Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, sir.jax napisał:

 

Wpięcie plazmy w inne gniazdo ścienne przez listwę załatwiło sprawę, nie teoretyzuje i nie wyrokuje,  stwierdzam fakt jaki miał miejsce w moim przypadku.

 

No już ze swoim wzmacniaczem obleciałem wszystkie gniazdka w całym domu. Efekt bez zmian. Brumi i brumi. Jesli blocker nie pomoże to tylko reklamacja. Gorzej jak mi się trafi taki sam albo jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sir.jax napisał:

(...) nie wyrokuje,  stwierdzam fakt jaki miał miejsce w moim przypadku.

Szanowny kolego, wyraźnie napisałeś "Nie pomoże..." nie pozostawiając złudzeń na pozytywny efekt u innych, a w tym wypadku użytkownika @jajen , dlatego przestań stawać okoniem i zastanów się dwa razy nad zdaniem zanim je napiszesz.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jajen napisał:

W S4home. 

To bardzo smutna informacja..., widać tam teraz zaplęgło się to zło z którym ja nie miałem już nerwów się użerać...

Nie chcę Cię dołować jajen ale choćbyś 10 egz. Atolla wymienił to problem dalej będzie. Albo blockery i może będzie poprawa albo oddać w cholerę piecyk  jak nie będziesz potrafił się z tym brumieniem pogodzić. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kocurro napisał:

Szanowny kolego, wyraźnie napisałeś "Nie pomoże..." nie pozostawiając złudzeń na pozytywny efekt u innych, a w tym wypadku użytkownika @jajen , dlatego przestań stawać okoniem i zastanów się dwa razy nad zdaniem zanim je napiszesz.

Słucham?

Kto tutaj się rzuca, ja czy ty? daruj sobie tego typu teksty i trzymaj się tematu, skoro twierdzisz , że dwa kondensatorki w kaskadzie pomogą to O.K. u mnie nie pomogły.

Jeśli u @jajen zda egzamin to tylko pogratulować, u mnie i nie tylko u mnie nie zdał.

Jak myślisz dlaczego swego czasu był wysyp tych DC blokerów na giełdzie hifi.pl?

P.S.

Zanim coś napiszesz zastanów się nad tematem, a nie czepianiem się innych w dyskusji.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się unosisz, bo trzeba było napisać "Z moim wzmacniaczem nie zadziałał..." itp. i wszystko byłoby jasne, ale napisałeś "Nie pomoże..." więc zwróciłem Ci uwagę na ten drobny nieobiektywny szczegół i tyle.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jajen wyraźnie napisał, że nie pomogło nawet wpięcie się w inne gniazdo ze wzmacniaczem, obleciał tak cały dom.

Nie wiem, czy to duże brumienie, czy delikatne, że trzeba się "przytulać" do wzmacniacza, aby usłyszeć trafa.

Ale skoro biega po całym domu i nic to nie daje, to nie sądzę, żeby dwa kondensatorki okazały się remedium na jego bolączki.

Kolega @jajen, albo ma paskudnie spapraną instalację, albo naprawdę trafił z tym Atollem tak, że nic tylko reklamować.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocurro napisał:

Również mieszkam w bloku i dc-blocker co prawda kosztem lekkiego "kocyka" na górze wyeliminował buczenie w moim Heglu.

Przypomnę tylko, mowa o Atollach :))

Tylko się cieszyć, ze pomogło w Heglu. Atolle pod tym względem są upierdliwe, dlatego pozwoliłem sobie na stwierdzenie, że nie pomoże, którego zdania nie rozumiesz chłopie?

Jestem za tym, żeby koledze pomogło, może zniweluje w jakimś stopniu, ale wątpię, czy całkowicie, bo coś jest na rzeczy, że gdzie by chłopak nie poszedł ze wzmacniaczem, tam wciąż brumi.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako przyszły klubowicz mam pytanie, bo może ktoś miał podobny dylemat i podpowie rozwiązanie. 

W skrócie, czy kupić In200 signature + zewnętrzny DAC, czy może lepiej od razu zainwestować w Atolla in300, który ma już fabrycznie wbudowany taki przetwornik? 

Czy DAC w in300 jest na przyzwoitym poziomie, czy jednak różnica pomiędzy nim, a jakimś zewnętrznym urządzeniem w cenie powiedzmy 4-5k zł to przepaść (zakładając, że grałby on wtedy z gorszym wzmacniaczem in200).

Wstępnie myślałem o Hegel HD12 lub nieco tańszym Oppo Sonica... tylko ze tego co wiem, Oppo wycofuje się z produkcji i trochę mam w związku z tym wątpliwości. 

Funkcje sieciowe/uniwersalność itp. nie są priorytetem, głównie chodzi o samą jakość dźwięku.

Edytowane przez vert0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Przypomnę tylko, mowa o Atollach :))

Tylko się cieszyć, ze pomogło w Heglu. Atolle pod tym względem są upierdliwe, dlatego pozwoliłem sobie na stwierdzenie, że nie pomoże, którego zdania nie rozumiesz chłopie?

Jestem za tym, żeby koledze pomogło, może zniweluje w jakimś stopniu, ale wątpię, czy całkowicie, bo coś jest na rzeczy, że gdzie by chłopak nie poszedł ze wzmacniaczem, tam wciąż brumi.

 

Pamiętam, że piszę w klubie Atolla, którego wzmacniacze również mają trafo podobnie jak Hegle. No chyba, że Atolle buczą w wybitny i niepowtarzalny sposób nie dając się "ujarzmić" żadnym sposobem. W takim wypadku pozostaje, albo zaakceptować jego "upierdliwość", albo szukać innej konstrukcji. Trudno mi jednak uwierzyć, że dc-blocker jest nieskuteczny w większości przypadków wzmacniaczy Atolla.

Nie kwestionuje wpływu sieci elektrycznej na działanie transformatora, jednak osobiście przyczyny dopatrywałbym się w słabej jakości jego wykonania i jeśli dc-blocker nie pomoże to chyba rzeczywiście nic nie pomoże.  

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jackobtone napisał:

A wzmacniacz jest cały czas pod prądem? Czy wyłączasz go pstryczkiem?

Cały czas pod prądem.

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

To bardzo smutna informacja..., widać tam teraz zaplęgło się to zło z którym ja nie miałem już nerwów się użerać...

Nie chcę Cię dołować jajen ale choćbyś 10 egz. Atolla wymienił to problem dalej będzie. Albo blockery i może będzie poprawa albo oddać w cholerę piecyk  jak nie będziesz potrafił się z tym brumieniem pogodzić. 

Tyle, że zwracać można jak się ma do czynienia ze sprzedawcą, któremu zależy na kliencie i bez problemu zwrot przyjmuje. A tutaj gość mówi, że to normalne, że brumi i co najwyżej mogą dać na gwarancję. Mam obawy właśnie co do tego, że gwarancja skończy się takim własnie skutkiem, że drugi i trzeci egzemplarz też będzie brumiał. Zwłaszcza, że w S4Home Pan ostro zaprzecza, że w Atolach brumi i to nie jest żaden ich problem, bo inne marki też tak brumią. Miałem tam zamówiony jeszcze jeden komponent. W planach dokupienie kolejnych, ale zrezygnowałem z dalszych zakupów u nich.

5 godzin temu, sir.jax napisał:

@jajen wyraźnie napisał, że nie pomogło nawet wpięcie się w inne gniazdo ze wzmacniaczem, obleciał tak cały dom.

Nie wiem, czy to duże brumienie, czy delikatne, że trzeba się "przytulać" do wzmacniacza, aby usłyszeć trafa.

Ale skoro biega po całym domu i nic to nie daje, to nie sądzę, żeby dwa kondensatorki okazały się remedium na jego bolączki.

Kolega @jajen, albo ma paskudnie spapraną instalację, albo naprawdę trafił z tym Atollem tak, że nic tylko reklamować.

 

Tak, jak wcześniej pisałem - Brumi tak, że przy absolutnej ciszy - np. w nocy słuchać 2-3m od wzmacniacza. Nie dałoby się z nim spać w jednym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dwa dni po zakupie wzmacniacza i w trakcie oczekiwania na dostawę drugiego klocka chciałem na chwile pożyczyć od nich listwe Tomanka na próbę. Pan zażądał ode mnie 1 tyś zł na wypadek gdybym miał jej nie oddać.  To przelało czarę goryczy. Bo przecież zostawiam tam kilka tysięcy, zamawiam kolejne klocki, po to żeby ukraść listwe. Dlatego w ciemno zamowiłem u Tomanka i czekam. Natomiast nie moge narzekać na obsługę przed zakupem i byłbym niesprawiedliwy gdybym za to ich nie pochwalił. Bardzo sympatycznie i profesjonalnie. Niestety dobre wrażenie się skończyło jak pojawił się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jajen napisał:

(...) Brumi tak, że przy absolutnej ciszy - np. w nocy słuchać 2-3m od wzmacniacza. Nie dałoby się z nim spać w jednym pomieszczeniu.

Buczenie na takim poziomie jest nieakceptowalne i dyskwalifikuje taki wzmacniacz, a Hegel przy nim to jak syk komara.

Godzinę temu, jajen napisał:

(...) w ciemno zamowiłem u Tomanka i czekam.

Warto było przeczytać treść i opinie klubu Tomanka i zamówić na znanym portalu. aby uniknąć właśnie czekania.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kocurro napisał:

Buczenie na takim poziomie jest nieakceptowalne i dyskwalifikuje taki wzmacniacz

Atoll - jak mu coś w sieci nie podejdzie to ma baaaardzo dobrą dynamikę... brumienia :) Znam przypadek Kolegi, że nawet CD100Se2 brumił jak kombajn i trzeba go było wyłączać przed snem.  Chociaż pamiętam, że piec Regi był jeszcze głośniejszy - znaczy miał lepszą dynamikę dosłownie i w brumieniu też ;)) Atoll-a w moim rankingu donośnych brumiaczy klasyfikuję na drugim miejscu. 

 

1 godzinę temu, jajen napisał:

Niestety dobre wrażenie się skończyło jak pojawił się problem.

Szkoda, że S4Home wybrało tę drogę... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jajen napisał:

Zwłaszcza, że w S4Home Pan ostro zaprzecza, że w Atolach brumi i to nie jest żaden ich problem, bo inne marki też tak brumią.

Reklamuj. Rozumiem jak słuchać brumienie z pół metra od wzmacniacza , ale nie z drugiego końca pokoju. 

 

15 minut temu, Adam 38 napisał:

Szkoda, że S4Home wybrało tę drogę... 

Jak widać biznes wziął górę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kocurro napisał:

\Warto było przeczytać treść i opinie klubu Tomanka i zamówić na znanym portalu. aby uniknąć właśnie czekania.

EEe, nie doceniasz mnie Kolego. Na znanym portalu też na to się czeka. Tomanek nie wyrabia , więc ci co sprzedają na portalu zamawiają dopiero jak ktoś kupi. Najszybciej kupić wprost u producenta ale to też 5-7 dni czekania.

41 minut temu, Silver_85 napisał:

Reklamuj. Rozumiem jak słuchać brumienie z pół metra od wzmacniacza , ale nie z drugiego końca pokoju. 

 

Poczekam na blocker DC i wtedy zobacze. Gdyby zredukował choć o połowę, to by mi wystarczyło. 

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jajen napisał:

EEe, nie doceniasz mnie Kolego. Na znanym portalu też na to się czeka. Tomanek nie wyrabia , więc ci co sprzedają na portalu zamawiają dopiero jak ktoś kupi. Najszybciej kupić wprost u producenta ale to też 5-7 dni czekania.

Nie wiem kolego, czy przyjmujesz inne możliwości, ale ja zamawiałem tutaj i blocker po dwóch dniach był u mnie w domu.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocurro napisał:

Nie wiem kolego, czy przyjmujesz inne możliwości, ale ja zamawiałem tutaj i blocker po dwóch dniach był u mnie w domu.

Zwróć uwagę na czas wysyłki - 5 dni. Może akurat mieli. W sumie koło środy powinien u mnie być ten zamówiony prosto u Tomanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kocurro napisał:

Buczenie na takim poziomie jest nieakceptowalne i dyskwalifikuje taki wzmacniacz, a Hegel przy nim to jak syk komara

Też tak sądzę,  ja w moim Atollu musiałem przytykać ucho do obudowy z odległości może 20cm, żeby coś usłyszeć. O takim brzmieniu, jak wy tu piszecie nie miałem do tej pory pojęcia z 2-3m ja pierdolęęę :))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gimza napisał:

Panowie, nie wiem czy się coś zmieniło, ale czy nie można zamówić sobie Atolla via internet i po prostu w razie czego odesłać w ciągu 14 dni?

PS. Miałem AM100 i AM200-były cichutkie.

Oczywiście, że można. Ale ja chciałem być fair i kupiłem w salonie tam gdzie odsłuchałem. Wyszedłem z założenia , że jak ktoś się fatyguje i przygotowuje sprzęt do odsłuchu, to kupuje u niego. Gdyby to był zakup na odległość, to nikt by łaski nie robił. Nauczka na przyszłość - niektóre salony obchodzić szerokim łukiem, kupować na odległość. 

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jajen napisał:

No już ze swoim wzmacniaczem obleciałem wszystkie gniazdka w całym domu. Efekt bez zmian. Brumi i brumi. Jesli blocker nie pomoże to tylko reklamacja. Gorzej jak mi się trafi taki sam albo jeszcze gorszy.

A może warto sprawdzic wzmaka w innym domu? Przy okazji ,mam Atolla IN 100 Se i milczy jak grób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kgr napisał:

A może warto sprawdzic wzmaka w innym domu? Przy okazji ,mam Atolla IN 100 Se i milczy jak grób.

To byłby dobry sprawdzian dla instalacji @jajen

Mój AM100 też milczy. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o brak powtarzalności w tych wzmacniaczach, jedne brumią,  że spać nie można inne ledwo słyszalne. Nie zmienia to faktu, że inne urządzenia w naszych gospodarstwach potrafią temu zjawisku pomóc (patrz TV).

Zastanawia mnie, czy w ogóle dalej brnąć w Atolla (np.IN200 sygnature), czy lepiej sobie odpuścić i zostać z tym niebrumiącym, tudzież Hegel ;))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.