Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

DT880 250 omów,  najlepsze do domowych zastosowań 600 omów to juz naprawde na porzadnym sprzęcie. Mozesz sprawdzic jeszcze wersje 32 omową, tak dla porównania. Zobacz wersję Edition, jest jeszcze pro. ?

DRAGONFLY mam ver 1.2, chociaż można by spojrzeć na REDa obsługuje chyba format MQA, choć to kontrowersyjny format jak się ostatnio można przekonać.

W sumie u mnie leży od dawna Dragon, bo cieszę się od ponad roku Astell&Kern AK70 ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 09:53, Bogusław_59825 napisał:

3setka jest na testach, z grubsza wiem jak już gra, mam tylko pytanie do użytkowników DAC200 i DAC100 o dziwek tych modeli, czy możecie tak krótko opisać ich granie? chce porównać czy ta sama "szkoła" grania?

 

20190316_093220.jpg

Dodatek testowy względem cd player https://www.youtube.com/watch?v=bXoDT-BhZWw 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dawno temu te daki i pisałem o tym - upraszczając  to jest mniej więcej  taka różnica jak między cd100 i cd200 oraz st100 i st200. Zapewne wynika to z zastosowanych kości.

Brzmieniowo 100 jest bardziej zadziorna

Mimo wysokich parametrów na papierze, DAC w in300 jest mocno przeciętny . Dac200 jest rewelacyjny,  mimo niewyżyłowanych parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dawno temu te daki i pisałem o tym - upraszczając  to jest mniej więcej  taka różnica jak między cd100 i cd200 oraz st100 i st200. Zapewne wynika to z zastosowanych kości.
Brzmieniowo 100 jest bardziej zadziorna
Mimo wysokich parametrów na papierze, DAC w in300 jest mocno przeciętny . Dac200 jest rewelacyjny,  mimo niewyżyłowanych parametrów


Jak chcemy dobry dac to moim zdaniem Matrix X-Sabre Pro MQA to top na dzień dzisiejszy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DAC-ów, miałem tydzień  w testach playera Atol 400se i z całym spokojem muszę stwierdzić że zamontowany w nim DAC był maksymalnie zoptymalizowany do tego napędu co miał na pokładzie. Podłączany zewnętrzny topowy DAC Chord Dave nic specjalnie lepszego do dźwięku nie wnosił i było to dla mnie duże zaskoczenie in plus. Sam Chord Dave mz. lepiej czuł się w plikach niż w odtwarzaniu klasycznego zapisu na płytach CD. Słuchałem go wcześniej w systemie słuchawkowym i po przejściu na kolumny jak dla mnie za dużo w dźwięku było analizy a za mało muzyki. Wracając do Atolla w tych widełkach cenowych ten napęd radzi sobie dzielnie z tym co mamy nowego w sprzedaży.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DAC-ów, miałem tydzień  w testach playera Atol 400se i z całym spokojem muszę stwierdzić że zamontowany w nim DAC był maksymalnie zoptymalizowany do tego napędu co miał na pokładzie. Podłączany zewnętrzny topowy DAC Chord Dave nic specjalnie lepszego do dźwięku nie wnosił i było to dla mnie duże zaskoczenie in plus. Sam Chord Dave mz. lepiej czuł się w plikach niż w odtwarzaniu klasycznego zapisu na płytach CD. Słuchałem go wcześniej w systemie słuchawkowym i po przejściu na kolumny jak dla mnie za dużo w dźwięku było analizy a za mało muzyki. Wracając do Atolla w tych widełkach cenowych ten napęd radzi sobie dzielnie z tym co mamy nowego w sprzedaży.


To prawda bo muzyka jest najważniejsza i czasami zabawa w rozdzielczość, formaty plików itd jest zbędna bo przynosi „zamieszanie” . Ja czasami lubię posłuchać muzy u mojego brata na denonie i b&w z początku lat 90 bo tam jest FUN - nawet z radia ;)
Ale z drugiej strony... od paru dni bawię się roonem i daphile w parze plus właśnie matrix xsabre pro i ta jakość rozwala na łopatki :) ale wtedy najlepiej siedzieć i robić tak zwany odsłuch a nie zwyczajnie słuchać muzyki for fun :)




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Willy1882 napisał:

Jak chcemy dobry dac to moim zdaniem

Zawsze powtarzam, że to kwestria oczekiwań

MIałem przez miesiąc Qutesta - również topowy sprzęt - i nijak nie mogłem się przekonać do jego "utwardzonego" brzmienia...ale z Atollem (szczególnie in100 i in200), który ma trochę poluzowany bas może się sprawdzić.

20 godzin temu, ASURA napisał:

Odnośnie DAC-ów, miałem tydzień  w testach playera Atol 400se i z całym spokojem muszę stwierdzić że zamontowany w nim DAC był maksymalnie zoptymalizowany do tego napędu co miał na pokładzie. Podłączany zewnętrzny topowy DAC Chord Dave nic specjalnie lepszego do dźwięku nie wnosił i było to dla mnie duże zaskoczenie in plus

Fakt, ja miałem podobną obserwację z Simaudio/Moon 3.3; był doskonałym urządzeniem "sam w sobie".

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qutest utwardzony? Dla mnie idealnie w punkt jeżeli chodzi o stosunek kontur/wypełnienie. Fakt, że przy poluzowanym kapciu na basie Atolla i ogólnym braku precyzji może się w pierwszej chwili wydać utwardzony ale tylko przez chwilę ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Willy1882 napisał:

 


To prawda bo muzyka jest najważniejsza i czasami zabawa w rozdzielczość, formaty plików itd jest zbędna bo przynosi „zamieszanie” . Ja czasami lubię posłuchać muzy u mojego brata na denonie i b&w z początku lat 90 bo tam jest FUN - nawet z radia ?
Ale z drugiej strony... od paru dni bawię się roonem i daphile w parze plus właśnie matrix xsabre pro i ta jakość rozwala na łopatki ? ale wtedy najlepiej siedzieć i robić tak zwany odsłuch a nie zwyczajnie słuchać muzyki for fun ?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Optymalnie jest kiedy FUN = ODSŁUCH ? Do tego wszyscy zdaje się zmierzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krystian X napisał:

Witajcie czy duża różnica jest między atoll cd100se a cd200se?

 

Godzinę temu, Willy1882 napisał:

Posłuchaj

 

Dokładnie, najlepiej sprawdzić na własne ucho

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam 38 napisał:

Zacznij od CD 200 i na tym poprzestań chyba, że lubisz żyjącą swoim życiem górną średnicę i brak precyzji w całym paśmie (żeby nie powiedzieć dosadniej...), wtedy niepokonany będzie CD 100se2.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krystian X napisał:

Witajcie czy duża różnica jest między atoll cd100se a cd200se?

Pisałem o tym kilkadziesiąt stron temu ?   i kilka postów powyżej wspomniałem przy okazji DAC

W dużym skrócie - różnica między CD200, a CD100 jest porównywalna do DAC100 i DAC200 ; zapewne wynika to z zastosowanych przetworników...

Zależy jaki masz wzmacniacz - Atoll? Jeśli IN100 to CD100 może się spasować i wystarczyć

18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Zacznij od CD 200

i nie będzie odwrotu :-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mrb napisał:

 

i nie będzie odwrotu :-))))))

Coś musi być na rzeczy, pamiętam jak swego czasu rozpytywałem o różne klamoty Atoll-a i wśród doświadczonych wyjadaczy naszego hobby  otrzymywałem odpowiedzi, że to najbardziej udany sprzęt Atoll-a (CD200) za to obecna wersja CD100 se2 Atollowi kompletnie nie wyszła. Ciekawe co powie sam zainteresowany jak posłucha tego "cedeka" ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrb napisał:

Pisałem o tym kilkadziesiąt stron temu ?   i kilka postów powyżej wspomniałem przy okazji DAC

W dużym skrócie - różnica między CD200, a CD100 jest porównywalna do DAC100 i DAC200 ; zapewne wynika to z zastosowanych przetworników...

Zależy jaki masz wzmacniacz - Atoll? Jeśli IN100 to CD100 może się spasować i wystarczyć

i nie będzie odwrotu :-))))))

Mam atoll pr300se i am100se myślę właśnie o cd200se

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

A coś więcej, jaką sygnatura brzmienia,bas, średnica, wysokie, stereofonia etc. ?

Nie wiem jak to opisać.Basu jest w sam raz nie przoduje kiedy trzeba to zatrzęsie ? ale ja mam teraz małe monitorki więc nie powiem jak na podłogowych.Wysokie nie męczą można słuchać godzinami wokale damskie brzmią fantastycznie.Nie umiem tak pięknie opisywać.Stereofonia zrobiła na mnie wrażenie czasem łeb lata jak na korcie tenisowym ? opisalem Ci to jak umiałem ogólnie jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 22:35, Willy1882 napisał:

 


To prawda bo muzyka jest najważniejsza i czasami zabawa w rozdzielczość, formaty plików itd jest zbędna bo przynosi „zamieszanie” . Ja czasami lubię posłuchać muzy u mojego brata na denonie i b&w z początku lat 90 bo tam jest FUN - nawet z radia ?
Ale z drugiej strony... od paru dni bawię się roonem i daphile w parze plus właśnie matrix xsabre pro i ta jakość rozwala na łopatki ? ale wtedy najlepiej siedzieć i robić tak zwany odsłuch a nie zwyczajnie słuchać muzyki for fun ?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dla mnie napęd Philipsa w Atolu 400se mimo bardzo fajnego grania (rewelacyjnie spisywał się z topowym A klasowym monoblokiem Plinius A300) był już na za niskim levelu tak że poszedłem w topowy ponad 5 kilowego VRDS-a. Jest to fantastycznie bardzo precyzyjnie grające urządzenie wymagające bardzo neutralnego toru, kabelków na miedzi 7N i takim tam "pierdół". Masa pracy własnej obecnie mnie czeka żeby to był TEN zamknięty referencyjny system. 

Sam DAC na pokładzie z VRDS-em mam tak zacny że Roony, Daphile na szczęście nie muszą obciążać mojej głowy, z trochę lepszym kablem USB z Tidala czy Spotify gra bardzo dobrze i FUN jest od kopa; nawet nie podejrzewałem że można tak świetnie grać streamingowaną muzykę.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 14:36, Silver_85 napisał:

Kiedyś AudioForte pisało , że dobrze jest łączyć In200 z cd100, a In100 z cd200. Ciekawe jak to jest w praktyce ? 

Trochę nie tak...pisali (i u wielu osób się to przyjęło) , że dobrze jest łączyć pre i końcówkę "na krzyż" - AM100 z pr200 i np pr200 z am100

W dniu 22.03.2019 o 16:31, Bogusław_59825 napisał:

Może za mało czasu dałem 3setce na wygrzanie się?

jeśli miałeś nową i korzystałeś z 14-dniowego prawa zwrotu, to na pewno za mało...

W dniu 22.03.2019 o 19:21, Krystian X napisał:

Mam atoll pr300se i am100se myślę właśnie o cd200se

 

koniecznie pomyśl o cd200

Ja, używając kiedyś przez dość długi czas zestaw ST200 + IN200, używałem też napędu DR200 (bardzo dobry i absolutnie porównywalny z CD200, jeśli ktoś ma dobry DAC).... Było na prawdę świetnie

Potem chciałem być chytry/oszczędny  i podłączyłem sobie transport DR100, bo w końcu "to w głównej mierze gra DAC, a nie transport" .... Nosz  kurna myślałem, że mi zęby wypadną - tak to się u mnie nie zgrało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.