Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobie i zdam relacje. Pomieszczenia na audio mam w zasadzie dwa, większy salon ze 35m i sypialnie 15m. W salonie bliski odsłuch tak ze 2,5m od kolumn w bazie 1,7m. Wzmaki tez mam inne, zobaczymy z czym i gdzie sie odnajdą. W salonie nie moge na razie rozpiąć Triangle Comete EZ z Nakamichi TA-3E, tak to fajnie sie zgrało. Lepiej niz IN200SE ale szkoda mi Atolla sprzedawać, bo to świetny wzmak, jednak mam wrażenie jakiegos woalu, braku wyrazistości w zakresie średnicy i szczegolnie basu, nie wiem jak to nazwać... stad poszukiwania jakichś małych „wariatów” dla niego, bo i budzet skromny maks 3k, moze jakies inne tropy byscie mieli? Na ten moment wolalbym cos z przednim BR albo bez. Marzeniami jestem blisko Harbeth P3ESR ale finansowo juz mniej, nawet boje sie je wypożyczyć bo bym poszedl z torbami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pisałem o tym, takie braki lub niedoskonałości wychodzą przy niedopracowanej akustyce pomieszczenia.

Możesz czasem tak przerzucać wieloma parami kolumn, a zawsze będzie Ci czegoś brakować lub czegoś za dużo.  

Rozważ chociaż panele akustyczne , dzisiaj producenci robią duży ukłon w stronę klienta i wybrednych żon, takie panele mogą przyozdabiać pomieszczenie.

Wracając do Uszatek s520 słuchałem ich w całkiem dużym salonie z dobrym zasilaniem i odpowiednich odległościach od ścian,  było naprawdę fajnie, zwłaszcza w kontekście ceny. Wiadomo, że można lepiej, ale zazwyczaj drożej,  a tutaj naprawdę jest dobry stosunek jakość/ cena.

Zresztą chyba tutaj na AS w recenzjach były opisywane te kolumienki.

Pzdr

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszerki już do mnie jadą, jestem ciekaw czy się sprawdzą. Wiesz pełna zgoda co do ustrojów akustycznych, ale niestety u mnie jak pewnie u większości ludzi nawet jakieś podstawowe nie mają racji bytu, już nie chodzi o żony, ja sam sobie tego nie wyobrażam. Mieszkam w przestrzeni użytkowej przeznaczonej dla całej rodziny, stereo nie jest na pierwszym planie takiego układu - kącik RTV jest naprawdę w kącie. Poza tym, tu nadal chodzi (albo powinno chodzić) o samą muzykę, w PRL - PRL-owskie głośniki stały na PRL-owskiej meblościance pod samym sufitem, a człowiek i tak czerpał ogromną radość z poznawania muzyki. Teraz oczywiście to inna bajka, i bardzo dobrze :)

Wracając do meritum, niezależnie od akustyki u mnie zmiana wzmacniacza na wiekowy amplituner Nakamichi potrafi dopełnić i wypunktować bas i  niższą średnicę Atolla, pojawia się jakiś czar... Tu się pewnie już zaczynają gusta i guściki, każdy poszukuje swojego brzmienia, w danym budżecie oczywiście. Lubię Atolla i mam razem 4 klocki, ale być może u mnie w końcu jednak nastąpi pożegnanie z tą integrą, sam nie wiem, może się starzeję :) pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że można jak się chce.

Wystarczy siebie i domowników do tego przekonać ?

Spójrz:

https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/

https://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-akustyczne-2/absorbery-panele-akustyczne-2/

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sir.jax napisał:

A wiesz, że można jak się chce.

Wystarczy siebie i domowników do tego przekonać ?

Spójrz:

https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/

https://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-akustyczne-2/absorbery-panele-akustyczne-2/

 

Dokładnie tak jak piszesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, dobra popatrzę na ustroje, ale potem moze wysle zdjecie salonu to zobaczycie ze nie mam jak i gdzie tego przyczepić... Tak czy inaczej minęły dwa tygodnie z Usher S-520, wygrzaly sie grając po kilkanaście godzin dziennie i ... zostają ze mną ? Bardzo fajnie wg mnie zgrywają sie z IN200SE, jednym słowem sa jakies takie uczciwe w tym jak graja, dobrze różnicują jakosc nagrań, sa bardzo przejrzyste, ale bez przesady, nie jest ostro. Nie udają czegos czym nie sa. Wizualnie jak dla mnie super mam czarny lakier, kupione za 1900, daja wiele radosci jak za te pieniądze. W salonie 30m jest o dziwo doskonale, jeszcze musze sprobowac w sypialni, ale mysle ze moze byc tylko lepiej. Maja bardzo fajny bas, ktory dobrze u mnie wybrzmiewa. Mialem wczesniej problem z rockiem na połączeniu In200se z Buchardt s300, teraz wreszcie gra muzyka! Po drodze dorobiłem sie wspomnianych wczesniej Triangli, do których bardzo pasuje Nakamichi, a Buchardtom lepiej robi taki wzmak IOTAVX SA3 wiec mam obecnie czym żonglować ? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej,  że te s520 są naprawdę bdb, słuchałem ich z NADem (nie moja bajka), a zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. 

To było w salonie audio, więc okablowanie i zasilanie też było jak trzeba, całość dawała bardzo pozytywne wrażenia.

Uszatki tylko wyglądają jak pierdziawki i w domowych warunkach spokojnie się sprawdzają, a jak ktoś chce przestawiać ściany glośnikami, to sorry od tego są koncerty i młoty pneumatyczne.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Mam pytanie do doświadczonych użytkowników posiadających sprzęt marki Atoll.Posiadam obecnie Atoll in100 signature  i zastanawiam się czy jest sens dokupienia do niego przedwzmacniacz Atoll PR 200 SE.Czy pr 200 se będzie lepszym przedwzmacniaczem niż ten wbudowany w Atoll in 100 signature? Czy można spodziewać się skoku jakościowego w prezentacji muzyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dzejj napisał:

Witam Panowie.Mam pytanie do doświadczonych użytkowników posiadających sprzęt marki Atoll.Posiadam obecnie Atoll in100 signature  i zastanawiam się czy jest sens dokupienia do niego przedwzmacniacz Atoll PR 200 SE.Czy pr 200 se będzie lepszym przedwzmacniaczem niż ten wbudowany w Atoll in 100 signature? Czy można spodziewać się skoku jakościowego w prezentacji muzyki? 

Tak, można się spodziewać. 

Ładnych parę stron wstecz pisaliśmy o tym, kiedy miałem na stanie nawet IN300 to sterowany DACiem po ByPass zagrał lepiej niż jako integra.

Z Atollami tak jest, IN100 też zyskał na brzmieniu, grało to przyjemniej, bardziej dojrzalszym brzmieniem z lepszym wypełnieniem  i mniej drażniącą górą. 

Warto spróbować, tylko jeśli chodzi o pre Atolla to raczej PR300, to nie tylko moja opinia, jak się wczytasz we fora, albo choćby tutaj w klubie.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dedal75 napisał:

Korzystał ktoś może z pre Rotela z końcówkami Atolla. Jesli tak to jakie modele i wrazenia. Pzdr

Bardzo dobrze zestrajają się Am200 z Rotelem RC 1090. Gram tak już z satysfakcją już od kilku dobrych lat. Trzeba jedynie dobrać jakiś neutralny IC do tego zestawu. Jest wszystko czego potrzeba, przestrzeń, barwa, wybrzmienia, rozdzielczość. Z minusów, trochę brakuje mi lampowej gęstej średnicy i lepszej separacji planów wgłąb, ale generalnie oba klocki dobrze się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Bardzo dobrze zestrajają się Am200 z Rotelem RC 1090. 

A nie ma problemu z poprawnym wysterowaniem? 

Końcówka działa na pełnych obrotach ?, bo jest różnica w napięciu wejściowym między końcówkami Rotela. Pzdr

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dedal75 napisał:

A nie ma problemu z poprawnym wysterowaniem? 

Końcówka działa na pełnych obrotach ?, bo jest różnica w napięciu wejściowym między końcówkami Rotela. Pzdr

 

Przy skuteczności kolumn 86db słucham zazwyczaj na godzinie dziewiątej, dziesiątej, dalej jest już za głośno dla sąsiadów ?

Regulacja głośności jest bardzo płynna i precyzyjna, nie można mieć zastrzeżeń.

O jakim Rotelu myślisz dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, zmierzam ku przetestowania Atolla IN 100. 
Czy może mi ktoś powiedzieć czym różni się SE od Signature oprócz tego że Signature kosztuje 1000 zł więcej i inaczej wygląda?

Drugie pytanie to różnice pomiędzy Arcam SA20 a Atoll IN 100. Arcama słyszałem, Atolla jeszcze nie. 
Oba to ponoć bardzo dobre wzmacniacze. Który ma bardziej detaliczną górę? i lepiej kontrolowany bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@renoxd wersja signature ma możliwość dołożenia DAC i inaczej wygląda. Moc ta sama ale troidy mają 680 zamiast 660 Va. Nie wiem czy wpływa to na dźwięk i czy jakieś inne komponenty zostały zmienione ale w środku wygląda bardzo podobnie do in100se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/21/2020 at 4:37 PM, Tomek_waw said:

@renoxd wersja signature ma możliwość dołożenia DAC i inaczej wygląda. Moc ta sama ale troidy mają 680 zamiast 660 Va. Nie wiem czy wpływa to na dźwięk i czy jakieś inne komponenty zostały zmienione ale w środku wygląda bardzo podobnie do in100se.

Dzięki za info!

Czy ktoś zna jeszcze różnice pomiędzy Atoll IN 100 SE a Atoll iN 100 Signature oprócz wyglądu?
Teraz w sklepach nie ma już wersji SE. Jeśli niczym się nie różnią, a podejdzie mi jego brzmienie, to nie ma najmniejszego sensu kupować nowego Signature i trzeba szukać używki SE z gwarancją. Zaoszczędzone dobre 2500 zł 

Edytowane przez renoxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, renoxd napisał:

Dzięki za info!

Czy ktoś zna jeszcze różnice pomiędzy Atoll IN 100 SE a Atoll in Signature oprócz wyglądu?
Teraz w sklepach nie ma już wersji SE. Jeśli niczym się nie różnią, a podejdzie mi jego brzmienie, to nie ma najmniejszego sensu kupować nowego Signature i trzeba szukać używki SE z gwarancją. Zaoszczędzone dobre 2500 zł 

Myślę że 4600 jest realne za 100sig. Używka z gwarancją 100se licz okolice pod 3k. Ponoć trochę inaczej brzmią, nie wiem, nie słyszałem sig. 100se jest dla mnie super. 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@renoxd jakiś czas temu na podobnym forum staraliśmy się znaleźć różnice między in200se a in200 signature i wyszło podobnie. Ktoś nawet napisał do producenta i odpisali zbywczo ,że " zalecają używanie najnowszej wersji bo jest najlepsza" ? możliwe ,że tutaj zmian jest więcej. Ze zdjęć środka może wynikać,że zastosowane kondensatory są inne ( mają inny kolor ) oraz transformatory toroidalne mają lekko większą pojemność. Może są jakieś optymalizacje np przy pobieraniu prądu w stanie spoczynku ale to tylko takie gdybanie dopóki nikt nie zmierzył. Fajnie gdyby ktoś porównał oba obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o flaszkę, że zmiany w brzmieniu są kosmetyczne, więc jak upolujesz fajną sztukę SE to nic nie stracisz, a jak Tobie się nie spodoba to sprzedasz. AudioVideo ostatnio popełniło recke IN80 SIG-z tego co wypatrzyłem to jest nowa obudowa i transformator w porównaniu z SE.

Oczywiście lepiej brać jakąkolwiek 100 niż 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gimza napisał:

Idę o flaszkę, że zmiany w brzmieniu są kosmetyczne, więc jak upolujesz fajną sztukę SE to nic nie stracisz, a jak Tobie się nie spodoba to sprzedasz. AudioVideo ostatnio popełniło recke IN80 SIG-z tego co wypatrzyłem to jest nowa obudowa i transformator w porównaniu z SE.

Oczywiście lepiej brać jakąkolwiek 100 niż 80.

Ponoć 80 też ładnie brzmi choć pewnie dynamika będzie ciut słabsza przez 1 toroid, 50 i 30 na pewno bym unikał

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Atollem IN 100 Signature jest taki, że pojawiają się mocne zakłócenia z głośników gdy jest używany jako końcówka mocy. 
Nie miałem tego problemu ani z NADem ani z Cyrusem. Słabo izoluje szumy. 

Nawet kiedy używam
https://www.amazon.com/ADUM3160-Isolador-Isolation-Digital-Isolator/dp/B0838XD337
to i tak jest na tyle głośno, że przeszkadza. 

Nie wiem czy to jedynie problem tego egzemplarza, czy standardowy problem Atolla. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, renoxd napisał:

Problem z Atollem IN 100 Signature jest taki, że pojawiają się mocne zakłócenia z głośników gdy jest używany jako końcówka mocy. 
Nie miałem tego problemu ani z NADem ani z Cyrusem. Słabo izoluje szumy. 

Nawet kiedy używam
https://www.amazon.com/ADUM3160-Isolador-Isolation-Digital-Isolator/dp/B0838XD337
to i tak jest na tyle głośno, że przeszkadza. 

Nie wiem czy to jedynie problem tego egzemplarza, czy standardowy problem Atolla. 

 

Przyznam że nie używałam jako końcówki, natomiast wbudowane Pre w 100se jest bardzo czułe. Dac MF V90 który podbija napięcie na RCA do jakiś 2,4V u mnie przesterowal

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, sir.jax said:

Czy powyższe wzmacniacze też były używane jako końcówki?

Tak, były. 

2 hours ago, marcinmarcin said:

Przyznam że nie używałam jako końcówki, natomiast wbudowane Pre w 100se jest bardzo czułe. Dac MF V90 który podbija napięcie na RCA do jakiś 2,4V u mnie przesterowal

Mój Topping na wyjściu na 2V

 

Czy ten izolator szumu wpływa jakość na jakość dźwięku? Osobiście nie słyszę ale to nie znaczy że degradacji nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, renoxd napisał:

Mój Topping na wyjściu na 2V

A z ciekawości, jakiego masz? Ja mam D30 jak dac (wyjście bez regulacji poziomu) i zgrywają się bardzo przyzwoicie. Niektorzy mają problemy z Atollami. Być może wrażliwość na instalacje elektryczne, zakłócenia itp itd. Jedno jest pewne, jak coś nie siedzi to nie ma się co męczyć, tym bardziej że dźwięk Nada bardziej Ci podchodzi

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX7 Pro.

Źródłem szumu na pewno jest płyta główna. Kiedy słucham na słuchawkach, które są podpięte do Toppinga jest kompletna cisza.
Wychodzi na to, że Topping nie oczyszcza sygnału, który leci potem do wzmaka po RCA.

Wcześniejsze wzmaki same sobie radził z tymi zakłóceniami. Najwidoczniej Atoll nie ma żadnych filtrów albo tak jak mówisz, jest bardzo czuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.