Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2019 o 09:24, pawel k napisał:

A dlaczego odradzasz okablowanie chorda. Ja do atoll in 200 signature podpiołem właśnie chordy odyssey X w konfekcji dual tak  jak wersji signature i jestem zaskoczony co ten ten kabel wydobył z tego atolla. Wcześniej miałem tellurium q black 2 i Silver 2. Oba poległy w porównaniu z tym Chord ODYSEY X. 

Witam,

Odradzam, ponieważ po wielu pochlebnych recenzjach sam chciałem kupić Oddysey 2. Jak go podpiąłem do systemu to szału nie było, powiem więcej scena się zawężyła, góra straciła swój blask, bas może się poprawił był szybszy, lepiej kontrolowany. Miałem wcześniej poczciwego Cable Talk model Talk 3. Kabelek budżetowy, ale wart każdej wydanej na niego złotówki. Oddysey 2 w założeniu powinien być znacznie lepszy, nie był. Kolejny raz przekonałem się jak ważny jest marketing i pochlebne recenzje. Sorry,a le Chord to dla mnie klasyczny przykład "marketingowej papki". Nie twierdzę, że Oddysey 2 to shit, ale uważam, że jest mocno przereklamowany i za te same pieniądze można kupić coś znacznie lepszego. Tak np. było z moim IN200. Marzyłem o Naimie XS2, ale gdy posłuchałem IN200 uznałem, że gra lepiej i kosztuje 3000 zł mniej. Po co przepłacać? No i poza tym Atoll jest lepiej wyposażony od Naima. Potrzebowałem by passu do kina domowego. Ropisałem sie o Oddysey  2 a Ty piszesz, że masz Odyssey X. Być może to następca Odyssey 2, nie wiem pewnie jest lepszy skoro wycofali z oferty dwójkę, chyba że trzeba było odświeżyć nazwę, żeby poprawić sprzedaż. Najważniejsze, że jesteś zadowolony z Oddysey X, Jeśli to Ci pasuje, to super. Świat byłby nudny, gdyby każdemu podobało się to samo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2019 o 00:56, topjes napisał:

Cambridge Audio Azur 851N - nie mam zdania, wyczytałem na różnych forach, ale ma wyświetlacz okładki/postępu utworu

Cześć. 

Akurat mam ten sprzęt u siebie na testach i za brzmienie na tę chwilę jak najbardziej zasługuje na uznanie i otrzymanie tytułu dobrego gó..na ?(kultura, spokój, gładkość i bardzo dobrze kontrolowane niskie tony). Jednak jakiś postęp w audio jest ale nie w kolumnach czy wzmacniaczach a właśnie w  całym tym strumieniowaniu. Jestem mile zaskoczony. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario70 napisał:

Witam,

Odradzam, ponieważ po wielu pochlebnych recenzjach sam chciałem kupić Oddysey 2. Jak go podpiąłem do systemu to szału nie było, powiem więcej scena się zawężyła, góra straciła swój blask, bas może się poprawił był szybszy, lepiej kontrolowany. Miałem wcześniej poczciwego Cable Talk model Talk 3. Kabelek budżetowy, ale wart każdej wydanej na niego złotówki. Oddysey 2 w założeniu powinien być znacznie lepszy, nie był. Kolejny raz przekonałem się jak ważny jest marketing i pochlebne recenzje. Sorry,a le Chord to dla mnie klasyczny przykład "marketingowej papki". Nie twierdzę, że Oddysey 2 to shit, ale uważam, że jest mocno przereklamowany i za te same pieniądze można kupić coś znacznie lepszego. Tak np. było z moim IN200. Marzyłem o Naimie XS2, ale gdy posłuchałem IN200 uznałem, że gra lepiej i kosztuje 3000 zł mniej. Po co przepłacać? No i poza tym Atoll jest lepiej wyposażony od Naima. Potrzebowałem by passu do kina domowego. Ropisałem sie o Oddysey  2 a Ty piszesz, że masz Odyssey X. Być może to następca Odyssey 2, nie wiem pewnie jest lepszy skoro wycofali z oferty dwójkę, chyba że trzeba było odświeżyć nazwę, żeby poprawić sprzedaż. Najważniejsze, że jesteś zadowolony z Oddysey X, Jeśli to Ci pasuje, to super. Świat byłby nudny, gdyby każdemu podobało się to samo.

Pozdrawiam.

No tak jak piszesz odysey 2 taki sobie. Ale Odysey X to już całkiem inna bajka jest to następca wyżej cenionego rumora X. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Cześć. 

Akurat mam ten sprzęt u siebie na testach i za brzmienie na tę chwilę jak najbardziej zasługuje na uznanie i otrzymanie tytułu dobrego gó..na ?(kultura, spokój, gładkość i bardzo dobrze kontrolowane niskie tony). Jednak jakiś postęp w audio jest ale nie w kolumnach czy wzmacniaczach a właśnie w  całym tym strumieniowaniu. Jestem mile zaskoczony. 

Czyli co, dobre gówno,  czy Ci podszedł ten streamer?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Czyli co, dobre gówno,  czy Ci podszedł ten streamer?

Jeszcze decyzja nie zapadła, niech pogra parę dni i wtedy będę wiedział. Wiesz jak jest, nowość często na początku gra lepiej, trzeba na spokojnie do tego podejść bo pieniądz bardzo duży (dla mnie). Co ciekawe, mam wrażenie , że jako DAC jest czysty jak kryształ, barwa na zero a jako strumień trochę ociepla. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w każdym połączeniu gra trochę inaczej. Tak jak młodszy brat  sm6. Czyli masz dobre spostrzeżenia. A jako usb dac sprawdzałeś? Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem i nie sprawdzę, z usb nie będę korzystał. Na dzisiaj to tak naprawdę mam już dosyć czegokolwiek związanego z klamotami, dwa dni słuchania a na sam koniec zdurniałem i już sam nie wiem czy te moje Dynki nie łapią lepszej synergii z CA jak PMC. Szaleństwo... dobrze, że  jutro trzeba iść do pracy.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Co ciekawe, mam wrażenie , że jako DAC jest czysty jak kryształ, barwa na zero a jako strumień trochę ociepla

No to fajnie, bo masz w czym wybierać.

Ja mam aż 4 możliwości i z każdą trochę inaczej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Nie sprawdzałem i nie sprawdzę, z usb nie będę korzystał. Na dzisiaj to tak naprawdę mam już dosyć czegokolwiek związanego z klamotami, dwa dni słuchania a na sam koniec zdurniałem i już sam nie wiem czy te moje Dynki nie łapią lepszej synergii z CA jak PMC. Szaleństwo... dobrze, że  jutro trzeba iść do pracy.

A jaki masz serwis strumieniowy do testów? Ja mam Spotify i Qobuza. Różnica jest niestety spora. Dobry materiał to podstawa. Wtedy ten streamer dopiero pokaże na co go stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

 

Marcin, wszystko sprzedaję, tzn. wszystkie kolumny i cedeka. I nie mam nic upatrzonego w zamian. Tak po prostu wyprzedaż wszystkiego.... 

Przejdź na słuchawki, bo w normalnym audio stereo z kolumnami trudno Cię zaspokoić.

Będziesz miał jeden problem z głowy,  wpływ akustyki małego pokoju.

?

Tylko jak zaczniesz wybrzydzać ze słuchawkami, to też możesz nie skończyć gonienia króliczka.

Może jeszcze nikt nie wymyślił sprzętu dla Ciebie, odczekaj z 10-20 lat, może w końcu komuś się uda. ???

Jak by co mogę załatwić skierowano na badanko, powiedz tylko kiedy.

???

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robię. ?

A to, że Ty nie widzisz sensu w okablowaniu, to już nie moja brocha. 

Od ilu już lat przezrzucasz kolumienkami i innymi duperelami, daki, wzmacniacze etc.?

Moje pomysły na audio są odjechane, ale skuteczne, mam swoja nirwanę, a system audio to każdy element, kabel zasilający też. 

Ty nie musisz się z tym zgadzać, ale moje zdanie jest takie, że dużo zależy od dobrego zasilania i akustyki. 

Ja nie szukam już od jakiegoś czasu kolejnych elementów (kolumn, wzmacniaczy, daków i streamerów).

P.S.

Właśnie jedzie do mnie bezpiecznik do kondycjonera żeby postawić kropeczkę nad i ?

 

 

A teraz się spowiadaj:

CA 851N nie przypasił?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sir.jax napisał:

Jaja sobie robię. ?

A to, że Ty nie widzisz sensu w okablowaniu, to już nie moja brocha. 

Od ilu już lat przezrzucasz kolumienkami i innymi duperelami, daki, wzmacniacze etc.?

Moje pomysły na audio są odjechane, ale skuteczne, mam swoja nirwanę, a system audio to każdy element, kabel zasilający też. 

Ty nie musisz się z tym zgadzać, ale moje zdanie jest takie, że dużo zależy od dobrego zasilania i akustyki. 

Ja nie szukam już od jakiegoś czasu kolejnych elementów (kolumn, wzmacniaczy, daków i streamerów).

P.S.

Właśnie jedzie do mnie bezpiecznik do kondycjonera żeby postawić kropeczkę nad i ?

 

 

A teraz się spowiadaj:

CA 851N nie przypasił?

Tak, ten bezpiecznik jest bardzo skuteczny...

Mam nadzieję, że samopoczucie dopisuje a kabel dziś zagra muzykę.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

Tak, ten bezpiecznik jest bardzo skuteczny...

Mam nadzieję, że samopoczucie dopisuje a kabel dziś zagra muzykę.

Proponuję wypożyczyć dla porównania kabelek srebrny i kabelek miedziany. Tak najłatwiej usłyszeć wpływ kabli na brzmienie ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, S0nic napisał:

Tak, ten bezpiecznik jest bardzo skuteczny...

Mam nadzieję, że samopoczucie dopisuje a kabel dziś zagra muzykę.

A dziękuję dziękuję.

Samopoczucie dopisuje, a będzie lepsze jak już ostatnie z urządzeń w którym jeszcze nie ma audiofilnego bezpiecznika zostanie nim nakarmione.

?

P.S.

Dziękuję, naprawdę szczerze dziękuję za troskę o moje samopoczucie.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jackobtone napisał:

Proponuję wypożyczyć dla porównania kabelek srebrny i kabelek miedziany. Tak najłatwiej usłyszeć wpływ kabli na brzmienie ? 

Niestety nie chce mi się wypożyczać kabli i ich testować.  Strata czasu. Wolałbym zrobić update elektroniki do najwyższego modelu wtedy miałbym realną poprawę brzmienia, uzasadnioną, a nie taką jaka mi się przywidziała w chwilach zachwytu.

5 godzin temu, sir.jax napisał:

A dziękuję dziękuję.

Samopoczucie dopisuje, a będzie lepsze jak już ostatnie z urządzeń w którym jeszcze nie ma audiofilnego bezpiecznika zostanie nim nakarmione.

?

P.S.

Dziękuję, naprawdę szczerze dziękuję za troskę o moje samopoczucie.

 

Szkoda, że nie interesuje cie zmiana na kolumny 3 drożne, wtedy byłaby realna poprawa, np dodałbyś do swojego systemu środkowy i dolny bas a marnujesz cenne zasoby na bezpieczniki które nie mają wpływu na brzmienie.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich, od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Atoll in100se(z preampem P100) został mi z wcześniejszego zestawu (Rega Brio R i RS-3 który jeszcze nie sprzedałem- bardzo byłem zadowolony ale chciałem zmian po 2 latach grania) Marantz SA 8005, jego nie chciał bym raczej zmieniać na razie jest prawie nowy. Zastanawiam się co ruszyć/zmienić/dokupić aby "domknąć" tor?? Gra to z Audio Academy Phobe III Plus. Kable z poprzedniego zestawu RCA - VDH The Name lub Audioquest Coral, głośnikowe WireWorld Luna 7, usb a-b do Marantza Wireworld Ultraviolet. Co ciekawe pilot Marantza bez programowania (o lie takie jest w nim) regulował volume Regi czego teraz nie mam i co chciał bym zmienić i tu kolejne pytanie - pilot uniwersalny czy da sie programować pilot Atolla czy obsługuje on tylko inne klocki swojej marki? Pokój 24,5m2 pudła stoją na dłuższej ścianie (6x4). Muza z cd, tidal, winyl rega RP1. Aaa i od niedawna mam Felixa espresivo-e i wpiołem go na chwile by-passem do atolla - jutro dłuższe testowanie i tu też pytanie czy warto go oddać do konstruktora celem dodania mu pilota i przeróbki/usprawnienia bardziej go do roli preampa bo również z takimi opiniami się spotkałem ze można tanim kosztem zrobić z niego jeszcze lepszy pre? to teoretycznie tylko raczej zostaje przy graniu z integry.

Czy nie kombinowac wywalić Felixa, PC, sprzedać Marantza, kupić CA SM 6 przerobić go (lub kupić po przeróbce bo widzę że czesto sie pojawiają) bo na ST 200 mnie nie stać i cieszyć się wygodą połączeń i użytkowania?? Soorki za pokręcony i może bezsensowny sposób kombinowania ale liczę na pomoc ?

Edytowane przez Tomasz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, S0nic napisał:

Niestety nie chce mi się wypożyczać kabli i ich testować.  Strata czasu. Wolałbym zrobić update elektroniki do najwyższego modelu wtedy miałbym realną poprawę brzmienia, uzasadnioną, a nie taką jaka mi się przywidziała w chwilach zachwytu.

Szkoda, że nie interesuje cie zmiana na kolumny 3 drożne, wtedy byłaby realna poprawa, np dodałbyś do swojego systemu środkowy i dolny bas a marnujesz cenne zasoby na bezpieczniki które nie mają wpływu na brzmienie.

No cóż. W moim przypadku update elektroniki do najwyższego modelu kosztowałby mnie 800tys zł jako że Naim Statement figuruje na samej górze katalogu ? + 100k za kolumny. Zakup kabelka dobrej jakości (choćby używanego) to 1-3tys zł, a wbrew pozorom kable mają duży wpływ na brzmienie. Nie tak duże jak zmiana wzmacniacza/kolumn/źródła, ale zdecydowanie słyszalne. Widzę że należysz do tej grupy osób twierdzących, że kable głośnikowe nie mają znaczenia, ale przyznałeś się, że nawet nie sprawdziłeś i co więcej nie chcesz sprawdzić czy to prawda czy nie ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jackobtone napisał:

No cóż. W moim przypadku update elektroniki do najwyższego modelu kosztowałby mnie 800tys zł jako że Naim Statement figuruje na samej górze katalogu ? + 100k za kolumny. Zakup kabelka dobrej jakości (choćby używanego) to 1-3tys zł, a wbrew pozorom kable mają duży wpływ na brzmienie. Nie tak duże jak zmiana wzmacniacza/kolumn/źródła, ale zdecydowanie słyszalne. Widzę że należysz do tej grupy osób twierdzących, że kable głośnikowe nie mają znaczenia, ale przyznałeś się, że nawet nie sprawdziłeś i co więcej nie chcesz sprawdzić czy to prawda czy nie ? 

 

Czyli rozumiem, że masz drugą od góry elektornikę naima? NAP500, na takim poziomie nie potrzebujesz porad od takiej osoby jak ja ?

Kolejną sprawą, że rozmawialiśmy o kablach zasilających. Raczej nie mam zwyczaju czepiać się o głośnikowe czy sygnałowe, chyba, że ktoś ma jakieś kolumny z niższej półki a kupuje drogi kabel to zwykle sugeruje, będąc niezbyt miłym, żeby zweryfikował swoje poczynania.

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, S0nic napisał:

 

Czyli rozumiem, że masz drugą od góry elektornikę naima? NAP500, na takim poziomie nie potrzebujesz porad od takiej osoby jak ja ?

Kolejną sprawą, że rozmawialiśmy o kablach zasilających. Raczej nie mam zwyczaju czepiać się o głośnikowe czy sygnałowe, chyba, że ktoś ma jakieś kolumny z niższej półki a kupuje drogi kabel to zwykle sugeruje, będąc niezbyt miłym, żeby zweryfikował swoje poczynania.

 

Nie nie, napisałeś „najwyższy model” stąd od razu wskazałem Statement’a ?

Co do kabli w takim razie doszło do nieporozumienia!

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.