Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do dobrania lepszych kolumn do mojego zestawu. Nie jestem zbytnio osłuchany i chciałem się podpytać o Wasze doświadczenia i zestawy. W grę niestety wchodzą tylko kolumny podstawkowe, które nie będą zbyt wysokie, max 400-410mm. 

Ustawienie kolumn jest również niekorzystne, bo stoją na wysokiej komodzie w dość wąskim rozstawieniu, ale inny układ przez najbliższe lata nie wchodzi w grę, ze względu na dość upartą żonę ? W tej chwili mój In200 Signature gra z Monitor Audio Silver 2. Mimo dość dużego pomieszczenia ok 40m2 plus inne otwarte pomieszczenia, nie gra to źle, ale wiem że może być lepiej. Przy całej ułomności tego ustawienia chciałbym jednak uzyskać najwięcej ile się da z podstawkowych. Budżet to ok 10 tyś. 

Gram głównie po stremingu przez TIDAL HiFi oraz radio internetowe przez Volumio, głównie w wysokiej rozdzielczości i FLAC. 

Reszta systemu to CD200 Signature, Rapsberry Pi 4 + Allo Digione Signature, DAC Nostromo Wolf 2 limitowany, zarówno do maliny jak i DAC zasilacze liniowe. Mam też płytkę cyfrową w In200, ale rzadko z niej korzystam, głównie bluetooth do radia, dla żony. 

Z moich przemyśleń i typów:

1. Monitor Audio Gold 100 5g

2. KEF R3 

3. Buchardt S400

4. GATO FM-15

5. Amphion Argon 3s 

6. Monitor Audio Platinum pl100 mkII (jedynie używane) 

7. PMC Twenty 5.22

8. Focal Electra 1008 be 

Ewentulane odsłuchy chciałbym ograniczyć do max 3 zestawów. Niestety z różnych względów jest to dla mnie problematyczne. 

Na co Waszych zdaniem warto zwrócić uwagę a co sobie lepiej odpuścić? 

 

 

 

Edytowane przez wushu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 14094046 napisał:

Androidowość" i elektroniczność oznacza dla mnie neutralność, w tym przypadku zbyt wzorową (sic!).

Nie, no może jest bliski neutralności, ale raczej po tej cieplejszej stronie, a może to nie kwestia wzmacniacza, tylko źródła? 

Na pewno Moon nie ma drażniącej i natarczywej góry, nie wiem skąd taka opinia, Ty to słuchałeś u siebie, czy w salonie?  

Po przejściu z Atolla na Moona, powiedziałbym, że góra Atolla jest bardziej drażniącą i "zapiaszczona" niż w Moonie ?

Neutralny do granic to wg mnie jest Hegel, wiem ma dużo opinii, że to suchotnik, być może w niezaadoptowanym pomieszczeniu tak gra, nie wiem.

Zajrzyj do klubu Simaudio, nie znajdziesz chyba takiej opinii, żeby Moon 250i gral tak jak opisujesz.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie, no może jest bliski neutralności, ale raczej po tej cieplejszej stronie, a może to nie kwestia wzmacniacza, tylko źródła? 

Na pewno Moon nie ma drażniącej i natarczywej góry, nie wiem skąd taka opinia, Ty to słuchałeś u siebie, czy w salonie?  

Po przejściu z Atolla na Moona, powiedziałbym, że góra Atolla jest bardziej drażniącą i "zapiaszczona" niż w Moonie ?

Neutralny do granic to wg mnie jest Hegel, wiem ma dużo opinii, że to suchotnik, być może w niezaadoptowanym pomieszczeniu tak gra, nie wiem.

Zajrzyj do klubu Simaudio, nie znajdziesz chyba takiej opinii, żeby Moon 250i gral tak jak opisujesz.

Próbowane w salonie TopHiFi Lublin, tuż przed wakacjami. Może rzeczywiście to wina systemu, może zbyt krótkiego odsłuchu, może słuchania kilku zestawów pod rząd. TopHiFi nie ma już Moona, ale na pewno posłucham jeszcze raz w innym zestawie. Dzięki za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie, najbardziej akustyka, ale kabelków też bym nie wykluczał, zasilające też były pewno isoteka, albo Audioquesta ?

TopHifi często zestawy spina Nordostami, chociaż to nie jest reguła, a wtedy mogłeś faktycznie mieć takie odczucia.

U mnie Moon jest wpięty Albedo Monolith, jest plastycznie, bez wyostrzeń,  przyjemnie, tylko jest pewno jeszcze kwestia głośników (ProAc Response D2) plus akustyka.

Nie myśl, że Moon 250i to najlepszy na globie wzmacniacz, bo tak nie jest.

Ale to jednak inna klasa niż np Atolle IN100, czy AM100.

Może w rocku faktycznie się nie sprawdzi nie wiem, nie słucham rocka, raczej jazzowe plumkanie i nagrania akustyczne, trochę z lat 80'. 

Zestaw sprawia mi przyjemność,  nie tnie jak żyletą, ale jest rozdzielczy i nic nie umyka.

Jak są skopane nagrania to też pokaże,  ja takich unikam, większość płyt mam z porządnych wydań.

A ten utwór po prostu wymiata polecam ?

https://tidal.com/track/553

Ten też 

https://tidal.com/track/9890173

Sprawdza się też w testach:

https://tidal.com/track/12359467

https://tidal.com/track/12359468

https://tidal.com/track/3174860

https://tidal.com/track/43165824

https://tidal.com/track/6423681

A jak chcesz subsoniczny bas, to masz tutaj:

https://tidal.com/track/17342399

Pzdr

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, muzyk2006 napisał:

Czy ktoś wie jaka jest różnica między Atoll in 200 a in 200 SE? Czy warto szukać z końcówką SE?

Już kiedyś zastanawialiśmy się tutaj nad tym na forum, poszukaj. Z tego co pamiętam, parametry na papierze są identycznie, podobno jakieś kosmetyczne zmiany w środku były (inny typ kondenstatorów coś mi chodzi po głowie). Powiem tak jak masz kasę bierz SE, z tego  względu, że nowsze. Ale jak skończysz z na zwykłym IN200 różnicy pewnie nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, doradźcie proszę jakiś fajny kabel zasilający do IN200SE, w budżecie do tysiąca złotych. Obecnie mam dwa Furutechy 314Ag, Black Rhodium Fusion i jakiś DIY na bazie Helukabla solid core. Ogólnie wszystko mi ładnie gra ?, ale mam też sporo źródeł i te kable są potrzebne gdzie indziej. Pomyślałem więc o czymś lepszym pod sam wzmak, wstępnie wybór padł na Neotecha 3001, z wtykami zrobi się tysiaczek, chyba, że na coś jeszcze zwrócić uwagę? Nie mam doświadczenia w kablach zasilających, oprócz ww. wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, yesther napisał:

Panowie, doradźcie proszę jakiś fajny kabel zasilający do IN200SE, w budżecie do tysiąca złotych. Obecnie mam dwa Furutechy 314Ag, Black Rhodium Fusion i jakiś DIY na bazie Helukabla solid core. Ogólnie wszystko mi ładnie gra ?, ale mam też sporo źródeł i te kable są potrzebne gdzie indziej. Pomyślałem więc o czymś lepszym pod sam wzmak, wstępnie wybór padł na Neotecha 3001, z wtykami zrobi się tysiaczek, chyba, że na coś jeszcze zwrócić uwagę? Nie mam doświadczenia w kablach zasilających, oprócz ww. wymienionych.

Polecam solid core audio power No. 2 pro lub droższą wersję No. 1 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 09:11, wushu81 napisał:

Witam. Przymierzam się do dobrania lepszych kolumn do mojego zestawu. Nie jestem zbytnio osłuchany i chciałem się podpytać o Wasze doświadczenia i zestawy. W grę niestety wchodzą tylko kolumny podstawkowe, które nie będą zbyt wysokie, max 400-410mm. 

Ustawienie kolumn jest również niekorzystne, bo stoją na wysokiej komodzie w dość wąskim rozstawieniu, ale inny układ przez najbliższe lata nie wchodzi w grę, ze względu na dość upartą żonę ? W tej chwili mój In200 Signature gra z Monitor Audio Silver 2. Mimo dość dużego pomieszczenia ok 40m2 plus inne otwarte pomieszczenia, nie gra to źle, ale wiem że może być lepiej. Przy całej ułomności tego ustawienia chciałbym jednak uzyskać najwięcej ile się da z podstawkowych. Budżet to ok 10 tyś. 

Gram głównie po stremingu przez TIDAL HiFi oraz radio internetowe przez Volumio, głównie w wysokiej rozdzielczości i FLAC. 

Reszta systemu to CD200 Signature, Rapsberry Pi 4 + Allo Digione Signature, DAC Nostromo Wolf 2 limitowany, zarówno do maliny jak i DAC zasilacze liniowe. Mam też płytkę cyfrową w In200, ale rzadko z niej korzystam, głównie bluetooth do radia, dla żony. 

Z moich przemyśleń i typów:

1. Monitor Audio Gold 100 5g

2. KEF R3 

3. Buchardt S400

4. GATO FM-15

5. Amphion Argon 3s 

6. Monitor Audio Platinum pl100 mkII (jedynie używane) 

7. PMC Twenty 5.22

8. Focal Electra 1008 be 

Ewentulane odsłuchy chciałbym ograniczyć do max 3 zestawów. Niestety z różnych względów jest to dla mnie problematyczne. 

Na co Waszych zdaniem warto zwrócić uwagę a co sobie lepiej odpuścić? 

 

 

 

cześć,

Posłuchaj Fyne Audio do tak dużego pokoju F502 lub 502 sp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, _Kamol_ napisał:

Chce dzisiaj zakupić Atoll IN100SE. Widzę, że niektórzy opisują wzmacniacz jako IN100 niektórzy IN100SE. Czy SE to wersja signature? Czy były wersje bez SE? Są jakieś różnice?

SE to nowsza wersja SIGNATURE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem. 

To raczej pytanie do branży,  choć nie mogę powiedzieć że któryś z forumowiczów nie porównywał, pogrzebać trzeba, było troszke tematów w necie o różnicach. 

A Kolega wyżej się pomylił, ewidentna różnica- pierwsze wersje  in 100 bez dopisku miały drugie pokrętło do selektora wejść. Nie można tego nie zauważyć ?. Pzdr

Nie miały wejścia bezpośrednio na końcówkę mocy, ale były też modele tzw przejściowe tak słyszałem. 

Lepiej jednak mieć 3-5 letni wzmak niż 10... Letni ?

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Kamol_ napisał:

Chce dzisiaj zakupić Atoll IN100SE. Widzę, że niektórzy opisują wzmacniacz jako IN100 niektórzy IN100SE. Czy SE to wersja signature? Czy były wersje bez SE? Są jakieś różnice?

Szukaj na spokojnie, czasem jeszcze na gwarancji się trafi, a różnice w cenie nie są aż tak duze

Dedal dobrze opisał generację ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Szukaj na spokojnie, czasem jeszcze na gwarancji się trafi, a różnice w cenie nie są aż tak duze

Dedal dobrze opisał generację ?

Znalazłem 3 letni w idealnym stanie w moim mieście za 2300. Warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Kamol_ napisał:

Znalazłem 3 letni w idealnym stanie w moim mieście za 2300. Warto ?

Dla mnie Atoll in100se w takiej cenie to fajny wzmacniacz, czy warto? Sam musisz się nad tym zastanowić ? a najlepiej posłuchać go i dokładnie sprawdzić. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 15:15, rafal735r napisał:

I co się stało? ?

No wzmak sie uruchomił ?, diametralnych różnic ogolnie dla mnie okablowanie nie wprowadza, wiec nie traktujcie mnie jak wyrocznie, ale jak juz wole porządne hehe... przynajmniej wyglada rasowo, muzyki nie zepsuł... mam juz tez jego głośnikowy, ktory tez został, natomiast RCA NO1 odesłałem, nie slyszalem różnic miedzy moim TQ Black, a juz i budzet sie skończył, moze tez szansy mu nie dalem... tak czy inaczej firma, kontakt, jakosc kabli itp to bardzo wysoki poziom, mozna korzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem IN100SE, kolumny Dali Helicon 300, DAC Loxjie D30.

Średnica  w końcu się pojawiła, detale, smaczki, przestrzeń, a to wszystko przy brzmieniu delikatnym, nie męczącym.. pewnie to zasługa kolumn. Na razie nie szukam więcej mam to co chciałem. Kabelki zmienię tylko po świętach na Chord Clearway X. Zworki chyba na tym samym kablu. I będziemy testować:) Choć już gra pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dedal75 napisał:

Prezenciki na święta ?? Pzdr

Mikołaj wyjątkowo łaskawy w tym roku ?

Dodam, że Atoll to świetny wzmacniacz to właśnie na nim pojawiła się średnica, więcej detali. Do tego jest chłodny podczas grania, nic się nie grzeje, nic nie brumi. ? I na żywo wygląda świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _Kamol_ napisał:

Dodam, że Atoll to świetny wzmacniacz to właśnie na nim pojawiła się średnica, więcej detali. Do tego jest chłodny podczas grania, nic się nie grzeje, nic nie brumi. ? I na żywo wygląda świetnie. 

Mam te same odczucia, nie pamiętam już który wzmacniacz tyle u mnie wytrzymał... (prawie rok ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.