Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.08.2020 o 15:39, Willy1882 napisał:

Posiadając Atolla stwierdzam, że nie jest to sprzęt dla początkujących. Jest to wymagająca pokaźnych inwestycji marka, która rozwija skrzydła dopiero przy zapewnieniu bardzo dobrej jakości prądu oraz interkonektów. W zestawie PR300 + AM200 zakup okablowania za 5000-6000+ tysięcy nie jest przesadzony. Dopiero wtedy pojawia się to wszystko co słychać w salonie na odsłuchu. Bez tej inwestycji jest to wręcz przeciętnie grający sprzęt. 

 

8 minut temu, pawel k napisał:

Święta prawda ?

Hmmm...

Jednak jak ktoś już posiada jakieś tam w miarę przewody/okablowanie, to wiecej pożytku przyniesie zainwestowanie 5-6tys w adaptację akustyczną niż "poprawianie" brzmienia kablami nie dbając o akustykę. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Sir..
Jak kolumna ma kolce  np Phoebe III kolec z kulką.. to odkręcam  i ustawiam na płasko skrzynkę na Vibrapod ?

Na izolatorze, tak.

Ale nie wiem czy to dobry pomysł Vibrapody pod kolumnę podłogową , bardziej pod urządzenia audio pasują mi te Vibrapody lub pod monitory.

Musisz dobrać "krążki"  do wagi kolumny.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Sir..
Jak kolumna ma kolce  np Phoebe III kolec z kulką.. to odkręcam  i ustawiam na płasko skrzynkę na Vibrapod ?

Ehhh, spróbuj postawić na kawałku korka z przylepcem... 20zl w ciasto albo innej ramie i się sprawdza pięknie a starczy na 3 komplety kolumn ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ehhh, spróbuj postawić na kawałku korka z przylepcem... 20zl w ciasto albo innej ramie i się sprawdza pięknie a starczy na 3 komplety kolumn ?

Marcin.. daj linka bo szukam i nie mogę namierzyć ? :)

Może być korek od wina pokrojony w plasterki ? :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł, poczekam jak żona zakalca zrobi to żeby się nie zmarnował wykorzystam ale to max vibrapod 3.?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Marcin.. daj linka bo szukam i nie mogę namierzyć ? :)

Może być korek od wina pokrojony w plasterki ? :)

o takie coś mi chodzi :) https://korkowy.pl/korek-samoprzylepny-drobnoziarnisty-960x650x5mm.html

u mnie sie sprawdziło najlepiej - jak to mówią na forum "zjadło" kolce ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Marcin.. daj linka bo szukam i nie mogę namierzyć ? ?

Może być korek od wina pokrojony w plasterki ? ?

Możesz wypróbować jak chcesz, zawsze taniej niż patent Vibrapoda.

Korek to ja mam między podłogą, a granitem, ale pod kolumnami, standami zamiast kolców nigdy sie nie sprawdził, podobnie jak inne gumowe pierdołki.

Nie będę opisywał co i jak, ale u Ciebie lub kogokolwiek czemu nie, a nuż się sprawdzi.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Terminale w Atollu to qpa totalna... Pobawiłem się dziś chwilę kablami. Mój miedziak z zamela z końcówkami kacsa bfa, na fotce niżej. Te same zamele w wersji pocynowanej i skręcone gole kable. Do tego Qed qudos Silver special 25th. Stwierdzam ponownie że różnicy w tych kablach nie ma... Ale ciasno wchodzące w terminale wtyczki bfa robią dobra robotę... Tylko na tym połączeniu Atoll 100 mi nie dudni. Bas jest sprezysty i kontrolowany. Na gołym kablu i pocynowanych końcówkach nie da się tego słuchać... Prawdopodobnie zbyt słaby jest kontakt i duże opory. Widełki też nie siedzą przez stożkowa podstawę... 

IMG_20200815_225604.jpg

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale ciasno wchodzące w terminale wtyczki bfa robią dobra robotę... Tylko na tym połączeniu Atoll 100 mi nie dudni. Bas jest sprezysty i kontrolowany. Na gołym kablu i pocynowanych końcówkach nie da się tego słuchać... 

Hmmm, mówisz? Jakość niskich tonów zależna od terminali. No dobra, w końcu to audio a tu wszystko jest możliwe, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmmm, mówisz? Jakość niskich tonów zależna od terminali. No dobra, w końcu to audio a tu wszystko jest możliwe, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia ?

Adam,to nie jest "trochę" różnica... Zmienia to mocno charakter dzwieku. Nie słyszę i nie słyszałem różnicy w kablach nigdy ? ale tu różnice od razu wyłapuje moja Żona 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam,to nie jest "trochę" różnica... Zmienia to mocno charakter dzwieku. Nie słyszę i nie słyszałem różnicy w kablach nigdy ? ale tu różnice od razu wyłapuje moja Żona 

I co Pan na to, Panie Zenku? 

A ja na to jak na lato ?

Spoko. Niech będzie, że mocno zmienia się charakter dźwięku. Marcin mieszkasz może blisko Szczecinka? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I co Pan na to, Panie Zenku? 

A ja na to jak na lato ?

Spoko. Niech będzie, że mocno zmienia się charakter dźwięku. Marcin mieszkasz może blisko Szczecinka? 

Opole, trochę daleko, ale jak coś zapraszam na kawę przy okazji ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zmianę brzmienia Atolla po zastosowaniu podkladek metalowych od kolców pod kolumny.. Zmiana na bass bardziej dociążony miękki  taki pastelowy.. nie buczy i nie drażni  .. :)
Co do terminali w Atollu  ja mam druty gołę bez widełek.. Nie słysze różnicy miedzy drutami konfekcjonowanymi a gołymi.. :) Pozdrawiam.. aaaaa Tellurium QBlack I brzmią też z wyciągnietą średnica jak "dwójka "??  Ta wyciągnięta średnica daje wrazenie że Atool gra na twarz.. Zastosowałem Ultra Blue i jest średnica cofnięta.. ale  wolałbym troszkę ją wypchnąc.. i jednak "dwójka "Tellurium bedzie kolejnym zakupem :) Potem Vibrapody :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam zmianę brzmienia Atolla po zastosowaniu podkladek metalowych od kolców pod kolumny.. Zmiana na bass bardziej dociążony miękki  taki pastelowy.. nie buczy i nie drażni  .. ?
Co do terminali w Atollu  ja mam druty gołę bez widełek.. Nie słysze różnicy miedzy drutami konfekcjonowanymi a gołymi.. ? Pozdrawiam.. aaaaa Tellurium QBlack I brzmią też z wyciągnietą średnica jak "dwójka "??  Ta wyciągnięta średnica daje wrazenie że Atool gra na twarz.. Zastosowałem Ultra Blue i jest średnica cofnięta.. ale  wolałbym troszkę ją wypchnąc.. i jednak "dwójka "Tellurium bedzie kolejnym zakupem ? Potem Vibrapody ?

Nie słyszysz różnicy w czymś co może mieć wpływ (i ma - opór styku) a widzisz w czymś co nie może mieć? W sensie podstawki... ? Różnice kabli słyszysz zapewne przez to jak mocno je dokręcisz, lub przez sugestie. Wypchanie średnicy zazwyczaj oznacza że masz poprawnie pozycjonowany środek czyli lewy i prawy kanał gra z tą samą głośnością, co jest akurat domena Atolla. Zrób prosty test. Kabel masz pewnie 2,5mm. Zwiń go podwójnie do terminala i dopiero dokręć. Zwiększa się powierzchnia i poprawia jakość dźwięku, to powinieneś zauważyć akurat. Jak masz konfekcje skręcana, a nie lutowana to mnie nie dziwi że nie zauważysz różnicy. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie w atoll to podstawa. Am200 to dość przezroczysty wzmacniacz tzn, że gra jak mu sprzęt towarzyszący pozwala ? najlepszy efekt osiągnąłem (jak do tej pory) poprzez łączenie okablowania enerr transcenda light plus okablowanie tellurium q ultra Black ? plus przedwzmacniacz ayona S3... Niestety przedwzmacniacz/streamer oddałem (ubolewam do dzisiaj) kupiłem pr300 (też świetny ale tam były lampy i ayonowy drive ... :))

 

Oczywiście adaptacja to kolejna podstawa ale to co zrobiło okablowanie z moim zestawem przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. To zestaw który podwoił swoją wartość. Kolega z  zestawem accuphase był bardzo zaskoczony ?

Piszecie również o podstawkach.. nie wiem co to za fizyka działa jednak sam osobiście posiadam takie okrągłe antywibracyjne podkładki (zestaw trzech szt.) i obecnie leżą i podpierają wzmacniacz bo tam efekt był najlepszy. Mama zamiar dokupić jesZcze po zestawie pod każdy z klocków bo ewidentnie wpływ na dźwięk był słyszalny (minimalnie ale zawsze na plus) i co ciekawe w zależności pod który z elementów użyty ( zestaw podkładek) wpływał na inne parametry dźwięku ?

 

 

 

Edytowane przez Willy1882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 14:41, marcinmarcin napisał:

Opole, trochę daleko, ale jak coś zapraszam na kawę przy okazji ?

Tak się składa, że ja również z Opola ?

Dobrze wiedzieć, że jest nas tu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Tak się składa, że ja również z Opola ?

Dobrze wiedzieć, że jest nas tu więcej.

?

A wracając do tematu okablowania... Przyznam że na tyle wrażliwy nie jestem żebym słyszał zmianę kabli sieciowych. Ale.... Z ciekawości zmieniłem firmowy atollowy kabel zasilający (komputerowa tandeta 3x0,75mm2) na podobny badziew tylko 3x1,0mm2 i 100se przestał wybijać mi korki. Specjalnie wyłączam go teraz często i ani jednego strzała po kilkunastu włączeniach. Mam porządne 1,5mm2 tylko muszę wtyk IEC jakiś przyzwoity znaleźć 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mam porządne 1,5mm2 tylko muszę wtyk IEC jakiś przyzwoity znaleźć 

No to nie szukaj dłużej, bo u mnie leży od dawna w szufladzie miedziane, pozłacane IEC ? Oddam za pół darmo.

Gdybyś reflektował to pisz na priv.

IMG_20191207_130241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Czy ma ktoś interkonekt QED Reference Audio 40 na sprzedaż ? Ponoć bardzo dobrze się zgrywa z Atollami :)


Zamieniłem głośnikowca Tellurium Ultra Blue na Qed Silver Anniversary XT znaczna poprawa brzmienia.. bas się uspokoił..:)

Zasilające do Atolli polecam francuską konstrukcję Elecaudio.(Allegro )

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie opis, rynce opadajo... Ale sprzedający ma u mnie pełen szacunek za uczciwość ?

https://m.olx.pl/oferta/atoll-in100-se-CID99-IDGdjv3.html?reason=

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 15:44, ArtuAtoll napisał:

Zamieniłem głośnikowca Tellurium Ultra Blue na Qed Silver Anniversary XT znaczna poprawa brzmienia.. bas się uspokoił..:)

Kurcze, tak Was czytam, wyjąłem z szafy te moje Qedy (bez XT) i faktycznie trochę więcej sybilantow jakby od zwykłego miedziaka 2,5mm .. A od czasu zmiany sieciówki ani jednego wybicia korków, a wyłączam teraz dziada specjalnie przy byle okazji... (siedział normalnie zawsze na standby) 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 15:44, ArtuAtoll napisał:

Zasilające do Atolli polecam francuską konstrukcję Elecaudio.(Allegro )

Mam jeden (3×2,5mm) na bdb wtykach Yarbo na olx wisi.

Jakiś czas zasilałem nim CA SM6, zadziwiająco dobrze, nie spodziewałbym się,  ale tutaj Yarbo ma swój udział, bo to wtyki z miedzi tellurowej, schuko jeszcze pokryte rodem.

Leży od roku w szufladzie, jest gdzieś na innym forum opis kolego któremu go pożyczyłem, on nim zasilał malinkę.

Do wzmacniacza nie wpinałem, bo mam w miarę porządny we wzmaku.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2020 o 18:35, dedal75 napisał:

Co tam @ArtuAtoll się ciekawego w brzmieniu wydarzyło po wpięciu tego qeda, góra nie sypie, nie za chudo?. Pzdr

Nie.. jest lepiej... Góra  akceptowalna.. natomiast dół jaby ściągnięty i za morde  trzyma   .Tellurium Ultra Blues.. puszczał bass  mocno.. hulał po pokoju..:)  Słuchałem tez od kolegi prawie misiać Tellurium qBlack.. Tu jest wszystko idealnie.. ale jak podepnę do kompletu RCA TQ Black to znów  mocno daje Atoll po niskich.. MOze ja mam za mały pokoj na taką moc  Atolla  bo ma się wrazenie rozpuchajacego się łokaciami  po bocznych ścianach Hulka :)
MOze wymienić wzmaka który ma wąską scenę stereo ? Powoli sie gubię..:)

W dniu 23.08.2020 o 18:05, marcinmarcin napisał:

Przeczytajcie opis, rynce opadajo... Ale sprzedający ma u mnie pełen szacunek za uczciwość ?

https://m.olx.pl/oferta/atoll-in100-se-CID99-IDGdjv3.html?reason=

Ciekawe   Mógłby opisać brzmienie przed i po usterce ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości bym sprawdził tego qeda. Miałem od znajomego kiedyś tqb2 ale też sporo niskich było może bardziej kontrolowane ale jednak sporo. 

No niestety spieprzonego akustycznie pokoju nie naprawie kablami jednak chyba sprawdzę tego XT. 

Moze monitory spróbuj  z przenoszeniem od 50 Hz w zwyż, chyba że lubisz jak sieje niskimi ?. Pzdr 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na forum cytat jakiegos japońskiego akustyka ..Twierdzi on ze w małych pokojach nalezy duze kolumny ustawiać z mocnymi wzmakami..a w dużych pokojach małe monitorki z małymi wzmakami..:)

Warto też tę stronke poczytać i pobawić się w ustawienia :)
http://www.acoustic.ua/recommendations/800#8
Ja zbieram na Tellurium Q Black II To moim zdaniem najlepsze kable do Atolla :) Kwestia interkonektu.. najlepiej miedz posrebrzana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.