Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2020 o 13:23, prezes83 napisał:

Cześć,

Użytkuję właśnie IN80SE z kolumnami MA Silver 200 i mam dwa tematy:
1. Lekkie buczenie głośników, czym może być spowodowane? Czy zaobserwowaliście podobne objawy i jak się tego pozbyć? 
2. Wyskalowanie potencjometru, u przy drugiej kresce jest już bardzo głośno - macie podobnie? 

Cześć

Ja niedawno stałem się posiadaczem in100se i na odmianę syczą wysokotonowce. Kolumna heco aurora 700. Bardzo cicho, słychać to jak zbliży się ucho do membrany, albo w nocy jak jest kompletna cisza w domu. Przeczytałem w którejś recenzji (nie pamiętam źródła) że winne mogą tu być przyciski od zmiany źródła, i że lekarstwem mogło by być spięcie na sztywno jednego wejścia RCA z pominięciem przyciskowego selektora, poprzez przeróbkę elektroniczną. Autor twierdził że obrotowy selektor nie powodowalby takich szumów.

Druga dolegliwość to dość mocne nagrzewanie, nawet na stand-by. Dc blocker jest w drodze, zobaczymy czy pomoże.

Głośność podobnie jak u kolegi, poza 9 nie wychodzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dedal75 napisał:

Widziałem już połączenia creeka a50 z Ariami i nie mówię tu o monitorach ? 

50w kontra 120 w Atollu  

Nie którzy mówią że tabelki nie grają jednak tu chyba nie ma wątpliwości że da radę HAHA. Zresztą Focal ma chyba efektywność na przyzwoitym poziomie. Pzdr

Niech kupuje jak super cena znajdzie chętnego na miejscu w Polsce. 

Tu bardziej o barwę niż i wysterowanie chodzi czy spasuje. 

OK. Już dzwoniłem niech bierze. Najwyżej opchnie jak mu się nie spodoba  ?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daru0105 napisał:

OK. Już dzwoniłem niech bierze. Najwyżej opchnie jak mu się nie spodoba  ?

 

No pewnie, raczej nie straci a doświadczenie z następną marką bezcenne ?. Pzdr 

A z czym Kolega teraz gra? 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

No pewnie, raczej nie straci a doświadczenie z następną marką bezcenne ?. Pzdr 

A z czym Kolega teraz gra? 

He, he to jego pierwszy sprzęt  ?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To grubo ? Atoll pr300 i Arie jaki model przypomnij Kolego ?Haha. 

Na początek ?ja mógłbym tak kończyć. 

Normalnie burżuj!!! ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Tak u mnie wyglada adaptacja akustyczna

Hmmm.

Te panele wstawileś w taki sposób i takie miejsce, że ich skuteczność mimo, że słyszalne to nie jest w pełni wykorzystana.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sir.jax napisał:

Hmmm.

Te panele wstawileś w taki sposób i takie miejsce, że ich skuteczność mimo, że słyszalne to nie jest w pełni wykorzystana.

nie mam wyjścia innego :)

4 godziny temu, dedal75 napisał:

No niezły bunkier ?, jak spełnia swoją rolę to tylko gratulować. Jednak intrygują mnie audiofilskie podstawki JBLa pod kwiatka po prawej, chyba ze się myle ?. Pzdr

Sub w tej chwili nie gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie słuchałem ale szczerze zastanawiałem się kiedyś nad flat one. Pożyczył bym od kolegi ale on ma tylko XLRy. A co mięsa Ci brakuje? To do rzeźnika HAHA, a czym masz spięte teraz.? Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dedal75 napisał:

No ja nie słuchałem ale szczerze zastanawiałem się kiedyś nad flat one. Pożyczył bym od kolegi ale on ma tylko XLRy. A co mięsa Ci brakuje? To do rzeźnika HAHA, a czym masz spięte teraz.? Pzdr

Atolla mam spiętego z CA SM6 kablem KACSA Silver  Line :) miedź & srebro
Pozdrawiam :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Dzień dobry ?
Czy ktoś z szanownych posiadaczy zabawek francuskiego Atolla słuchał kabelków RCA Albedo Blue ?|
Warto w niego inwestować ?
Przyadałoby się wiećej mięsa w brzmieniu..:)

Pozdrawiam ?


 

Miałem Albedo Blue , ale z innym zestawem jak Atoll.

Generalnie fajny, ale Flat One lepszy, pokazał, że Blue brakuje trochę środka, tak jak by grał skrajami.

To było dawno i z innym sprzętem jeszcze w trochę innych warunkach akustycznych jak mam teraz.

Blue ma na pierwszy rzut jak by więcej energii i dynamiki, ale dopiero Flat i Monolith pokazują większą kulturę, takie uspokojenie i dojrzalsze brzmienie.

Monolith znowu równiejszy od Flata, ale flat znowu fajnie czaruje średnicą, jest bardziej nasycona, przyjemna, po ostatnich testach z CD Mohikanem pęknie się spisał Flat, przez chwilę myślałem nad rezygnacją z RCA  Monolith, jednak później zmieniłem zdanie.

Flat One mam teraz wpięty słuchawkowiec,  ale bez kaucji nie pożyczę,  chociaż mogę ino z kaucją.

?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sir.jax napisał:

Miałem Albedo Blue , ale z innym zestawem jak Atoll.

Generalnie fajny, ale Flat One lepszy, pokazał, że Blue brakuje trochę środka, tak jak by grał skrajami.

To było dawno i z innym sprzętem jeszcze w trochę innych warunkach akustycznych jak mam teraz.

Blue ma na pierwszy rzut jak by więcej energii i dynamiki, ale dopiero Flat i Monolith pokazują większą kulturę, takie uspokojenie i dojrzalsze brzmienie.

Monolith znowu równiejszy od Flata, ale znowu fajnie czaruje średnią, jest bardziej nasycone, przyjemna, po ostatnich testach z CD Mohikanem pęknie się spisał Flat, przez chwilę myślałem nad rezygnacją z RCA  Monolith, jednak później zmieniłem zdanie.

Flat One mam teraz wpięty słuchawkowiec,  ale bez kaucji nie pożyczę,  chociaż mogę ino z kaucją.

?

 

Albedo Flat miałem od kolegi pozyczony .MIał kwadratowe koncówki Cinch.Wiesz.. mi średnicy nie brakuje.. bardziej bym szedł w dociązenie niskich..niezbyt mocno.. MOze RCA Tellurium qBlack ? Ale jak pamiętam zbyt mocno agresywnie brzmiał u mnie.. Pomocy ! :) Też czeka mnie wymiana głośnikowego Tellurium Ultra Blue na coś bardziej neutralnego.. Jakieś sygestie.. tak do 1200 zeta :) W tej chwili bass jest taki kremowy.. puszysty..:)))Ale mógłby być ciut dociązony.. Szkoda ze nie ma gałeczki z bassem..;)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Albedo Flat miałem od kolegi pozyczony .MIał kwadratowe koncówki Cinch.

To miałeś starą wersję, chyba pierwszą,  później była w czerwonym oplocie z zakręcanymi wtykami RCA (też mialem), obecna wersja to w bordowej koszulce o tej wersji pisałem wyżej. 

Jak masz IN100 ( miałem też przez chwile), to bordowy Flat może się wpisać,  ale nie wiem jak z czym i w czym u Ciebie by grało.  

Jak dla mnie Flat One jest warty swoich pieniędzy, wstawiłem go na giełdzie z ceną do negocjacji, ale po ostatniej przygodzie z Mohikanem, nie ma mowy o negocjacji do 1tys nie widzę nic na horyzoncie, dlatego jak  emisja ogłoszenia wygaśnie już go nie wystawię, chyba że znajdę Solida lub Monolitha w dobrej cenie?

Ale szukaj, bo warto, choćby pożyczyć i sprawdzić ino nie na pałę tylko z sensem ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ArtuAtoll napisał:

W tej chwili bass jest taki kremowy.. puszysty..:)))Ale mógłby być ciut dociązony.. Szkoda ze nie ma gałeczki z bassem

A akustyka, a ustawienie kolumn?, pojeździj nimi trochę skręć do środka lekko w stronę słuchacza, to podstawa- dobre ustawienie kolumn, a kabelki później.

Bordowa wersja gra najcieplej, z lekko docieploną średnicą(to jego cena i atut) generalnie bardzo bardzo "analogowo", ale zależy z czym i jak, bo u mnie sprawdzana z Moonem 250i,  Heglem Mohikan i HD12, resztę nie wymieniam gdzieś tu pewno jest w dyskusji tego wątku  ?

Teraz, ArtuAtoll napisał:

Atoll in 100->Ca SM6->Audio academy Phoebe III 
Jakie tam zabawki masz obecnie ?

CA SM6 muda mod mam po coax do HD12 o  kabel coaxa nie pytaj ??? ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sir.jax napisał:

A akustyka, a ustawienie kolumn?, pojeździj nimi trochę skręć do środka lekko w stronę słuchacza, to podstawa- dobre ustawienie kolumn, a kabelki później.

 

Kolumny są skręcone do srodka.. także teraz przetworniki są w odległości od paneli akustycznych na 47 cm licząc od środka.Takie ustawienie chyba w ciasnycm pokoju jest optymalne.. co innego w wiekszym pomieszczeniu gdzie ściany boczne sa po 1-2 m od kolumn :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabrałem te ż boku zobacz bez.

To ustawienie nie jest najlepsze, zobacz też w narożniku,  tak jak byś panelem chciał połączyć tylną i boczną ścianę. 

Może masz przetlumione pomieszczenie, a jak środek i góra?

1 godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Takie ustawienie chyba w ciasnycm pokoju

Aile metrów?

U mnie od tylnej ok 1m, a od bocznych 50-60cm ino, że u mnie podstawkowe grają w 19m ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sir.jax napisał:

A zabrałem te ż boku zobacz bez.

To ustawienie nie jest najlepsze, zobacz też w narożniku,  tak jak byś panelem chciał połączyć tylną i boczną ścianę. 

Może masz przetlumione pomieszczenie, a jak środek i góra?

Aile metrów?

U mnie od tylnej ok 1m, a od bocznych 50-60cm ino, że u mnie podstawkowe grają w 19m ?

no ja mam 13m2  i niewiele da się zrobić  Jedynie rozpraszacze i tłumienie :)

20 godzin temu, sir.jax napisał:

 

, zobacz też w narożniku,  tak jak byś panelem chciał połączyć tylną i boczną ścianę. 

 

dostawić ciasno w narożnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

O Matko.. basss jest mięsisty  jest dociążenie.. Ustawiłem Phoebe jak napisałeś.. Rewelacja ?

To do mnie?

Phoebe ustawiłeś, czy panele w narożniku?

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sir.jax napisał:

To do mnie?

Phoebe ustawiłeś, czy panele w narożniku?

?

Phoebe ustawiłem skręcone do środka w miejscu łączenia się ścian :) Tylko są w odległości od narożnika 40 cm :)
Całkowicie inne brzmienie.. moze scena się zmniejszyła.. ale  dociążenie świetne.. coś za coś..:)

 

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówiłem o panelach, żeby je tam wstawić.

?

Ale jak się podoba z takim ustawieniem kolumn, to O.K.

Kiedyś myślałem o tych kolumnach, ale dawno temu i do 19m, bo w 13m nie wstawiłbym podłogówek.

Później masz co masz, "coś za coś".

?

Przeczytaj sobie TO i chodziło mi bardziej o takie ustawienie paneli PT80 jak na foto niżej. 

 

RBajkowski_20180520_8218.jpg

P.S.

Pokaż foto swojego ustawienia.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

No właśnie nie ,mają niższe serie.

Mało info o nich jest ,ale wieść niesie że świetne.

 

Tu na Audiostereo jest ich test, to duże kolumny.

Do jakiego pomieszczenia chcesz je wstawić?

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy chałupy ,za około roku będę się wprowadzał ,kolumny muszą nagłośnić prawie 50m2. Mam jeszcze drugi wariant aby pokój odsłuchowy zrobić w sypialni na poddaszu , 25 m2, ale ze skosem do samej ziemi i płytą gk ,mam wątpliwości aby tam dobrze zagrało.

Tak czy inaczej na pewno je odsłucham przed zakupem , podobno są to kolumny które zmiatają słuchacza z fotela i ,,łeb urywają'' tak przynajmniej twierdzi pantaleon. Na zagranicznych forach przyrównywali je nawet do avantarde acoustic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.