Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedna taka moja uwaga ? u sporej części braci ałdiofilskiej zwykło się przyjmować ze Chromecast Audio nie gra, jest be i w ogóle, a bluetooth jest cacy. One ma bt w wersji aptx, więc gorszej niż aptx HD, ale jest już nastym urządzeniem na którym próbowałem słuchać muzyki z blututa. Ja p.... e po prostu się nie da. Słuchając CD vs Tidal z laptopa czy Chromecasta różnica jest minimalna. Słuchając z bt, to nie koc a kołdra puchowa na kolumnach... muł i wodorosty, jak ktoś tym się zachwyca to jest głuchy ja pień. I mówi to drugi głuchy co kabli głośnikowych i zasilających nie słyszy a interkonekty ledwie ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

I jeszcze jedna taka moja uwaga ? u sporej części braci ałdiofilskiej zwykło się przyjmować ze Chromecast Audio nie gra, jest be i w ogóle, a bluetooth jest cacy. One ma bt w wersji aptx, więc gorszej niż aptx HD, ale jest już nastym urządzeniem na którym próbowałem słuchać muzyki z blututa. Ja p.... e po prostu się nie da. Słuchając CD vs Tidal z laptopa czy Chromecasta różnica jest minimalna. Słuchając z bt, to nie koc a kołdra puchowa na kolumnach... muł i wodorosty, jak ktoś tym się zachwyca to jest głuchy ja pień. I mówi to drugi głuchy co kabli głośnikowych i zasilających nie słyszy a interkonekty ledwie ?

No i tu się z Tobą nie zgodzę a dlaczego, a dlatego że zapomniałeś o kodekach LDAC i HWA z którego aktualnie korzystam z daca. APTX HD ma przepustowość 576kbps a HWA 990kbps.I tu różnica jest kolosalna i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Porównywałem Chromecast z lapka i cd i zostałem przy bloutoth HWA z TIDAL Master . A jeśli chodzi o granie ci atolla górą podebnij mu srebrne kabelki powtarzam srebrne a nie posrebrzaną miedź. A chodziażby naszego rodzimego producenta ALBEDO.Wtedy zobaczysz co się stanie z górnym pasem. Mile się zaskoczysz. ?

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu byłem na odsłuchach USHER V 602.

Dobrze, że zabrałem swojego Creek Evolution 2. Słuchałem proponowanego na forum Atoll IN 200 Signature. 

Powiem, krótko Creek pobił nowego Atoll, prawie pod każdym względem. Na plus Atoll - tylko średnica.

Dobrze, że nie kupiłem Atoll w ciemno.

PS. Dziękuję, za pomoc dotyczącą informacji o Atoll. 

 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mdavis napisał:

W tym tygodniu byłem na odsłuchach USHER V 602.

Dobrze, że zabrałem swojego Creek Evolution 2. Słuchałem proponowanego na forum Atoll IN 200 Signature. 

Powiem, krótko Creek pobił nowego Atoll, prawie pod każdym względem. Na plus Atoll - tylko średnica.

Dobrze, że nie kupiłem Atoll w ciemno.

PS. Dziękuję, za pomoc dotyczącą informacji o Atoll. 

 

No i tym właśnie wpisem udowodniłeś że każdy z nas co do dźwięku ma swoje obiektywne odczucia i oczekiwania. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu wyniki pomiarów - różnic praktycznie brak. Mody pomieszczenia i kolumny jak widać grają tutaj rolę, a nie wzmacniacz. Jak widać obydwa czy to Atoll in100se czy Cyrus One są liniowe i żaden nie podbija pasma.... tyle pomiary, a jak ja to odbieram mając na blacie dowód że grają identycznie?

1) Bez korekty:

- Atoll gra bardzo szczegółowo i dynamicznie, ale słychać że niskie częstotliwości bardziej się wzbudzają, jakby ich było dużo więcej - szafka pod laptopem drży, po jakimś czasie męczy  - jest ostro.

- Cyrus One - gra mniej szczegółowo, bardziej miękko, ale nie wzbudza się tyle basu, szafka nie drży, przyjemnie się go słucha, nie męczy nawet po kilku godzinach

2) Po następującej korekcie wyłącznie niskich tonów w Apo Equalizerze:

# Filter: ON PK Fc 41.9 Hz Gain 2 dB Q 6.679
# Filter: ON PK Fc 51.3 Hz Gain -13.2 dB Q 6.802
# Filter: ON PK Fc 66.1 Hz Gain -5.8 dB Q 33.045
# Filter: ON PK Fc 79.8 Hz Gain -8.4 dB Q 6.452
# Filter: ON PK Fc 149 Hz Gain -9.3 dB Q 6.63
# Filter: ON PK Fc 157 Hz Gain 6 dB Q 11.378

- Cyrus One - gra odrobinę bardziej przejrzyście, ale dalej miękko i nie pokazuje dużej ilości szczegółów, mimo przycięcia peaków na basie różnica nie jest duża...

- Atoll In100SE - tu z kolei jest przepaść po korekcie. Bas robi się idealnie punktowy i utwardzony. Nic się nie wzbudza, pomimo że schodzi do poziomów że bardziej go czuć niż słychać - np. płyta Lucid Dreaming Synthethic Epiphany. Brzmi to genialnie. Lepszego efektu z basem nigdy nie miałem. Mimo że nie koryguje dość ostrej góry - dźwięk po wycięciu podbicia niskich nie męczy. Jest szczegółowo, precyzyjnie, na kawałkach Fellixa Labanda zaskakuje mnie pozycjonowanie dźwięku i niesamowita namacalna precyzja. Atoll ma też bardzo szybkie narastanie poziomu dźwięku. Jak jest uderzenie, to słychać je od razu, stąd może ta twardość. Bez korekty modów się to zlewało i dudniło.

Podsumowując - Cyrus brzmi świetnie jak na wzmacniacz za 2600PLN (aktualna cena) i gra dobrze niezależnie od niedostatków pomieszczenia. Atoll gra genialnie i klasę wyżej, ale tylko jak akustyka nie ma wad. Mody pomieszczenia obnaża tak bezlitośnie, że psuje to całą przyjemność...

Cyrus vs Atoll.jpg

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

W załączeniu wyniki pomiarów - różnic praktycznie brak. Mody pomieszczenia i kolumny jak widać grają tutaj rolę, a nie wzmacniacz

Bardzo często w takich dyskusjach przewalania wzmacniaczy w te i wewte zwracałem  na to uwagę. Ale jak to bywa, prawie zawsze by mnie zaszczekali moi szanowni interlokutorzy.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 11:12, mdavis napisał:

W tym tygodniu byłem na odsłuchach USHER V 602.

Dobrze, że zabrałem swojego Creek Evolution 2. Słuchałem proponowanego na forum Atoll IN 200 Signature. 

Powiem, krótko Creek pobił nowego Atoll, prawie pod każdym względem. Na plus Atoll - tylko średnica.

Dobrze, że nie kupiłem Atoll w ciemno.

PS. Dziękuję, za pomoc dotyczącą informacji o Atoll. 

 

Muszę przyznać że trudno mi w to uwierzyć . Miałem kiedyś ( zanim kupiłem Atoll in200 sig. ) w domu na tydzień tego Creek'a  Evo 2 i owszem dobry wzmacniacz wart swojej ceny ale to jest półke niżej, a IN 200 sroce z pod ogona nie wypadł żeby go sprał wzmak 40W za 3300 o ile pamiętam . Potem byłem na odsłuchu ale wyższej serii  Creek Destiny i nawet przez jakiś czas był to mój typ .  Na końcu zakochałem się w Atollu . Od Creeka  odrzuciła mnie awaryjność serii Destiny i do tego     '' koszmarny " servis  jak to określili w salonie .  Dodam że jak przywiozłem do chaty na odsłuch Atolla to byłem załamany dzwiękiem . Spodziewałem się lepszego odbioru . Dopiero w 3 dniu jak się wygrzał pokazał co potrafi . W salonie większośc klocków jest nie wygrzanych . Sytuacja się powtórzyła gdy po decyzji postanowiłem zamienić czarnucha na srebrnego( świeżaka) . Musiał odpracować to 100 h zanim zaśpiewał . 

Choć w sumie Co mam Ci nie wierzyć ? Jak trafiłeś na nie wygrzanego to mogłeś mieć takie odczucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ?

Ja rzadko słucham ostatnio , i muszę pograć ze 2 godziny by się rozbujał ,bo nie jest na stałe pod prądem, mam końcówkę akurat. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Muszę przyznać że trudno mi w to uwierzyć . Miałem kiedyś ( zanim kupiłem Atoll in200 sig. ) w domu na tydzień tego Creek'a  Evo 2 i owszem dobry wzmacniacz wart swojej ceny ale to jest półke niżej, a IN 200 sroce z pod ogona nie wypadł żeby go sprał wzmak 40W za 3300 o ile pamiętam . Potem byłem na odsłuchu ale wyższej serii  Creek Destiny i nawet przez jakiś czas był to mój typ .  Na końcu zakochałem się w Atollu . Od Creeka  odrzuciła mnie awaryjność serii Destiny i do tego     '' koszmarny " servis  jak to określili w salonie .  Dodam że jak przywiozłem do chaty na odsłuch Atolla to byłem załamany dzwiękiem . Spodziewałem się lepszego odbioru . Dopiero w 3 dniu jak się wygrzał pokazał co potrafi . W salonie większośc klocków jest nie wygrzanych . Sytuacja się powtórzyła gdy po decyzji postanowiłem zamienić czarnucha na srebrnego( świeżaka) . Musiał odpracować to 100 h zanim zaśpiewał . 

Choć w sumie Co mam Ci nie wierzyć ? Jak trafiłeś na nie wygrzanego to mogłeś mieć takie odczucie .

Miałem dokładnie taką samą sytuację. Po pierwszym włączeniu byłem tak w...... ny że echhhh szkoda gadać. Jescze nie dawno chciałem go wymienić na włoską konstrukcję ale postanowiłem że zrobię mu mały upgrade i wymieniłem mu bezpiecznik na Verictum X-Fuse.No i po wymianie tego małego pierdolnika ? in200 zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel k napisał:

Miałem dokładnie taką samą sytuację. Po pierwszym włączeniu byłem tak w...... ny że echhhh szkoda gadać. Jescze nie dawno chciałem go wymienić na włoską konstrukcję ale postanowiłem że zrobię mu mały upgrade i wymieniłem mu bezpiecznik na Verictum X-Fuse.No i po wymianie tego małego pierdolnika ? in200 zostaje. 

A jaki był bezpiecznik fabrycznie w Atollu ? chodzi mi o wartości . No i jaki włożyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, STJARNA75 napisał:

A jaki był bezpiecznik fabrycznie w Atollu ? chodzi mi o wartości . No i jaki włożyłeś ?

T8A  ale zaleca się włożenie co najmniej o wartość wyższaą i tak oto zamontowany został T10 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pawel k napisał:

T8A  ale zaleca się włożenie co najmniej o wartość wyższaą i tak oto zamontowany został T10 A

Zgadza się ?też włożyłem z wyższą wartością do CA SM6 . Powiedz tylko jaki mamy rozmiar 5x20 czy 6,3x32 ? Jeszcze nie otwierałem swojego . Nie chcę rezygnować z gwarancji bo za nim się skończy to może wymienię go      na In 300 ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, STJARNA75 napisał:

Zgadza się ?też włożyłem z wyższą wartością do CA SM6 . Powiedz tylko jaki mamy rozmiar 5x20 czy 6,3x32 ? Jeszcze nie otwierałem swojego . Nie chcę rezygnować z gwarancji bo za nim się skończy to może wymienię go      na In 300 ☺️

Póki co wymieniłem ten w szufladce pod kablem zasilającym i tam jest 5x20.Na środek przyjdzie jeszcze czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawel k napisał:

T8A  ale zaleca się włożenie co najmniej o wartość wyższaą i tak oto zamontowany został T10 A

To fakt zaleca się, ale nie jest to wymogiem.

Przy srebrnych Verictumach, raczej tak, ale nap SRy niekoniecznie.

Zresztą mam w DACu Verictuma bodajże o nominalnej wartości w Atollu miałem SR Red też o nominalnej wartości.

5 godzin temu, pawel k napisał:

Póki co wymieniłem ten w szufladce pod kablem zasilającym i tam jest 5x20.Na środek przyjdzie jeszcze czas ?

To wystarczy, bo ten najwięcej zmian wnosi. Reszty bym nie ruszał, a przecież bezpieczniki mają kierunkowość ? i co wtedy będziesz nimi żonglować?

Nie warto. Lepiej zamiast bezpieczników, jakiś porządny kabel zasilający.

6 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Zgadza się ?też włożyłem z wyższą wartością do CA SM6 . Powiedz tylko jaki mamy rozmiar 5x20 czy 6,3x32 ? Jeszcze nie otwierałem swojego . Nie chcę rezygnować z gwarancji bo za nim się skończy to może wymienię go      na In 300 ☺️

A dlaczego miałbyś stracić gwarancję, nie ma plomby na obudowie?

Ja w streamerze mam SR Red nominał 1A.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Jako że to jest pierwszy post w tym klubie to chciałbym się przywitać.

Potrzebuje od was rady bądź nakierowania na właściwe tory. Nie jestem w pełni osłuchanym człowiekiem, sprzęt lepszej jakości od podstawowych onkyo posiadam dopiero od 1,5 roku, więdz tak na prawdę guzik wiem. Ale do brzegu.

Mam Atola sda in 200 signature i sonus faber lumina 3, stoi to to w dedykowanym pokoju 15m z częsciowo zrobiona akustyką, reszta dojdzie w połowie lutego. Ogólnie brzmienie systemu mi się podoba, stereofonia poprawna, wysokie trochę podbite ale nie jakoś ostro, symbianty słyszalne ale nie kłują w uszy, średnica raczej liniowo, muzykalnie. Jedynie basu troche mi brakuje, schodzi nisko i jest tam gdzie powinien, ale przydało by się czasem jakieś wieksze pierd......ecie. Co najbardziej mnie kuje w uszy ,to rozdzielczość, przy niektórych utworach z większą ilością instrumentów wychodzi taki zlepek, dużo hałasu a za mała separacja. no taka lekka kakofonia dzwięków.

I tera pytanko, czy końcówka mocy to dobry kierunek , czy mysleć może o zewn, dacu i jakies dzielonce ?

Napiszcie Panowie w jakim iśc kierunku

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczem nie naprawisz akustyki w 15m, a jak z rozstawieniem głośników u Ciebie to wygląda?

Zacząłbym od tego, a nie zmieniać wzmacniacz, skieruj do osi kolumny w kierunku słuchacza, odstaw lub przystaw do tylnej/bocznej ściany etc. Kolumny dość duże jak na 15m. 

Poszukaj basu w pomieszczeniu obok ?

Chociaż moim zdaniem końcówka gra lepiej od integry Atolla, wykorzystaj jak masz czym wysterować końcówkę twojej integry w trybie "by pass" potrzebujesz preamp lub DAC z funkcją pre.

Zagra to tak jak byś miał końcówkę Atolla, sprawdzane na IN100 i IN300, a więc u Ciebie też się sprawdzi, masz kase w kieszeni bez wychodzenia z domu po nowa końcówkę Atolla.

?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 16:29, sir.jax napisał:

To fakt zaleca się, ale nie jest to wymogiem.

Przy srebrnych Verictumach, raczej tak, ale nap SRy niekoniecznie.

Zresztą mam w DACu Verictuma bodajże o nominalnej wartości w Atollu miałem SR Red też o nominalnej wartości.

To wystarczy, bo ten najwięcej zmian wnosi. Reszty bym nie ruszał, a przecież bezpieczniki mają kierunkowość ? i co wtedy będziesz nimi żonglować?

Nie warto. Lepiej zamiast bezpieczników, jakiś porządny kabel zasilający.

A dlaczego miałbyś stracić gwarancję, nie ma plomby na obudowie?

Ja w streamerze mam SR Red nominał 1A.

A czemu nie tym od zasilania też żonglowałem nim trafiłem na odpowiednim kierunek ?. A zasilający solid core audio power no. 1 pro. wpięty odrazu po zakupie bo nie wyobrażam sobie grania na oryginalnej sznurówce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, halik napisał:

Mam Atola sda in 200 signature i sonus faber lumina 3

A może to kolumny odpowiadają za ten efekt? Atoll dosc precyzyjnie gra. Warto by było pomiary zrobić. Pisałem wyżej jakie to może wnieść różnice. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, halik napisał:

Witam Panów. Jako że to jest pierwszy post w tym klubie to chciałbym się przywitać.

Potrzebuje od was rady bądź nakierowania na właściwe tory. Nie jestem w pełni osłuchanym człowiekiem, sprzęt lepszej jakości od podstawowych onkyo posiadam dopiero od 1,5 roku, więdz tak na prawdę guzik wiem. Ale do brzegu.

Mam Atola sda in 200 signature i sonus faber lumina 3, stoi to to w dedykowanym pokoju 15m z częsciowo zrobiona akustyką, reszta dojdzie w połowie lutego. Ogólnie brzmienie systemu mi się podoba, stereofonia poprawna, wysokie trochę podbite ale nie jakoś ostro, symbianty słyszalne ale nie kłują w uszy, średnica raczej liniowo, muzykalnie. Jedynie basu troche mi brakuje, schodzi nisko i jest tam gdzie powinien, ale przydało by się czasem jakieś wieksze pierd......ecie. Co najbardziej mnie kuje w uszy ,to rozdzielczość, przy niektórych utworach z większą ilością instrumentów wychodzi taki zlepek, dużo hałasu a za mała separacja. no taka lekka kakofonia dzwięków.

I tera pytanko, czy końcówka mocy to dobry kierunek , czy mysleć może o zewn, dacu i jakies dzielonce ?

Napiszcie Panowie w jakim iśc kierunku

pozdrawiam

 

Najpierw bym dopracował akustykę tak jak napisał sir.jax.

Z ciekawości spytam, masz małą rozdzielczość na jakim gatunku muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomiar miałem robiony, niżej wstawiłem wyniki, kaskadowy się nie wmiescił a nie wiem jak go zmiejszyć.  Mam panele pochłaniajace na bazie wełny pt80 za sprzetem i na pierwsze odbicia. Czekam jeszcze na pułapki basowe i panele rozpraszajace na pierwsze odbicia na ściany i sufit.Wtedy pochłanianie pójdzie w całosci za sprzet. Kolumny stoją 80 cm od bocznych  i 90 od tylnej sciany.

Jesli chodzi o gatunek  to na lekkiej muzyce klasycznej ,w mometnach kiedy wchodzi dużo instrumentów, w kulminacyjnych częściach utworu , ma być mocno soczyście i z gęsią skórą na łapach. A jest tak sobie, głośno, średnio precyzyjnie i wkrada się chaos. No może za bardzo obrazowo napisałem ,ale mniej wiecej to mam na mysli

obraz.png

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, halik napisał:

 

Pomiar miałem robiony, niżej wstawiłem wyniki, kaskadowy się nie wmiescił a nie wiem jak go zmiejszyć.  Mam panele pochłaniajace na bazie wełny pt80 za sprzetem i na pierwsze odbicia. Czekam jeszcze na pułapki basowe i panele rozpraszajace na pierwsze odbicia na ściany i sufit.Wtedy pochłanianie pójdzie w całosci za sprzet. Kolumny stoją 80 cm od bocznych  i 90 od tylnej sciany.

Jesli chodzi o gatunek  to na lekkiej muzyce klasycznej ,w mometnach kiedy wchodzi dużo instrumentów, w kulminacyjnych częściach utworu , ma być mocno soczyście i z gęsią skórą na łapach. A jest tak sobie, głośno, średnio precyzyjnie i wkrada się chaos. No może za bardzo obrazowo napisałem ,ale mniej wiecej to mam na mysli

obraz.png

obraz.png

Wzmacniacz odsłuchiwałeś przed zakupem, czy kupiłeś w ciemno bez odsłuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel k napisał:

A czemu nie tym od zasilania też żonglowałem nim trafiłem na odpowiednim kierunek ?. A zasilający solid core audio power no. 1 pro. wpięty odrazu po zakupie bo nie wyobrażam sobie grania na oryginalnej sznurówce ?

Jeśli w Atollu masz jeszcze 2-4szt, to licząc średnio 300-400  każdy bezpicznik, to zaczyna się robić sumka.

Nie chcę wyrokować, bo tych nigdy nie ruszałem, ale nie wiem, czy aby te nie są bardziej wrażliwe w sensie "mały błąd" i przepalony. Tam masz prawie zawsze szybkie, chociaż nie zawsze tak jest, ze szybki zadziała szybciej od zwłocznego.

No i to skręcanie i rozkręcanie obudowy, a zawsze lepiej skręcić obudowę i zamknąć wzmacniacz.

 

22 minuty temu, halik napisał:

Czekam jeszcze na pułapki basowe i panele rozpraszajace na pierwsze odbicia na ściany i sufit.

Sufit, to nie pierwsze odbicia.

A jak są ustawione te kolumny, próbowałeś nimi jeździć po pokoju, skręcać do osi w stronę słuchacza itd.

Z panelami też pokombinuj, nie zawsze za sprzętem jest ich miejsce, zobacz za kolumnami, zobacz w narożnikach tak jak byś chciał zrobić z nich pułapkę basową.

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mdavis napisał:

Wzmacniacz odsłuchiwałeś przed zakupem, czy kupiłeś w ciemno bez odsłuchów. 

Szukałem zestawu koło miesiaca, ale niestety po salonach. Pezsłuchałem nad m 10, acram sa 30, hegla 120 i nad 358 + 658,

kolumny to bw jakies podstawki bodajże 604, focal aria podstawki, dynki specjal 40, atc 11, i sonus faber lumina 3 .

wygrał atol i sonus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale rysowane na kolanie.

Takie 3 warianty ustawienia paneli czarny, czerwony, zielony.

Panele powinny być przynajmniej 30cm nad podlogą.

 

ustawienie.jpg

Salony to nie jest dobry wybór, dają ogólny pogląd na to jak zagra system, ale u Ciebie zawsze zagra inaczej ten sam zestaw.

Salonowe 15m, moje 15m i twoje 15m to zawsze inne warunki akustyczne.

Nie ma dwóch takich samych akustycznie pomieszczeń, choćby się ich wymiary zgadzały co do centymetra.

Ja gram podstawkowymi glosnikami na prawie 20m i nie szukam basu, bo on jest ?

Lokalizacja instrumentów szerokość i głębokość sżeny teź jest, nic na siebie nie włazi.

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, halik napisał:

Pomiar miałem robiony, niżej wstawiłem wyniki,

Dość głosno ? widać że masz przewalone basu, z którym raczej  nic nie zrobisz pułapkami. Najlepsze rozwiązanie to equalizer. Poczytaj wyżej co u mnie daje korekcja, jak się to je itp itd. Być może lepiej będzie np streamowac z PC/maliny i skorygować dźwięk cyfrowo. Od razu dodam - nie masz się co obawiać nie ma żadnego pogorszenia jakości 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, halik napisał:

Kolumny stoją 80 cm od bocznych  i 90 od tylnej sciany.

No to źle stoją, bo tworzą razem ze ścianami kwadrat stojąc na jednym z jego wierzchołków.

Te odległości muszą być dużo od siebie różne,  nie mogą być w prawie takich samych odległościach.

Poszukaj podstaw akustyki i jak ustawić kolumny.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.