Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno o tym pisałem,  że IN100 gra lepiej jako końcówka ?

Mając integre, możesz przecież ją wykorzystać w roli końcówki, jak by co mam do oddania srebrną AM100 ?, znaczy do sprzedania, bo tak łatwo oddać nie oddam.

Wracając do SM6, do mnie wrócił po modzie mudy44, myślę, że warto.

Tym samym już raczej nie będę szukać streamera ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Ja w ciemno brałem NA6005  i jakoś tam grało.. ale po odsłuchu SM6  stwierdziłęm ze popełniłęm błąd.. ?
Bo obydwa klocki (NA6005 i Atoll in 100) mają charakterystykę brzmienia na kopa..a nie stabilizacji.. IN 200 ma stabilizację.. gra spokojnie  a znów dyńki X14 są chłodne i doskonale się to wszystko łączy  ciepło z zimnem.. a ja mam ciepło z ciepłem i jest BUŁA ?

No to ja taką bułę miałem z Dali. Na początku nie raziło aż tak bardzo i trochę pomogły srebrne kabelki, ale gdy podpiąłem u siebie X14 to dopiero wtedy zauważyłem jak wielka, gorąca buła to była ? Gdy ma się porównanie, jakiś punkt odniesienia zaczyna się zauważać tego typu rzeczy. No i to też między innymi powód dla którego przestałem jeździć na odsłuchy, nie chcę sobie generować potrzeby zmian. Czasem lepiej żyć w błogiej nieświadomości ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sir.jax napisał:

Już dawno o tym pisałem,  że IN100 gra lepiej jako końcówka ?

Mając integre, możesz przecież ją wykorzystać w roli końcówki, jak by co mam do oddania srebrną AM100 ?, znaczy do sprzedania, bo tak łatwo oddać nie oddam.

Wracając do SM6, do mnie wrócił po modzie mudy44, myślę, że warto.

Tym samym już raczej nie będę szukać streamera ?

Sir... a co tam MUDA w nim majstruje? Jeśli to nie tajemnica ? ;) Tak SM6 to moj docelowy klocek.. Gra kapitalnie z Atollem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sir.jax napisał:

Wiem jak gra CA SM6, pisałem że długo mi grał w roli pro DAC z AM100.

Wymienia kondy w sekcji przetwornika, wywala te zbocznikowane, trochę w zasilaniu modyfikuje i tylko tyle.

?

 

Sir.. ja się boję ze po MODZIE bedzie grał jak NA6005  dynamiczniej i z Atollem bedzie za mocno i dudznieć mi zacznie w pokoju bass :) a pomieszczenie mamm małe 12 m2  stad obawy..:) Do tego mam Phoebe III zatem tzreba uspokoić towarzystwo a nie dodać im kopa bardziej..:)

 

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Sir.. ja się boję ze po MODZIE bedzie grał jak NA6005  dynamiczniej i z Atollem bedzie za mocno i dudznieć mi zacznie w pokoju bass ? a pomieszczenie mamm małe 12 m2  stad obawy..:) Do tego mam Phoebe III zatem tzreba uspokoić towarzystwo a nie dodać im kopa bardziej..:)

 

To nie kwestia, że będzie więcej kopa.

Zyskuje raczej całe pasmo i gra naturalniej, bardziej rozdzielczo, mniej technicznie, klarowniej, ale nie jaśniej. Po prostu jakościowo jest lepiej, bas swobodniejszy i mniej "nadmuchany"etc.

U mnie od początku nie było jakiejś techniczności, bo stał na izolatorach i zasilanie miał jak się patrzy ?

Nie będę poruszał tego tematu, nie w tym wątku... ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sir.jax napisał:

To nie kwestia, że będzie więcej kopa.

Zyskuje raczej całe pasmo i gra naturalniej, bardziej rozdzielczo, mniej technicznie, klarowniej, ale nie jaśniej. Po prostu jakościowo jest lepiej, bas swobodniejszy i mniej "nadmuchany"etc.

U mnie od początku nie było jakiejś techniczności, bo stał na izolatorach i zasilanie miał jak się patrzy ?

Nie będę poruszał tego tematu, nie w tym wątku... ?

 

Ja wpiąłem zasilajaćy od Sonus Olivia  do SM6  gra przyzwoicie.. Mam do Atola wpięty kabel Elecaudio też gra przyzwoicie.. nic nie brumi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA SM6 właśnie mam zasilany elecaudio CS361b na wtykach Yarbo z miedzi Tellurowej z tym, że schuko rodowany, a IEC czysta miedź.

Ale miałem na myśli nie tylko kabel ?

Sinus Oliva hmmm... 

A wzmacniacz no cóż,  pisałem kiedyś czym zasilam wzmacniacz ?

Muda zaleca zasilający w ok 2tys ??? np. Oyaide tsunami GPX Re v2.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sir.jax napisał:

CA SM6 właśnie mam zasilany elecaudio CS361b na wtykach Yarbo z miedzi Tellurowej z tym, że schuko rodowany, a IEC czysta miedź.

Ale miałem na myśli nie tylko kabel ?

Sinus Oliva hmmm... 

A wzmacniacz no cóż,  pisałem kiedyś czym zasilam wzmacniacz ?

Muda zaleca zasilający w ok 2tys ??? np. Oyaide tsunami GPX Re v2.

 

znalazłem na Alle.. ten kabel ale cięty z metra.. Kupileś cały czy DIY  ? Chętnie bym taki kupił  jaka cena ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobiłem Elecaudio, wtyki Yarbo na Audeos, tulejki do zaprasowania z miedzi też tam, gdzie elecaudio.

Do Cayina robiłem sobie Furutecha FP 314Ag na wtykach z czystej miedzi Viborga, nie wiem czy  lepiej z nim nie grał CA SM6. W każdym bądź razie bardzo dobrze SM6 z tym Furutechem na miedzianych wtykach. Ale to jakiś czas temu i przed modem.

We wzmacniaczu mam już nie strugany przeze mnie (Enerr Holograph Hybrid) w Heglu też gotowca Furutecha FP-3TS20 / FI-28G / FI-E38G podobnie do kondycjonera, ale tu jeszcze coś wjedzie do kondycjonera.

Dobra idę na trochę, bo nakarmiłem kilka dni temu Moona bezpiecznikiem i muszę dziś trochę poobracać bezpiecznik ?

P.S.

To chyba nie wątek o kablach zasilających i takich tam, zaraz Adam nas podsumuje ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam pewnie jest zajęty słuchaniem bo coś się nie odzywa. Póki go nie ma możemy pogadać o kablach ale jak wróci to ciiii, tematu nie było ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, sir.jax said:

CA SM6 właśnie mam zasilany elecaudio CS361b na wtykach Yarbo z miedzi Tellurowej z tym, że schuko rodowany, a IEC czysta miedź.

Ale miałem na myśli nie tylko kabel ?

Sinus Oliva hmmm... 

A wzmacniacz no cóż,  pisałem kiedyś czym zasilam wzmacniacz ?

Muda zaleca zasilający w ok 2tys ??? np. Oyaide tsunami GPX Re v2.

 

Heh no poleca też Cardas Parsec  który kosztuje tyle co uzywany SM6 ? , ostatnio naet go specjalnie wyporzyczyłem żeby sie przekonać , myślę że po jego Mod-zie może to grac jeszcze lepiej , bo grało bardziej dynamicznie i szczegółowo z lepszym basem ale nia na tyle żeby był efekt woow i dawać za kabel 1,8 tys. Ja pod SM6 przez 5 lat z kawałkiem miałem Whireworld-a Stratus 7 , i grało to nad wyraz przyzwoicie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jadę właśnie z Tidala Hugh Masekela i Stevie Ray Vaughan, mam kilka utworów, które pokazują co nieco jak gra system.

Muda zrobił dobrą robotę, znam te kawałki i wiem co mówię,  jeszcze nie sprawdzałem w roli DACa, a podobno tu jest też progres. 

A i tak jeszcze nie grałem tyle godzin co trzeba po tej modyfikacji.

Tylko u mnie jeszcze nałożył się na to gadżet do Moona, ale powrotu nie ma.

Nie będę opisywał,  bo tu nie ma sensu o tym gadać.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krystian X napisał:

Witajcie 

Jakie rozwiązanie jest lepsze zostawić dwie końcówki w trybie mono?Czy przełączyć je w tryb stereo i zrobić bi amp?

A nie możesz sam ocenić?

Obadaj obie metody i zobacz, które brzmienie Ci bardziej podejdzie.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Krystian X napisał:

Muszę skombinować drugi komplet kabli. Myślałem że ktoś już próbował 

Tylko takie same najlepiej ?

Ktoś z klubu kombinować chyba z AM100, może się odezwie ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 godzin temu, sir.jax napisał:

Tylko u mnie jeszcze nałożył się na to gadżet do Moona, ale powrotu nie ma.

Nie będę opisywał,  bo tu nie ma sensu o tym gadać.

Jacek mam nadzieje, że się nie pogniewasz, ale mam coś dla Ciebie:D 

Pzdr

4503E02A-0CC5-4BC6-A898-64A6F79E6F86.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Wy wiecie swoje, ja i nie tylko ja wiemy swoje.

Akurat nie miałem na myśli kabla zasilającego,  zapytam tak z ciekawości chociaż raz miałeś okazję u siebie sprawdzić jakiś porządny kabel zasilający, nie mówię o Suprze, bo to sznurówka?

P.S.

A nawiasem mówiąc,  czuję się naprawdę wyróżniony,  bo zawsze jakoś odnosisz się do mnie i moich wpisów, chociaż inni w tym wątku też piszą o kablach i ich wpływie na brzmienie.

Miło z twojej strony. ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, sir.jax napisał:

Dlaczego?

Wy wiecie swoje, ja i nie tylko ja wiemy swoje.

Akurat nie miałem na myśli kabla zasilającego,  zapytam tak z ciekawości chociaż raz miałeś okazję u siebie sprawdzić jakiś porządny kabel zasilający, nie mówię o Suprze, bo to sznurówka?

P.S.

A nawiasem mówiąc,  czuję się naprawdę wyróżniony,  bo zawsze jakoś odnosisz się do mnie i moich wpisów, chociaż inni w tym wątku też piszą o kablach i ich wpływie na brzmienie.

Miło z twojej strony. ?

Odnoszę się do Ciebie gdyż znam Cie osobiście,a z drugiej strony lubisz wszelkiej maści gadżety (blaty do stolików, podkładki bezpieczniki itp.). Zdjęcie bardziej w formie zabawy ?

Miałem u sienie jakiś czas temu Enner Blue (nawet z Atollem 100) oraz Isotek Evo 3 oraz troszkę IC i głośnikowych (ALbedo Monolith, Tara Labs, Van Den Hul, Chord Odyssey, Chord Epic Twin, Equilibrium ,Black Cat i kilka innych)

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

W ogóle  nie ingerowały w brzmienie (Oczywiście na początku coś tam niby było słychać, jednak wystarczyły 2-3 minuty i wszystko wracało do normy). Ustawienie, regały, kwiatki, dywany i tutaj różnica nieporównywalna. Ciekawe co byś wybrał gdybyś nie wiedział jaki przewód jest w danej chwili podłączony ? My mieliśmy niezłą zabawę przy odsłuchach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, czyli kto?

Poza tym, to stara śpiewka jak byś nie widział co gra itd.itp.

Taaaaa, tylko nie zawsze wiesz w jakim aspekcie brzmienie się zmieni i co się poprawi, a co może pogorszyć, na kablu i jego oplocie nie masz takich informacji.

Poza tym, zmiany niekoniecznie mogą nam odpowiadać, tak bywa niejednokrotnie nie tylko z kablami, ale też z podkładkami o czym się przekonałem w przypadku Moona.

Tak już jest, niesłyszący mają ubaw ze słyszących i na odwrót. 

Co do kwiatków to akurat mam takie samo zdanie, jak Ty o kablach ???

Darujmy sobie tą dyskusję, bo nie ma sensu...

Ja mam ubaw z tych, którzy w nieskończoność zmieniają kolumny, wzmacniacze etc. praktycznie większość z podobnego poziomu brzmieniowego lub cenowego  szukając swojego brzmienia, a czasem wystarczy zadbać o rzeczy, które wyśmiewają.

Niech każdy orze jak może...

Pozdro 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krystian X napisał:

Witajcie 

Jakie rozwiązanie jest lepsze zostawić dwie końcówki w trybie mono?Czy przełączyć je w tryb stereo i zrobić bi amp?

Bezapelacyjnie pozostań przy mono. Bawiłem się długo dwoma AM100 ,zarówno w bi-ampie poziomym jak i pionowym ,efekt był taki jak bym napędzał wszystko jedną końcówką ,gra nie warta świeczki .Dwa AM w mono  to już jest petarda, daj sobie spokój również z bi-wiringiem ,przerabiałem to z wszelkiej maści drutami i nic nie wniosło,wniosło natomiast dużo maksymalne ich skrócenie , do około 70 cm .Dzwięk się wtedy bardzo otwiera ,z każdym przewodem który próbowałem efekt ten sie powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Bezapelacyjnie pozostań przy mono. Bawiłem się długo dwoma AM100 ,zarówno w bi-ampie poziomym jak i pionowym ,efekt był taki jak bym napędzał wszystko jedną końcówką ,gra nie warta świeczki .Dwa AM w mono  to już jest petarda, daj sobie spokój również z bi-wiringiem ,przerabiałem to z wszelkiej maści drutami i nic nie wniosło,wniosło natomiast dużo maksymalne ich skrócenie , do około 70 cm .Dzwięk się wtedy bardzo otwiera ,z każdym przewodem który próbowałem efekt ten sie powtarzał.

To już wszystko wiem dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.