Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, yesther napisał:

Tak syczenie przy normalnej głośności. Ale to z uchem na głośniku, podkreślam, nie przeszkadza absolutnie w odsłuchu. 

Ja też mówiłem o szumie z uchem przy tweeterze, tylko że u mnie trzeba tę efekt wywołać rozkręcając na 12-13.

A próbowałeś odpiąć IC urządzeń podłączonych do wzmaka ?

Spróbuj tak jak napisał @dedal75 łatwiej i szybciej, może to być jakiś kierunek.

Trzeba tylko pamiętać, że klasa ochronności niektórych urządzeń wymaga uziemienia, to akurat te z 3 pinami w gnieździe IEC.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dedal75 napisał:

Wiem że można tak zrobić ,sam kładłem elektrykę , ale to nie jest normalne podłączenie ?. Pzdr

 

Według obecnych norm, nie jest.

Ale jak w blokach z początku lat 70-80 ubiegłego wieku były instalacje 2 żyłowe, to tylko w tym układzie TN-C trzeba jakoś sytuację ratować. Nie jest to bezpieczne niestety, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz.

Kto dziś się tym przejmuje, że większość osiedli i bloków mieszkalnych nie spełnia norm bezpieczeństwa pod tym względem.

W tej sytuacji paradoksem jest obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 2019r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

par.183 1. W instalacjach elektrycznych należy stosować:
(…)
2) oddzielny przewód ochronny i neutralny, w obwodach rozdzielczych i odbiorczych

Zatem stało się jasne, że zdecydowana większość instalacji powinna być w układzie TN-C-S, a nie jak w miniony wieku TN-C.

A jak jest każdy widzi.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.02.2021 o 08:23, Adam 38 napisał:

Phii, jakiś tam Moon 250i, trza brać Cyrusa One. To dopiero gra, że kapcie spadają, zwłaszcza jak się już myśli jak go komuś z forum pogonić i jeszcze może kilka stówek uda się zarobić.  I tak grosz do grosza i w końcu i na Moona się uzbiera ?

co tam kaczadupo słychać? używanego hegla nie kupiłeś jeszcze? ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam 38 napisał:

najpierw muszę oddać Cyruski w dobre ręce. 

uważaj bo rzucę się żeby sobie dorobić ze 3 stówki na nich ? może uskładam tak jakoś na porządne ałdio ;)

a poważnie siadła mi jedynka

zostaje na dłużej ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Maniek01

Powiedziałbym, że jak pominiesz sekcje przedwzmacniacza w tej integrze, powinno zagrać pełniejszym i dojrzalszym brzmieniem.  Nawet DAC z pre to pokazuje.

Nie wiem po co Tobie regulacja basu i wysokich, to zawsze będzie przysłanianie jednego kosztem uwydatniania innego zakresu pasma.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir.jax napisał:

@Maniek01

Powiedziałbym, że jak pominiesz sekcje przedwzmacniacza w tej integrze, powinno zagrać pełniejszym i dojrzalszym brzmieniem.  Nawet DAC z pre to pokazuje.

Nie wiem po co Tobie regulacja basu i wysokich, to zawsze będzie przysłanianie jednego kosztem uwydatniania innego zakresu pasma.

 

Po co mnie regulacja? No bo jak mi np, wysokie tony przeszkadzają w jakimś utworze to chciałbym mieć możliwość ich zmniejszenia. Chciałbym we wzmacniaczu mieć takie pokrętło. Mogę użyć ale nie muszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 23:32, Maniek01 napisał:

Po co mnie regulacja? No bo jak mi np, wysokie tony przeszkadzają w jakimś utworze to chciałbym mieć możliwość ich zmniejszenia. Chciałbym we wzmacniaczu mieć takie pokrętło. Mogę użyć ale nie muszę 

Ale, w przypadku Atolla in100se takie pokrętło mnie nie jest potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 23:32, Maniek01 napisał:

Po co mnie regulacja? No bo jak mi np, wysokie tony przeszkadzają w jakimś utworze to chciałbym mieć możliwość ich zmniejszenia. Chciałbym we wzmacniaczu mieć takie pokrętło. Mogę użyć ale nie muszę 

To masz coś nie tak z dobraniem komponentów,  trzeba zadbać o to, można użyć różnych sztuczek.

Akustyka, zawsze będę o tym pisać, akustyka jest ważna. 

Poza tym, jak wykorzystasz IN100 jako końcówkę, to nie będzie już jazgotu, przynajmniej nie powinno być.

Połącz pre z końcówką jakąś łączówką Melodika, albo VDH, to już w ogóle powinno być O.K.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sir.jax napisał:

To masz coś nie tak z dobraniem komponentów,  trzeba zadbać o to, można użyć różnych sztuczek.

Akustyka, zawsze będę o tym pisać, akustyka jest ważna. 

Poza tym, jak wykorzystasz IN100 jako końcówkę, to nie będzie już jazgotu, przynajmniej nie powinno być.

Połącz pre z końcówką jakąś łączówką Melodika, albo VDH, to już w ogóle powinno być O.K.

 

Przepraszam ale chyba źle mnie zrozumiałeś. Napisałem że nie potrzebuje regulacji tonami bo i wysokie i niskie są w porządku. Przed zakupem bałem się właśnie o nadmiar tych tonów. Jest to moj pierwszy wzmacniacz współczesnej konstrukcji, dlatego te obawy. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, g88 napisał:

Spotkał się może ktoś z was z problem z włączeniem wzmacniacza IN100 z pilota ?

Nigdy się nie zdarzyło. Spróbuj baterie zmienić na początek 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Część. Przymierzam się do zakupu klocków atolla (ostatnio urzekła mnie końcówka am200 signature). Potrzebuje USB w secie lub najlepiej streamer. Chciałbym was zapytać czy lepiej kupić końcówkę am200 signature i do tego streamer z preampem st200 lub tańszy ms120 i ten preamp z tego streamera z końcówka będzie lepszym rozwiązaniem niż np. wzmacniacz in200 z streamerem ms120/ażur cxn V2/Marantz nd8006?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.