Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nowszego CD dobrym nie nazwał, po tym co przeczytałem w AV. Może redakcja miała gorszy dzień? Chociaż z drugiej strony starali się jak mogli znaleźć gatunek muzyki w którym to bardzo wyraźne odejście od wiernego oddania zapisu z płyty CD byloby pozytywem i coś tam nawet wymyślili ?. Osobiście nie tego się po signature spodziewałem i to chyba tyle...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja bajka, trochę za klarowne i przesunięte w górę. Pierwsze wrażenie może być WOW, grają czysto klarownie etc.

Wolę spokój, "aksamitność" i łagodne brzmienie Audeze, ktore i tak mają barwę i jak dla mnie referencyjny bas na tle sluchawek z jakimi mialem i mam do czynienia.

Jak dla mnie LCD2 lub X są kolejne na liście zakupów. 

Kogo.e wzmak Pathos Aurium to jakiś słabeusz,  pokrętło wzmocnienia przy LCD 2 musiało wędrować poza 12tą bliżej 13-14 tej.

Mój Cayin HA-3 wystarczy na 9-10 i jest głośno,  ale to mocniejszy wzmak niż Pathos.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, słuchawki też potrafią dać duuużo przyjemności, ta wyjątkowa namacalność, bliskość z muzyką, wokalistami jest nieosiągalna na głośnikach. No i można pokazać środkowy palec akustyce.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Hah, słuchawki też potrafią dać duuużo przyjemności, ta wyjątkowa namacalność, bliskość z muzyką, wokalistami jest nieosiągalna na głośnikach. No i można pokazać środkowy palec akustyce.

A czym pedzisz Audeze?

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REM ADI 2 DAC widzę, że tylko w sklepach muzycznych.

W sklepach ze sprzętem hi-fi brak dystrybucji na to urządzenie,  czy jak?

 Mało audiofilskie, czy co?

?

Przez chwilę mialem na głowie XC,  ale krótko ?

Grają "jaśniej" niż LCD 2 i LCD X, jak ktoś lubi to ino brać. ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dopóki ten DAC/AMP od RME nie stanie się "audiofilski" będę mógł sobie na niego pozwolić. Wraz z otrzymaniem statusu audiofilskiego ? cenę trzebaby przemnożyć x2 (co najmniej...). Przykład - audiofilski Chord Qutest - cena 6kzł a można było go kupić w Mp3store za 3.700zl. (i te niecałe 4 kzl. dalej uważam za cenę za wysoką do tego co oferował, a przecież podobał mi się jego "sound"), gdzie przecież dalej na nim sprzedający zarabiał. To ile wynosi marża na zabawki Chorda? Heh, gruuubo nas audiofilów kroją... Potem wchodzę na strony naszych salonów audio jak Q21 i wiele innych i na pierwszym miejscu wśród polecanych klamotów od razu wyskakuje Qutest w cenie 6kzł., wiadomo czemu...

Ten nieaudiofilski model RME wg tych co porównywali go z Chordem Hugo 2 okazywał się od niego lepszy... Ja będę miał odniesienie do Qutesta a i tym razem sprawdzę go też z Atollem. Nie mówię, że wypadnie na 100% lepiej od Qutesta ale coś mi mówi, że rozczarowania nie będzie ?

LCD XC chociaż nie są idealne (nic nie jest) to w wokalizie są dla mnie rewelacyjne. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, przecież ja trochę z przekąsem napisałem,  że mało "Audiofilski" ?

Do LCD XC dobieral bym chyba wzmaczek grający po cieplejszej stronie lub z "aksamitną" górą coś jak HD12 ?

Mam wrażenie,  że XC mają równowagę tonalną przesunietą troszkę w górę, może je pożyczę po LCD2. Na ta chwilę brałbym LCD 2 lub LCD X ze wskazaniem na te drugie, ale z nowym pałąkiem, bo starsza wersja jest mniej wygodna.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2019 o 22:35, Adam 38 napisał:

Jacku dopóki ten DAC/AMP od RME nie stanie się "audiofilski" będę mógł sobie na niego pozwolić. Wraz z otrzymaniem statusu audiofilskiego ? cenę trzebaby przemnożyć x2 (co najmniej...). Przykład - audiofilski Chord Qutest - cena 6kzł a można było go kupić w Mp3store za 3.700zl. (i te niecałe 4 kzl. dalej uważam za cenę za wysoką do tego co oferował, a przecież podobał mi się jego "sound"), gdzie przecież dalej na nim sprzedający zarabiał. To ile wynosi marża na zabawki Chorda? Heh, gruuubo nas audiofilów kroją... Potem wchodzę na strony naszych salonów audio jak Q21 i wiele innych i na pierwszym miejscu wśród polecanych klamotów od razu wyskakuje Qutest w cenie 6kzł., wiadomo czemu...

Ten nieaudiofilski model RME wg tych co porównywali go z Chordem Hugo 2 okazywał się od niego lepszy... Ja będę miał odniesienie do Qutesta a i tym razem sprawdzę go też z Atollem. Nie mówię, że wypadnie na 100% lepiej od Qutesta ale coś mi mówi, że rozczarowania nie będzie ?

LCD XC chociaż nie są idealne (nic nie jest) to w wokalizie są dla mnie rewelacyjne. 

Adamie..c zy chcesz sprzedać CD 100 moze..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.