Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pawel k napisał:

To proponuję zacząć i przejść na wersję Master. ?

Dokładnie, jak się przesiadlem ze Spotify lata temu to uwierzyłem w streaming

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Dokładnie, jak się przesiadlem ze Spotify lata temu to uwierzyłem w streaming

Tak, jest lepiej w bezpośrednim porównaniu, ale ze Spotify też da się słuchać naprawdę. 

Tam jest inny silnik, algorytm, jak zwał tak zwał, ale jest przestrzeń i plany w Spotify.

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArtuAtoll napisał:

Tidal HI FI za 40 zeta ? To moze wezmę   jest darmowa  promka 30 dniowa  na testy // hmm ? Spotify nie jest złe.. Trzeba dobrych kabli i klocków  aby sie cieszyć muzyką ..;)

Z CA SM6 będziesz musiał podać przez Bubble UPnP.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

Z CA SM6 będziesz musiał podać przez Bubble UPnP.

 

 

Albo podpiąć mini pc po USB audio z Tidalem zainstalowanym i Foobarem np. 

Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dedal75 napisał:

Albo podpiąć mini pc po USB audio z Tidalem zainstalowanym i Foobarem np. 

Pzdr

Albo Chromecast Audio ? nie słyszę jakiejś dramatycznej różnicy pomiędzy Tidalem na PC (laptop na baterii) po Usb a CA po optyku. Testowałem z kilkoma Dacami i trzema laptopami (każdy laptop gra tak samo i jest tylko odrobinę lepiej niż CA) wyjątkiem był Dac Teac 501, który ma tak słaby dźwięk po USB, że sie nie dało słuchać z PC

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i od razu zwracam się do Was o pomoc.

Posiadam końcówkę Atoll AM100 i ostatnio wysluchalem dziwne znieksztalcenia. W muzyce praktycznie jest to nie do wychwycenia, ale przy generatorze slychać to od razu. Zalączam nagranie problemu. Slychać to najlepiej na sluchawkach. Niestety telefon slabo to uchwycil, ale slychac. Na żywo jest to doskonale slyszalne.

Jest to brzęczenie/bzyczenie przy większej glośności.

Testowalem inne DACi, inne glosniki i inny wzmacniacz i występuje to tylko w Atollu.

Mam jeszcze gwarancje. Czy reklamować? Czy może jest to "normalne" w Atollach?

Z góry dziekuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maciasowaty napisał:

Witam kolegów i od razu zwracam się do Was o pomoc.

Posiadam końcówkę Atoll AM100 i ostatnio wysluchalem dziwne znieksztalcenia. W muzyce praktycznie jest to nie do wychwycenia, ale przy generatorze slychać to od razu. Zalączam nagranie problemu. Slychać to najlepiej na sluchawkach. Niestety telefon slabo to uchwycil, ale slychac. Na żywo jest to doskonale slyszalne.

Jak dla mnie ewidentnie pętla masy

A co to za kolumny u kolegi stoją, Akustyk?

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dedal75 napisał:

A z ciekawości sprawdź jeszcze bliskość przewodów sygnałowych z zasilającymi i głośnikowymi, po prostu poruszaj odsuwaj itp. Pewnie się mylę ale spróbuj. Pzdr

Podczas testów z różnymi komponentami kable byly w różnych konfiguracjach, więc to nie to ?

3 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Jak dla mnie ewidentnie pętla masy

Być może, tylko co mogę z tym zrobić? Mam dwa kable w gniazdkach i bolec podlączony do zera. DAC ma zasilanie bez bolca i sygnal po optyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

DACi niektóre mają przełącznik rozwiązujący ten problem GND LIFT. Generalnie problem wieeeeelokrotnie wałkowany na tym forum i nie tylko, warto zapytać Wujka ?

Dzięki. Poczytam o tym. Dziwi mnie tylko ze inny wzmacniacz nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

A co to za kolumny u kolegi stoją, Akustyk?

Przepraszam za post za postem, ale nie umiem edytowac z cytatem.

Kolumny to z początku Akustyk ILRM, ale zwrotnice zmienione na Illumina 66 wersja z pierścieniówka (Troels Gravesen)

W nastepnym kroku bedzie zmiana obudowy pod projekt Troelsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maciasowaty napisał:

Kolumny to z początku Akustyk ILRM

Ładne kolumny, gratuluję ? Słuchałem ich kiedyś z am200 i w ogóle się nie zgrały, było z tego co pamiętam bardzo analitycznie bez barwy i wypełnienia. Po podłączeniu jakiegoś Denona właściciela kolumn wróciła muzyka.  Jak jest u Ciebie z am100, nie jest zbyt...jazgotliwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Ładne kolumny, gratuluję ? Słuchałem ich kiedyś z am200 i w ogóle się nie zgrały, było z tego co pamiętam bardzo analitycznie bez barwy i wypełnienia. Po podłączeniu jakiegoś Denona właściciela kolumn wróciła muzyka.  Jak jest u Ciebie z am100, nie jest zbyt...jazgotliwie?

Hmm. Jestem tu nowy i nie chcialbym od razu podpaść za OT ?

Nie mam wielkiego porównania. Odsluchiwalem je tylko na Crownie XLS 1502, Atollu AM100 i CA CXA80.

Fakt ze zwrotnice Akustyka byly BARDZO jazgotliwe, dlatego też zmiana na Troelsa. Z nowymi zwrotnicami mają bardzo równe i spokojne brzmienie. (nie umiem audiofilsko opisywać ? ). Atoll w zestawieniu w/w wzmacniaczami gra najlepiej. Wysokie są delikatne i wyraźne, bas przyjemnie miękki, ale nie zamula, średnica hmmm... nie znam odpowiednich określeń, ale jest ok. Wkurza tylko to bzyczenie.

Czytam o tej pętli masy, ale to chyba nie to. W glośnikach nic nie brumi. Zaczyna bzyczeć dopiero po większym wysterowaniu. Jakby sygnal sinus zmienial się w kwadrat. (a jeszcze daleko od przesterowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Atoll napędza JBL ES 30.. Fantastycznie to gra.. 

Pozdrawiam ?

Mówisz o tych ? ?

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/1943-jbl-es-30.html

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dedal75 napisał:

Wymieniłeś AA? Pzdr

Mam obie pary :)

15 godzin temu, sir.jax napisał:

Tak ,te ?  Phoebe dudnią .. niestety nie wiem co z nimi poczać.. Podepnę pod kino domowe.. zobacze jak zagrają z Harmanem Kardonem AVR 155 :)  JBL to miód na uszy po odsłuchu AA .Trzeba iść w podstawki od 50 Hz :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Mam obie pary ?

Tak ,te ?  Phoebe dudnią .. niestety nie wiem co z nimi poczać.. Podepnę pod kino domowe.. zobacze jak zagrają z Harmanem Kardonem AVR 155 ?  JBL to miód na uszy po odsłuchu AA .Trzeba iść w podstawki od 50 Hz ?

A próbowałeś kiedy przytykać bass reflex? Był ostatnio ruszony temat żeby otuliny piankowe zastosować 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

JBL to miód na uszy po odsłuchu AA .Trzeba iść w podstawki od 50 Hz ?

Bo to podstawkowe, tak jak mówiłem nie bać się takich, dedal teżci proponował. Niestety te JBL to jakościowo nie są dobre kolumny, pomijam już mniejszy wpływ na rezonanse i dudnienie.

Idź zatem w monitory, ale coś bardziej zacnego, bo te JBL to takie estradowe brzmienie, z rozmachem, co może się spodobać. Na dłuższą metę zainwestowałbym w lepsze monitory.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, 14094046 napisał:

Przymierzam się do wymiany mojego Densena B-130+ na Atolla IN300. Czy ktoś z Was ma/słuchał tego wzmacniacza z Vienna Acoustics (Bach)?

Musisz posłuchać. Mam Atolla in100se i bardzo go lubię, ale nie wiem czy przejście z Densena na Atolla to nie krok w bok lub nawet wstecz... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Musisz posłuchać. Mam Atolla in100se i bardzo go lubię, ale nie wiem czy przejście z Densena na Atolla to nie krok w bok lub nawet wstecz... 

W pewnym sensie to rzeczywiście krok wstecz, ale Densena mam już 10+ lat (B-110+, B-130+, oba jeszcze grają! i B-400 (właśnie umarł czytnik)) i pora na zmiany. Jakość obsługi klienta przez Densena (w PL w zasadzie nie do kupienia, próbowałem przez sklep Densena w DK) pozostawia wieeeelllleeee do życzenia - na maila odpowiadają całymi tygodniami, ze strony zniknęła masa dystrybutorów, mam wrażenie, że bardziej się zwijają niż rozwijają. Streaming też traktują, delikatnie mówiąc, z dystansem. Mieszkam w Lublinie, a tu możliwości posłuchania IN300 są niewielkie (słuchałem IN 200 Sig i "podszedł", gra "ciepło" tak, jak lubię, ale oczekuję troszkę więcej przestrzeni i precyzji - lista "testowa" poniżej), ale mam możliwość dorzucenia do IN300 jeśli warto. MOJE odczucia: Sporo wzmacniaczy odpadło ze względów estetycznych - lubię minimalizm i już, a podświetlane wycieraczki w Yamahach, Luxmanach czy Accu średnio mi się podobają (dwa ostatnie są także poza zasięgiem $$$), poza tym mam wrażenie, że japońskie wzmacniacze to "suchotniki", nachalna góra męczy po dłuższym słuchaniu. Roksan Blak moim zdaniem nie grał tak fajnie jak IN 200 Sig (Roksan jest dwukrotnie droższy!) brak mu tego czegoś w muzyce rockowej, M6si lepiej, ale po 2 godzinach słuchania wydał mi się męczący, chciało się go wyłączyć, NAIT XS3 - moim zdaniem dramat z VA - różnica z Densenem B-110+ była aż nadto widoczna,  Primare I35 - shortlisted - obok Atolla poradził sobie z każdą testową płytą,  H190 - super w rock/pop, przeciętnie lub poniżej przeciętnej w jazz/classical/elektronicznej, poza tym brak sensownego CD (Mohican jest bardzo drogi, a poza tym niekoniecznie wizualnie zgrywa się z H190 - inne wyświetlacze, różnica w kolorze - za 30k PLN można lepiej), Moon 250i jest taki "androidowaty", zbyt "elektroiczny". (testowane na różnych gatunkach: Chuck Mangione "Children of Sanchez", Depeche Mode "Personal Jesus" EP, Daft Punk "Random Access Memories", Miles Davies "Kind of Blue", Lang Lang "Czajkowski i Mendelssohn", Herbie Hancock "Head Hunters", Tears for Fears "The Seeds of Love", Mick Jagger "Wandering Spirit", A-ha "Memorial Beach", Alicia Keys "Songs in A-minor", Fiona Apple "Tidal").

Padł pomysł IN300, jeżeli to "ulepszona" wersja IN200Sig może być dla mnie ciekawą propozycją. Ale aby go posłuchać, muszę pojechać do WAW, a w obecnej sytuacji jest to stosunkowo trudne. Zanim pojadę, ciekawy byłem opinii o tym zestawieniu i stąd moje pytanie, może ktoś, coś...

Głośniki zostają - bardzo lubię ich brzmienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 14094046 napisał:

Padł pomysł IN300, jeżeli to "ulepszona" wersja IN200Sig może być dla mnie ciekawą propozycją. Ale aby go posłuchać, muszę pojechać do WAW, a w obecnej sytuacji jest to stosunkowo trudne. Zanim pojadę, ciekawy byłem opinii o tym zestawieniu i stąd moje pytanie, może ktoś, coś...

Głośniki zostają - bardzo lubię ich brzmienie.

Możesz nie trafić na takie same zestawienie u kogoś,  najlepiej sam się przekonaj.

W Polsce są salony, które wypożyczają na odległość np. Q21.

Miałem tego Atolla 2x na stanie, testowałem wtedy kilka wzmacniaczy, później już brałem pod uwagę tylko H90 i Moona 250i, ten drugi został. 

Możesz rozwinąć "androidowość" Moona, bo nie kumam, podobnie jak twierdzenia, że gra elektronicznie, w jakim sensie?

Bo to muzykalny, ciepły wzmacniacz z lepsza górą i przestrzenią niż Atoll.

IN300 robi na początku efekt WOW, dopiero kilka innych wzmacniaczy po drodze mi to uświadomiło. 

To tylko moje subiektywne zdanie, bo mogę się tylko odnieść do tego jak było u mnie, u Ciebie może być zupełnie inaczej, za wiele zmiennych żeby było tak samo.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sir.jax napisał:

Możesz nie trafić na takie same zestawienie u kogoś,  najlepiej sam się przekonaj.

W Polsce są salony, które wypożyczają na odległość np. Q21.

Miałem tego Atolla 2x na stanie, testowałem wtedy kilka wzmacniaczy, później już brałem pod uwagę tylko H90 i Moona 250i, ten drugi został. 

Możesz rozwinąć "androidowość" Moona, bo nie kumam, podobnie jak twierdzenia, że gra elektronicznie, w jakim sensie?

Bo to muzykalny, ciepły wzmacniacz z lepsza górą i przestrzenią niż Atoll.

IN300 robi na początku efekt WOW, dopiero kilka innych wzmacniaczy po drodze mi to uświadomiło. 

To tylko moje subiektywne zdanie, bo mogę się tylko odnieść do tego jak było u mnie, u Ciebie może być zupełnie inaczej, za wiele zmiennych żeby było tak samo.

 

"Androidowość" i elektroniczność oznacza dla mnie neutralność, w tym przypadku zbyt wzorową (sic!). Słuchałem go co prawda tylko przez 2-3 godziny w salonie ze swoim Densenem B-400 (Top HiFi), ale ja szukam nieco "cieplejszego grania", nawet kosztem przestrzeni. Szczególnie soprany wydały mi się zbyt ... androidowate, nienaturalne lub jak kto woli nadnaturalne, czasami wręcz drażniące swoją natarczywością. Moon po prostu doskonale odtworzył testowe płyty, ale dla mojego ucha nie wszystkie testowe płyty powinny być aż tak dokładnie odtworzone. Mam kolekcję 2000+ płyt CD, wiele z nich darzę sentymentem, ale doświadczenie pokazuje, że z jakością nagrań (szczególnie polskich wykonawców) jest różnie, a właściwie tak samo słabo. Wydaje mi się, że rock raczej by poległ i nie słuchałbym go zbyt często, a lubię. Słuchałem wygrzanego, ale krótko, więc moja opinia może nie być miarodajna. Ale przy wyborze sprzętu stereo rzadko jest możliwość słuchania wielu marek przez dłuższy czas, więc musimy polegać na odczuciach z odsłuchów. Tym razem cos nie zagrało.

Próbowałem go zarówno z B&W (nie pamiętam, którymi), jak i ze swoimi VA, i z B&W grał wyraźnie lepiej, więc może moje ucho+moje kolumny=niekoniecznie.

Ponieważ raczej nie zdecyduje się na IN200Sig, szukam opinii o IN300, a po twoim poście na pewno jeszcze raz wrócę i posłucham Moona, chociaż w Top HiFi wszystkie modele są teraz niedostępne.....???? (sprawdzałem tylko stronę www)

DZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.