Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Adam 38 napisał:

Jak tam Koledzy, gra nowy in 100 na AVS? Są jakieś wyraźne różnice do starszej wersji?

Tak to pewnie ciężko stwierdzić. Należałoby przyjść ze swoją „setką” pod pachą ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Audioforte ma nieaktualne zdjęcia. W sumie skąd mieli je zasięgnąć, skoro nawet producent na swojej stronie internetowej nie ma jeszcze nawet wymienionych tych nowych modeli. Były tylko wystawione, czy można było posłuchać? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowa setka niezbyt podoba. Nie to, żeby stara była ładna, ale spodziewałem się atrakcyjniejszego wyglądu. Pytałem czym się różni od starej setki i zajęty rozmową z kolegą przedstawiciel Audioforte poradził, żebym sobie na stronie poczytał. Po chwili dodał tylko, że zmiany nie są kosmetyczne i są kondensatory innego producenta. Jak grają, nie posłuchałem, bo akurat w tej części sali, gdzie były podłączone sprzęty Atoll'a wysiadło zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Audioforte jak zwykle błysnęli. A z zasilaniem to niech sprawdzą korki i napięcie bo chyba polskiego to francuski atoll nie obsługuje. Przepraszam ale mnie poniosło jak tylko przyszły mi na myśl dawne wspomnienia z przeszłości z obcowaniem z tym sprzętem. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard z tymi korkami ? Prawie za każdym razem przełączenie pstryczka z 0 na 1 równało się w moim przypadku z dymaniem do garażu i przełączaniem bezpiecznika

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakże sprzęt stricte audiofilski gdyby nie brzmienie to owe forum nie liczyłoby 175 stronic księgozbioru audiomaniaków. Ten dźwięk zapamiętam na długi czas. Zresztą to samo tyczy się przykrych doświadczeń więc rachunek wyrównany. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na starej instalacji nie uswiadczylem nawet raz wyzwalania korków am200se i właśnie przed chwilą podłączyłem ja z powrotem bo kończę prawie 3 miesięczny remont i nic choć po wymianie całej elektryki dołożyłem sobie oddzielna linie pod stereo ale z bezpiecznikiem C 16 tak dla pewności ?. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik c16 kontra tomanek i gigawatt ? bezcenne. Pzdr

Choć jak pisałem wcześniej do tej pory miałem zwykle bezpieczniki wkrecane instalacja 2 zylowa 4szt na całe mieszkanie. ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dedal75 napisał:

Bezpiecznik c16 kontra tomanek i gigawatt ? bezcenne. Pzdr

Rozumiem że owe oporządzenie instalacyjne to w każdym zestawie atolla wraz z pisemnym info od producenta dot. użytkowania danego urządzenia. Nie no proszę Cię temat kolokwialnie wałkowany na tym forum. Żenada i czerwona kartka dla milczącego producenta. Wybacz stary to nic osobistego po prostu pewne sprawy wymagają interwencji skalpela. ? 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , zostawmy już to wywalanie bezpieczników. Wystarczy, że jak pisze Kolega wyżej, na AVS było z tym u Atolla wesoło, i pewnie nie tylko tam ?. Za to zachowanie na AVS w stylu - poczytaj sobie pan na stronie czym się różnią nowe modele od starych - cóż, dalej po staremu...

Wracając do tego co najfajniejsze, ciekawe czy zmiana kondensatorów wpłynęła w jakiś sposób na np. zwiększenie precyzji grania nowego Atolla in 100. Cena poszła mocno w górę, czyżby aż takie drogie kondy wsadzili i tą zmianą uzyskali tak wyraźny progres w brzmieniu? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrella41 napisał:

Rozumiem że owe oporządzenie instalacyjne to w każdym zestawie atolla wraz z pisemnym info od producenta dot. użytkowania danego urządzenia. Nie no proszę Cię temat kolokwialnie wałkowany na tym forum. Żenada i czerwona kartka dla milczącego producenta. Wybacz stary to nic osobistego po prostu pewne sprawy wymagają interwencji skalpela. ? 

No ba ?

Były u mnie kiedyś na odsłuchu in100se i in 200se i też nic się nie działo więc do kogo mam mieć pretensje że do skrzynki biegać nie musiałem HAHA. 

Ale rozumiem Cię Kolego. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dedal75 napisał:

Ja na starej instalacji nie uswiadczylem nawet raz wyzwalania korków am200se i właśnie przed chwilą podłączyłem ja z powrotem bo kończę prawie 3 miesięczny remont i nic choć po wymianie całej elektryki dołożyłem sobie oddzielna linie pod stereo ale z bezpiecznikiem C 16 tak dla pewności ?. Pzdr

Bardzo dobrze.

Ja za czasów Atolla też wymieniłem eSkę na C16, to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Wracając do tego co najfajniejsze, ciekawe czy zmiana kondensatorów wpłynęła w jakiś sposób na np. zwiększenie precyzji grania nowego Atolla in 100. Cena poszła mocno w górę, czyżby aż takie drogie kondy wsadzili i tą zmianą uzyskali tak wyraźny progres w brzmieniu? 

A mówiłem, że będzie co najwyżej skok w bok.

Nie sądzę, żeby zmiana producenta podwykonawcy zmieniło diametralnie brzmienie, tutaj musiała by się zmienić przede wszystkim pojemność i parametry kondensatorów.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cen właściwie jeszcze niema. Jeżeli porównywać to do tych z przed wyprzedaży. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)
Mocno plujecie na Atolla. moze akustyka w pokoju siada? ?
 MOze żle dobrane okablowanie ..kolumny ? :)
Ja nie narzekam.. z Cambridge Audio SM6  setka Atolla gra świetnie   oczywiście z Phoebe III :) Okablowanie Atohm :)sporo paneli akustytcznych i dywan  sufit też ma panele..:)

Kiedyś kolega był mocno nalalony na setkę Atolal ale w koncu kupił Electrocompaniet Ec 2 i gra pięknie z Phoebe III :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam nikt nie pluje na Atolla, a akustykę co poniektórzy tu mają całkiem przyzwoitą ?

Z CA SM6 jest O.K, ale można lepiej puszczając sygnał z CA na daka po coaxialu ?

P.S.

My tu tylko rozprawiamy o zasadności podnoszenia ceny w nowych edycjach, przeskoku jakościowego bym się nie spodziewał za bardzo.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

sporo paneli akustytcznych i dywan  sufit też ma panele..:)

Wrzuć zdjęcia pokoju bo z tego co pamiętam to masz pokoik moich rozmiarów więc z chęcią podpatrzę jak udało Ci się zachować odpowiednie odległości ustrojów akustycznych od kolumn i miejsca odsłuchu. To musi być wybitna! adaptacja akustyczna skoro nawet Phoebe III i Atoll 100 grają tak zjawiskowo w malutkim pokoju. Bardzo jestem ciekaw jakie ustroje zastosowałeś, żeby utemperować podbite i o słabej kontroli niskie tony z Atolla 100. Do tego masz tak dobrą akustykę, że spokojnie rozpoznajesz wpływ kabli na brzmienie. Pamiętam jak rozmawiałem z szefem salonu audio, WIELKIM miłośnikiem i posiadaczem produktów AA i on stwierdził, że nie ma szans, żeby setka z Phoebe III zagrała dobrze w kanciapie a tu proszę jaka niespodzianka, ArtuAtoll sobie poradził. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam 38 napisał:

amiętam jak rozmawiałem z szefem salonu audio, WIELKIM miłośnikiem i posiadaczem produktów AA i on stwierdził, że nie ma szans, żeby setka z Phoebe III zagrała dobrze w kanciapie a tu proszę jaka niespodzianka, ArtuAtoll sobie poradził. 

Adam nie ma co generalizować pojęcia mały pokoik i z góry oceniać czy dana kolumna tam zagra czy nie. Na podstawie czego w ogóle taką opinię można wystawić ? Ehh Ci handlowcy ?

Prawda jest taka, że możesz mieć malutki pokoik z dużą ilością okien a możesz mieć mały pokoik z dużą ilością wełny za ścianą (np. sufitem). Różnice w akustyce na samym starcie diametralne. Walory akustyczne małego pokoju mają takie samo spektrum możliwości zmian jak i dużych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, iż mimo całej sympatii do Ciebie widząc Twój pokój i Twoje kapitalne ale jednak spore paczki uważam, że to zmarnowany potencjał tego systemu. Tak wiem, nie byłem, nie słyszałem jednak 12m2 to dramat jeżeli chodzi o stereo i naprawdę zostaje tylko odsłuch w bliskim polu i z odpowiednio do tego dobranymi paczkami itd., itd. a i tak kompromis będzie olbrzymi.  Ale jak to mówią racja jest jak dupa i nie zamierzam nikogo przekonywać, że akurat ja wiem najlepiej ? Moim zdaniem, gdybym nie wydał tak dużych pieniędzy na obecne graty i gdybym mógł się cofnąć w czasie to poszedłbym w tor słuchawkowy ponieważ jest to optymalne wyście przy malutkim pokoju. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo racji Adam z tym drzemiącym potencjałem w paczkach vs wielkość mojego obecnego pomieszczenia. Nie mniej jednak mając do wyboru salon ~30m2 i jego realia akustyczne kontra mały pokój z w miarę ogarniętą akustyką, wybór jest dla moich uszu prosty a wrażenia odsłuchowe szybko rekompensują poczucie zmarnowanego potencjału dużych paczek.

Generalnie, nie chodziło mi wprost aby nawiązać do mojego pokoju. Raczej chciałem podeprzeć się doświadczeniem, które nabyłem a często łamie stereotypy głoszone na forach czy też przez innych słuchaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.