Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2019 o 18:38, dedal75 napisał:

A po co się zapoznawac, z nową 100ką przecież bez słuchania zostalo już stwierdzone przez niektórych SPECÓW, że tylko z zewnątrz są ZMIANY, z dopiskiem signature a w środku to samo tylko kasa większa HAHA. Pzdr 

Nie wiem przez jakich speców, ale ja miałem przez kilka  tygodni u siebie IN100 Signature i stwierdzam, że (oczywiście u mnie) jest równie dynamiczny, co poprzednia wersja, ale jest też minimalnie mniej zadziorny (w uproszczeniu - mniej ostry) .

Gdybym chciał kupić sobie IN100 Atolla , to miałbym dylemat którą wersję wybrać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że sarkazm jest Ci obcy ?

Napisałem to bo wcześniej już w klubie bez słuchania już pisano że pewnie nic się nie zmieniło oprócz dopisku i ceny. W.. wia mnie takie gadanie ale cóż. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mrb napisał:

Masz prawo do takiej opinii, ale zapomniałeś rozpocząć zdania od zwrotu typy "według mnie"

Nie chce mi się dyskutować już na ten temat. Kupujcie kable, ja sobie kupie dedykowanego suba 15" z zejściem do 20Hz oraz korekcją i wszyscy będą zadowoleni, chociaż nie, ja będę bardziej zadowolony ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Można spróbować z np z Densenem B200, ponoć bardzo dobre pre acz wiekowe już. Używki chodzą a granicach 2000-3000 zł. Natomiast odradzam Audiolaba 8200Q, słyszałem i szału nie było.

A np Audiolab 8000q? . Pzdr 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, S0nic napisał:

i wszyscy będą zadowoleni, chociaż nie, ja będę bardziej zadowolony

Ale skąd ta pewność? Masz wyłączność na dystrybucję zadowolenia?

Ja też przymierzam się do zmiany głośników + SUB, ale feruję takich ocen/"wyroków"

Słuchajmy muzy ? 

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dedal75 napisał:

wcześniej już w klubie bez słuchania już pisano że pewnie nic się nie zmieniło oprócz dopisku

W klubie już pisano... mnie też wk takie podejście: pisano , że obywatel X zgwałcił dziewczynkę. Internet jest pojemny

Specjalnie sobie pożyczyłem do swojego systemu i napisałem to, co słyszę 

Oczywiście tu nie ma przełomu, ale (IMHO) brzmienie IN100 Signature MINIMALNIE  wyszlachetniało 

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mrb napisał:

Oczywiście tu nie ma przełomu, ale (IMHO) brzmienie IN100 Signature MINIMALNIE  wyszlachetniało 

Jeżeli Cię pamięć nie zawodzi to fajnie. A jak jeszcze wróciło to napowietrzenie, taka zawiesina/mgiełka powietrza na wysokich z pierwszych rewizji in100se, która potem w ostatnich rewizjach gdzieś zniknęła to byłaby super wiadomość dla przyszłych właścicieli tego piecyka. 

2 godziny temu, S0nic napisał:

Nie chce mi się dyskutować już na ten temat. Kupujcie kable, ja sobie kupie dedykowanego suba 15" z zejściem do 20Hz oraz korekcją i wszyscy będą zadowoleni, chociaż nie, ja będę bardziej zadowolony ?

A co to tak nie po "ałdiofilsku" i zamiast dwóch tylko jeden sub? Nie no, w takim razie nie masz się czym chwalić ? 

O kuna, już po drugiej w nocy a "Dżordż" jako żyw tak pięknie Dżizes:) to a Child śpiewa i jak tu spać ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli Cię pamięć nie zawodzi to fajnie. A jak jeszcze wróciło to napowietrzenie, taka zawiesina/mgiełka powietrza na wysokich z pierwszych rewizji in100se, która potem w ostatnich rewizjach gdzieś zniknęła to byłaby super wiadomość dla przyszłych właścicieli tego piecyka. 

A co to tak nie po "ałdiofilsku" i zamiast dwóch tylko jeden sub? Nie no, w takim razie nie masz się czym chwalić ? 

O kuna, już po drugiej w nocy a "Dżordż" jako żyw tak pięknie Dżizes:) to a Child śpiewa i jak tu spać ?

Dobra będą 2 ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szanowni forumowicze. Kolega szuka przetwornika Atoll Dac 100 w kolorze czarnym. Wiem, że od tego jest giełda, ale jest to mój dobry kolega i prosił mnie abym napisał też na forum. Z góry dzięki, za info jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż. Pozdrawiam serdecznie i sorry jeśli to off top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Rotel RC1090, z dobrymi podkładkami wibracyjnymi i odpowiednimi kablami jest to bardzo fajne pre.

Testowałem w ubiegłym roku końcówkę Rotela 1582 i ogólnie nienajgorzej bo w moich klimatach ale minusów było mimo wszystko więcej niż plusów. Głównym i chyba najważniejszym jest ogólny brak wypełnienia średnicy i momentami jej mocne cofnięcie. Do tego stopnia, że kiedy zespół zaczynał popisy i nagle powiedzmy 2 gitary zaczynały naprzemiennie grać solówki uzupełniając się wzajemnie wszystko było kompletnie rozmyte. Jeden wielki konglomerat jazgotu. Słychać to było szczególnie na katowanej przeze mnie od 20 lat, ukochanej płycie Perfect Live Spodek 1994.

Z basem też niestety nie jest najlepiej. Kolumny Cantona mogą zejść naprawdę nisko a moc Rotela wyjątkowo temu sprzyja. Szkoda tylko, że w zasadzie to tyle bo przy głośniejszym słuchaniu płyt z dużą ilością basu i mocną perkusją (RHCP, Pablopavo) strasznie to męczy. Wynika to z tego że zakres basu nie jest pełny. Słychać tylko najniższe jego częstotliwości. I tutaj jest lekka sprzeczność bo w delikatniejszych utworach, np jazzowych czy bluesrockowych ten basowy pomruk jest naprawdę fajny i o dziwo paleta basowego brzmienia lekko się poszerza jednak dalej pozostaje niepełna i stłumiona. Ogólnie ten zakres nie jest odpowiednio dociążony i przez to zamazany, suchy i bez polotu. Myślę, że duża tutaj zasługa daca. 

Co się tyczy tonów wysokich to jest ich naprawdę sporo. Szczególnie przy głośniejszym słuchaniu potrafią zakłuć ale mają też zaletę: są bardzo detaliczne i precyzyjne. W większości przypadków przekaz jest jasny i bardzo detaliczny. W nagraniach live i ogólnie w nagraniach z rozbudowanym zespołem instrumenty, które pamiętam z pierwszego planu grają gdzieś niewyraźne, nieśmiało schowane podczas kiedy na światło dzienne wychodzą zupełnie nowe niesłyszane dotychczas dźwięki. Bas schodzi bardzo nisko ale to efektowna właściwość samej kolumny. Brakuje mu odpowiedniej wagi i skali aby dociążyć ogólny przekaz i ukazać pełną paletę dźwięku. W wielu utworach gitara basowa, którą dobrze pamiętałem była niesłyszalna. Średnica jest wyraźnie cofnięta i tutaj to chyba również delikatna zasługa Rotela.

 

Co do Audiolaba to w przypadku mojego gustu muzycznego, idącego przede wszystkim w kierunku reggae i bluesrocka brakuje dociążenia i basu. Dla mnie Audiolab gra bardzo podobnie do Creeka. Mam kolegę zasłuchanego w jazzie oraz soulu i jemu Creek odpowiada w każdym calu. Często zestawia je z kolumnami Pylona.

Edytowane przez babciaoddajrente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dedal75 napisał:

A WBA firebird np. Pzdr

 

 

11 godzin temu, dedal75 napisał:

A np Audiolab 8000q? . Pzdr 

WBA wydaje się być dobrym rozwiązaniem szczególnie na lampach 300B, ale to już koszt PR300 i klasowych pre z second handu, kwestia przesłuchania co zagrałoby lepiej w konkretnym systemie. Audiolaba odradzam, jeśli 8200Q nie zagrał, starszy model tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

Jakiś czas temu pisałem tu o swoich problemach z nowo zakupionym, używanym AM200se.

Okazało się , pomimo sugestii autoryzowanego serwisu żeby zostawić wzmaka w spokoju ,że miał kompletnie rozjechane prądy spoczynkowe. Skutkowało to grzaniem się lewego kanału i przesunięciem balansu stereo .Tak pisze w roli ścisłości jak kto by miał podobne problemy kiedyś. Jest magik w Poznaniu co go uleczył ,wyczyścił i wymienił małe kondy w zasilaniu na polipropylenowe ,całość za 100zł ,gra jak złoto.

Wstyd dla serwisu jak dla mnie!!!

Niestety brumi ,delikatnie ale jednak.

DC blocker mi się robi ,drugi miesiąc już i coś zrobić się nie może.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Jest magik w Poznaniu

A czy ten magik tuninguje Atolle? Widziałem kiedyś filmik o jakimś francuzie, który dłubał konkretnie w AM200 i z tego co pamiętam miał "błogosławieństwo" panów z Atolla. Świetnie byłoby gdyby ktoś u nas zajął się profesjonalnie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę i ja się pochwalić, wprawdzie od dawna czytałem o atolkach ale dopiero stosunkowo niedawno i do mnie ten francuzik wpadł pod strzechę ?

Dużo tu pochwał na forum dla IN100SE jakoś mniej o IN80SE a różni się od setki praktycznie tylko tym, że ma jednego toroida a nie dwa.

Tak więc asekuracyjnie zakupiłem IN80SE; pierwsze wrażenie - gdzie się podział mój basik ale po prostu już tak przywykłem do misiowego basiska, że jak usłyszałem czytelny szybki bas z Atolla to nie doceniłem należycie na dzień dobry jego kultury.

Jednak z każdym kolejny dniem Atoll pokazywał się z co raz lepszej strony aż żal, że tak mało czasu na słuchanie.

Po misiowatej angielskiej szkole grania francuska integra wniosła świeżość i ekspresję. Jestem po prostu zakochany w tym wzmaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

A czy ten magik tuninguje Atolle? Widziałem kiedyś filmik o jakimś francuzie, który dłubał konkretnie w AM200 i z tego co pamiętam miał "błogosławieństwo" panów z Atolla. Świetnie byłoby gdyby ktoś u nas zajął się profesjonalnie tematem.

Także widziałem ten filmik ,ni traci się nawet gwarancji !

Niestety mój magik nie tuninguje atolli ,zbulwersowany był po prostu klasą małych elektrolitów, twierdził że jeden był lekko spuchnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ten magik już tam grzebał to nie mógł spróbować odizolowac  lepiej trafa od obudowy ? i tak sprawdzał czy działa rozkreconego. Może by pomogło. 

Co do DC mam takie z olx gość sprzedaje i pożyczylem koledze, do NAD-a i zadziałał bardzo dobrze. Ja miałem u siebie problem z pętla masy, które objawialo się burczeniem w głośniku ale po zmianie streamera zniknęło. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, LUKAS 84 napisał:

 

W 100 dałem podkładki z maty bitumicznej i trochę pomogło, muszę  się zebrać  i w 200 też takowe popełnić?

 

Trzeba sobie jakoś radzić ? a dobry pomysł nie jest zły ?haha. 

Ja naprzyklad, mam kolce w standach i podkładki jest z tym problem gdy chce je wysunąć czasami spada z podkładek i trzeba uważać na podłogę. Ale szukałem i znalazłem stopy antywibracyjne do klimatyzatorów, na ten sam gwint jak je dopracuje będzie ok. Mistrzostwo designie to to nie jest ale i wstydu nie ma. Myślę że z napisem Norstone czy innym byłyby dużo droższe a tak sztuka wyszła mnie 6pln. Pzdr

Termokurczki czarne na te srebrne gwinty albo coś innego wymyślę. ?

b32b6879658a1bd8med.jpg

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod suba zrobiłem sobie z marmuru podstawkę ok 15mm grubości, fazowane wszystkie boki z grubości do 0 i podkleilem taśma pochłaniającą do profili ściennych ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostrożnie z bezkrytycznym stosowaniem gumowych podstawek pod sprzęt czy kolumny. Mogą one rozmywać scenę, kierować mocno ku dolnym zakresom pasma, tonować górę. Nie twierdzę jednoznacznie, że gumowe tłumienie drgań to zły pomysł, ale zawsze wymaga wcześniejszego przesłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to po to by sobie życie ułatwić, jednak góry mam więcej tak mi się wydaje. 

Jest wyżej 2,5cm ale na razie innych spraw niezauwazylem, ale grałem z godzinę tylko dziś po zamontowaniu. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Nie zgłaszałem mu tego problemu !

W 100 dałem podkładki z maty bitumicznej i trochę pomogło, muszę  się zebrać  i w 200 też takowe popełnić?

Ciekaw jestem jak wpłynie DC blocker na atolla?

Moim zdaniem rozwiąże problem. Mam Atolla In 100Se. Na początku tradycyjnie miałem problemy z wywalaniem korków, lekkim brumieniem i mocnym nagrzewaniem się wzmacniacza. Po zakupie DC blockera Tomanka wszystkie te problemy zostały rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.