Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Adam nie ma co generalizować pojęcia mały pokoik

Oczywiście,  bo dla kogoś mały pokoik to ten o powierzchni 10-12m kwadratowych, a dla kogoś innego to 20m kwadratowych.

9 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Prawda jest taka, że możesz mieć malutki pokoik z dużą ilością okien a możesz mieć mały pokoik z dużą ilością wełny za ścianą (np. sufitem). Różnice w akustyce na samym starcie diametralne

To prawda, różnice będą na pewno.

9 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Walory akustyczne małego pokoju mają takie samo spektrum możliwości zmian jak i dużych pomieszczeń.

Nie sądzę,  skąd taka wiedza?

8 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Raczej chciałem podeprzeć się doświadczeniem, które nabyłem a często łamie stereotypy głoszone na forach czy też przez innych słuchaczy.

Tak, właśnie jednym z tych stereotypów jest ten, że można do 10-13m wstawić podłogówki. 

?

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Moim zdaniem, gdybym nie wydał tak dużych pieniędzy na obecne graty i gdybym mógł się cofnąć w czasie to poszedłbym w tor słuchawkowy ponieważ jest to optymalne wyście przy malutkim pokoju. 

Co racja, to racja. Z tego co już mi bylo doświadczyć w sluchawkach wybór jest jeden jesli chodzi o system słuchawkowy,  ty wiesz jaki ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Bardzo jestem ciekaw jakie ustroje zastosowałeś, żeby utemperować podbite i o słabej kontroli niskie tony z Atolla 100.

Adam wiesz dobrze, że bardzo dobrze przeprowadzoną adaptacją akustyczną można uzyskać efekt, który łamie tego typu twierdzenia. Akurat w opisywanym tobie przypadku był to zestaw Atolla 200, ale wiesz jaki był tam efekt.

Na dniach znowu tam będę, tym razem z innymi kolumienkami  szerokopasmowymi konstrukcji kolegi, który wykorzystał rozwiązania oparte na swojej wiedzy jako dr fizyki. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie będę ukrywał, iż mimo całej sympatii do Ciebie widząc Twój pokój i Twoje kapitalne ale jednak spore paczki uważam, że to zmarnowany potencjał tego systemu. Tak wiem, nie byłem, nie słyszałem jednak 12m2 to dramat jeżeli chodzi o stereo i naprawdę zostaje tylko odsłuch w bliskim polu i z odpowiednio do tego dobranymi paczkami itd., itd. a i tak kompromis będzie olbrzymi.  Ale jak to mówią racja jest jak dupa i nie zamierzam nikogo przekonywać, że akurat ja wiem najlepiej ?

Na pewno coś w tym jest , że w większym metrażu pewnie bliżej 20m2 rozwinęły skrzydła , ale puki nie posłucham nie mam zdania. Sam mam je w trochę większej klicie (17-18) , ale pootwieranej na inne pokoje i dają rade. 12m2 wydaje mi się mało. W podobnym do mojego , ale wyższe ma Rafał i ma  Ethos Ultimo  i z tego pokoju bym nie wychodził jakbym nie musiał....  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Zabierz tam swoje klamoty a dr fizyki będzie miał nad czym myśleć ?

Adam,  może wziął bym wzmacniacz, ale reszty nie ruszam, zwłaszcza głośników.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

A może chcesz się zamienić? Twoje paczki za moje PMC i Dynki , Atolla CD100 dorzucę gratis. Myśl ! ?

Hahahahaha, nie ma opcji.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie ceny. 

Wymiary mię się nie zgadzają. Wszystkie 90 mm wysokości. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, jest stary-nowy klamot więc muszą za tym pójść nowe recenzje, żeby sprzęt się sprzedawał więc cena siup do góry na promocję przez dystrybutora, wykupienie reklam w gazetkach i tekstów w stylu - już poprzednik był zayebisty ale powiem wam, że nowy to dopiero jest przezayebisty. Normalka. Fajnie, jakby trochę zebrali do kupy ten burczybas i wrócili do tego co miały stare setki a potem gdzieś to w ostatnich wypustach in100se wyparowało - to napowietrzenie góry. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia jestem posiadaczem tak zachwalonego przez niektórych attola in 200 signature. I przyznam szczerze że póki co jestem wręcz załamany jego jakością dźwięku. W stosunku do swoich poprzedników takich jak marantz 8006 cambridge audio cxa80 później azur 851a brak mu szczegółowosci separacji instrumentów gra jakoś tak bez życia i od niechcenia. Drugi plan strasznie cicho wybrzmiewający. Zasilam go furutechem PC triple c TCS 31 na rodowanych wtykach 28/38 Głośnikowe to tellurium q Silver 2. Niewiem może to wina niewygrzania wzmaka. Poradzicie coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dedal75 napisał:

Z autopsji wiem że tak to jest bez odsłuchu. 

Też kupiłem kilka rzeczy zachwalanych przez niektórych i porażka totalna. Pzdr

W ciemno nie bierze się nawet wtyczki do kabla ???

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Czyżby Dynie X14 ? ?

 

HAHA nie tylko. K.. A rewelacja ?. Pzdr

Godzinę temu, sir.jax napisał:

W ciemno nie bierze się nawet wtyczki do kabla ???

Oj tam oj tam ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dedal75 napisał:

HAHA nie tylko. K.. A rewelacja ?. Pzdr

Kwestia dobrania reszty klamotów ale fakt strojenie w pewnym sensie bardzo podobne do grania setki Atolla czyli takie połączenie kota z psem jak to fajnie nazwał mój Kolega ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie moje granie absolutnie. 

Zabrałem je do kumpla i odsluchiwalismy w trójkę i nie które aspekty oni mogli by zaakceptować ale nie za te pieniądze za ile stały ?. Dla mnie definitywnie nie ale parę osób chwaliło wiec co mi tam używki mogę odsprzedać i tak się stało. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dedal75

Kurde rzadko które kolumny są sonicznie warte tego co kosztują w detalu, myślisz że dziś dałbym za swoje tyle za ile je oferują w cenie detalicznej?

Dymają nas na marżach aż miło, chyba na dziś najbardziej opłacalny rynek, to rynek wtórny.

Dziś poszedł mój AM100 , szlak mnie trafia za ile musiałem go oddać,  mając na względzie jego brzmienie w odniesieniu nawet do droższych wzmaków. 

Kupujący nie straci na odsprzedaży,  a na pewno nie tyle, ile ja straciłem. 

Wyyyyć się chce, mówię Ci. 

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem najgorzej jak chce już coś kupić a muszę sprzedać 

Wtedy już po mnie, z rok może 2 temu sprzedałem wzmaka taniej o 40% ceny sklepowej a sam dostałem 15% rabatu, zagrał kilkanaście godzin ? normalnie czub ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎17 o 14:30, pawel k napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia jestem posiadaczem tak zachwalonego przez niektórych attola in 200 signature. I przyznam szczerze że póki co jestem wręcz załamany jego jakością dźwięku. W stosunku do swoich poprzedników takich jak marantz 8006 cambridge audio cxa80 później azur 851a brak mu szczegółowosci separacji instrumentów 

Słuchałem IN200 Sig przez około 7 miesięcy. Szczegółowość wraz z wygrzewaniem się poprawiła, ale nie powiedziałbym żeby było to niebo a ziemia. Różnica słyszalna, ale nieduża tak naprawdę, a swoje przegrał.

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎17 o 14:30, pawel k napisał:

gra jakoś tak bez życia i od niechcenia

Tu też może coś się trochę poprawić, ale nie przeskoczy się raczej spokojnej natury tego wzmacniacza.

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎17 o 14:30, pawel k napisał:

Niewiem może to wina niewygrzania wzmaka. Poradzicie coś? 

Kwestia niewygrzania - tak, ale nie tylko. Przed IN200 Sig miałem IN100 SE. Moim zdaniem dwusetka jest dostojniejsza, ale przy tym właśnie spokojniejsza. Bardziej zadziorny z tej pary był IN100. Sprzedałem IN200 Sig, rzecz jasna ze sporą stratą. Sprzedałem ponieważ tak jak na początku była ekscytacja nowym klockiem i całym procesem wygrzewania, tak z czasem zrobiło się nudno do tego stopnia, że coraz rzadziej sięgałem po pilota od Atolla. Dostrzegałem braki właśnie w szczegółowości, ale przede wszystkim brakowało mi w jego graniu funu, drajwu, szybkości. Tego jak napisałeś - życia ? Kilka stron wstecz znajdziesz moje wypowiedzi, w których podałem więcej szczegółów i wniosków z "long term use". 

To nie jest zły wzmacniacz, tylko po prostu jego charakter nie wpisał się w moje preferencje.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych "epickich" porażkach przy odsprzedaży klamotów a ja 20 lat temu mogłem chodzić z jedną z najładniejszych lasek na Politechnice w Koszalinie ale wolałem wtedy inną, ehh. To jest dopiero ból dupy ? Bosze, jaka to była blondyneczka, no mówię Wam Anioł. Te 50% straty kasy na klamocie to pikuś  haha.

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Tak piszecie o tych "epickich" porażkach przy odsprzedaży klamotów a ja 20 lat temu mogłem chodzić z jedną z najładniejszych lasek na Politechnice w Koszalinie ale wolałem wtedy inną, ehh. To jest dopiero ból dupy ? Bosze, jaka to była blondyneczka, no mówię Wam Anioł. Te 50% straty kasy na klamocie to pikuś  haha.

 

 

Żona nie śledzi forum? ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z kolejnym klockiem od francuskiego producenta, docelowo miało być pre do am100 ale za sugestią Ministrarolnictwa i poprzez pomoc ze strony Pantaleona skończyło się na AM200se .Swoją drogę ,bardzo fajny gość z Pantaleona jest.

Dzwiękowo bardzo trafny zakup ,niepokoi mnie jednak to że lewa strona wzmacniacza grzeję się podczas gdy prawa pozostaje chłodna ,bardzo mnie to niepokoi . Cz miał ktoś podobną przypadłość przy swojej 200. Obcowałem co prawda ze wzmakiem tylko 3 dni na czas zjazdu do kraju ale wątpię aby coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Tak piszecie o tych "epickich" porażkach przy odsprzedaży klamotów a ja 20 lat temu mogłem chodzić z jedną z najładniejszych lasek na Politechnice w Koszalinie ale wolałem wtedy inną, ehh. To jest dopiero ból dupy ? Bosze, jaka to była blondyneczka, no mówię Wam Anioł. Te 50% straty kasy na klamocie to pikuś  haha.

 

 

Tobie ciągle dupy w głowie ???

@LUKAS 84

Bardzo dobry wybór, Pantaleon był w posiadaniu Atolla z serii 200, ale też innych. Pantaleon popełnił bardzo wiele testów z elektroniką Atolla nie poprzestając na doborze okablowania łącznie z zasilającym.  Michał wie ci mówi przerobił bardzo wiele systemów całkiem zacnych, Devialet,  Simaudio Moon etc.

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.