Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, dedal75 napisał:

Będę wdzięczny albo Ty mi ?, bo według mnie i mojego kumpla posiadacza in200 lepiej gra na na zewnętrznym pre niż swoim. Ale sprawdź a podziękujesz mi później HAHA?. Pzdr

Bo to prawda, tak było z IN100, ale też z IN300.

Kiedyś o tym pisałem,  że Atolle, mają słabe sekcje pre.

Pamietasz?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grzesinek32 napisał:

Ja dziś sprawdziłem jak gra na bypass IN 200 sig . Jako pre streamer st200 sig.

No i muszę napisać,że różnica jest spora na plus. Większa kultura dzwięku , ładniejsze barwy , góra zrobiła się czyściejsza.

Zostaje zdecydowanie na takim połączeniu.

To mnie właśnie ciekawiło . Czyli reasumując , z twoich obserwacji wynika że, ST200 ma lepszy pre niż jest w IN200 ,a gorszy DAC  niż ma w sobie  CD 200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grzesinek32 napisał:

Gorszy , lepszy to może złe określenie.To moje odczucia w moim systemie, na moim okablowaniu i w moim pomieszczeniu.

No tak. Rozumiem że to są subiektywne odczucia jednej pary uszu w konkretnej konfiguracji.? 

Jednak jeżeli inni  też potwierdzą twoją opinię i będą mieli  podobne odczucia to uznam że istnieje wysokie prawdopodobieństwo iż też tak to usłyszę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam :) Długo mi zajęło napisanie w w tym wątku ale zmotywowaliście mnie tym by-passem.

Teraz tylko powiem w skrócie (ale na pewno później się rozwinę), że od lutego mam Atoll in200 signature + CD 200 signature. Kolumny to Monitor Audio Silver 2. Dac Nostromo Wolf 2 Limitowany, plus malina z hifiberry digi pro+. 

O swoich rozterkach napiszę później, jednak chciabym się zapytać, jak użyć bypassa i DACa i czy mogę w mojej konfiguracji połączyć tak, jak pisaliście powyżej? Teraz mam malinę po coaxialu do DACa, z niego RCA do AUX w In200. 

Wybaczcie być może moje banalne pytania, ale po prostu za bardzo się nie orientuje we wszystkich możliwosciach sprzętowych. 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bypass to wejście bezpośrednio na końcówkę mocy, musisz podłączyć inny przedwzmacniacz, lub pasywkę czyli przedwzmacniacz pasywny albo dac/streamer z funkcją przedwzmacniacza. 

Ogólnie musi to być sprzęt z wyjściem regulowanym nie liniowym. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wushu81 napisał:

Dac Nostromo Wolf 2 Limitowany

Niestety ale ten DAC nie ma regulowanych wyjść więc nic z tego. Ewentualnie cyfrowa regulacja głośności w malinie ale to już chyba nie warte zachodu...

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda. Podkręciłem się, że będzie jakaś zmiana, być może na plus. 

Dzięki za objaśnienie. 

A polecilibyście jakiś DAC z taką możliwością, ale z małych gabarytowo sprzętów? Może bym coś wypróbował, bo mam w razie czego co zrobić z drugim DACiem. Celowałbym może w używki, choć niekoniecznie. Przedział 1000-1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wushu81 napisał:

A polecilibyście jakiś DAC z taką możliwością, ale z małych gabarytowo sprzętów? Może bym coś wypróbował, bo mam w razie czego co zrobić z drugim DACiem. Celowałbym może w używki, choć niekoniecznie. Przedział 1000-1500?

Tylko musisz pamiętać, że zabawa w BY-PASS i wykorzystanie zewnętrznego przedwzmacniacza ma sens tylko wtedy, gdy będzie on lepszy od tego wbudowanego w Atoll'a, a wątpię że taki za 1000-1500 będzie spełniał ten warunek. Dodatkowo masz bardzo dobry CD, którego chyba nie warto "degradować" tanim (w stosunku do wzmacniacza i CD) przetwornikiem...

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przedwzmacniaczy testowałeś? 

Z atollem. Oczywiście. 

Tak z ciekawości, bo z pre nuprime od nie dawna grasz? 

Czy się mylę, bo drożej nie zawsze jest lepiej. Pzdr

Bo mnie akurat jak coś zagra fajnie to czy kosztuje 1000 czy 200pln to ja bym wybrał lepiej brzmiące nie droższe ??

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem Koledze wyżej ?

Przykro kupować integre za nie małe pieniądze  a później szukać przedwzmacniacza by zagrało lepiej /inaczej jak zwał tak zwał. 

Pzdr

PS zamów sobie pasywke z alli i się pobaw. Lizniesz temat. 

#Aliexpress 119,49 zł | Breeze Audio FV3 wysoka precyzja przedwzmacniacz pasywny regulacja głośności kontroler VOL HiFi przedwzmacniacz alpach, czy też aktywne głośniki
https://a.aliexpress.com/_d6v0H9r

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dedal75 napisał:

A ile przedwzmacniaczy testowałeś? 

Tak z ciekawości, bo z pre nuprime od nie dawna grasz? 

Czy się mylę, bo drożej nie zawsze jest lepiej. Pzdr

Nie testowałem, bo jak pamiętasz z NuPrime była to pierwsza próba. Dodatkowo napisałem, że to tylko NuPrime i ciekawe jak zagra z "rasowym" PRE. Jeżeli chodzi o tani przetwornik (pisząc tani mam na myśli wartość w stosunku do wzmacniacza), to wyraziłem jedynie wątpliwość, że będzie lepiej, co oczywiście nie musi okazać się prawdą. Potestować zawsze można ale kupować w ciemno, to już raczej bym nie polecał.

2 minuty temu, dedal75 napisał:

PS zamów sobie pasywke z alli i się pobaw

Ewentualnie tak - zawsze jakieś doświadczenie

Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miale pograłem sprzedałem, choć ja zawsze muszę coś mieć bo w odróżnieniu od Was mam końcówkę Atolla ?. Pzdr

PS. 

A Rasowe pre to blisko tego atolla z kasiorką. 

 

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Integre kupiłem świadomie,  podobało mi się jej brzmienie a nie chciałem iść w zbyt dużą ilość klocków. CD jest, bo mam sporo płyt i trochę że względu na żonę. 

Moje rozmyślania to bardziej ciekawość i chęć zdobycia doświadczenia i być może polepszenia dźwięku. Jak będę miał chwilę, to opiszę dokładniej mój system, gdzie to gra i z czym się borykam. Ale dziś już za późno na wchodzenie w takie dyskusje...

Dziękuję za Waszą wyrozumiałość ?

Edytowane przez wushu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STJARNA75 napisał:

Koledzy ,słyszał  ktoś ,albo ma u siebie połączenie wzmaka Atolla z kolumnami Audio physic ?

To może być dobre połączenie, zwłaszcza w kontekście Atolla jako końcówka.  Zanim zanabyłem ProAci bralem AP pod uwagę,  akurat w moim przypadku byłyby to tempo VI. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już doszedłem do ściany jeśli chodzi o kolumny. Teraz gram na Avance Dana 670 i złego słowa na nie, nie dam powiedzieć ale czuje że to już  lekki mezalians w połączeniu z  Atollem  IN200. Myślę że wycisnąłem z nich już wszystko, a ten piecyk jeszcze dużo potrafi.

Po wymianie listwy ,  czeka mnie wymiana kolumn. Słuchałem ostatnio AP Spark3 i trochę skradły mi serce. Ja celuje raczej w serię Tempo z drugiej ręki. Dlatego też moje pytanie. Dzięki , chyba podąże tą drogą przynajmniej na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, STJARNA75 napisał:

Ja już doszedłem do ściany jeśli chodzi o kolumny. Teraz gram na Avance Dana 670 i złego słowa na nie, nie dam powiedzieć ale czuje że to już  lekki mezalians w połączeniu z  Atollem  IN200. Myślę że wycisnąłem z nich już wszystko, a ten piecyk jeszcze dużo potrafi.

Po wymianie listwy ,  czeka mnie wymiana kolumn. Słuchałem ostatnio AP Spark3 i trochę skradły mi serce. Ja celuje raczej w serię Tempo z drugiej ręki. Dlatego też moje pytanie. Dzięki , chyba podąże tą drogą przynajmniej na początku.

A ja mam kolegę, który jest w posiadaniu Atolli z początku ich serii. IN200 z CD200, ale tam są mega warunki akustyczne, jak dla mnie nie do ogarnięcia w moich warunkach. A gra na 3 różnych Viennach. Ogień,  a więc Avance Dana to wąskie gardło w twoim systemie, o kabelki już nie pytam, nie nie ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Koledzy ,słyszał  ktoś ,albo ma u siebie połączenie wzmaka Atolla z kolumnami Audio physic ?

Też szukałem jakiś dobrych klocków do in200. Również na uwadze miałem audio physic tempo.Aż pewnego razu usłyszałem opery. I tak oto atoll stał się zasilaniem moich opera seconda.Ten set jak dla mnie zgrał się idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dedal75 napisał:

A jaką barwę demonstrują OPERY? Pzde

Opery grają bardzo neutralnie. Wszystkie pasma grają bardzo równo  . Są bardzo muzykalne.No i to co w nich najlepsze przestrzeń i otwartość.Naprawdę kolumny godne polecenia. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę czasu to mogę co nieco więcej napisać o swoim systemie, ale też co najważniejsze co mnie trapi od początku w związku z Atoll In 200 signature.

Jak pisałem wcześniej nie mam zbyt dużego doświadczenia ani wiedzy jeśli chodzi o sprzęt. Długo grał u mnie w salonie (prawie 40m2) mały zestaw Harman Kardon Mas 100. Po moich wcześniejszych doświadczeniach z zestawami komputerowymi czy innego tego typu sprzętami, Harman wypadał bardzo dobrze i nawet dziś złego słowa o nim nie powiem. Wiadomo, do takiego pomieszczenia to za mały, ale jakoś nigdy tego specjalnie nie odczułem. Grałem głównie po bluetooth, ze Spotify itp. Potem zachciałem czegoś więcej i wbrew żonie przytargałem większe kolumny podstawkowe Monitor Audio Silver 2. Niestety walka zawsze u nas była o sprzęt, że to, że tamto, że za duży, gdzie to ma stać itp. 

Ale w końcu postanowiłem kupić coś lepszego i mocniejszego. Po kilku odsłuchach i masie godzin spędzonych na czytaniu, wybór padł na Atoll'a In 200 sig. Niestety zgody na podłogowe kolumny nie dostałem, na zmianę miejsca sprzętu również. Jestem świadomy tego, że sprzęt przede wszystkim stoi w złym miejscu, kolumny nie są w odpowiedniej odległości od siebie. Wszystko stoi na wysokiej komodzie, na szczęście mebel jest bardzo solidny, ciężki i stabilny. (wys. 85 cm./szer. 160/gł.) na krótkiej ściance przy stole jadalnianym. Z tym ustawieniem niestety nic nie zrobię na razie, musi tak zostać. O kolumnach podłogowych również mogę pomarzyć ?

Co gra w systemie?

Atoll In 200 Signature

Atoll CD 200 Signature

Raspberry Pi4 + Hifiberry Digi Pro+ , + zasilacz transformatorowy

Dac Nostromo Wolf 2 wersja limitowana + zasilacz transformatorowy

Kable zasilające do In i CD to Wireworld Stratus 7 - 1,5m

COAXIAL Wireworld Strlight 8 - z maliny do DACa

RCA obecnie podłączony z DAC do In200 to RCA Neotech Nemoi 3220, końcówki Kacsa RP-85GT (DIY)

RCA w tej chwili IN200+CD200 Wireworld Oasis 7, chyba 1m

RCA Chord Clearway - w tej chwili nieużywany

Obecnie głośnikowy to Wireworld Oasis 8 , bez końcówek 

DC blocker 2 gniazda tutaj in200 i cd200, + 4 gniazda z filtrami, bez dc blockera. reszta sprzętu podłączona (chyba, nie jestem pewiem, bo rzadko do szafki zaglądam i nie pamiętam już jak to podłączyłem) 

Mam jeszcze na wymianę:

Chord clearway głośnikowy

Melodika Coaxial

Melodika RCA Purple Rain

 

A teraz z czym jest "problem". Od początku mam szumy z niskotonowców. Lekko narastający przy przekręcaniu potencjometru głośności (bez muzyki). Sprzęt najpierw sam sprawdzałem w przeróżnych kombinacjach. Przepinałem gniazda, zgodnie z fazami, z uziemieniem, bez uziemienia. Przez DC blocker, bez DC blockera, same kolumny do wzmacniacza, reszta odłączona, powyłączałem większość sprzętów w domu typu dekodery, routery, telewizory, ładowarki i co tam mi przyszło do głowy. Podłączyłem do małym kolumn podstawkowych od Harmana, podłączyłem małe monitory wharfedale, wziąłem wzmacniacz do sąsiada i podłączyłem same kolumny (jakieś Tonsile podłogowe). I BEZ ZMIAN, nadal lekki szum z głośników. 

W końcu ustaliłem, że wysyłam sprzęt do serwisu. Tam stwierdzili, że wszystko jest w porządku, że jakieś tam lekkie szumy to norma, że technicznie jest ok. Sprzęt poszedł jeszcze do sklepu gdzie kupowałem, żeby też sprawdzili i w sumie nic nie stwierdzili. Wszystko niby ok. Co słyszeli tak naprawdę to nie wiem. Nie pamiętam już co powiedzieli dokładnie a na piśmie nic nie mam.Jedynie Pan Piotr z S4home twierdzi, że nic nie powinno być słychać, żadnych szumów. 

Jak to jest u Was? Szum słyszę tak z odległości nawet ok 1 m, może i dalej od nich. Podczas grania wiadomo, już tak się nie rzuca to w ucho, niemniej jednak z bliskiej odległości można usłyszeć ten szum. Mnie martwi, czy to nie wpływa ogólnie na dźwięk, może coś ten szum tłumi i nie gra tak jak mogłoby grać? 

Nie sprawdzałem później jeszcze tego samego wzmacniacza np. w jakimś salonie, jak to tam wypada...Jak będę miał okazję, to to zrobię.

Wiem, że niektóre wzmaki mają tendencje do szumów a niektóre nic nie generują z kolumn. Stosunek S/N w Atollu to 100dB, i chyba nie powinno występować takie zjawisko, czy tak?

Może problem u mnie w instalacji...Mieszkam w domu, instalacja niespełna 10 letnia. 

 

salon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.