Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze Jackobtone prawisz, jak dla kogoś Atoll ma wysokiej jakości niskie tony to jeszcze nie raz w swojej audiofilskiej przygodzie będzie pozytywnie zaskoczony jakością niskich tonów, ale już nie z Atolla bo tam tego zwyczajnie nie ma. Jest nadęte, rozdmuchane, zmiękczone, podbite basisko i żadne kolumny do końca tego nie zatuszują. A z drugiej strony jak ktoś lubi taki tłusty, wolny dół i brzmienie w którym wszystko wrzucone jest w pierwszy plan to czemu nie. Ważne aby nam a nie kolegom z forum się podobało. Nie każdy potrzebuje sceny głębokiej po horyzont aby cieszyć się swoją muzyką ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w tym klubie i inni forumowicze różne rzeczy piszą jednak finalnie okazuje się że bardzo dużo spostrzeżeń nie pokrywa się z moimi. Więc jak to traktować, chyba tylko jako rozrywkę HaHa. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to w dużej mierze kwestia upodobań, gustu, preferencji. Poza tym każdy z nas słyszy trochę inaczej. Tak jak nie wyglądamy tak samo, tak tez nie slyszymy tak samo. No i jeszcze akustyka pomieszczenia, powierzchnia etc etc. Tak jak pisałem, dużo zmiennych składowych. 

 

Adam, widzę że PMC wylądowało u Ciebie. Też polowałem na PMC do swojego Naima ? Koniec pogoni za króliczkiem? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Dobrze Jackobtone prawisz, jak dla kogoś Atoll ma wysokiej jakości niskie tony to jeszcze nie raz w swojej audiofilskiej przygodzie będzie pozytywnie zaskoczony jakością niskich tonów, ale już nie z Atolla bo tam tego zwyczajnie nie ma. Jest nadęte, rozdmuchane, zmiękczone, podbite basisko i żadne kolumny do końca tego nie zatuszują. A z drugiej strony jak ktoś lubi taki tłusty, wolny dół i brzmienie w którym wszystko wrzucone jest w pierwszy plan to czemu nie. Ważne aby nam a nie kolegom z forum się podobało. Nie każdy potrzebuje sceny głębokiej po horyzont aby cieszyć się swoją muzyką ?

Jak dla mnie bas z IN200 był w sam raz, zawsze szukam złotego środka. Nie lubię żeby był przesadnie punktowy, ale też żeby się nie ciągnął. Druga rzecz to moc 2x120 też swoje zrobi. Jak atoll jest rozdmuchany to jaki jest np Denon 2000? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, dedal75 napisał:

Adam a ile miałeś swojego atolla i dlaczego go wybrałeś. Bo chyba nie dlatego że było cię stać ?. Pzdr

Widzę, że posiadaczy Atolla zabolało, iż ktoś napisał nie tak o niskich tonach w ich piecach ? Ludzie, nie bierzcie tego tak do siebie, to tylko martwy klamot i ogólnie zabawa dla dużych chłopców....

Żeby poprawić Ci humor napiszę, że mój Cyrus też nie jest mistrzem niskich tonów ani przepastnej głębi sceny ? Aha jak chcesz moje Dynki w jeszcze lepszej cenie to zapraszam na priv, nie chce mi się tylko przy nich sprzątać a już mnie tak nie cieszą jak kiedyś ( i tu masz też w pewnym sensie odpowiedź na swoje pytanie ? ). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie robię żarty, dla mnie to atoll może grać dla Ciebie gorzej niż radio w babcinej kuchni ?, nawet chyba nie wypowiedziałem się wogole o jego brzmieniu z podziałem na + i - , nie wnikam jak widzisz bo każdy odbiera to inaczej. Co do x14 dziękuję bardzo kiedyś zadzwonię do Ciebie to pogadamy o dynkach, jednak teraz jestem na walizkach przez 3 miesiące. A zabolało mnie kolano z którym mam kłopoty ?, a nie to co piszesz o atoll ach bo zauważ że są też odmienne głosy co mnie nie dziwi bo z każdym sprzętem historia się powtarza. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem głównie ze spotify ale teraz zacząłem się bawić w nieskompresowane pliki i Spotify wymięka ? Na Spotify 320kbps nawet nie jest standardem, w ustawieniach widnieje opcja ustawienia jakości „DO 320kbps”. Niektórych utworów nie da się słuchać. Miałem jakiś czas Tidala ale wygasł mi okres próbny ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie już tak na te Atolle?

Z perspektywy czasu uważam, że zestaw AM200 i podobny cenowy preamp to był już naprawdę przyzwoity poziom grania. I mówię to z perspektywy porównań z integrami za 10 i za ponad 20 tysiaczków.

A basu akurat z AM200 zawsze miałem mało??? 

Za to AM100 jak pierwszy raz usłyszalem to powiedziałem WTF!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dedal75 napisał:

? No fakt Rafal

Ty o in200 ja podstawę mam am200 jackobton in200 signature Adam in 100 haha. Pzdr

A ja AM100 ? po drodze gosciłem IN300, a na stałe już teraz Moon Neo250 i ??

Zgadnij dlaczemu ?

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego odrazu w moona nie poszedłeś, Haha, 

Ludzie! upodobania też sie zmieniaja, wystarczy spojrzeć na rozwody ?. Pzdr

To jak bym po paru latach wziął sobie młoda dupe i gadał jak to żonę miałem marną, choć nieraz ją miło wspominam bo pierogi dobre robiła. 

Ja ma trochę inne podejście, gdybym miał za dużo gotówki haha to bym nawet 2 razy w roku zmieniał - oczywiście nie mówię tu o żonie ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale są jakieś standardy. Standardowo masz ustawione jak większość producentów, ale niektórzy mają gdzie indziej masę itp. Na wzmacniaczu masz też pewnie oznaczone gdzie hot, gdzie cold. 

Oczywiście mowa o XLR. RCA to nie dotyczy. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Panowie... :)))

Jak ustawioną ma posiadacz CA Stream Magic 6 w fazie.. Bo tam są trzy fazy. Nie kumam o co w nich chodzi.. Ktoś te zagadkę rozwiązał ? ?

Masz Lin, Min i Steep.

Najlepiej wypada "min" plus ta czwarta diódka zapomniałem jak się to zwie, wystarczy że przez chwilę przytrzymasz na pilocie filter. 

Bawiłem się tym, a dopiero później gdzieś wyczytałem nie wiem, czy nie w recenzji i się potwierdza.

 

9 godzin temu, dedal75 napisał:

To dlaczego odrazu w moona nie poszedłeś

Bo byl poza moim zasięgiem finansowym, co to za gadanie w ogóle, gdyby mnie było stać to wszedłbym w serię Moon EVO,  a nie Moon Neo dla ubogich. ?

W ProAc Response D2 też od razu nie wszedłem,  najpierw były inne i co z tego, też miałem od nich zaczynać? 

Do tego się dojrzewa poprzez jakieś doświadczenia i jakieś tam osłuchanie, finansowo też pewno trzeba dojrzeć nie wiem, tak mam i tyle.

Jeszcze raz to powiem Atolle to fajna elektronika, bardzo miło wspominam, ale można lepiej i tylko tyle.

Pozdro

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir.jax napisał:

Jeszcze raz to powiem Atolle to fajna elektronika, bardzo miło wspominam, ale można lepiej i tylko tyle.

Jak by nie patrzeć zawsze można lepiej haha. Ale fakt faktem, tak jak Atoll grał u mnie dziennie może 1h bo zaczynało męczyć, tak teraz już 6 dzień z rzędu Naim pracuje non stop i nie ma efektu zmęczenia. Też miło wspominam Atolla (+Dynaudio w moim przypadku), ale Naim +Neaty lepiej mi leżą i mam dużo dużo więcej frajdy ze słuchania. Powtórzę się, ale kwestia preferncji

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Masz Lin, Min i Steep.

Najlepiej wypada "min" plus ta czwarta diódka zapomniałem jak się to zwie, wystarczy że przez chwilę przytrzymasz na pilocie filter. 

Bawiłem się tym, a dopiero później gdzieś wyczytałem nie wiem, czy nie w recenzji i się potwierdza.

 

Myślałem że chodzi o XLR ?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po to ?

Nic nie jest na całe życie, wszystkich zestawów nie przesluchasz i co najważniejsze nie ma wzorca dobrego brzmienia jak wzorzec 1kg ?

Nie ma ludzi tu na forum którzy mają tylko Moona, Naima, Cyrusa albo nie daj boże Haha? Atolla, są dziesiątki firm a i w każdej marce można lepiej tylko trzeba do sakiewki sięgnąć ?. Pzdr dobra fajne macie graty ale Ty mi powiedz @sir.jax jakie preamp miałeś w chalupie do tego atolla.? 

I czy te wszystkie niedoskonałości ? które ma atoll  IN  maja tez końcówki AM. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Atolla w połączeniu z pre, ale skoro w końcówce nie ma Atollowskiej sekcji pre, to pewnie gra to zupełnie inaczej i główne skrzypce odgrywa tu podpięty przedwzmacniacz. Chociaż niech się sir.jax wypowie lepiej ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dedal75 napisał:

I czy te wszystkie niedoskonałości ? które ma atoll  IN  maja tez końcówki AM. 

Pisałem już o tym dziesiątki stron wcześniej.

Nie wiem o jakich niedoskonałościach piszesz, ale kiedy miałem pożyczony IN100 zanim kupiłem AM100, to integra grała lepiej jako końcówka. Było to brzmienie mniej natarczywe i mniej narwane, bardziej wypełnione i spokojniejsze na górze. Po prostu przyjemniejsze dla ucha i w odbiorze, lepsza separacja, może przez  to uspokojenie.

Zawsze w tych samych warunkach w zaadoptowany akustycznie pokoju i na tych samych kablach i bezpiecznikach ?

To samo potwierdziło się z IN300 niestety, a za pre robił Hegel HD12, co by o nim nie powiedzieć to zawsze w roli pre pokazał wiele więcej niż wspomniane wzmacniacze jako integry.

Okablowanie jakie mam też wiele razy pisałem, o zasilaniu również, wszystko jest w tym wątku. 

2 godziny temu, dedal75 napisał:

No chciałbym sprawdzić kilka pre z moją koncowką. Takich pełnowartościowy a nie jak teraz w streamerze ?. Pzdr

Spróbuj PR300 Atolla, niżej niema sensu.

Wtedy faktycznie dobry DAC z funkcją pre zrobi dobrą robotę. Naprawde nie trzeba mega przedwzmacniaczy, możesz też spróbować pre pasywnego, nawet są wersje kitowe do samodzielnego złożenia. Podobno warto, bo działa jak drut nic nie daje od siebie, muszą być tylko dobre komponenty i jakaś obudowa.

Ale są gotowce do kupienia.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mając AM100 w podobnej cenie ok 3,4tys (za nowy), nie slyszalem nic lepszego, trzeba by szukac 2x droższe i z takimi mialem doświadczenia. 

Fakt w AM100 jest buła na basie, ale w porównaniu z droższymi w tym z Moonem, a to już niesportowe porównanie. 

Wysokie też są jakby mniej rozdzielcze i powiedziałbym, że nawet bardziej drażniące (mniej kulturalne).

IN300 też miał bas potężny na moje przewalony, wolałem bas ze Sphinxa, a nawet z Hegla H90, a to tańsze wzmacniacze.

Ale to kwestia preferencji jak powiedział jacko...

Chociaż nie wiem, czy warto to rozstrzygać w ten sposób, bo każdy ma inne elementy towarzyszące i przede wszystkim inną akustykę, a ta potrafi diametralnie wpłynąć na odbiór nawet tego samego setu w dwóch różnych pomieszczeniach, a każdy z nas ma właśnie inne warunki akustyczne.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.