Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, sir.jax napisał:

Tak, chodziło o 1000zł , przepraszam ?

Tylko dlaczego raz skaczesz na przewód zasilający, a za chwile,  bo ci tak wygodnie na bezpiecznik?

Pisałem o wydaniu 1tys zł na przewód zasilający,  a nie na bezpiecznik-nie znam takich za taką kasę. 

Ale wracając do wzmacniacza, to może będzie jakaś różnica masz rację z naciskiem na może,  ale prawdę mówiąc różnica być powinna, tylko że raczej skok w bok, bo zagra "może" inaczej, ale na pewno nie lepiej.

 

Przewód zasilający, bezpiecznik i wazonik na komodzie, wiesz co łączy te 3 rzeczy?

 

Żadna z tych rzeczy nie mają wpływu na brzmienie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S0nic napisał:

Przewód zasilający, bezpiecznik i wazonik na komodzie, wiesz co łączy te 3 rzeczy?

 

Żadna z tych rzeczy nie mają wpływu na brzmienie ?

Teoretyzujesz, bo domyślam się, że nawet nie próbowałeś podejść do tematu przewodów zasilających.

Nawet nie wiesz jak bardzo bredzisz chłopie, ale nie ma co się kopać z kobyłą, dobra sorry miało być koniem.

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sir.jax napisał:

Teoretyzujesz, bo domyślam się, że nawet nie próbowałeś podejść do tematu przewodów zasilających.

Nawet nie wiesz jak bardzo bredzisz chłopie, ale nie ma co się kopać z kobyłą, dobra sorry miało być koniem.

 

 

 

A próbowałeś zmienić wazonik na komodzie ? ?
Zmieniło brzmienie ? ?
 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sir.jax napisał:

W inegrze Atolla wej.ByPas to ominięcie sekcji przedwzmacniacza, wtedy gra jako końcówka.

Nie rozumiem dlaczego wzmacniacz słuchawkowy chcesz podłączać do kolejnego wzmacniacza, a nie do źródła.

Bo mam kilka źródeł dźwięku.

Nvidia, 2 konsole i pc gry przez Onkyo przez bypass do Atolla

Streamer przez RCA do Atolla

Chciałbym mieć jedno źródło do wzmacniacza słuchawkowego i wydaje mi się że najlepszy byłyby output z Atolla. 

Pytanie tylko czy bypass jest podawany na output w Atollu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S0nic napisał:

A próbowałeś zmienić wazonik na komodzie ? ?
Zmieniło brzmienie ? ?
 

Najzwyczajniej jesteś ignorantem i tyle, ale tak jak napisałem, nie będę się kopał z koniem.

Polemika z kimś, kto wie, a nie dotknął tematu jest jak by to powiedzieć delikatnie bezsensowna, to jak by ze ślepym rozmawiać o kolorach.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, topjes napisał:

Bo mam kilka źródeł dźwięku.

Nvidia, 2 konsole i pc gry przez Onkyo przez bypass do Atolla

Streamer przez RCA do Atolla

Chciałbym mieć jedno źródło do wzmacniacza słuchawkowego i wydaje mi się że najlepszy byłyby output z Atolla. 

Pytanie tylko czy bypass jest podawany na output w Atollu.

Jeszcze sobie tak myślę że może powinienem podpiąć w moim przypadku wzmacniacz słuchawkowy przez TAPE OUT a nie PRE OUT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S0nic napisał:

A próbowałeś zmienić wazonik na komodzie ? ?
Zmieniło brzmienie ? ?
 

Obiektywnie nasz zmysł słuchu jest za bardzo upośledzony... więc całe to paplanie o kablach, bezpiecznikach należy traktować  jako fajną zabawę, której efektów zwyczajnie nie jesteśmy w stanie usłyszeć. Wierzymy w różne nierealne historie, SOnic nie zabieraj ludziom marzeń o ich kabelkach, bezpiecznikach, doniczkach itp., itd ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa hahahahaha.

To nie kwestia wiary, tylko czego innego. 

Ale nie będę się rozkminiać tutaj, bo nie ma sensu.

Tobie Adam życzę w końcu znalezienie tego wymarzonego systemu, bo na razie nikt i nic twoich marzeń w tej materii nie potrafi zaspokoić i spełnić. 

Jesteś chyba jedyna osobą, którą znam, gdzie w ciągu roku, czy dwóch można przewalić kilogramy i to już chyba setki kilogramów sprzętu i nie znalezienie tego jedynego.

Mamy wspólnego kolegę, który też miał podobne zdanie, zmienił je gdy przeszedł z miedzianych na srebrne okablowanie głośnikowe, nagle usłyszał, a tak szedł w zaparte.

Nadal w innych kwestiach okablowania staje przy swoim, ale szanuje to, a on moje "fanaberie" .

Z drugiej strony znam rzesze ludzi, którzy słyszą wpływ okablowania wszelkiej maści, oni wszyscy mają omamy, oczywiście, a jakże .  Tylko jakoś żaden z nich nie szuka w nieskończoność, bo zadbali o okablowanie, o akustykę i inne rzeczy. 

Znam fizyka z wykształcenia i z tytułem, jakoś wpływu kabli nie neguje i nie stoi to w sprzeczności z jego wiedzą i wykształceniem.

A co gra u niego i jak oraz dzięki czemu wiesz doskonale, mimo to nadal nie przyjmujesz do wiadomości,  że ta marka po której od jakiegoś czasu jedziesz w obecnym wątku może DAĆ takie wrażenia soniczne, o czym Ty możesz pomarzyć,  ja z racji zastosowanych tam ustrojów też.

Zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają forumowi miszczowie, którzy nie dopuszczają do siebie wiedzy, czy informacji, iż kabel zasilający,  listwa,  czy inne ustrojstwa poprawiające jakość prądu mają znaczenie w audio i mają wpływ na brzmienie, najgorsze w tym jest to, że jeden z drugim nawet nie wysilił się,  żeby temat obadać u siebie.

Nazywanie tych rzeczy wiarą jest nie na miejscu, te rzeczy można sprawdzić, można usłyszeć lub nie, ale pipczenie,  że to kwestia wiary jest po prostu śmieszne. 

Wiarę zostawcie w obszarze w którym zazwyczaj ma zastosowanie, religia i wiara w bożków,  tam można iść z tymi tekstami, a nie tu gdzie można sprawdzić na sobie i swoim sprzęcie. 

Dajcie już spokój z tymi kablami i bezpiecznikami, niech każdy wybiera swoją drogę, ale do k**wy nędzy,  nie krytykujcie rzeczy za które nawet nie chcieliście się zabrać od właściwej strony.

Powodzenia w przewalaniu "klocków" cokolwiek to dla was znaczy.

?

 

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Najzwyczajniej jesteś ignorantem i tyle, ale tak jak napisałem, nie będę się kopał z koniem.

Polemika z kimś, kto wie, a nie dotknął tematu jest jak by to powiedzieć delikatnie bezsensowna, to jak by ze ślepym rozmawiać o kolorach.

 

 

Musiałbym wymieniać kabel w ścianie, żeby to testować a nie chce mi się ?

46 minut temu, sir.jax napisał:

Zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają forumowi miszczowie, którzy nie dopuszczają do siebie wiedzy, czy informacji, iż kabel zasilający,  listwa,  czy inne ustrojstwa poprawiające jakość prądu mają znaczenie w audio i mają wpływ na brzmienie, najgorsze w tym jest to, że jeden z drugim nawet nie wysilił się,  żeby temat obadać u siebie.

 

Wysil się w końcu i powiedz mi dlaczego ta twoja listwa czy inne "ustrojstwa" poprawiają brzmienie. Chętnie poczytam. Tylko nie wykręcaj się jak zawsze ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Aaaaaaa hahahahaha.

To nie kwestia wiary, tylko czego innego. 

Ale nie będę się rozkminiać tutaj, bo nie ma sensu.

Tobie Adam życzę w końcu znalezienie tego wymarzonego systemu, bo na razie nikt i nic twoich marzeń w tej materii nie potrafi zaspokoić i spełnić. 

Jacku, ale Ty nie jesteś gorszy tylko jesteś w dużo lepszej sytuacji niż ja bo możesz mieć co chcesz, ile czasu chcesz i kiedy chcesz z pewnej bardzo, bardzo dużej (może największej w kraju) sieciówki audio i z tego przywileju korzystasz. I tu Ci zazdroszczę, zresztą pisałem Ci  to już nie raz. A co do reszty to zwyczajnie Jacku słyszysz bardzo dużo oczami, zresztą wszyscy tak mamy i nic na to nie poradzimy... Oczy też "słyszą". Dobra, może wróćmy do klamotów Atolla. Jest już nowa setka w salonach, ktoś już się z nią zapoznał?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się zapoznawac, z nową 100ką przecież bez słuchania zostalo już stwierdzone przez niektórych SPECÓW, że tylko z zewnątrz są ZMIANY, z dopiskiem signature a w środku to samo tylko kasa większa HAHA. Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

A co do reszty to zwyczajnie Jacku słyszysz bardzo dużo oczami, zresztą wszyscy tak mamy i nic na to nie poradzimy

Aaaa, to znaczy co oczy zobaczą, to uszy usłyszą.

????

Nie do końca się z tym zgadzam, mam swoją teorię nieraz już powtarzałem.

Adam nie tylko w tej największej siecówce, na Umultowskiej też,  chociaż już dawno tam moja noga nie postała, bo do sieciówki bliżej. 

Ale jak już wspomniałem nie szukam dalej.

YB Audio monitory 3 way chce tylko zobaczyć w moich warunkach, są łatwe 8 Omowe ?

Mam dobrze zszyte poszczególne pasma i jest ok.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, topjes napisał:

Jeszcze sobie tak myślę że może powinienem podpiąć w moim przypadku wzmacniacz słuchawkowy przez TAPE OUT a nie PRE OUT?

Hej, jako, że większość pochłonięta jest na tym forum dyskusją o wpływie wazonika na komodzie na jakość dźwięku to musiałem sobie pomóc sam ?

Może komuś się przyda więc się podzielę moimi testami i lekturą forów anglojęzycznych (aczkolwiek ogólnie niewiele jest o Atollu).

ZARÓWNO wyjście TAPE OUT jak i wyjście PRE OUT przekazują przepięknie sygnał z wejścia BY PASS.

Różnica między TAPE OUT a PRE OUT jest taka, że wyjście TAPE OUT jest niezależne od potencjometru w Atollu, zaś w PRE OUT głośność sterowana jest z Atolla (co jest logiczne). Ale ma to tylko znaczenie dla wzmacniania sygnału z wejść CD, AUX itd - czyli NIE z BY PASS.

Przy wejściu BY PASS, podłączenia wyjścia na TAPE OUT lub PRE OUT generuje (na ucho) identyczną głośność dźwięku co też jest logiczne w sumie. Nie ma to więc znaczenia.

Finalnie zatem, w mojej sytuacji, gdzie chcę WSZYSTKO puścić na wzmacniacz słuchawkowy z Atolla - zarówno źrodła z BY PASS (konsole, Shield przez HDMI z AV amplitunera) jak i źródło ze streamera/DAC (przez RCA) - najlepsze będzie użycie wyjścia TAPE OUT dla wzmacniacza słuchawkowego, gdyż wzmacniacz słuchawkowy będzie miał swój potencjometr głośności i będzie otrzymywał czysty sygnał wygenerowany przez DAC streamera albo przez DAC amplitunera (tu tylko jeden minus, że potencjometr amplitunera będzie aktywny, praktycznie można to obejść podłączając osobno LINE OUT z amplitunera do wejścia AUX w Atollu). Poza tym użycie wyjścia PRE OUT w mojej sytuacji odpada bo kręcąc głośnością miałbym dźwięk w kolumnach i na słuchawkach.

Zatem TAPE OUT + wypadałoby osobno połączyć amplituner AV poprzez LINE OUT do wejścia AUX w Atollu. Powinno być cacy wtedy.

Pozdrawiam wszysktich.

Edytowane przez topjes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, topjes napisał:

Hej, jako, że większość pochłonięta jest na tym forum dyskusją o wpływie wazonika na komodzie na jakość dźwięku to musiałem sobie pomóc sam ?

Ja tam wazoników nie słucham ?

A wiesz, że jak sam znajdziesz rozwiązanie i sam do czegoś dojdziesz, to bardziej zapada w pamięci, zaś kiedy ktoś da ci gotową receptę i wskaże paluszkiem, to bywa tak, że za jakiś czas możesz już nie pamiętać jak rozwiązać dany problem?

Poradziłeś sobie i bardzo dobrze, nic tylko się cieszyć.

Pozdrawiam

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sir.jax napisał:

????

Nie do końca się z tym zgadzam, mam swoją teorię nieraz już powtarzałem.

Właśnie chodzi o to, żeby tę  teorie wreszcie usłyszeć, nadal czekam ?

Czy aby na pewno ta teoria jest ? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S0nic

Jak się wysilisz to znajdziesz nawet w tym wątku, nie będę powtarzał enty raz, najzwyczajniej już mi się nie chce.

Znajdź sobie inne miejsce do dyskusji np. audio mity, albo jakieś forum o wazonikach, a najlepiej o DZBANACH- pasuje do Ciebie jak ulał.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dołączam się do tematu..., Wesołych, Rodzinnych i muzycznych Świąt Wam życzę JacL.

ps. zgodnych faz i fajnych dźwięków ? również w 2020!

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 11:39, topjes napisał:

Brawo Ja! ?

 

Pytanie: czy ktoś używał IN200 z podłączonym subwooferem? Jakieś wrażenia?

Witam,

Gratuluję zakupu. Ja używam czasem sub'a, ale tylko do Tidala lub muzyki z serwera, do CD uważam że nie ma potrzeby. Mam podłączonego sub'a kablem typu Y z wyjścia PRE OUT. Przy Tidalu czy słuchaniu radia internetowego to pomaga i dobrze podkreśla najniższe częstotliwości, których mi czasem brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy pomożecie w doborze kabli głośnikowych do in 200 signature. Obecnie mam chord odyssey x w podwójnej konfekcji. Myślałem nad wireworld oasis 8 lub tellurium q black2 .kolumny to monitor audio Silver 10. Jak możecie to podpowiedzcie coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel k napisał:

Koledzy pomożecie w doborze kabli głośnikowych do in 200 signature. Obecnie mam chord odyssey x w podwójnej konfekcji. Myślałem nad wireworld oasis 8 lub tellurium q black2 .kolumny to monitor audio Silver 10. Jak możecie to podpowiedzcie coś. 

Ale to tobie musi sie podobać nie nam, najlepiej pożycz i przynieś do domu te o których piszesz .

Ja już o okablowaniu się w tym wątku nie wypowiem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem. Według mnie do Atolla lepiej jest stosować kabelki cieńsze na basie, raczej zimne. Srebrne się sprawdzą. Rzecz jasna to moje zdanie i nie narzucam nic nikomu. Nie słuchałem też kolumn które masz, więc to raczej strzał w ciemno. Posłuchaj i posprawdzaj co Ci najlepiej pasuje.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sir.jax napisał:

@jackobtone

Cześć.

Pochwal się Malinką lepiej, już skończyłeś,  czy jeszcze coś dokładasz?

?

Już skończona ? Gra aż miło. Jest nawet stabilniej pod względem softwareowym niż na Yamashce WXC-50. Naprawdę fajne źródełko. Od ostatnich wypowiedzi nic nie modyfikowałem, wszystko jest tak jak było a i potrzeby zmian nie widzę. Może kiedyś tam sprawdzę inny DAC, ale jestem zadowolony z tego co udało mi się osiągnąć. 
Teraz sporo wydatków mam w drugim hobby czyli fotografia, ale w międzyczasie zastanawiam się nad sprzedażą kabli Nordost Red i kupnem czegoś innego, może bardziej muzykalnego. W sumie nie zastanawiam się nad samą sprzedażą bo ogłoszenie już wisi, ale nad tym czego teraz spróbować. Opcji jest kilka począwszy od najtańszej czyli Naim Nac A5, a skończywszy na Tellurium wspomnianym przez kolegę wyżej ? Czeka mnie testowanie

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sir.jax napisał:

Uuuuuu, ziom od  od fotografii.?

Szkła,  czy puszka?

 

Jedno i drugie ? Nikon Z6 z obiektywem 24-70 2.8 w drodze ?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jackobtone napisał:

Jedno i drugie ? Nikon Z6 z obiektywem w drodze ?

Ja też na full frame, ale Canonier ze mnie,  chociaż większość w moim portfolio jest na EOS 40D.

?

Dobra nie zaśmiecam już wątku. 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.