Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, renoxd napisał:

Dlatego właśnie napisałem, że w salonie. Może zapomniałem dopisać salonie "audio" w sklepie.
To znaczy, że akustyka bardzo dobra.

Nie w każdym, możesz mi wierzyć ?

 

2 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

A gniazdo sieciowe i okablowanie w środku również wymieniałeś?

W Atollu nie w streamerze tak.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sir.jax napisał:

Co one takie tanie?

???

Gdybym znał je wcześniej to bym je porównał z Phoebe..

7 minut temu, sir.jax napisał:

Nie w każdym, możesz mi wierzyć ?

 

W Atollu nie w streamerze tak.

W moim Atollu gniazdo sieciowe lata jak ząb na skórce  Też tak macie /mieliscie w swoim klocku Atolla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, sir.jax said:

Nie w każdym, możesz mi wierzyć ?

 

Możesz mi jednak wierzyć, że niskiego basiku, takiego trzęsącego ładnie brzmiącego, nie uświadczysz w podstawkowych ? 
Słuchałem konstrukcji 2 drożnej i nie było go tam ani krztyny.

Edytowane przez renoxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dedal75 napisał:

@ArtuAtoll posłuchaj jak możesz Audiosolutions Overture 202b przyzwoite monitory średnica na wysokim poziomie. Pzdr

O to to, średnica nawet z Atollem 100 PRZEPIĘKNA, reszta już niestety odstaje ale nic jest idealne ? Świetna propozycja. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, renoxd napisał:

Odpal go sobie na kolumnach 3 drożnych większych a na podstawkowych.
Wiadomo, że w większości utworów, takiego basu nie uświadczysz

Chyba nie sądzisz, że będzie mi się chciało targach 3 drożne podlogówek, tylko po to by sprawdzić jak wypadną moje monitory przy nich.

Jedyne co może by mnie skusiło to właśnie jakieś monitory 3 drożne, choćby od YB Audio.

Ale tak jak mówiłem ten set, który teraz mam odpowiada mi, bo dopieszczalem go przez ładnych kilka lat.

Mam wiele innych też utworów, które świetnie sprawdzają się w kontroli basu i akustyki z tym związanych, ale ten zaproponowany poszukam i posłucham. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, sir.jax said:

Chyba nie sądzisz, że będzie mi się chciało targach 3 drożne podlogówek, tylko po to by sprawdzić jak wypadną moje monitory przy nich.

Jedyne co może by mnie skusiło to właśnie jakieś monitory 3 drożne, choćby od YB Audio.

Ale tak jak mówiłem ten set, który teraz mam odpowiada mi, bo dopieszczalem go przez ładnych kilka lat.

Mam wiele innych też utworów, które świetnie sprawdzają się w kontroli basu i akustyki z tym związanych, ale ten zaproponowany poszukam i posłucham. 

 

"Chyba nie sądzisz, że" myślałem o tym, że to będziesz robić ? 
Chciałem Ci tylko przypomnieć to co zapewne wiesz. Podstawkowe nie dadzą rady przy podłogowych jeśli chodzi o muzykę tego mocno wymagającą. Wiadomo, że nie mówię tutaj o różnych kategoriach cenowych, a tych samych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sir.jax napisał:

W Atollu nie w streamerze tak.

Zapewne na Furutech? Złoto czy rod, z jakim efektem?

 

5 minut temu, ArtuAtoll napisał:

W moim Atollu gniazdo sieciowe lata jak ząb na skórce  Też tak macie /mieliscie w swoim klocku Atolla ?

Mam tak samo, myślę właśnie nad przesiadką na markowe gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, renoxd napisał:

Możesz mi jednak wierzyć, że niskiego basiku, takiego trzęsącego ładnie brzmiącego, nie uświadczysz w podstawkowych ? 
Słuchałem konstrukcji 2 drożnej i nie było go tam ani krztyny.

Wierzę Ci, ale takiego basu ja nie chcę, wyrosłem z takich basiszczy już dawno.

Trzęsący bas trzewiami, choćby nie wiem jak był piękny nie jest żadnym wyznacznikiem.

Chociaż słyszałem już świetny bas z setu Atolla 200 z Bethowenami3 droznymi, ale w super warunkach akustycznych, takiego nie słyszalem nigdzie. Opowiadalem o tym Adamowi.

 

Teraz, Ministerolnictwa napisał:

Zapewne na Furutech? Złoto czy rod, z jakim efektem?

Tak NCF rodowany i drut Neotech upOCC 1,3mm.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, sir.jax said:

Wierzę Ci, ale takiego basu ja nie chcę, wyrosłem z takich basiszczy już dawno.
Trzęsący bas trzewiami, choćby nie wiem jak był piękny nie jest żadnym wyznacznikiem.

 

Wiadomo, że bas to nie wszystko. Mój post nigdy nie miał zamiaru na to wskazać. 
Mówię jedynie o jego zejściu odpowiednio nisko i byciu słyszalnym słuchając odpowiednio cicho. 
Bez odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ArtuAtoll napisał:

W moim Atollu gniazdo sieciowe lata jak ząb na skórce  Też tak macie /mieliscie w swoim klocku Atolla ?

Dlaczego, masz wpiętą jakąś wypasioną sieciówkę?

?

Ja mam same takie, ale podkładam coś,  nie powiem tutaj, bo nie chce się narażać.?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Zapewne na Furutech? Złoto czy rod, z jakim efektem?

 

Mam tak samo, myślę właśnie nad przesiadką na markowe gniazdo.

Jakie masz na myśli.. Też chciałbym wymienić .Boję się ze je urwę..

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Dlaczego, masz wpiętą jakąś wypasioną sieciówkę?

?

Ja mam same takie, ale podkładam coś,  nie powiem tutaj, bo nie chce się narażać.?

 

Zapewne korek od wina pod sieciówkę..;)  Ja mam Elecaudio z Allegro ..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Mam tak samo, myślę właśnie nad przesiadką na markowe gniazdo.

 

NCF.jpg

2 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Jakie masz na myśli.. Też chciałbym wymienić .Boję się ze je urwę

A może spróbuj dokręcić do obudowy.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Jakie masz na myśli.. Też chciałbym wymienić .Boję się ze je urwę..

Furutech FI-03 (R) Będzie chyba optymalne, no chyba, że znacie coś lepszego? Z założenia musi mieć miejsce na bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, renoxd napisał:

Wiadomo, że bas to nie wszystko. Mój post nigdy nie miał zamiaru na to wskazać. 
Mówię jedynie o jego zejściu odpowiednio nisko i byciu słyszalnym słuchając odpowiednio cicho. 
Bez odbioru. 

Spoko, wiem o co Ci chodzi.

Mam swoje latka i wiele słuchałem,  mam nadal wiele możliwości odsłuchu zacnego sprzętu, niejeden sprzęt  był u mnie w gościach, ostatnio tzn w zeszlym roku odtwarzacz za 18tys.

Nie ma wstydu, więc odtwarzacz wrócił do salonu.

Mam swoje oczekiwania i wyrobione zdanie, znam też swoje warunki, chociaż akustykę jako taką mam zrobioną. Jednak są też pewne ograniczenia, podłogówki odpadają pomimo prawie 20m pokoju.

Te co mam, starczą na zapas, a i życia by mi zabrakło na dalsze poszukiwania.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Sir..

daj linka to Vibrapodów.. Proszę ?

https://www.koris.pl/vibrapod-isolator-hit.html

Od strony traf typ 3, po przeciwnej typ 2 na to vibracone, masz wtedy lepsza scenę, separację itp.

Jak dasz za miękkie będziesz miał bułę i ogólne zmiękczanie w całym paśmie, jak za twarde szorstkość na górze i w całym przekazie.

Miałem nie pisać ?

7 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Pełna zgoda...choć branża będzie zawiedziona ?

Branża powinna być ze mnie zadowolona, trochę włożyłem w to co mam.

?

12 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Furutech FI-03 (R) Będzie chyba optymalne, no chyba, że znacie coś lepszego? Z założenia musi mieć miejsce na bezpiecznik.

Pewno tak, ale nie licz na jakieś kosmiczne zmiany, te są lutowane, trza zadbać o dobrą cynę i porządnie polutować, żeby spoiwo było solidne. Odradzam lutownice transformatorowe.

 

https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-i-DIY_Gniazda-montazowe-Chassis-_IEC-424.html?filter_producer=1477557137&filter_traits[478]=&filter_traits[20]=&filter_price=0-510

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sir.jax napisał:

https://www.koris.pl/vibrapod-isolator-hit.html

Od strony traf typ 3, po przeciwnej typ 2 na to vibracone, masz wtedy lepsza scenę, separację itp.

 

Ale ono nie ma na bezpiecznik miejsca

Co to jest Vibracone ? Chodzi o Vibrapod Cone ?

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Sir.. Vibrapod Cone do klocka a Vibrapod  do podłoża ?

Tak, stożek kulką do góry, wtedy wzmacniacz kiedy będziesz chciał zmieniać okablowanie będzie trochę jeździł, trzeba przytrzymać.

Mnie to nie przeszkadzało, ale byli tacy którzy pisali, że zjeżdżał im, a to znaczy, ze nie trzymali poziomu na stoliku.

Mam gdzieś chyba foto z widokiem na streamer i chyba wzmak, nie wiem czy znajdę, jak już to chyba z nowym stolikiem, bo trochę stolików też przerobiłem ? ? ? 

 

Stolik Savar-800px11.jpg

Stolik Savar-800px10.jpg

2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Tak, choć ja wolę Superspike.

A sprawdzałeś Vibrapody, bo nimi możesz naprawdę modelować brzmienie w zależności jaką twardość izolatora zastosujesz.

Superspike to tylko kolce ładnie obudowane, tam działa jednak inaczej, ja nie mam wszystkiego na kolcach, raczej stosuje zasadę twardo/miękko wtedy można ładnie dostrioć pod swoje potrzeby.

Na przykład kolce pod standami, ale kolumny już na twardych gumowych klockach, podobnie sprzęt-wzmacniacz na finite elemente, a streamer na vibrapodach, a blaty stolika wiadomo?

Dobra, to nie jest wątek o wibroakustyce,  Adam się przekręci zaraz, jak nas zacznie czytać ???

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sir.jax napisał:

Dobra, to nie jest wątek o wibroakustyce,  Adam się przekręci zaraz, jak nas zacznie czytać ???

Z całym szacunkiem dla Adama, warto jednak propagować dobre rozwiązania antywibracyjne bo można uzyskać dużo lepiej brzmiący system relatywnie małym kosztem. Ja od dawna jestem zafiksowany na superspikea, mam ich 8 kompletów ? Niby to tylko kolce ale dające bardziej klarowny, napowietrzony i co ważne równy przekaz, bez wyostrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Dobra, to nie jest wątek o wibroakustyce,  Adam się przekręci zaraz, jak nas zacznie czytać ???

Kurde, trafiłeś!  Doczytałem do cytowanego wyżej fragmentu z szerokim uśmiechem na ryjcu i proszę ? Spoko. Ważne, że gra Wam wtedy ładniej. Ja gdy chcę mieć audiofilską orgietkę późno w nocy to muszę zdjąć te paskudne, metalowe maskownice z ATC, które nie mają żadnego wpływu na dźwięk ale... mi dopiero bez nich gra idealnie ?. Możliwe, że u Was z kablami, deskami do krojenia itp. działa to na tej samej zasadzie albo i nie, ważne że gra ładniej ? Jedyne do czego mogę się przyczepić to ceny tej całej biżuterii audio, to kurla już jest chore. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Jedyne do czego mogę się przyczepić to ceny tej całej biżuterii audio, to kurla już jest chore. 

Masz rację. 

Ale wspomniane Vibrapody są chyba jedne z najtańszych tweaków. 

Poza tym może racjonalnie ktoś mi wytłumaczy, co w takim Moonie 250i kosztuje 10tys, obudowa?

???

A co z Heglem Mohikanem za 18tys, a jak by iść dalej to wzmacniacz/końcówka np. Vitusa nie pamiętam modelu za ponad 200tys co tam takiego kosztownego?

Popatrz na takie daki Hugo niewiele większe od mydelniczki,  a ceny z doooopyyyyy.

Wiesz jaka jest cena w detalu za moje kolumienki, wiesz, że zwrotnice i jej elementy nie grzeszą pod względem zastosowanych elementów, drivery też nie są jakieś super hiper revelation, chociaż cenione ?,  a cena za te pudełka trochę większe od kartonu botków Lasockiego wyjebana w ryyyjjj.

Wiesz dobrze, że łoją nas na wszystkim w tym całym audio, ale masz rację ceny podstawek, desek, czy wtyczek jak FI 50 R są chore i tyle.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 15:39, Willy1882 napisał:

Posiadając Atolla stwierdzam, że nie jest to sprzęt dla początkujących. Jest to wymagająca pokaźnych inwestycji marka, która rozwija skrzydła dopiero przy zapewnieniu bardzo dobrej jakości prądu oraz interkonektów. W zestawie PR300 + AM200 zakup okablowania za 5000-6000+ tysięcy nie jest przesadzony. Dopiero wtedy pojawia się to wszystko co słychać w salonie na odsłuchu. Bez tej inwestycji jest to wręcz przeciętnie grający sprzęt. 

Święta prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sir.jax napisał:

Masz rację. 

Ale wspomniane Vibrapody są chyba jedne z najtańszych tweaków. 

Poza tym może racjonalnie ktoś mi wytłumaczy, co w takim Moonie 250i kosztuje 10tys, obudowa?

???

A co z Heglem Mohikanem za 18tys, a jak by iść dalej to wzmacniacz/końcówka np. Vitusa nie pamiętam modelu za ponad 200tys co tam takiego kosztownego?

Popatrz na takie daki Hugo niewiele większe od mydelniczki,  a ceny z doooopyyyyy.

Wiesz jaka jest cena w detalu za moje kolumienki, wiesz, że zwrotnice i jej elementy nie grzeszą pod względem zastosowanych elementów, drivery też nie są jakieś super hiper revelation, chociaż cenione ?,  a cena za te pudełka trochę większe od kartonu botków Lasockiego wyjebana w ryyyjjj.

Wiesz dobrze, że łoją nas na wszystkim w tym całym audio, ale masz rację ceny podstawek, desek, czy wtyczek jak FI 50 R są chore i tyle.

Prawda Panie Jacku. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.