Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki, Koledzy z przyjemności donoszę, że pojawiła się u mnie topowa integra Atolla IN400 ?

Tym samym pod młotek wystawiam dotychczasowy mój wzmacniacz dzielony tj. Atoll AM200 z bezpiecznikiem Verictum X fuse, Pre Rotel RC 1090, IC Albedo Monolith pół metra.

Zapraszam na private.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sir.jax napisał:

Uuuuuuuu, stary to pocisnąłeś teraz.

Zapytam, czy to z rynku wtórnego, czy z salonu?

?

Gdyby mnie było stać na nówkę to pewnie szedłbym w używaną dzielonkę 400 ?

Skorzystałem z okazji, że w czasie urlopu pojawiło się ogłoszenie i pojechałem po wzmacniacz do Łodzi. W sumie trzeba przyznać, że długo i cierpliwie czekałam na taką okazję.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300ki nie słyszałem, więc nic o różnicach nie powiem. Jak będzie czas to napiszę co zmieniło się vs poprzedni wzmacniacz. Gra teraz to ze Spendorem A5 ale nie do końca się zgrywają, z 200ką Spendor lepiej brzmiał. Mam już na oku inny głośnik, który odda w pełni możliwości In400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOOO,

gratulacje ? to jest ten egzemplarz z ogłoszeń na giełdzie HIFI?

wersja SE, czy poprzednia?

 

2 godziny temu, sir.jax napisał:

słyszałeś wcześniej IN300, jak tak to wskaz różnice

ja (na moich "nieśmiertelnych" ELACach), porównywałem bezpośrednio i (w skrócie):  in300 jest bardziej dynamiczny w skali makro;  z kolei IN400se był bardziej wypełniony, a zarazem rozdzielczy,  na średnicy

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

teraz to ze Spendorem A5

Możesz powiedzieć coś więcej o Spendor A5? Czy średnica jest z tych lekkich czy może wyraźnie dociążona i ocieplona? Czy niskie tony są masywne, dominuje wypełnienie czy może są bardzo konturowe? I jak z wysokimi tonami, czy postawiono na pełne wybrzmienia, czy góry jest dużo? Pytam z czystej ciekawości ponieważ bardzo często można się spotkać z opiniami, iż moje Cyrusy wybitnie dobrze zgrywają się ze Spendorem. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Ja mam w pokoju podbicie na 40 i 50 Hz  no masakra jakaś.. wkurzające jest te dudnienie.. nie wiem czy coś pomoże   Chyba wymiana pokoju ?
 Zauważyłęm ,ze Phoebe grają lepiej jak są dosuniete do tylnej ścianki  reprodukują lepsze  basy..:) Bok to 62 cm licząc  od ściany do środka przetwornika :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Krisat napisał:

A taka propozycja monitorów  do Atoll in100  ...  System Audio Saxo 5. Proszę o opinie.

Ta paczuszki powinny być synergiczne z atollem in 100 ..wycinają jego podbicie  średniego basu a wysokie można wyciąć  kablami :)

Jeszcze jedno dziś.. Skoro mam podbicia 40 i 50 Hz  to kolumny z rozdziałką od 50 Hz beda idealne ? Bo Phoebe zaczynają od 37HZ mozę sta te cholerne popdbicia  Atoll ma tendencje do podbijania basu  i jeszcze kolumny 37  kijowa akustyka pokju  małą kubatura  i mozę sta te nieprzyjemne wzbudzanie basu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Ja mam w pokoju podbicie na 40 i 50 Hz  no masakra jakaś.. wkurzające jest te dudnienie.. nie wiem czy coś pomoże   Chyba wymiana pokoju ?
 Zauważyłęm ,ze Phoebe grają lepiej jak są dosuniete do tylnej ścianki  reprodukują lepsze  basy..:) Bok to 62 cm licząc  od ściany do środka przetwornika ?

Takie podbicia ma prawie każdy,  nawet te poniżej 40, później już tylko ich wielokrotność. 

Chyba bez pułapki na ten zakres  się nie da, ja mam ćwierćwalce w narożnikach i inne takie :), ale mam świadomość, zeto trochę półśrodki.

Możesz tanio się poratować 0anelami na wełnie PT80, ale to też tylko alternatywa.

Lepiej jednak mieć coś takiego, niż nie mieć wcale.

A wymiana kolumn, czy wzmacniaczy niewiele da w tej materii.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Możesz powiedzieć coś więcej o Spendor A5? Czy średnica jest z tych lekkich czy może wyraźnie dociążona i ocieplona? Czy niskie tony są masywne, dominuje wypełnienie czy może są bardzo konturowe? I jak z wysokimi tonami, czy postawiono na pełne wybrzmienia, czy góry jest dużo? Pytam z czystej ciekawości ponieważ bardzo często można się spotkać z opiniami, iż moje Cyrusy wybitnie dobrze zgrywają się ze Spendorem. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Adam, te kolumny grają piękną dociążoną średnicą i w tym są klasą samą dla siebie. Są raczej z tych cieplejszych ale to tylko muzyce dobrze robi. Bas się nie ciągnie, jest go sporo (moje stoją metr od tylnej ściany) ale nie narzuca się, raczej podkreśla rytm, nie epatuje konturem, raczej barwą i sprężystością. Góra lekko wycofana, ale np. z ic ze srebrzonej miedzi była fajnie doświetlona, (kwestia zestawienia sprzętowego), blachy potrafią fajnie błyszczeć, bez zbędnej ostrości, cudownie brzmią trąbki. Generalnie A5 świetnie odnajduje się w jazzie, bluesie, (bajecznie brzmią małe składy). Gorzej jest w rocku, metalu (kolumna nie należy do szybkich). Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobrze budowana scena. Wydarzenia dzieją się w głębi, mają swoje precyzyjne miejsce w przestrzeni, nic "nie siedzi w kolumnie". Jeśli lubisz słuchać jazzowej perkusji, saksofonu, fortepianu, to jest kolumna do tego stworzona.

Dodać trzeba, że te małe kolumny są łase na prąd jak jamnik na parówki. ? Dobrze zagrały mi dopiero z 200ką, a 400ka wysterowuje się dopiero odkręcona na 35%. Spendory źle wysterowane grają matowo, bez barwy i wypełnienia, z płaską sceną.

19 godzin temu, mrb napisał:

to jest ten egzemplarz z ogłoszeń na giełdzie HIFI?

Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sir.jax napisał:

Możesz tanio się poratować 0anelami na wełnie PT80, ale to też tylko alternatywa.

Niestety wełna mineralna nie pomoże na mody pomieszczenia 40 - 50 hz, panel musiałby mieć kilkadziesiąt cm grubości.

1 minutę temu, sir.jax napisał:

@Ministerolnictwa ładnie,  a w jakim pomieszczeniu?

Ok 18m2 z adaptacją akustyczną. Ja również mam problem z basem (fale znoszące) na 70 hz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

z rozdziałką od 50 Hz beda idealne ?

Żadna "rozdziałka" nie pomoże, pomieszczenie koreluje z cisnieniem akustycznym, a zrodlem tego sa kolumny.

Buczy ci nie kolumna, a pokój. Zrób eksperyment jak masz możliwość i weź cały set przenieś do dwa razy większego pomieszczenia, zobaczysz , czy ci będzie buczeć, tylko dobrze ustaw głośniki. 

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Buczy ci nie kolumna, a pokój. Zrób eksperyment jak masz możliwość i weź cały set przenieś do dwa razy większego pomieszczenia, zobaczysz , czy ci będzie buczeć, tylko dobrze ustaw głośniki. 

Potencjalnie może być tak, że wtedy w ogóle basu nie będzie bo się fale na siebie nałożą ?...akustyka to straszna sucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Niestety wełna mineralna nie pomoże na mody pomieszczenia 40 - 50 hz, panel musiałby mieć kilkadziesiąt cm grubości.

Zgadza się,  pisałem tylko, że to alternatywa, ale sprawy nie załatwi. No i żona/ partnerka jest w stanie zaakceptować prędzej panel niż pułapkę wielkości szafy, czy komody. ?

Poza tym pokój z 12m zrobi się 8m, jak by poupychać ?

Pomijając juz ten zakres, kolega z innego forum sprawdził panele pt80 10cm na tzw. kanapkę, tylko że odstępy między jednym, a drugim musza być tez min.10cm.

taki panel ma lepsza skuteczność jak nie przylega do ściany, ale jest od niej odsunięty dobre 10cm.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Piszą zeby pomiędzy modami ustawiać paczki.. i punkt odsłuchowy

Ha.

To teraz przełóż te odległości z kalulatora na swoje 12m. 

Jesteś w stanie odsunąć kolumny od tylnej ściany powyżej 1m i ok 75cm od bocznych?

Takie kalkulatory nie są wyrocznią, owszem pomagają, ale bez pomiarów się nie da ocenić.

Może być, że tobie się wydaje, iż są to częst. 40Hz i 50Hz, a z pomiarów może wyjść co innego.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2020 o 21:29, sir.jax napisał:

Ha.

To teraz przełóż te odległości z kalulatora na swoje 12m. 

Jesteś w stanie odsunąć kolumny od tylnej ściany powyżej 1m i ok 75cm od bocznych?

Takie kalkulatory nie są wyrocznią, owszem pomagają, ale bez pomiarów się nie da ocenić.

Może być, że tobie się wydaje, iż są to częst. 40Hz i 50Hz, a z pomiarów może wyjść co innego.

 

Tak,jestem w stanie odsunąć na 1 m od tylen ściany  .. i tak stoją.. i nie ma już dudnienia.. :) Czekam na  okablowanie QED x40 :) Polecane przez  anglików  do Atolla :)

W dniu 3.10.2020 o 17:17, muzyk2006 napisał:

Witam Kolegów ?

Chętnie kupię wzmacniacz Atoll in 200 SE w rozsądnych pieniądzach. Chcę nim napędzić AA Rhea

Obczaj giełdę HI FI i OLX

Czy w tym klubie jeszze są posiadacze Atolla  ?? :)))

Czy już wszystkie klocki wymienione na neutralne ?

MOze do Phoebe Hegla H80 ..  Czy nie ebdzie za sucho? bez dołu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam jeszcze ?

Co by nie gadać, też mam problemy z akustyką,  jednak nie dam sobie ręki odciąć że to wina atolla, bo chyba @sir.jax

pisał  że u znajomego w fajnym pomieszczeniu odsłuchiwał Atolla gdzie niskie były rewelacyjne ? i nigdy takich nie słyszał. Pzdr

@ArtuAtolldaj znać jak będzie z qed ja dzięki uprzejmości Kolegi z forum będę miał Chorda clearway  na testy, ale tester ze mnie żaden bo w gorącej wodzie kąpany i cierpliwości już brak ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dedal75 napisał:

 

@ArtuAtolldaj znać jak będzie z qed ja dzięki uprzejmości Kolegi z forum będę miał Chorda clearway  na testy, ale tester ze mnie żaden bo w gorącej wodzie kąpany i cierpliwości już brak ?

Mam Clarway  według mnie nie ma synergii z Atollem in 100 i Phoebe.. 
Obecnie grają Tellurium Ultra Blue  i jest jako tako  testowałem z Silver Aniverasay QED  ale po dwóch dniach mam dośc góry..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co z chordem granie nijakie ??

Mialem TQ Black2 w domu ale z innymi kolumnami jest kultura, poukładane wszystko ale trochę ciemne mi się wydają szczególnie przy problemach z dołem w pomieszczeniu, a qed Genesis Silver też jakoś mnie nie urzekł, teraz kolumny inne może by było inaczej

Cholera wie?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 100 ale w moim in 200 signature Miałem już TQ Blue, i black 2 oraz Silver 2 ,nordost super flatline mk2 i chord odyssey x w podwójnej konstrukcji oraz chord epic super twin i cardas 101. W moim systemie wszystkie te kable przegrały w besposrednim porównaniu z aktualnym Solid core audio no. 2 pro tyle że na wtykach srebrzonych z miedźi berylowj. Ale przyznam że chodzi mi jeszcze po głowie przetestowanie QED signature genesis silver spiral oraz w furutech u-2t. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 10:24, dedal75 napisał:

@ArtuAtoll a co masz wpięte jako IC i co za źródło robi u Ciebie? Pzdr

Witajcie :)
Mój set to : Atoll in 100 SE,Cambridge Audio Stream Magic  v1 jako zródło pliczków i Spotiffy  Gra czasem jako pre. a  Atoll jako koncówka mocy :) IC To KACsaa Silver a głośnikowe  mam juz od dzisiaj QED X40 i.. i się wygrzewają..:) Znikło cholerne dudnienie..które  było na Tellurium Ultra Blue.. TEN TQ podbija niskie które Atoll ma już podbite  zatem TQ Blue najlepiej do słabych wzmaków  czy Do kin domowych.. :) Mam jeszcze  Marantza NA6005   ale czekam na lepszy kabel zasilajacy bo na komputerowym gra fatalnie i wiesza się system .

W dniu 5.10.2020 o 10:11, pawel k napisał:

Nie wiem jak w 100 ale w moim in 200 signature Miałem już TQ Blue, i black 2 oraz Silver 2 ,nordost super flatline mk2 i chord odyssey x w podwójnej konstrukcji oraz chord epic super twin i cardas 101. W moim systemie wszystkie te kable przegrały w besposrednim porównaniu z aktualnym Solid core audio no. 2 pro tyle że na wtykach srebrzonych z miedźi berylowj. Ale przyznam że chodzi mi jeszcze po głowie przetestowanie QED signature genesis silver spiral oraz w furutech u-2t. Pzdr

Przetestuj QED X40 i   bedzie ciekawie z in 200 i do tego Interkonek

 QED REFERENCE AUDIO 40

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miem Sm6 bardzo miło wspominam. 

A dla ścisłości ma AM 200se.

Tego qeda może sprawdzę.

Artu a co zTidalem u Ciebie? Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.