Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co pytać o zdanie na temat brzmienia bo każdy ma swoje preferencje. Niestety sprzętu należy posłuchać. Sam musisz ocenić czy brzmienie prezentowane przez 80 czy 100 Ci się podoba i w związku z tym który wzmacniacz wybrać. Siedzenie na forum i czytanie recenzji nie ma sensu, wiem to po sobie bo straciłem na to zdecydowanie więcej czasu niż bym chciał. Godzinka odsłuchu w sklepie da Ci bez porównania większe pojęcie o wzmacniaczu i charakterystyce jego brzmienia. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej tydzień z piecykiem u siebie w domku. Po pierwszych zachwytach nowością/innością i ochłonięciu wyjdą jakieś minusy a może być też odwrotnie - na początku nie chwyci by po  kilku dniach rozkochać w swoim graniu ? Drugi wariant gwarantuje chyba dłuższy związek hah.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety nie było śmiałków. W sumie są jakieś różnice między starszą wersją, a nową? Jeśli chcesz zaczerpnąć opinii na temat DAC100 zajrzyj na forum Audiolub.pl i podpytaj użytkownika Simpson. Ma, więc pewnie słowo o nim szepnie.

A na wieczór polecam nowość, utwór „Doin’ Time” Lany Del Rey

i

jeszcze jeden utwór raczej mało znanego wykonawcy „Vision” by Steven Gutheinz

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam 38 napisał:

Ja w oczekiwaniu na nowe Dynki podtrzymu odpowiednią temperaturę "Mosfetów" Atolla

Jeszcze szukasz swojego brzmienia? A Usherki s520?

To X14 w odstawkę, czy co, bo już nie nadążam za Tobą? 

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usherki S520 zamilkły..., czekam ciągle na odpowiedź ale chyba "wymiękły" ? a szkoda, jutro jeszcze raz napiszę do Audiofast i sprawa ostatecznie się wyjaśni. Ciężko dać X14 w odstawkę jak nic u siebie jeszcze nie mam. Sama wyższa cena i nowość nic nie gwarantuje. A u Ciebie X czy jednak XC?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Xy, pisałem na priv.

Ale są nowizny, więc jeszcze grają,  czekam na opampy do Cayina.

Kurde XC miały swój urok ?, tylko ciężkie i lecą ze łba czasem.

 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/18/327735.php

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 20:27, Carmelcalif napisał:

Ktos z Was mial lub sluchal atoll dac 100 signature?

Moze porownywal z innymi dac w tym zakresie cenowym?

Widziałem że udało się znaleźć na Audiolubie wątek z porównaniem z odsłuchu DACów. Spróbujesz tego Atolla? Jak tak to podziel się wrażeniami ?. Z czym zamierzasz go spiąć?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jackobtone napisał:

Widziałem że udało się znaleźć na Audiolubie wątek z porównaniem z odsłuchu DACów. Spróbujesz tego Atolla? Jak tak to podziel się wrażeniami ?. Z czym zamierzasz go spiąć?

Nawet z Simson pisalem...

Chetnie sprobuje tego atoll tym bardziej ze dostalem oferte za 2400 zl...

Moj aktualny zestaw to naim nait xs2 plus bluesound node 2i plus dynki x38 new exite..kabelki albedo i tellurium q2 black...

Choc za 3 tys mam oferte chorda...

Za 2800 audiolaba 8300 cd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Dobry wieczór ?
Czy ktoś słuchał brzmienia systemu na kablach RCA ze stajni NORDOST RED DOWN ?

Rca gra pewnie tak jak głośnikowe. Głośnikowe to granie ochłodzone, jasne, z dużą szczegółowością, mniejszą ilością basu ale za to ładnie jest trzymany w ryzach, z bardzo ładną sceną i separacją

 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jackobtone napisał:

Rca gra pewnie tak jak głośnikowe. Głośnikowe to granie ochłodzone, jasne, z dużą szczegółowością, mniejszą ilością basu ale za to ładnie jest trzymany w ryzach, z bardzo ładną sceną i separacją

 

na forum Audio Muzo Fans.. wiele osób stwierdziło ze interkonekty mają srebrne a głosnikowe miedziane.. Czy to regułą czy widzimisie odsłuchowe każdego słuchacza ?

9 minut temu, ArtuAtoll napisał:

na forum Audio Muzo Fans.. wiele osób stwierdziło ze interkonekty mają srebrne a głosnikowe miedziane.. Czy to regułą czy widzimisie odsłuchowe każdego słuchacza ?

Atoll in 200 chyba ma barwę ciemniejsza od setki sta chyba powinny być wszystkie druty srebrne i jasne kolumny :)

9 godzin temu, jackobtone napisał:

Rca gra pewnie tak jak głośnikowe. Głośnikowe to granie ochłodzone, jasne, z dużą szczegółowością, mniejszą ilością basu ale za to ładnie jest trzymany w ryzach, z bardzo ładną sceną i separacją

 

Jack.. Ty nie masz CD ?Grasz tylko na Yamaszce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

na forum Audio Muzo Fans.. wiele osób stwierdziło ze interkonekty mają srebrne a głosnikowe miedziane.. Czy to regułą czy widzimisie odsłuchowe każdego słuchacza ?

Atoll in 200 chyba ma barwę ciemniejsza od setki sta chyba powinny być wszystkie druty srebrne i jasne kolumny ?

Jack.. Ty nie masz CD ?Grasz tylko na Yamaszce ?

Pewnie widzimisie ? U mnie głośnikowe są srebrne, a IC miedziany. Dużo zależy od źródła. Moje jest liche i jak próbowałem srebrnego IC Nordosta White Lightning to była delikatnie mówiąc rzeź. Wszystkie niedoskonałości Yamahy jak na tacy. IC będę zmieniał... w przyszłości. Gram wyłącznie na Yamaszce póki co. Teraz mam sporo wydatków w kategorii foto, poluję na fajne szkiełko do aparatu i temat zmian w systemie po kupieniu Dyniek u mnie ucichł. Zapewne wrócę do niego jakoś bliżej września (a może po drodze jakaś promocja będzie czy też wyprzedaż i na coś się skuszę). Nie mam parcia na zmiany bo podoba mi się to jak gra system. Do rozważenia kiedyś tam będę miał zakup DACa / zmiana źródła na lepsze i na wykończenie zmiana IC.

CD mam, ale w systemie ojca ? Yamaha CD-S2000. Tylko po pierwsze to duży i dosyć ciężki kloc i nie chce mi się jej nosić góra dół, a po drugie Atoll 200 wyglada przy niej trochę jak zabawka. Różnica w wielkości jest naprawdę duża ? Znalazłem zdjęcie kiedy jeszcze stała u mnie setka Atolla. Zdjęcie w słabym świetle i robione na szybko ale widać różnice wzmacniacz Atolla vs CD Yamahy

33CC6A21-7B92-4B95-80A2-D5C72F8904DC.jpeg

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, w przypadku zmiany źródła chciałbym coś na kształt All in one - hybryda cedeka i streamera. Ciężko chyba o coś dobrego w rozsądnej kwocie. Zastanawiałem się kiedyś nad Cocktail Audio bo cena jest przystępna, ale nie słuchałem, nie zagłębiłem się w opinie o sprzęcie i w gruncie rzeczy niewiele o nim wiem. Wiem tylko że apka na urządzenia mobilne jest kiczowata, co trochę zniechęca.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jackobtone napisał:

A i jeszcze jedno, w przypadku zmiany źródła chciałbym coś na kształt All in one - hybryda cedeka i streamera. Ciężko chyba o coś dobrego w rozsądnej kwocie. Zastanawiałem się kiedyś nad Cocktail Audio bo cena jest przystępna, ale nie słuchałem, nie zagłębiłem się w opinie o sprzęcie i w gruncie rzeczy niewiele o nim wiem. Wiem tylko że apka na urządzenia mobilne jest kiczowata, co trochę zniechęca.

Jakie szkło poszukujesz? :)
Ja mam problem z doborem CD do setki Atolla poza setką CD atolla.>Nie znam barwy setki CD Atolla zatem mozę jakies podpowiedzi.. Bo jak mi wiadomo CD 100Atolla najlepiej się uklada z in 100..:) Zatem moze jest jakaś alternatywa..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, niekonieczna trzeba brać CD100 do in100 chociaż faktycznie cedek dodaje trochę tam, gdzie in100 brakuje przez co razem  ten środek jest lepiej wypełniony i takie tam... Moim zdaniem dużo łatwiej dobrać cedek czy DAC do in100 se niż wzmacniacz do CD100 Atoll-a. Popatrz na CD-eki, które grają punktowym, konturowym, szybkim dołem, stawiają na precyzję i przestrzeń. Wyżej Kuba wspomniał wszystko mające "Cocktaile" - to wydaje się wartym sprawdzenia sprzętem przy założeniu, że mamy kolumny grające charakterem Dynaudio Excite, DM/EMIT czy S16 Hz Canto Grand ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Jakie szkło poszukujesz? ?

Samo szkło to znalazłem, ale poluję na używane ? Sony FE Zeiss Sonnar 55 1.8

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Wyżej Kuba wspomniał wszystko mające "Cocktaile" - to wydaje się wartym sprawdzenia sprzętem przy założeniu, że mamy kolumny grające charakterem Dynaudio Excite, DM/EMIT czy S16 Hz Canto Grand ? 

W kwestii Cocktaila pewnie zainteresowałbym się modelem X35 bądź X40 - nieznacznie różnią się ceną ale trochę różnią się funkcjonalnością i zapewne będę musiał robić w przyszłości rozeznanie. Skąd takie założenie Adam? Słuchałeś? Podzielisz się refleksjami? ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, z opinii użytkowników i Stempura oraz własnych doświadczeń z podobnie grających charakterem DAC-ów. Kiedyś też o tych Cocktailach robiłem "wywiad środowiskowy" i w sumie szkoda, że dalej nie pociągnąłem tematu a spocząłem na CD100 Atoll-a. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Jako, że jestem posiadaczem in100se, am200se i st200se czuję sie obywatelem tego klubu.

Napiszcie mi, proszę,  członkowie z ramienia jak Wam się słucha muzy (bo do 60 MIN. NA GODZINĘ nie trzeba mieć dużo ciapy tylko fałdy na mózgu), kiedy macie ochotę XXXXX po garach, tak po bandzie, czekając aż sąsiad zaniepokoi dzielnicowego.

....

.....

...

To na chwilę refleksji...

 

 

Bo ja dopiero po zmianie na D-klasse poczułem power!!!

Wcześniej, kiedy miałem potrzebę, żeby się oderwać od ziemi, volume wznosiłem a otrzymywałem narastający jazgot. 

No szlag mnie trafiał, kiedy z każdym + na pilocie dysharmonia tryumfowała!

Teraz daję czadu na as500 od audiomatusa, zanurzony w wibracjach po uszy i nijak nie nogę wrócić do tranzystorów w am200se.

Nie adaptowałem akustycznie pomieszczenia, nie mieszałem z kablami, jedynie wymieniłem basowy głośnik w sapphire31sle jak mi go wypierdziało przypadkiem z kretyńskiej apolikacji atolla. Ale to i tak taniej niż 2mb srebra solid core (kruk mógłby ogłosić jakąś promocję, np. z okazji dnia opiekuna pci menskiej, lub menskoosobowej).

To jak to jest?

Dajecie czadu, czy tylko macacie kontur kontrabasu? Ale szczerze, jak na wyrywkowej kontroli trzeźwości!!!

 

 

 

 

 

Edytowane przez AudioRecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sir.jax napisał:

Tzn?

Chodzi Ci o daki Atolla z wyj. słuchawkowym? 

Czy o dziurkę we wzmacniaczach ? ?

Nie :) po prostu jakie najlepiej słuchawki do dziurki Atolla In 100 :)

  Czy w ogóle do niej warto wpinać słuchawki  bo czytałęm gdzieś ze owa dziurka jest beznadziejna :)

W dniu 22.05.2019 o 08:56, Adam 38 napisał:

Eee tam, niekonieczna trzeba brać CD100 do in100 chociaż faktycznie cedek dodaje trochę tam, gdzie in100 brakuje przez co razem  ten środek jest lepiej wypełniony i takie tam... Moim zdaniem dużo łatwiej dobrać cedek czy DAC do in100 se niż wzmacniacz do CD100 Atoll-a. Popatrz na CD-eki, które grają punktowym, konturowym, szybkim dołem, stawiają na precyzję i przestrzeń. Wyżej Kuba wspomniał wszystko mające "Cocktaile" - to wydaje się wartym sprawdzenia sprzętem przy założeniu, że mamy kolumny grające charakterem Dynaudio Excite, DM/EMIT czy S16 Hz Canto Grand ? 

Ja czytałem,ze CD 100 Atolla ucina górę.. czy też to słyszysz ?

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakim wzmakiem ? Z Haiku Audio Sol 2 nie miałem blasku na wysokich, z Atollem in 100 też trochę tego brakuje ale tu już jest wyraźnie lepiej na wysokich jak z SOL2. To nie jest tak, że on jest całkiem ścięty na wysokich, jest tam wyraźne wycofanie. Z Atollem 100 można śmiało go słuchać ale też nie nastawiać się, że to jakiś świetny CD jest bo nie jest. Po podłączeniu go do in100se nagle nie dostaniemy niesamowitego przyrostu jakości ? Dobrze, że po niegocjacjach nówki z salonu można bez problemu kupić za max 3500zl. ( a używki często jeszcze na gwarancji chodzą po 2kzl. a i tak nie ma chętnych) bo cena katalogowa do tego co ten cedek oferuje jest mocno, mocno przesadzona. Moim zdaniem jak go brać to tylko jako używkę na gwarancji właśnie tak w cenie do 2kzl. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Nie ? po prostu jakie najlepiej słuchawki do dziurki Atolla In 100 ?

  Czy w ogóle do niej warto wpinać słuchawki  bo czytałęm gdzieś ze owa dziurka jest beznadziejna ?

Jak komuś się podoba takie graaaaaanieee ??

Mam system słuchawkowy też ?, czyli jakiś punkt odniesienia mam i niestety jeszcze jeszcze nie słyszałem dobrego grania z dziurki nawet z klocków za ponad 10tys. 

Pamiętam jak miałem(pożyczony) DAC C.E.C. który kosztował ponad 12tys i miał dziurkę, puściłem pawia jak usłyszałem HD600 z tej dziurki, taki Moonlight z Earstream od Michała Wyroby pozamiatał tą dziurkę w każdym aspekcie, teraz mam integrę Moona z podobnego przedziału cenowego i ani Audeze niskoomowe, ani HD600, ani Hifimany HE400i z tego nie grają jak z dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego. 

Nie wiem, może pchełki dokanałowe by zagrały ?, albo jakieś inne PX100 (mam, ale nie sprawdzałem), szkoda czasu.

Takie dziurki należy traktować, jako "miły" dodatek, ale w żadnym nie będzie pelnoprawnego wzmacniacza słuchawkowego w takiej aplikacji.

Jakikolwiek DAC/amp to co innego i tu bym szukał, z tego co piszą to jeszcze DAC atolla z dziurką daje radę, ale to potwierdza co właśnie napisałem w tym samym zdaniu.

Sensowne granie z sensownych słuchawek, tylko z pelnoprawnego wzmacniacza słuchawkowego, jak jest jeszcze na pokładzie fajny DAC, to tylko się cieszyć.

Pzdr

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazgot, natarczywość, fatalna jakość niskich i wysokich tonów. Killer, ale dobrego brzmienia.  Wyczytałęm ze stronki StereoLife przez jakiegoś byłęgo wlasciciela Atolla.. Ja nie wiem.. u mnie nic takiego nie występuje..:)

18 minut temu, sir.jax napisał:

 

Jakikolwiek DAC/amp to co innego i tu bym szukał, z tego co piszą to jeszcze DAC atolla z dziurką daje radę, ale to potwierdza co właśnie napisałem w tym samym zdaniu.

Sensowne granie z sensownych słuchawek, tylko z pelnoprawnego wzmacniacza słuchawkowego, jak jest jeszcze na pokładzie fajny DAC, to tylko się cieszyć.

Pzdr

I tu dylemat  Atoll DAC 100 czy Atoll DAC HD

z dziurkami..:)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zależy jakie Artu ma słuchawki i zależy jakiego brzmienia oczekuje i oczywiście ile ma $ na ten cel do wydania itd. A na końcu i tak trzeba jeszcze samemu posłuchać bo w słuchawkach to już w ogóle każdy co innego i inaczej słyszy ? Dziurka w in 100se tylko jest i dalej nie da się o niej nic dobrego napisać. Z integr to podobno Accu, Leben-y i nasze LAR-y mają kapitalne wzmaki słuchawkowe w gratisie:)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.