Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Tak od ręki,  masz tu co nieco o ustawieniu głośników. 

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Akurat by tu się sprawdził z korekta... 

Najpierw niech ustawi kolumny porządnie.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sir.jax napisał:

No to źle stoją, bo tworzą razem ze ścianami kwadrat stojąc na jednym z jego wierzchołków.

Te odległości muszą być dużo od siebie różne,  nie mogą być w prawie takich samych odległościach.

Poszukaj podstaw akustyki i jak ustawić kolumny.

 

W sumie to na projekcie akustycznym pokoju mam rozstawione kolumny 50 cm od tylnej i 80 od bocznych. Musze przestawić. Tylko wtedy nie będę miał trójkąta równobocznego  bo jak dalej ustawie kanapę to siedzie na wzbudzającym się basie. Ale sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halik napisał:

 

W sumie to na projekcie akustycznym pokoju mam rozstawione kolumny 50 cm od tylnej i 80 od bocznych. Musze przestawić. Tylko wtedy nie będę miał trójkąta równobocznego  bo jak dalej ustawie kanapę to siedzie na wzbudzającym się basie. Ale sprawdze

A nie powinien to być trójkąt równoramienny? Może rozstaw je plus minus 2 metry, usiądź na kanapie w odległości 3m, zachowując z pół metra od każdej ściany. Skręcone na Ciebie. Zejdziesz z linii odsłuchu ze 20cm i scene może się rozkechać

Co do muzyki klasycznej rzadko słucham, ale taka Carmina Burana jest moim ulubionym testem każdego zestawu. Chodzi o potęge brzmienia z zachowaniem rozdzielczości w kulminacyjnych momentach. W moim życiu miałem różne zestawy, tanie, średnio drogie, drogie i niestety muszę przyznać, że dopiero te ostatnie dobrze radzą sobie z takimi rzeczami. Niestety...

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, halik napisał:

 

W sumie to na projekcie akustycznym pokoju mam rozstawione kolumny 50 cm od tylnej i 80 od bocznych. Musze przestawić. Tylko wtedy nie będę miał trójkąta równobocznego  bo jak dalej ustawie kanapę to siedzie na wzbudzającym się basie. Ale sprawdze

Trójkąt równoboczny to jedna z metod, ale nie jedynie słuszna. Trzeba to zrobić indywidualnie, tak by to Tobie bylo dobrze, a nie trzymać się jednego szablonu. 

Czasem właśnie lepiej sprawdza się większa odległość od bocznych ścian niż od tylnej. Widocznie projekt zakładał słuszne rozstawienie.

Podobnie rzecz ma się z rozstawianiem ustrojstw akustycznych, jedni się trzymają wg audiofizyka, inni metody LEDE.

Nie ma uniwersalnej metody, dlatego trzeba metodą prób,  tam gdzie sprawdzi się LEDE, niekoniecznie musi się sprawdzić inna metoda.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam Wasze wpisy o bezpiecznikach w IN200SE i chyba sie skuszę na wymiane tego jednego najważniejszego jak pisaliście, tylko co polecacie w miare neutralnego, nie potrzebuje ani ocieplenia ani wyostrzenia. Chociaz juz bardziej to drugie, Solid Core Audio na zasilaniu i głośnikowe wprowadziły juz spokoj... Na stronie Audioforte widze Furutech TF, pisaliście o Verictum, moze malo realne ale chcialbym od razu trafić w 10. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yesther napisał:

Panowie czytam Wasze wpisy o bezpiecznikach w IN200SE i chyba sie skuszę na wymiane tego jednego najważniejszego jak pisaliście, tylko co polecacie w miare neutralnego, nie potrzebuje ani ocieplenia ani wyostrzenia. Chociaz juz bardziej to drugie, Solid Core Audio na zasilaniu i głośnikowe wprowadziły juz spokoj... Na stronie Audioforte widze Furutech TF, pisaliście o Verictum, moze malo realne ale chcialbym od razu trafić w 10. ?

Ja polecam verictum X-Fuse. U mnie na zasilaniu siedzi też solid core audio power no 1.pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yesther napisał:

Panowie czytam Wasze wpisy o bezpiecznikach w IN200SE i chyba sie skuszę na wymiane tego jednego najważniejszego jak pisaliście, tylko co polecacie w miare neutralnego, nie potrzebuje ani ocieplenia ani wyostrzenia. Chociaz juz bardziej to drugie, Solid Core Audio na zasilaniu i głośnikowe wprowadziły juz spokoj... Na stronie Audioforte widze Furutech TF, pisaliście o Verictum, moze malo realne ale chcialbym od razu trafić w 10. ?

Furutech to Padis, z tego co wiem idzie w kierunku wyostrzenia.

Ja miale SR RED, jest bardziej neutralny, ale ino w tym jednym właściwym kierunku ?

 

7 godzin temu, pawel k napisał:

Tylko daj mu trochę czasu i wybierz odpowiedni kierunek taki który będzie Ci odpowiadał.

No nie do końca tak jest.

Już kiedyś opisywałem jak powinno być  z tym właściwym kierunkiem w wątku o bezpiecznikach, ale chyba komuś  z tego wątku tez pisałem na priv.

Ten wątek Atolla robi się bezpiecznikowy widzę, Adam 38 oszaleje od tych naszych wpisów ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sir.jax napisał:

Furutech to Padis, z tego co wiem idzie w kierunku wyostrzenia.

Ja miale SR RED, jest bardziej neutralny, ale ino w tym jednym właściwym kierunku ?

 

Słuchałem tego Padisa w końcówce mocy Treshold a właściwie 5 -ciu naraz bo tam jest 5 bezbieczników na szczęście szybko wymienialnych . To co usłyszałem nie kojarzyło mi się z wyostrzeniem a raczej pozytywnym  ożywieniem i wprowadzeniem klarowności w średnicy i wysokich tonach . Oczywiście w systemach w których tego nie brakuje pewnie może skończyć się wyostrzeniem. Polecam go do ciemno grających systemów lub gdy brakuje nam świeżości na górze. Kosztuje 40% tego co   X-Fuse i jest wart swojej ceny wg mnie. Może być dobrą alternatywą dla tych którzy zastanawiają się nad zakupem srebrnych kabelków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verictum x-fuse jest bardziej audiofilski niż Padis wprowadza kulturę . Mam go w CA SM6 i jestem zadowolony . Kusi mnie jego nowsza wersja X-fuse X2. 

Zwracam uwagę że jego audiofilski  charakter może nie przypaść do gustu tym ,którzy nie dawno zaczęli swoją przygodę z Hi-Fi. To co uważamy za równowagę i kulturę mogą odebrać jako zamulenie bądź zaciemnienie. Ja dopiero kilka lat temu dojrzałem bo wcześniej lubiałem wyeksponowaną górę . Jestem przekonany że 10 lat temu takie zmiany zostałyby ocenione z mojej strony negatywnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STJARNA75 napisał:

Ja dopiero kilka lat temu dojrzałem bo wcześniej lubiałem wyeksponowaną górę . Jestem przekonany że 10 lat temu takie zmiany zostałyby ocenione z mojej strony negatywnie .

Ano trzeba to wszystko przerobic na sobie... Jak kupowałem Atolla 100 to jego wyostrzenie z połączeniem do ciepłych Bowersów bardzo mi się podobało. Teraz skłaniam się do bardziej miękkiego brzmienia Cyrusa... który łagodzi i dociepla  Quadrale ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STJARNA75 napisał:

Kusi mnie jego nowsza wersja X-fuse X2. 

X2 nie jest nowszym modelem, to odłam  bezpiecznika przy pracach nad X fuse.

https://www.verictum.pl/produkty/bezpieczniki/17_x-fuse-model-x2

Najnowsza wersja Verictuma to XC

https://www.verictum.pl/produkty/bezpieczniki/53_x-fuse-xc-nowosc

 

Mam wersję X Fuse model X2 32x6,3mm w Moonie, jest to trochę inne granie niż x fuse,  a juz zupełnie inne od zwyklaka.

?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, yesther napisał:

Czyli Verictum XC to taka nowość, że jeszcze nikt nie ma u siebie? Byłbym ciekaw jaki to charakter grania. Jestem w zasadzie zdecydowany na X Fuse, ale jeszcze nie dokonałem zakupu.

https://wpszoniak.pl/portfolio/bezpieczniki-w-audio-2-2/

Tu macie porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś rozmawiałem chyba z Markiem z Verictuma o tych czerwonych, jest to jaśniejsze brzmienie niż z x fuse, nie zawsze się sprawdzi pewno.

Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie różnych wersji tych Verictumów, ja tak stosuje na przemian różne brzmieniowo. Nigdy nie robię tak, że w każdym urządzeniu siedzą te same bezpieczniki, podobnie z innymi uzdrawiaczami i podkladkami pod sprzęty. 

Edit:

Oooo teraz widzę,  link do bloga, poczciwy Wojtek zawsze faworyzował firmę Verictum,  były czasy, że był z tym dość nachalny, a przynajmniej tak był odbierany.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Ja już kiedyś rozmawiałem chyba z Markiem z Verictuma o tych czerwonych, jest to jaśniejsze brzmienie niż z x fuse, nie zawsze się sprawdzi pewno.

Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie różnych wersji tych Verictumów, ja tak stosuje na przemian. Nigdy nie robię tak, że w każdym urządzeniu siedzą te same bezpieczniki, podobnie z innymi uzdrawiaczami i podkladkami pod sprzęty. 

Edit:

Oooo teraz widzę,  link do bloga, poczciwy Wojtek zawsze faworyzował firmę Verictum,  były czasy, że był z tym dość nachalny, a przynajmniej tak był odbierany.

 

Kto wie może go podpłacili???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pawel k napisał:

Kto wie może go podpłacili???

Nie wnikam, ale faktem jest, że Wojtek dysponuje ich kablami zasilającymi Demiurg i im podobnym oraz listwami i innymi uzdrawiaczami Verictuma.

Ja chłopaków z Verictuma raz spotkałem na AVS w Warszawie, chwile zagadaliśmy ?

Forumowa gawiedź jechała Wojtkowi, że ma 3x droższy kabel zasilający niż wzmacniacz.

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 22:52, sir.jax napisał:

Już kiedyś opisywałem jak powinno być  z tym właściwym kierunkiem w wątku o bezpiecznikach

sir.jax mógłbyś jakos w dwoch słowach napisac to jeszcze raz pls? ja to jeszcze laik w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, yesther napisał:

sir.jax mógłbyś jakos w dwoch słowach napisac to jeszcze raz pls? ja to jeszcze laik w tej kwestii

Nie da się w dwóch słowach ?

Zapraszam na priv, powiem tylko, że wlasciwy kierunek to wcale nie konturowy szybki bas, czy taka odpowiedz może być?

?

Chyba pisałem tutaj w tym wątku o tym, a na pewno w wątku o audiofilskich bezpiecznikach, nawet pisałem na jakich kawałkach i muzyce najłatwiej wychwycić zmiany.

Klub Atolla, a my tu od kilku stron o bezpiecznikach, Adam się przekręci zaraz.

?

Dobranoc, rano o 5 musze wstać.

Pisać na PW, odpiszę  jutro ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, yesther napisał:

sir.jax mógłbyś jakos w dwoch słowach napisac to jeszcze raz pls? ja to jeszcze laik w tej kwestii

Zanim sir.jax odpowie to podzielę się własnym doświadczeniem w temacie . 

Po włożeniu x-fuse dzwięk stał się niesamowicie zamulony ,grały skraje pasma . Całkiem wycofana średnica . Tak jakby bas i wysokie siedziały w 1-szym rzędzie a średnica w 8-mym . pograłem tak 2 godziny i obróciłem go . Wtedy dźwięk stał się jazgotliwy i nieprzyjemny . Czułem jakby mi się DNA rozpadało . Wytrzymałem tylko 30 min , wróciłem wtedy do tej zamulonej strony i to jest ta ! U mnie wygrzewanie trwało ok 250 h zanim miałem banana na twarzy .Nie wiem czy u mnie tylko tak długo  ,ale cierpliwość wskazana. Najpierw średnica  wrzucała pojedyncze  dźwięki  do 1-szego rzędu i tak coraz częściej aż stanęła w pełnej krasie z przodu . Złapała wtedy bas i wysokie pod rękę i na stojąco cała ekipa zaśpiewała razem . Tak to u mnie wyglądało ☺️ Także, taka historia.

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Klub Atolla, a my tu od kilku stron o bezpiecznikach, Adam się przekręci zaraz.

Adam nam wybaczy .? My w sprawie ulepszenia Atolla  właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba pisaliśmy sobie na PW o zasilających kabelkach i bezpiecznikach, pamiętam.

Ja juz nie chce publicznie pisać o bezpiecznikach jak "brzmią" o kablach zasilających też.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem Atoll 80 przestał grać ...

Nie ma kompletnie sygnału na kolumnach, Diody sygnalizacyjne się świecą, przełączają z pilotem jest łączność, ale w kolumnach nic.

Oczywiście zmiemiałem wejścia, itd.

Kolumny grają na Yamaszce no ale to nie to.

Czy możecie coś podpowiedzieć co sprawdzić, ewentualnie polecić punkt naprawy - gwarancja już nie obejmuje.

Mam świetne zdanie o brzmieniu i dynamice tej maszynki i nie chcę jej złomować a reaktywować...

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

1 godzinę temu, Jarko35 napisał:

Czy możecie coś podpowiedzieć co sprawdzić, ewentualnie polecić punkt naprawy - gwarancja już nie obejmuje.

Mam świetne zdanie o brzmieniu i dynamice tej maszynki i nie chcę jej złomować a reaktywować...

dziękuję i pozdrawiam

 

@Jarko35

Najpierw...

Otwórz obudowę, oczywiście uprzednio odłącz wzmacniacz od zasilania łącznie z wyłączeniem z tyłu obudowy w pierwszej kolejności. 

Sprawdź te dwa bezpieczniki zaznaczone strzałką.

Jak masz czym sprawdzić to sprawdź, jakimś miernikiem uniwersalnym, ale jak są walnięte to będziesz widział przez szklaną rurkę bezpiecznika. 

 

 

 

 

20210128_154954.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.