 10dB mniej. I obudowa midi. 

Do st200 kondensatory 6000qf mniej, dynamika 17 dB. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrb napisał:

Warto spróbować Furutecha , około  1K można trafić czasem fajne używki wyższych modeli (ale trzeba uważać na podróby)

Furutecha kupować tylko z potwierdzeniem zakupu i oryginalnym opakowaniem.

Do wzmaka celować  w takie o przekroju żyły roboczej 3mm i więcej. 

Z Furutecha FP 3TS 672.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytu plików z dysku, myślę że będzie lepszy niż marantz, o brzmienie mi chodzi. Np st200 plik z pena, a Sm6 ten sam plik, bardzo duża różnica na + dla atolla. A marantz 6 to zwyklak dla mnie. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Dzień dobry ?
Czy kroś uzywa DACA Atolla HD 100 ten z dziurkami na słuchawy.. Warto czy można coś tańszego a lepszego ? Chodzi o napęd Beyerdynamic DT770 PRO 800OHM.

Uuuuuu, ja nie wiem, bo HD100 nie mam, ale może być OK,  impedancje wyj. ma 1 ohm to nieźle. 

Ale doświadczenia z dziurkami w sprzętach mam i nawet taki C. E.C. za ochnaście tysi, który miał dziurkę nie dał rady z moimi HD600 300 omowymi. Zwykły wzmacniacz Moonlight od Michała Wyroby przejechał się po tej dziurze CECa, aż miło co mnie kompletnie zaskoczyło, bo Moonlight wygląda jak mydelniczka (żart), ale jest mały o, tak powiem.

Zobacz na giełdę,  są tam wzmacniacze z dakiem na pokładzie też. 

Zresztą sam się tam wstawiłem z dwoma.

Polecam np. CAYIN HA-3 gra w klasie A mocny, mało skutecznie Hifimany napędza pokrętłem wzmocnienia na max 10tą, HD600 na godz 9 już jest głośno, więc 600 omowe, bo chyba o takich mowa da spokojnie radę. 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Uuuuuu, ja nie wiem, bo HD100 nie mam.

Ale doświadczenia z dziurkami w sprzętach mam i nawet taki C. E.C. za ochnaście tysi, który miał dziurkę nie dał rady z moimi HD600 300 omowymi. Zwykły wzmacniacz Moonlight od Michała Wyroby przejechał się po tej dziurze CECa, aż miło co mnie kompletnie zaskoczyło, bo Moonlight wygląda jak mydelniczka (żart), ale jest mały o, tak powiem.

Zobacz na giełdę,  są tam wzmacniacze z dakiem na pokładzie też. 

Zresztą sam się tam wstawiłem z dwoma.

Polecam np. CAYIN HA-3 gra w klasie A mocny, mało skutecznie Hifimany napędza pokrętłem wzmocnienia na max 10tą, HD600 na godz 9 już jest głośno, więc 600 omowe, bo chyba o takich mowa da spokojnie radę. 

 

Jeszcze mam na oku te słuchawy:
BEYERDYNAMIC DT990 Edition 250 Ohm 

Sir.. jeszcze jedno pytanko.. DAC do telefonu  taki kieszonkowy  Polecasz  coś?? DragonFly mozę być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam Dragona fajny, wczesniej mialem FiiO.

Miałem te słuchawki DT990 pro bardzo szybko odsprzedałem,  grają Vką.

To już Hifimany HE400i grają również i fajnie, zrobiłem sobie do nich kabelek "warkocz" kupiłem z metra od FAW. 

Fotki mogę wstawić, albo wysłać na priv.

Daj sobie spokój z DT990 pro celuj w DT880 lepsze.

HD 600 też bardzo ciepłe, ale przy tym rozdzielcze, mają to coś nawet po takich planarach jak HE400i jest świetnie z HD600. To dwie różne szkoły grania, ale HD600 jakoś tak bardzo miło się słucha i dużo się dzieje mimo miesistego basu w porównaniu z hifimanami.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 22:50, Bogusław_59825 napisał:

Jedno pytanko mam: czy ktoś użytkuje Atoll DAC300? chodzi mi o granie. Jak góra, środek i niskie?

3setka jest na testach, z grubsza wiem jak już gra, mam tylko pytanie do użytkowników DAC200 i DAC100 o dziwek tych modeli, czy możecie tak krótko opisać ich granie? chce porównać czy ta sama "szkoła" grania?

 

20190316_093220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 13:15, sir.jax napisał:

Tak, mam Dragona fajny, wczesniej mialem FiiO.

Miałem te słuchawki DT990 pro bardzo szybko odsprzedałem,  grają Vką.

To już Hifimany HE400i grają również i fajnie, zrobiłem sobie do nich kabelek "warkocz" kupiłem z metra od FAW. 

Fotki mogę wstawić, albo wysłać na priv.

Daj sobie spokój z DT990 pro celuj w DT880 lepsze.

HD 600 też bardzo ciepłe, ale przy tym rozdzielcze, mają to coś nawet po takich planarach jak HE400i jest świetnie z HD600. To dwie różne szkoły grania, ale HD600 jakoś tak bardzo miło się słucha i dużo się dzieje mimo miesistego basu w porównaniu z hifimanami.

Sir.. jaką wersję ? Do wyboru mamy trzy opcje - 32, 250 oraz 600 omów.Bo docelowo t słuchawki do Atolla IN 100 lub w przyszłosci do dziurek DACA Atolla HD 100

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.