Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Mógłbyś rozwinąć opis brzmienia ,arie 948 są na mojej liście do odsłuchu.

948 też były na mojej liście lecz kubatura pomieszczenia czyli 20 m 2 nie bardzo pasuje do tych kolumn. 948 są naprawdę potężne wielkością jak i brzmieniem. Gdybym miał większy salon napewno wjechałyby 948 lub 936. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz z Francuzem na pewno dobrze zagra, ale ja wolę Amerykańca z Brytyjczykiem ?

A na poważnie- piszę przecież o połączeniu Atolla z Klipschami, nie przeczę, że z innymi kolumnami zagra źle.

Ale bas w porównaniu z Roksanem, w sensie jakości, jest słaby i tyle (słuchałem, porównałem, stwierdziłem u siebie w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, _daras_ napisał:

Francuz z Francuzem na pewno dobrze zagra, ale ja wolę Amerykańca z Brytyjczykiem ?

A na poważnie- piszę przecież o połączeniu Atolla z Klipschami, nie przeczę, że z innymi kolumnami zagra źle.

Ale bas w porównaniu z Roksanem, w sensie jakości, jest słaby i tyle (słuchałem, porównałem, stwierdziłem u siebie w domu).

Co do basu zgadza się roksan odrobinę lepszy. 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krisat napisał:

Zostałem posiadaczem Atolla cd100 jakim kablem RCA  bezpośrednio z Atoll IN100 oraz cyfrowym do Dac  polecacie połączyć,

Czy warto także wymienić także sieciowy i na jaki. Proszę o pomoc i sugestie.

U mnie Atoll grał na Albedo Monolith IC, SP i zasilającym Enerr Holograph Hybrid.

Ale z tańszych zasilających możesz coś z Furutecha.

Zależy ile chcesz przeznaczyć na taki przewód,  od tego powinieneś zacząć pytanie. 

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego granice rozsądku to 4tys, a dla kogo innego 400zł.

Miałem kiedyś na chwilę, bo ktoś ki podrzucił GDY The Wave i z trzech jakie wtedy mi podrzucił wybrałbym ten, uspokojenie, aksamitna góra,  w małych składach pięknie i audiofilsko.

A może kilka paneli akustycznych?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nissio100 napisał:

Ręce opadają! Pewnie kombinuje by jechać po większe zamówienie bo po jeden set to się nie opłaca.Kiedy te handlarzyny ?pojmą że zadowolony klijent wróci!  

 

43 minuty temu, Krisat napisał:

Teraz mam  tellurium q black 1 jest lepiej ale jeszcze mi czegoś brakuje...

A co powiecie na tellurium blue  jak się sprawdza..

Co do paneli to niestety odpadają...

 

Kolego nie w tą stronę Blue to nie są kable do ocieplenia systemu. Bardzo dobrze zrobiłby to tellurium q black Diamond ale cena za niego no cóż coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC VDH The Wave, niedrogi, a właśnie tak jak pisałem wyżej aksamitna góra, uspokojenie, całkiem dojrzałe brzmienie nie jakiś narwaniec, tylko kultura i spokój. 

Kiedy był u mnie na chwilę,  to wpięty między źródło,  a końcówkę Atolla.

Jak nie ma mowy o adaptacji akustycznej można innych pierdół spróbować,  u mnie Atoll stał na izolatorach Vibrapoda.

Możesz też spróbować z kablami Melodika, tanie i zmiękczają brzmienie, bedzie też lekkie ocieplenie i zaokraglenie konturów,  może to wpisuje się w twój gust.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2020 o 22:46, pawel k napisał:

To może Van den Hul CS-122 Hybrid

Mam ten kabelek - wg mnie świetny ale nie wiem czy ociepli. Generalnie złagodzi i ukulturalni brzmienie ale jest raczej równy - ani jasny ani ciemny.

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Jestem posiadaczem Atolla In 200. Kupiony w październiku 2019.

Ostatnio, przy uruchamianiu lewy kanał gra ciszej. po kilkudziesięciu sekundach , może 2 minutach kanały się wyrównują.

Czy ktoś z kolegów z forum miał takie problemy?

Coś czuję, że czeka mnie/Atolla wizyta w serwisie.

Pozdrawiam zadowolonych użytkowników:-)

Mariusz Z.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.03.2020 o 08:42, lelek01 napisał:

Coś czuję, że czeka mnie/Atolla wizyta w serwisie.

 a to życzę Koledze powodzenia, no chyba że Pan z serwisu przeszedł do historii. 

No tak przez te całe wirusowe zamieszanie zupełnie zapomniałem o swoim przyrzeczeniu żeby nie odgrzewać starych kotletów. 

Przepraszam ale ja tak po prostu mam jak słyszę o atollowskich przypadłościach. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dedal75 napisał:

Ale to tylko sprzęt, każdemu  coś się psuje, to nie koniec świata ?. Pzdr 

No właśnie tak miałem napisać na zakończenie tylko wiesz ja to ze mną zboczyłem z wątku i najzwyczajniej w świecie zapomniałem. To chyba z roztargnienia. Pozdrawiam 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.