Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Cedek CD 100se2 w roli lichego transportu ale i tak lepiej to działa niż jako odtwarzacz CD ?

Czyli nie masz transportu.

DR 100 se lub DR 200 sig, typowe transporty, a nie CD udający transport ?

Niejedne CDki z dakiem na pokładzie i wej USB lepiej działają jako daki, niż jako CDki, coś jak twój odtwarzacz, który lepiej działa jako "transport" niż jako CD Player.?

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2019 o 14:49, dedal75 napisał:

 

Jednak dla mnie rozwiązanie dziwne Zasilać sekcje kolumny głośnikowej każda z innego wzmacniacza. No ale pewnie się nie znam. Pzdr 

 

Żadna nowość. Niektórzy tak robią. Powiedzmy że mamy dwie końcówki. W jednej podoba nam się sekcja niska, a w drugiej bardziej gora i średnica. Więc robimy sobie taki miks i łączymy jedną na dół, a druga na górę. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,bo ciężko znaleźć 2 różne końcówki o tych samych parametrach, i jak dla mnie te parametry wpłyną na spójność przekazu. Niektórzy bawią się dwoma rodzajami przewodów w bi-ampingu ale tu to już jest przekombinowane. Bo tu tylko nie o brzmienie chodzi. 

Jednak to moje zdanie, ale wolność Tomku w swoim domku. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zakup transportu byłby może bardziej rozwojowy bo mógłbyś pożąglować różnymi Dac-ami. Z drugiej strony jest z tym więcej zmiennych , więcej kabli itp. Ja uznałem , że na tym etapie , na którym jestem lepiej postawić na zintegrowane odtwarzacze. (gram tylko z płyt cd)   CD100se to moim zadaniem całkiem fajny cd i nawet z duetu IN100SE + CD100SE cedeka oceniam trochę wyżej. Tzn miałem okazję posłuchać go w różnych zestawieniach (też droższych) i mimo pewnych wad się bronił. 

Aha widzę , że masz też odtwarzacz plików. Kupując osobno transport + dac mógłbyś wykorzystać go (daca) też do plików. W sumie to ciężka decyzja ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia doboru wszystkiego co napisał Silver,  teoretycznie może być lepiej brzmjeniowo, ale wcale nie musi. Pewno dużo będzie też zależeć od samego DACa i jego właściwości sonicznych.

Wypożycz porównaj, sam oceń.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sygnałowe  to jeszcze, ale głośnikowe? To już szlif, nie mamy takich samych systemów wzm+głośniki. Pzdr

PS ja mam 2 interkonekty M&b, na zmianę, a głośnikowe sprzedałem chciałbym TQ black II bo zagrały u mnie, a teraz gram lepiej nie mowic..... ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 18:13, dedal75 napisał:

Sygnałowe  to jeszcze, ale głośnikowe? To już szlif, nie mamy takich samych systemów wzm+głośniki. Pzdr

PS ja mam 2 interkonekty M&b, na zmianę, a głośnikowe sprzedałem chciałbym TQ black II bo zagrały u mnie, a teraz gram lepiej nie mowic..... ?

Tak... Te Blacki sa idealne do klocków Atolla.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, zawitał do mnie streamer MS100, jakość dźwięku jak dla mnie super, wszystko ok, jedyny mankament to ta aplikacja mconnect do Tidala, jak się połączy to działa stabilnie i bardzo dobrze, łącznie z MQA, jednak aplikacja nie "widzi" od razu streamera, czasem trzeba ją wielokrotnie włączać, czasem po prostu odczekać 1-2min aż "zobaczy" MS100. Używam Iphone8. Czy ktoś to przerabiał i jest jakiś sprawdzony sposób? Z tym da się żyć, bo prędzej czy później połączenie udaje się złapać i potem może i cały dzień działać bez zająknięcia... Jednak jak coś chce się na szybko zagrać to problem wkurza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie łączył ktoś atolle z audiovectorem albo Kef? Pzdr

U mnie w ST200 po kablu do routera też trochę schodzi zanim zobaczy mini PC które też jest po kablu do tego samego routera, więc tak to pewnie wygląda. Z Tidalem nie mam problemu po jest po usb A-B

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączył z in100se, np. ja z qr1 i się nie dało słuchać przez bardzo mocną , napastliwą górę. Za to niskie lekkie, szybkie a wokale z bardzo dobrze oddaną barwą, bez żadnego ocieplania. Barwa środka w tym połączeniu super. Niestety Atoll in 100 se gra "ścianą dźwięku" i podbija skraje a to w połączeniu z Audiovector qr1 męczyło słuch bardzo. Tyle ja ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może takie granie by przypasowalo,bo lubię otwartą i dość mocna górę, a tego chyba nie za dużo w X14 a na dodatek to byłby atoll 200 i by to troszkę złagodzil ?. Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X14 nie mają tu nic do gadania, też mają podkręconą część niskich i dla "równowagi" podbity przełom środka i góry, mają swój charakterek ?. Jak lubisz otwarte i lekkie brzmienie bez ociężałego basiora i przesłodzonej, gęstej średnicy to jak najbardziej Audiovector będzie Ci się podobał. Mają bardzo szybki dół (jest świetny), tu nie ma ciągnącego się buczenia z większości br - ba - nawet z Atollem ? i jest niepodbarwiony wokal a to już coś.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yesther napisał:

Panowie, zawitał do mnie streamer MS100, jakość dźwięku jak dla mnie super, wszystko ok, jedyny mankament to ta aplikacja mconnect do Tidala, jak się połączy to działa stabilnie i bardzo dobrze, łącznie z MQA,

A spróbuj Bubble UPnP, znajdziesz na tym forum jak skonfigurować.  A MQA się nie przejmuj/podniecaj, to taka sztuka dla sztuki.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Godzinę temu, mario70 napisał:

Witam,

 

Mam IN200+CD200 i gram z Audiovectorem QR5. Krótko mówiąc jestem zachwycony, gra świetnie, bardzo polecam.

Pozdrawiam

Dzięki, myślałem żeby uderzyć w AV moze nie tak wysoko jak Ty ale w tą firmę. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dedal75 napisał:

Dzieki

Dzięki, myślałem żeby uderzyć w AV moze nie tak wysoko jak Ty ale w tą firmę. Pzdr

Witam ponownie,

Jestem winien małe sprostowanie mam Audiovectory QR3, a nie jak napisałem QR5. QR5 jest na razie w sferze marzeń, ale jak widać mocno działa na wyobraźnię. Przepraszam za pomyłkę. QR3 jak dobrze ponegocjuje się z dealerem będzie można "wyrwać" nawet za 6 tys. więc poniżej detalu IN200.

P.S. Jeśli chodzi o cenę, to odradzam monitory QR1. To świetne głośniki, ale do IN200 za słabe, nie pokażą pełni możliwości tego wzmacniacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników firmy Atoll

Kupiłem przedwzmacniacz gramofonowy PH100 i rozpoczynam przygodę z czarną płytą.

Załączam zdjęcia z instrukcji obsługi i tylnego panela.

Switche mam ustawione 1 i 2 do góry (ON) a 3 i 4 na dół (OFF).

Mam pytanie do kolegów doświadczonych w ustawieniach w/w czy dobrze to zrobiłem pod wkładkę MM Grado Blue?

Sprzęt gra ale chciałbym się upewnić.

Pozdrawiam

Zbyszek

 

20190815_192517 (1024x386).jpg

20190815_193737 (1024x676).jpg

20190815_193800 (1024x540).jpg

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dysponuje jakąś pokaźną kolekcją płyt z przed lat 80tych, że taka decyzja?

Nowe wydania winyli i tak już od lat 80' mają tyle z analogiem wspólnego, co ja z księdzem ?

Jak by co to służę linkami w temacie "analogowości" winyli, a w zasadzie w temacie cyfryzacji winyli.

Pzdr

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam dużej kolekcji płyt, a gramofon dostałem w prezencie chociaż pochodzi z lat 80-tych.

Nie mam wygórowanych oczekiwań odnośnie analogu a nagrania będę uzupełniał raczej używanymi płytami z lat 70 - 90.

O "analogowości" winyli słyszałem i czytałem stąd moje podejście bardziej w stronę fanu.

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.