Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po bardzo długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem końcówki Atoll AM200 Signature zestawionej  z Audiolab M-DAC+ i kolumnami Canton Ergo 695DC. 

Cantonów będę chciał się pozbyć bo ich sterylność oraz techniczność zaczyna mnie nudzić. Wrócę prawdopodobnie do Tannoy Revolution XT 8F bo są naprawdę fantastyczne. Natomiast zestawienie Atolla ze świeżością i przejrzystością Adiolaba uważam za naprawdę udane.

Jeśli chodzi o okablowanie to zdecydowałem się na Chorda. Interkonekt i głośnikowe są z jednej serii: Shawline.

Pytanie jednak mam inne. Otóż Audiolab nie jest na tyle mocny aby podać odpowiednio sygnał na końcówkę wiec aby osiągnąć satysfakcjonujący poziom głośności muszę poruszać się daleko za połową skali daca. Chciałbym dodać przedwzmacniacz. Myślałem o PR200 Signature bo cenowo jest w moim zasięgu no i należy do kompletu ale były też propozycje aby zamiast preampa dodać drugą końcówkę. Nie wiem tylko czy na razie jest taka potrzeba. AM200 ma naprawdę sporo mocy.   

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babciaoddajrente napisał:

Witajcie,

Po bardzo długich poszukiwaniach stałem się szczęśliwym posiadaczem końcówki Atoll AM200 Signature zestawionej  z Audiolab M-DAC+ i kolumnami Canton Ergo 695DC. 

Cantonów będę chciał się pozbyć bo ich sterylność oraz techniczność zaczyna mnie nudzić. Wrócę prawdopodobnie do Tannoy Revolution XT 8F bo są naprawdę fantastyczne. Natomiast zestawienie Atolla ze świeżością i przejrzystością Adiolaba uważam za naprawdę udane.

Jeśli chodzi o okablowanie to zdecydowałem się na Chorda. Interkonekt i głośnikowe są z jednej serii: Shawline.

Pytanie jednak mam inne. Otóż Audiolab nie jest na tyle mocny aby podać odpowiednio sygnał na końcówkę wiec aby osiągnąć satysfakcjonujący poziom głośności muszę poruszać się daleko za połową skali daca. Chciałbym dodać przedwzmacniacz. Myślałem o PR200 Signature bo cenowo jest w moim zasięgu no i należy do kompletu ale były też propozycje aby zamiast preampa dodać drugą końcówkę. Nie wiem tylko czy na razie jest taka potrzeba. AM200 ma naprawdę sporo mocy.   

Co myślicie?

Cześć, miałem swojego czasu i bardzo chwaliłem sobie zestawienie MDAC+ z AM200, moim zdaniem fajnie ze sobą korespondują. Potrzebny jednak do pełni szczęścia jest Ci dobre pre, bo to w Audiolabie pozostawia wiele do życzenia. W PR200 raczej nie idź, pisano o tym tu już wcześniej, że partnerem dla AM200 jest PR300. U siebie używam Rotela RC1090 i też jest dobrze, niemniej Twoja końcówka mocy wymaga już porządnego przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 23:54, sir.jax napisał:

Na gieldzie masz CA SM6 v1 i v2, ten pierwszy w bardzo atrakcyjnej cenie 1400zl, a drugi 1800zl oba są po modzie mudy44.

Przeczytaj sobie ogłoszenie CA SM6 v1 

https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=serwery

poczytałem, pomyślałem i kupił bym CA SM 6 ? podpowiedz mi proszę tylko bo z tego co wyczytałem to V1 nie ogarnia Tiadal z Apki z tabletu bądż telefonu, zostaje zakup wersji V2 ? dużo myślałem o Node 2i i wpięciu go coaxem do mojego Marantza SA8005 ale wydaje mi się że sonicznie lepszy będzie CA po modzie Mudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz35 napisał:

poczytałem, pomyślałem i kupił bym CA SM 6 ? podpowiedz mi proszę tylko bo z tego co wyczytałem to V1 nie ogarnia Tiadal z Apki z tabletu bądż telefonu, zostaje zakup wersji V2 ?

Gdzie tak piszą, bzdura.

Mam Tidala Hifi i słucham przez bubble UPnP na CA SM6.

Problem jest tylko z apka mconnect, bo pomimo że widzi CA sm6, to nie można wysłać pliku i jest komunikat "koniec kolejki". Ale to tylko odnośnie mconnecta,  za to ta sama apka świetnie podaje na laptopa z JRiverem, łącznie z gęstym 24bitowymi masterami z Tidala, jest tylko ograniczenie do 48kHz.

Poza tym CA SM6 bdb współpracuje np. A&K Connect z dapem Astell&Kern AK70 i pewno innymi też.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Gdzie tak piszą, bzdura.

Mam Tidala Hifi i słucham przez bubble UPnP na CA SM6.

 

 

jest w takim razie jest sens dopłacić do używki V2 z modem Mudy(okolice 1750zł)?? czy lepiej sonicznie Onkyo 6170 ?? można za 2700 już wyrwać.

Edytowane przez Tomasz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz35 napisał:

jest w takim razie jest sens dopłacić do używki V2 z modem Mudy(okolice 1750zł)?? czy lepiej sonicznie Onkyo 6170 ?? można za 2700 już wyrwać.

Nie wiem, nigdy nie miałem Onkyo.

1750pln to dobra cena za v2 muda mod.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie wiem, nigdy nie miałem Onkyo.

1750pln to dobra cena za v2 muda mod.

mam go zaklepanego, ale dziś dostałem screana od własciciela który ma jeszcze lumina i przykładowo nowa płyta Red Hotów (master) na luminie idzie w 24 bitach a na CA v2 we Flac, już zgłupiałem... bo zależy mi na tidal master a wychodzi na to że CA nie ogarnia tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz35 napisał:

bo zależy mi na tidal master a wychodzi na to że CA nie ogarnia tego

No nie ogarnia, ale możesz przez JRiver, zresztą z tym Tidal master to wiesz MQA, to ściema tak naprawdę.

Mam trochę płyt w gęstym formacie w zasadzie tylko na tym jadę, porównywałem niektóre z Tidal Master co prawda tylko 24/48kHz leciało z Tidala, ale w porównaniu z 24/96 lub 24/88.2  hires było jednak lepiej.

Natomiast powiem to kolejny raz, bo mam tego świadomość w ślepym teście  bym poległ w tych porównaniach, słuchane wtedy na słuchawkach, nie wiem jak na tym co mam w pokoju by wyszło ?

 

Miałem też okazję posłuchać plików hires z Qobuza i tu jest petarda, Tidal przy tym to jak MP3 128kbps ?

Lumin jest bardzo O.K. też kiedyś myślałem przed modem CA SM6 o nim i jeszcze o czymś z Auralica, niestety skutecznie mnie zniechęca to, że stabilnej apki z Antka nie ma na te streamery, tylko IOS od Apple.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sir.jax napisał:

No nie ogarnia, ale możesz przez JRiver, zresztą z tym Tidal master to wiesz MQA, to ściema tak naprawdę.

Mam trochę płyt w gęstym formacie w zasadzie tylko na tym jadę, porównywałem niektóre z Tidal Master co prawda tylko 24/48kHz leciało z Tidala, ale w porównaniu z 24/96 lub 24/88.2  hires było jednak lepiej.

Natomiast powiem to kolejny raz, bo mam tego świadomość w ślepym teście  bym poległ w tych porównaniach, słuchane wtedy na słuchawkach, nie wiem jak na tym co mam w pokoju by wyszło ?

 

Miałem też okazję posłuchać plików hires z Qobuza i tu jest petarda, Tidal przy tym to jak MP3 128kbps ?

Lumin jest bardzo O.K. też kiedyś myślałem przed modem CA SM6 o nim i jeszcze o czymś z Auralica, niestety skutecznie mnie zniechęca to, że stabilnej apki z Antka nie ma na te streamery, tylko IOS od Apple.

 

Właściciel CA i Lumina właśnie też jest smutny ze nie ma apki na andka dobrej w luminie:-) W takim razie chyba odpuszczam CA SM 6, bo ja słyszę różnice słuchając Red Hotów w master na lapku (gitara basowa robi robotę)       i tego bym nie miał na co dzień zostając z CA, szkoda bo miał bym pre ampa, zostaje mi przetestowanie Noda 2i oraz onyko 6170 - gdzie w nim apaka też podobno średnia...

Edytowane przez Tomasz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje wybory.

Mnie starcza jakość 16/44.1 z Tidala z tym co mam zrobione u siebie w pokoju gra bdb, powiem więcej często słucham Spotify, bo da się słuchać wbrew temu co piszą.

Na co dzień (bez rozsiadania się) gra u mnie radio "Hi On Line Radio  Lounge", "Psychomed Audiophile Jazz", " Psychomed Audiophile Lounge", "Smooth Jazz Florida Plus HQ", "Linn Radio", "Naim Radio" - wszystkie 320kb MP3 i jest przyjemnie, mógłbyś się zdziwić ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Na co dzień (bez rozsiadania się) gra u mnie radio "Hi On Line Radio  Lounge", "Psychomed Audiophile Jazz", " Psychomed Audiophile Lounge", "Smooth Jazz Florida Plus HQ", "Linn Radio", "Naim Radio" - wszystkie 320kb MP3 i jest przyjemnie, mógłbyś się zdziwić ?

wierzę w to jak najbardziej, tylko u ciebie CA jest transportem, u mnie będzie grał sam bo nie wiem czy byłby sens wpinać go do Marantze S8005 coaxem.

Dlatego bije się z myślami czy jednak nie Node 2i (tu napewno jako transport) lub to cholerne Onkyo ns 6170 (tu mi się nie uśmiecha dokładać kolejnego tysiaka którego mógłbym zainwestować w okablowanie).

Pytanie co ze wsparciem w CA, bo w Node i Onkyo są młodsze wiec pewnie będą dłużej ogarniać tidal na którym mi zależy najbardziej i jego wygodzie obsługi z apki. 

Nie wiem jak ten CA się wpisze w mój tor(atoll in100, AA Phobe III plus), Onkyo mogę zabrać z Q21 do odsłuchu.

W weekend podziele się też fotami i wrażeniami z odsłuchu u mnie moich kolumn oraz pewnych monitorów w parze z trzema wzmakami pożyczonymi dzięki uprzejmości Q21. 

Pozdro i dzięki za wyczerpujące podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei z Atollem IN200SIG i Dynaudio X14 grała przez długi czas Yamaha WXC-50, ale w funkcji streamera. Pre też w niej jest wiec mógłbyś się pokusić o sprawdzenie ? Jeśli kupowałbyś w sklepie audio to zawsze masz możliwość zwrotu, także mógłbyś potestować i sprawdzić co najbardziej Ci odpowiada.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 14:57, babciaoddajrente napisał:

Tylko, że nie chcę tyle wydać na przedwzmacniacz. Max co mogę wykrzesać to 3k.

Ja AM200 użytkowałem z Cambridge Audio 840e. Naprawdę zajefajny preamp pod względem budowy, brzmienia i wyposażenia. I pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pójdę w PR300 Signature. Najwyżej będę musiał dozbierać. Co do CA to nie mam przekonania. Słuchałem kilku różnych klocków dzięki uprzejmości chłopaków ze sklepu w Oświęcimiu i nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Miałem też kiedyś ich DacMagic 100, który współpracował z Nadem 356bee ale tu również bez fajerwerków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babciaoddajrente jesteś pewnie z południa?, jeśli tak to szkoda bo jak już na zbierasz to z chęcią bym odsłuchał pr300 ?. Pozdrawiam 

Co do magic 100 to za niecałe 600pln spełnia swoje zadania,  bo za tyle wybitnych dac -ów raczej nie ma ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w okolicach Bielska Białej więc nie mam zbyt wielu sklepów w okolicy. Wszędzie tylko Maranz, Yamaha, Pionner i Denon. W zasadzie warte uwagi jest jedynie Hi-Fi Studio bo tam spotkać można Arcama, Creeka czy Cyrusa. Atolla w zestawieniu z Audiolabem miałem okazję zapoznać w Q21 z Pabianic bo akurat często jeżdżę tam służbowo. Mają też Vincenta ,o którym zawsze wiele słyszałem ale dopiero tam miałem okazję przekonać się jak bardzo nie jest on dla mnie ? W zasadzie zanim doszedłem do Atolla przez 2 lata błądziłem ? Byłem rozdarty pomiędzy Arcam a39, Roksanem K3 i chyba Nadem 375 ale w każdym czegoś brakowało lub było za dużo. W Atollu IN200 zakochałem się od razu ale po namyśle postawiłem na system dzielony. Sekcja przedwzmacniacza w IN200 nie jest najwyższych lotów i docelowo miał być PR200. Jeśli uda mi się wyrwać 300 w rozsądnych pieniądzach to dołożę.   

Edytowane przez babciaoddajrente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma in 200 ale nie mieliśmy na razie czasu porównać jego sekcje przedwzmacniacza z przedwzmacniaczem w St200 którego posiadam, ale pr300 z chęcią bym posłuchał, no tylko w razie czego Bielsko to za daleko z Mazur ?. Pzdr 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, babciaoddajrente napisał:

Jeśli uda mi się wyrwać 300 w rozsądnych pieniądzach to dołożę.   

Mocno kibicuję i czekam na jakąś reckę jak już doskrobiesz się Atollowego pre. Ja w przyszłości będę szedł jednak w lampowe pre i ostrze sobie zęby na Manleya Jumbo Shrimp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 14:57, babciaoddajrente napisał:

ylko, że nie chcę tyle wydać na przedwzmacniacz. Max co mogę wykrzesać to 3k.

To rozejrzyj się za używką

Godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Ja w przyszłości będę szedł jednak w lampowe pre i ostrze sobie zęby na Manleya Jumbo Shrimp.

A co u Ciebie teraz  pracuje jako pre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa-trzy lata temu "ćwiczyłem" przez kilka tygodni (tak na próbę) połączenie IN100/AM100 z Pro-Jectem Stream Box RS. To było rewelacyjne i synergiczne połączenie. Aż nie wierzyłem... i chciałem  zostawić. 

Kiedy zmieniłem na AM200 czar prysł... nie mógł wysterować tej końcówki (dosłownie hasała "samopas") 

2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Ja w przyszłości będę szedł jednak w lampowe pre

To właśnie była taka namiastka, ale na (niby) niższym poziome , natomiast to była synergia, której nie słyszałem często w życiu.

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.