Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, masz rację trzeba porównywać odpowiedniki. 

A nie co ma np kolega albo w łapki wpadnie ?

Mam na dzieję że uda mi się stworzyć dobry system na bazie AM200SE. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2019 o 21:37, dedal75 napisał:

No jakich? , cały czas słyszę buła na basie, przekaz na twarz, brak dalszych planów w scenie i słabe mało rozdzielcze wysokie. Pzdr

Trzeba dobrych kabli.. jak Tellurium Q Black II :) i nic na twarz nie zagra.. :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Trzeba dobrych kabli.. jak Tellurium Q Black II ? i nic na twarz nie zagra.. ?

Kablami można jak najbardziej wymodelować dźwięk, ale aż tak to nie działa ? To znaczy może faktycznie Tellurium wycofuje scenę, nie wiem, nie słuchałem. Nordost Red Dawn nie dał rady. To granie na twarz też pewnie zależy od wielkości pomieszczenia. W sali odsłuchowej w Q21, jak przymierzałem się do zakupu Atolla, nie było to aż tak zauważalne, ale to naprawdę duża sala i oczywiście perfekcyjnie przygotowana akustycznie. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wycofaniem sceny za pomocą kabli bym nie przesadzał, chociaż czasem podobne efekty da się uchwycić, tak miałem po przejściu z Albedo Air I na Albedo Monolith.

Myślę,  że jednak większe znaczenie w tym aspekcie ma ustawienie kolumn, zwlaszcza od tylnej ściany,  a jeszcze większe realizacja nagrania.

Wystarczy posłuchać bele wytwórni w zestawieniu z płytami produkcji ECM, Naim Records i im podobnych.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Ja mam jeszcze pytanie do posiadaczy CA Stream Magic 6..

Marantz ma swoje radio ..tam można zarejestrować stacje z internetu.. Jak to się ma do CA  bo ja tych stacji z Marantza nie mogę wyszykać w CA ..help ! :)

http://manuals.marantz.com/SR5009/EU/PL/GFNFSYeizhtomb.php
http://vtuner.com/setupapp/guide/asp/BrowseStations/BrowsePremiumStations.asp?sCategory=Ambient&sBrowseType=Format&sNiceLOFO=AmbientMOzna sta dodać stacje do CA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Ja mam jeszcze pytanie do posiadaczy CA Stream Magic 6..

Marantz ma swoje radio ..tam można zarejestrować stacje z internetu.. Jak to się ma do CA  bo ja tych stacji z Marantza nie mogę wyszykać w CA ..help ! ?

Po którejś z aktualizacji, trochę się pozmieniało.

Ale masz na androida apka do Cambridge Connect, oprócz widocznych dysków podjętych do CA masz zakładkę Radio i tam możesz spróbować.  Ja mam polskie stacje radiowe, mam stację Link radio, Naim Radio, etc.

Screenshot_20190912-202308.jpg

Poza tym poszukaj sobie wg gatunków i jakości bitrate, ja wybieram zawsze max dostępne tj. 320kbps.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sir.jax napisał:

Niektóre z tego co pokazałeś można znaleźć, nie wiem tylko dlaczego teraz w apce nie ma możliwości szukania wg jakości ?

Ano wlaśnie... na Vtuner można po zalogowaniu się z ID Marantza.. Ta apka na androida  niewiele wnosi.. szukam stacji MAIS KIZOMBA nie ma na CA  na VTuner jest .. nie wiem jak to ogarnąć ..Pozostaje chyba podpięcie Marantza jako zródło do SM6 i potem do in 100 :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam w klubie. Kupiłem używaną AM200se i mam pytanie. Czy mogę podłączyć dwa przedwzmacniacze do niej ? Lub przedwzmacniacz i amplituner przez jego pre out? Chodzi mi o wykorzystanie podwójnego wejścia analogowego. Czy ktoś może ma tak podłączone urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Chyba przyszła pora na odświeżenie najniższych serii Atoll-a bo coś salony mocne wyprzedaże robią. Ciekawe jak będzie wyglądał nowy in 100se.

Ciekawe jak będzie grał, wyglądać nie musi ???

Ale to już raczej dla początkujących przygodę z Atollem...

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2019 o 13:14, Andrzej Alex napisał:

Witam w klubie. Kupiłem używaną AM200se i mam pytanie. Czy mogę podłączyć dwa przedwzmacniacze do niej ? Lub przedwzmacniacz i amplituner przez jego pre out? Chodzi mi o wykorzystanie podwójnego wejścia analogowego. Czy ktoś może ma tak podłączone urządzenia.

Nie radzę ,w 100-ce uwaliłem w ten sposób stopień wejściowy podłączając do jednego wejścia regulowanego daca a do drugiego amplituner kina domowego.  Drugi zestaw gniazd to nie wejście a przelotka do drugiej końcówki lub suba .

 

W dniu 14.10.2019 o 13:14, Andrzej Alex napisał:

Witam w klubie. Kupiłem używaną AM200se i mam pytanie. Czy mogę podłączyć dwa przedwzmacniacze do niej ? Lub przedwzmacniacz i amplituner przez jego pre out? Chodzi mi o wykorzystanie podwójnego wejścia analogowego. Czy ktoś może ma tak podłączone urządzenia.

Nie radzę ,w 100-ce uwaliłem w ten sposób stopień wejściowy podłączając do jednego wejścia regulowanego daca a do drugiego amplituner kina domowego.  Drugi zestaw gniazd to nie wejście a przelotka do drugiej końcówki lub suba .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub Atolla coś przygasł więc trochę ożywię .Czy orientuje się ktoś z was drodzy użytkownicy sprzętów atolla jakie pre dobrać do am 100se aby nie degradować potencjału tej końcówki a poprawić jej wartości muzyczne. Na razie steruje dwoma am 100 z hegla hd 12 , stoję przed dylematem czy sprzedać końcówki i hegla h80 którego słucham na przemiennie z atollem i iść w stronę hegla h 300 .Czy może spróbować dobrać dobre pre do am 100 se. Pre jak najbardziej może być z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Klub Atolla coś przygasł więc trochę ożywię .Czy orientuje się ktoś z was drodzy użytkownicy sprzętów atolla jakie pre dobrać do am 100se aby nie degradować potencjału tej końcówki a poprawić jej wartości muzyczne. Na razie steruje dwoma am 100 z hegla hd 12 , stoję przed dylematem czy sprzedać końcówki i hegla h80 którego słucham na przemiennie z atollem i iść w stronę hegla h 300 .Czy może spróbować dobrać dobre pre do am 100 se. Pre jak najbardziej może być z drugiej ręki.

Ja bym poszedł w am200+pr300, bierzesz pod uwagę taką alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ministerolnictwa napisał:

Ja bym poszedł w am200+pr300, bierzesz pod uwagę taką alternatywę?

Rozważałem to ale 100 nie chciałbym się pozbywać .

2x am 200 to już jednak jest koszt.

A set z monoblokami daje mi to czego trochę brakuje mi przy h 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LUKAS 84 napisał:

Rozważałem to ale 100 nie chciałbym się pozbywać .

2x am 200 to już jednak jest koszt.

A set z monoblokami daje mi to czego trochę brakuje mi przy h 80

A czemu od razu 2xam200? Jedno am200 + dobrej jakości sieciówka naprawdę daje radę ?

Niemniej, jeśli do toru który teraz masz dołożysz pre, na pewno poczujesz różnicę. Jednak w DAC sekcja przedwzmacniacza to zazwyczaj tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

A czemu od razu 2xam200? Jedno am200 + dobrej jakości sieciówka naprawdę daje radę ?

Niemniej, jeśli do toru który teraz masz dołożysz pre, na pewno poczujesz różnicę. Jednak w DAC sekcja przedwzmacniacza to zazwyczaj tylko dodatek.

Zgadzam się z tobą co do pre w dac , końcówki zyskują  już u mnie podłączone do pre-out w h 80. AM 200 wprawdzie nie słuchałem z pewnością jest lepsza od setki ale wątpię  żeby robiła to z kolumnami co robi  prawie 300 w na kanał z monoblok am 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Niemniej, jeśli do toru który teraz masz dołożysz pre, na pewno poczujesz różnicę. Jednak w DAC sekcja przedwzmacniacza to zazwyczaj tylko dodatek.

Zależy jakiej jakości pre,  bo HD12 naprawdę świetnie sobie radzi w tej roli.

Jak już to PR300, ale mając HD12 nie wiem, czy by  się ładował w pre, to dodatkowe koszty kabel zasilający, łączówki etc.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sir.jax napisał:

Zależy jakiej jakości pre,  bo HD12 naprawdę świetnie sobie radzi w tej roli.

Jak już to PR300, ale mając HD12 nie wiem, czy by  się ładował w pre, to dodatkowe koszty kabel zasilający, łączówki etc.

Zgadza się ,nie najgorzej steruje wzmacniaczem z tym że rozkręcona na max gra lepiej , zabawa zaczyna się od 55 do góry a wtedy odpadają ciche nocne odsłuchy w skupieniu które bardzo lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja nie odczułem jakiś drastycznych spadków jakości, "alboco".

Teraz mam z integrą, więc HD12 jest na max, ale też cicho mogę słuchać,  tylko ja mam adaptację akustyczną i tu może być rozwiązanie. Wiem, że rozpraszacze i dyfuzory przy kolumnach i za nimi ułatwiają ciche słuchanie, obraz stereo jest czytelniejszy.

Poza tym skąd pewność,  że pre da ci taka możliwość cichego słuchania bez spadku jakości/czytelności przekazu.

Ciche nocne odsłuchy, to ja sobie też realizuję na słuchawkach i jest też w porzo  ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sir.jax napisał:

Nie wiem, ja nie odczułem jakiś drastycznych spadków jakości, "alboco".

Teraz mam z integrą, więc HD12 jest na max, ale też cicho mogę słuchać,  tylko ja mam adaptację akustyczną i tu może być rozwiązanie. Wiem, że rozpraszacze i dyfuzory przy kolumnach i za nimi ułatwiają ciche słuchanie, obraz stereo jest czytelniejszy.

Poza tym skąd pewność,  że pre da ci taka możliwość cichego słuchania bez spadku jakości/czytelności przekazu.

Ciche nocne odsłuchy, to ja sobie też realizuję na słuchawkach i jest też w porzo  ?

Nie zrozum mnie żle , hd12 to wspaniałe urządzenie ,ma tą gładkość i przestrzeń charakterystyczną wg mnie dla sticte hi-endowych maszyn ,a mała dziurka w nich to mistrzostwo świata. Ja tylko próbuję gonić uszaka , jak jakiegoś złapie to rozglądam się za większym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2019 o 22:23, LUKAS 84 napisał:

Nie radzę ,w 100-ce uwaliłem w ten sposób stopień wejściowy podłączając do jednego wejścia regulowanego daca a do drugiego amplituner kina domowego.  Drugi zestaw gniazd to nie wejście a przelotka do drugiej końcówki lub suba .

 

Dziękuje za informację. Chciałem identycznie podłączyć: DAC i kino domowe. Napisałem też do Atoll i odpisali mi tak.

 

Dear Sir,

Thank you for your message.
Those inputs are on parallel this means that if you connect two preamplifier at the same time their output signals will be mixed this could damage the output stages of the preamps. The best is to use a by-pass input of a preamp.

Best regards.

ATOLL Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.