Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno, że jest dużo zmiennych.

Z tym słyszeniem to bez przesady raczej opinie różnią się od siebie dlatego, że te same słuchawki słuchane są w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Przerabiając ostatnio kilka modeli Audeze, moje doznania brzmieniowe pokrywały się z ogólną opinią osób, które ich słuchały. 

Nie mniej dużo zależy od tego czym są napędzane pomijam okablowanie, nie każdy podziela jego wpływ niestety. ?

Ze wzmacniaczy i DAC/ampów  warto rozważyć wspomniane Aune, Burson, Nuforce, Matrix, Cayin, Chord, FiiO i dla tych bez uprzedzeń Hegel HD12 ?

Wszystkie mają modele w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy. 

P.S.

Tanie i całkiem ok Project Nostromo ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Kolejna nowość z serii Signature:

https://www.atoll-electronique.com/en/products/sda-all-in-one/streamer-sda200-signature/

Połączenie ST 200 signature z AM 200 signature w jednej  budzie

Zapowiada się ciekawie i zdecydowanie lepiej niż poprzednik SDA 200, ciekawe jak by się miał  sonicznie do osobnego zestawu ST 200 Sign. + AM 200 Sign. Zawsze to odpada min. 1 kabelek

Czas zweryfikuje jaki potencjał w nim drzemie, cena 13 tyś

 

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, trochę przespali ale może wynagrodzą dobrym brzmieniem, choć nie zawsze takie wszystko w jednym się dobrze sprawdza i często takie konfiguracje "rozdzielone" lepiej grają, no ale trzeba by to zweryfikować w praktyce

Plusem takiego rozwiązania jest ograniczenie kabli i np. podpięcie samego transportu CD np.DR 200 zamiast pełnoprawnego odtwarzacza,a DAC w nim powinien (w  teorii oczywiście) zrobić lepszą robotę od CD-ka wpiętego po analogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lulek napisał:

Panowie

Kolejna nowość z serii Signature:

https://www.atoll-electronique.com/en/products/sda-all-in-one/streamer-sda200-signature/

Połączenie ST 200 signature z AM 200 signature w jednej  budzie

Zapowiada się ciekawie i zdecydowanie lepiej niż poprzednik SDA 200, ciekawe jak by się miał  sonicznie do osobnego zestawu ST 200 Sign. + AM 200 Sign. Zawsze to odpada min. 1 kabelek

Czas zweryfikuje jaki potencjał w nim drzemie, cena 13 tyś

 

Amplitunery, ani inne kombosy nigdy mnie nie przekonywały, to nigdy nie gra tak jak mogłyby dzielone klamoty. Trzeba jednak przyznać, że coraz ładniejsze te Atolle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet podstawowy klocek tj Naim Atom daje radę. Mój przyszły teść ma, chwali sobie. Obecnie szuka do niego końcówki mocy. Mi brakuje w nim trochę stereofonii, scena i barwa na moje ucho nie są tak ładne jak w in200 z x14. Gra z KEFami R300, niestety bez korków na niedużym metrażu, w związku z tym bas dudni. Mi to przeszkadza, ale to jego sprzęt i najważniejsze że jemu się podoba. ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)
ja z pytaniem o podstawki pod X14 :) 

https://ans.sklep.pl/podstawki-pod-glosniki Chyba bedą dobre ?

W dniu 25.05.2019 o 14:21, Adam 38 napisał:

 Dziurka w in 100se tylko jest i dalej nie da się o niej nic dobrego napisać. 

100%  Ta dziurka jest w ogóle zbędna.. Taki szajs brzmienia nie słyszałem jeszcze z integry zanim kupiłem Atolla :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy (a nawet trzy:) )  jeżeli chodzi o podstawki i Excite X14 :

1. dobierz wysokość podstawek do swojego siedziska ? tak, żebyś miał kopułki wysokotonowe na wysokości uszu (akurat przy X14 to jest bardzo ważne i świetnie się sprawdza);

2. dobierz standy jak najbardziej solidne, ciężkie.

 i ….

3. kupujcie i czyśćcie magazyny z wycofanej (co nie znaczy, że nieudanej!)  serii Excite a wówczas salony szybciej ściągną do siebie Evoke 10 i podeślą mi w ramach wypożyczenia. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

100%  Ta dziurka jest w ogóle zbędna.. Taki szajs brzmienia nie słyszałem jeszcze z integry zanim kupiłem Atolla ?

Możesz mi wierzyć, że nie tylko w Atollu ?

Pisałem już o tym ?

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

kupujcie i czyśćcie magazyny z wycofanej (co nie znaczy, że nieudanej!)  serii Excite a wówczas salony szybciej ściągną do siebie Evoke 10 i podeślą mi w ramach wypożyczenia. 

Przewidujesz kiedykolwiek zatrzymać się w tej pogoni za kolumnami? ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam 38 napisał:

 

Możliwe, że to się stanie już niedługo ale na chwilę obecną to tajemnica 

???

Mam swoją teorię, a w zasadzie doświadczenie, które w wielu przypadkach potrafi zakończyć poszukiwania choćby kolumn. Ale nie będziesz zainteresowany ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Panowie..pochyliłem kolumny Phoebe lekko w tył.. Efekt niesamowity  jakby scena większa się zrobiłą..:) Eksperymentował ktoś z pochyleniem kolumn w tył ? ?

Ale w jakiej płaszczyźnie? Szerokość,  wysokość? 

Kiedyś kombinowałem z Eposami ?

Nie bez powodu producenci fronty ko,min robią pod określonym kątem,  pewno chodzi o wyrównanie czasowe z wysokotonowym  z wooferem lub średniotonowym jeśli jest.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlączasz SM6 do atolla po rca pod bypass, ale najpierw w ustawieniach dźwięku SM6 uruchamiasz funkcje przedwzmacniacza i regulujesz głośnością pokrętłem na panelu przednim i pilotem.Oczywiście w atollu ustawiasz że korzystasz z wejścia właśnie bypass ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ArtuAtoll napisał:



ADAM.. polecam taki secik.. do małych pomieszczeń

Dziękuję ale teraz jestem w świecie Cyrusa, ATC i PMC a Atoll 100 z ogromnym smutkiem (w końcu 3 latka razem z nim spędziłem) trafi na bazar pewnie już w poniedziałek....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Bardziej dynamicznie zagrał system.. ale jako integra Atoll z SM6 też fajnie brzmi..:)

ADAM.. polecam taki secik.. do małych pomieszczeń..

Grałem tak jakiś czas CA SM6+AM100, później HD12 wyparł jednak SM6.

Generalnie CA SM6+AM100 to fajny set, pokuszę się na twierdzenie,  że można by z nim zostać na długo.  Myślę,  że po muda modzie tymbardziej.

Oczywiście trzeba zadbać o okablowanie....zasilające też ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Dziękuję ale teraz jestem w świecie Cyrusa, ATC i PMC a Atoll 100 z ogromnym smutkiem (w końcu 3 latka razem z nim spędziłem) trafi na bazar pewnie już w poniedziałek....

CD100 Atolla rozumiem? :)

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Grałem tak jakiś czas CA SM6+AM100, później HD12 wyparł jednak SM6.

Generalnie CA SM6+AM100 to fajny set, pokuszę się na twierdzenie,  że można by z nim zostać na długo.  Myślę,  że po muda modzie tymbardziej.

Oczywiście trzeba zadbać o okablowanie....zasilające też ?

Hegel pokonał DAC Atolla ? Bo chyba był odsłuch tych DAcków ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ArtuAtoll napisał:

CD100 Atolla rozumiem? ?

Hegel pokonał DAC Atolla ? Bo chyba był odsłuch tych DAcków ? ?

Hegel pokonał CA SM6 w roli DAC/pre, Atolla DAC 100 myślę,  że też by łyknął?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. DAC do NA6005 z dziurką na słuchawki.. do 2 tyś.. jakieś propozycje ? NA 6005 gra srednica i też nisko schodzi.. zatem z Atollem  in 100 nie bardzo się zgrywa.Po przesłuchaniu SM6 nie mam wątpliwości ze klocek francuski potzrebuje stabilizacji brzmienia a nie dodatkowego kopa..;) Tak samo Marantz NA6005 potzrebuje utemperowanego wzmacniacza :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ponad budżet,  ale myślę,  że warto się przyjrzeć.

Zobacz sobie to:

https://allegro.pl/oferta/music-hall-dac-25-3-upgrade-burson-tesla-8162132331

https://allegro.pl/oferta/aune-s6-pro-dac-amp-32bit-768-khz-balans-xlr-8031867162

Możesz też zobaczyć Hegla HD12 z mojej strony zawsze rekomendacja jako DAC i słuchawkowiec.

https://allegro.pl/oferta/hegel-12-dac-z-regulacja-wzmocnienia-na-koncowke-8183291273

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach widzę, że pogoń za króliczkiem trwa ? Ja przystopowałem. Zacznę kombinować jak sprzęt się znudzi lub coś zacznie mi przeszkadzać. Nie czuję potrzeby zmian na ten moment. System gra bardzo przyjemnie. Po zmianie Zensorów na Excite’y przestałem się zastanawiać nad tym, czy dobrze zrobiłem kupując IN200s, a nie coś innego. 

Na bank można lepiej, ale po co wydawać kolejne grube tysiące (w nieskończoność tak można) jeśli jest super tak jak jest ?  

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jackobtone napisał:

Ach widzę, że pogoń za króliczkiem trwa ? Ja przystopowałem. Zacznę kombinować jak sprzęt się znudzi lub coś zacznie mi przeszkadzać. Nie czuję potrzeby zmian na ten moment. System gra bardzo przyjemnie. Po zmianie Zensorów na Excite’y przestałem się zastanawiać nad tym, czy dobrze zrobiłem kupując IN200s, a nie coś innego. 

Na bank można lepiej, ale po co wydawać kolejne grube tysiące (w nieskończoność tak można) jeśli jest super tak jak jest ?  

Ja w ciemno brałem NA6005  i jakoś tam grało.. ale po odsłuchu SM6  stwierdziłęm ze popełniłęm błąd.. ;)
Bo obydwa klocki (NA6005 i Atoll in 100) mają charakterystykę brzmienia na kopa..a nie stabilizacji.. IN 200 ma stabilizację.. gra spokojnie  a znów dyńki X14 są chłodne i doskonale się to wszystko łączy  ciepło z zimnem.. a ja mam ciepło z ciepłem i jest BUŁA ;)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.