Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, sir.jax napisał:

Ale nikt nie sugerował w która stronę brzmienie się zmieni. 

Ale O.K. 

Dla mnie kable są tak samo ważne jak każdy inny element, włącznie z zasilajacymi, bo od nich się zaczyna to co dostanie sprzęt, a kończy na kolumnach.

Cały tor audio, to zespół połączonych elementów, każdy z tych elementów w tym przewody mają swój udzial i wplyw na brzmienie, czy tego chcemy, czy nie.

Często u niesłyszących popełniamy jest błąd w podejściu do tematu od strony metodologii, pisałem o tym wcześniej. Trzeba się obyć z tym na co należy zwracać uwagę, wtedy jest łatwiej, a czasem zmiany są dość oczywiste i nie trzeba się skupiać i analizować.

Niejedna osoba, nawet nie związana z naszym hobby u mnie była w stanie odróżnić brzmienie bez stawiania sugestii na to co może się zmienić.

Temat grząski od zawsze, więc lepiej nie ruszać...???

Ustroje akustyczne strojone na różne przedziały częstotliwości też potrafią namieszać,  o czym również pisałem wcześniej.

Pzdr

Sugestia była, że coś się zmieni i to już wystarcza. Ważne, że muzyczka w domu gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kukawa napisał:

Sugestia była, że coś się zmieni i to już wystarcza. Ważne, że muzyczka w domu gra ?

Oj tam, ale nie było mowy co się zmieni ?

Muzyka gra coraz lepiej, Atoll na półce czeka na nowego właściciela ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jackobtone napisał:

Odnośnie wcześniejszej kwestii. Skręciłem kolumny do środka. Różnica jest hmmm... ogromna

Co się zmieniło,  doszło nasycenie w całym zakresie i wypełnienie na górze? 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto a wręcz trzeba z nimi pojeździć i "dokręcić" ich kąt przecięcia, żeby znaleźć ten złoty środek.

Na marginesie -  powiem Ci, że zrobiłeś świetny deal biorąc je teraz w wyprzedażowych cenach. Ci co kupią X18 za 4 kzł też będą mogli otworzyć szampana, oczywiście pod warunkiem, że ten pomysł na brzmienie się im podoba. 

 

Jacku a mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie za Kolegę Jacko? ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sir.jax napisał:

Co się zmieniło,  doszło nasycenie w całym zakresie i wypełnienie na górze? 

 

To chyba pytanie retoryczn!

Swoją drogą Kuba jestem ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam 38 napisał:

Jacku a mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie za Kolegę Jacko?

Możesz,  ale nie musisz.  

Chyba oboje znamy odpowiedź, Kuba sam swoją odpowiedzią trochę potwierdza....

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojej "ławki rezerwowych" stwierdzam:), że Atoll CD100se2 zdecydowanie najlepiej dogaduje się z in100se. Trochę  piecyków z tym cedekiem przerzuciłem i zawsze było kiepsko, nie podobało mi się (delikatnie mówiąc...), a tu jednak uważam, że te dwa klamoty warto razem ze sobą sprawdzić. Właśnie słucham płytki Evanescence - Fallen, jest miło, chociaż bez tych całych audiofilskich drugich, trzecich i czwartych planów ale jakoś mi tego tu nie brakuje.  Rezerwowi jeszcze trochę u mnie pograją ?

Ciekawe jak zgrają się z Usherami S520, czy górny środek nie będzie już za mocny.

Ps. Niech już ta łajba z Usherami przypływa do kraju bo sir.jax tak mnie od miesiąca kusi Audezowymi LCD XC, że w końcu nie wytrzymam... Jacku wybacz ale nie uwierzę, że z AKaczem 70 Audeze XC dobrze zagrały, to już ewidentna podpucha z Twojej strony hahaha

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.

Ak70 spokojnie grały z LCD 2, które mają 70 Om impedancji, a LCD XC to tylko 20 Omów impedancji. To żadne obciążenie dla tego DAPa. 

Na tym AK70 da się słuchać i 250Om, nawet z 300 omowymi, pewno nie da się w pełni wykorzystać potencjału takich słuchawek, ale da się słuchać spoko naprawdę. 

Przecież ja mam do HE400i (35 om)zrobiony kabelek zbalansowany pod wyj. zbalansowane w AK70 i normalnie w tym tandemie słucham. 

Przeczytaj recki wyżej wymienionych sluchawek lub tego AK 70 z czym były łączone,  to żaden mezalians naprawdę. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam 38 napisał:

Na marginesie -  powiem Ci, że zrobiłeś świetny deal biorąc je teraz w wyprzedażowych cenach. Ci co kupią X18 za 4 kzł też będą mogli otworzyć szampana, oczywiście pod warunkiem, że ten pomysł na brzmienie się im podoba. 

Przyznam szczerze, że to jeden z lepszych zakupów jakie do tej pory poczyniłem. Pisałem w klubie Dynaudio o tych pierdach w BR - problem zniknął, były i ich nie ma nawet na mocniej podkręconym Atollu niż w trakcie testu. Dociążenie standów piaskiem i założenie kolców utwardziło trochę bas. Bardzo przyjemnie jest.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie standy - dobra rzecz ?

Troszkę szkoda, że X schodzą już ze sceny. Ciekawe czy Dynaudio uśmierci serię Excite, zostawiając w jej miejsce Evoke czy jednak będą nowe Excite. Moim zdaniem to definitywny koniec tej serii. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc warto brać póki są bo po pierwsze to dobre kolumny, po drugie tanio teraz stoją i po trzecie zaraz się skończą. Oczywiście o ile ktoś gustuje w takim brzmieniu. No i jeszcze 8 lat rozszerzonej gwarancji zapewnia dobrą cenę przy ewentualnej sprzedaży. Nie stracą szybko na wartości.

To trochę tak jak z KEFem i serią Rxxx. Zniknęła z rynku i też były wyprzedaże z ceną pół darmo, a następca tej serii nie dość że droższy, to jeszcze ponoć różnice w brzmieniu praktycznie niezauważalne mimo że oczywiście producent uważa inaczej ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dogięcie głośników, teraz kąt przecięcia jest minimalnie za miejscem, gdzie siedzę i dalej brak natarczywości górnej średni/dolnej góry.  Brakuje mi oczywiście dalej tego wykończenia najwyższej góry ale tego z każdym piecem i X14 mi brakowało, stąd pomysł na Usher S520, które przynajmniej z wykresu mają jej troszkę więcej a jak to przełoży się na to co słychać to się już niedługo okaże. 

Ps. Pracujecie dzisiaj? Ja na szczęście mam wolne ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Kuba, że się podzielę. Niby pojedynek niesportowy bo 4 vs 2kzl ale od Usher-a S520 wymagam więcej ?, w końcu to uznany klasyk, produkowany od chyba ponad 10 lat a i nie ma się co oszukiwać, za znaczek Dynaudio też trzeba troszkę dopłacić ?

1 godzinę temu, soulek napisał:

To masz dobrze heh,  ja np. w robocie,  może w końcu lampa od Haiku dziś przyjedzie to będzie co robić w długi weekend ?

To napisz Kolego jak na tle Atolla to gra. Ja cały czas wzdycham za Menuetto.... więc już do żadnych nowych wzmaków nie chcę poznać. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak wypadnie Haiku. Sąsiad (wcześniej przeze mnie wspomniany) porównywał z Vincentem SV227 właśnie jakiegoś Haiku i na jego ucho Haiku nie zagrało. (Podkreślam, jego ucho ?, ja nie słuchałem.) Nie wiem którego modelu słuchał ale zapewne jakiegoś zbliżonego cenowo do SV227.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam 38 napisał:

Niby pojedynek niesportowy bo 4 vs 2kzl ale od Usher-a S520 wymagam więcej ?, w końcu to uznany klasyk, produkowany od chyba ponad 10 lat a i nie ma się co oszukiw, za znaczek Dynaudio też trzeba troszkę dopłacić ?

Uszatki to fajne paczki do 12m będzie ok, ale ty jesteś wymagajacy i rozbierasz pasmo na poszczególne podzakresy-dolna góra, wyższa średnica ?

Więc nie oczekuj za wiele od s 520, bo zawsze Ci czegoś zabraknie.

Ja tak nie potrafię ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko SOL2, ma swój specyficzny sznyt i albo tego szukamy i będzie pięknie albo nie podejdzie. Dwie cechy, które zapamiętałem to: zawsze słyszalne zmiękczenie dźwięku w całym paśmie oraz lekkie ale jednak powiększanie źródeł pozornych. Może się to oczywiście podobać lub być pożądane przy danych kolumnach czy źródle ale pisanie o nim jako wzmacniaczu, który nie ma własnych cech - tzw drut ze wzmocnieniem czy jakoś tak heh to nie do końca prawda :).

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Uszatki to fajne paczki do 12m będzie ok, ale ty jesteś wymagajacy i rozbierasz pasmo na poszczególne podzakresy-dolna góra, wyższa średnica ?

Ja tak nie potrafię ?

Jacku, jak Ty słyszysz zmiany z gadżetów zaliczanych przez wielu do audiovoodu czy jak to tam pieszczotliwie nazywają, to potrafisz też słyszeć co ja, głuchy na kable słyszę ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Jacku, jak Ty słyszysz zmiany z gadżetów zaliczanych przez wielu do audiovoodu czy jak to tam pieszczotliwie nazywają, to potrafisz też słyszeć co ja, głuchy na kable słyszę ?

Racja, tylko ja nigdy nie wiem w którym momencie jest wyższa średnica,  dolna góra,  albo wyższy bas ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha.

Wiesz jak to mówią,  to mnie się ma podobać, a nie sąsiadom i kolegom.

???

W sumie to można by jakiś event zrobić i przy okazji odwiedzić kolegę @Kukawa, zapraszał mnie kiedyś tylko jakoś nie moge sie wybrać.

Był u mnie chyba za czasów Eposów i innych sprzętów ...?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Adam dawaj znać kiedy będziesz wybierał się do Poznania i organizujemy spotkanie grillowe. Oczywiście zapraszam z drugimi połówkami. Wpadnie jeszcze Bartek i ekipa pierwszorzędna się robi. Nocleg z osobna sypialnia i łazienka zapewniam dla Szczecinka:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, dziękuję. Przyjechać przyjedziemy (znaczy Szczecinek :)) ale z grillem nie za bardzo u mnie bo na noc muszę wracać do dziecka. W sumie to przyjadę jak moja będzie miała wolne, coś o następnym piątku wstępnie mówiła. A Ty już masz nowy systemik i kolumny od YB Audio?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.