Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jajen napisał:

Wtrące się, wytłumaczcie mi koledzy jak to jest, że w ścianach biegną dzieisiątki metrów przewodów różnej jakości i w różnym sąsiedztwie aż do gniazdka. Z kolei od obudowy wzmacniacza zaczynają się dziesiątki metrów uzwojeń w transformatorze . Proste pytanie - jak wstawienie pomiędzy to odcinka nawet mega dobrego kabla może wpływać na brzmienie ? Rozumiem jakieś kondycjonery , zasilania bateryjne itp, ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że wstawienie 1,5 metra przewodu pomiędzy dziesiątki czy setki drutów ma być słyszalne. Pytam poważnie.

Temat jest drażliwy, ale niektórzy mawiają "jak nakarmisz tak się odwdzięczy". Trzeba nausznie sprawdzić. Zawsze możesz wypożyczyć kabelek (albo nawet kupić online, przecież 14 dni na zwrot) i zobaczyć czy słyszysz różnicę czy nie. U mnie słyszalnie na przykład ucichło trafo hah

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jackobtone napisał:

Temat jest drażliwy, ale niektórzy mawiają "jak nakarmisz tak się odwdzięczy". Trzeba nausznie sprawdzić. Zawsze możesz wypożyczyć kabelek (albo nawet kupić online, przecież 14 dni na zwrot) i zobaczyć czy słyszysz różnicę czy nie. U mnie słyszalnie na przykład ucichło trafo hah

No to by  mnie urządzało. A na jakim kablu?

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jajen napisał:

Rozumiem jakieś kondycjonery , zasilania bateryjne itp, ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że wstawienie 1,5 metra przewodu pomiędzy dziesiątki czy setki drutów ma być słyszalne. Pytam poważnie.

Sprawdź,  naprawdę jak masz okazję to sprawdź. Kabel zasilający, jak każdy inny charakteryzuje się indukcyjnoscia, pojemnością i powiedzmy rezystancją. Poza tymi parametrami na brzmienie ma wpływ nie tylko jakość materiałów, przekrój, ale też geometria itd.

Mnie na szczęście tego Enerra Holograph, który przecież jest w cenie lub nawet droższy niż AM100 udało się dostać za uwaga 1500zl i to nowy w sklepie, miałem już Neel 7ES Gold, Neel E14 Ń Gold, na testach Enerr transcenda Life, Szunyata diamondback, chyba porównawczo Enerr Blue, więcej grzechów nie pamiętam :)

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jajen napisał:

No to by  mnie urządzało. A na jakim kablu?

Gigawatt LC-2 mk3 ale myślę że każdy będzie lepszy od pudełkowego. Ten akurat miałem pod ręką ale sprawdzałem też na LC-1 mk3 bo listwa w salonie jest nim podpięta do sieci i szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy między nimi (poza różnicą w jakości wykonania). W obu przypadkach Atoll był cichszy. Dodatkowo wypiąłem impulsowy zasilacz od podświetlenia LED i przepiąłem WiFi repeater do innego gniazdka. To też pewnie pozytywnie wpłynęło na cichsze buczenie.

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Mnie na szczęście tego Enerra Holograph, który przecież jest w cenie lub nawet droższy niż AM100 udało się dostać za uwaga 1500zl i to nowy w sklepie

Kurcze w jakim sklepie można takie kabelki w tak fajnych cenach wyhaczyć? :) 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jackobtone napisał:

Kurcze w jakim sklepie można takie kabelki w tak fajnych cenach wyhaczyć? :) 

Wiesz co, poznański koris mi tak ładnie sprzedał, tylko że jestem ich stałym klientem, a oni też mają chyba dobry układ jeśli chodzi o ceny z firmą Enerr, podobnie udało mi się odkupić od nich Isol 8 minisub Axis. 

Dwa lata temu też fajnie udało mi się kupić ProAc Response D2 ;)

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, poznański koris mi tak ładnie sprzedał, tylko że jestemmich stalym klientem, a oni tez mają dobry układ jeśli chodzi o ceny z firmą Enerr, podobnie udało mi się odkupić od nich Isol 8 minisub Axis. 


Koris to chyba wszystko zrobi by AF pograć na nosie ;)

Swoją drogą nie odpowiadacie na moje pytanie :) który kabel zdyscyplinuje brzmienie atolla ... bardzo fajny kabel do atolla to enerr transcenda light ale nadal nie robi tego z moją końcówką co bym chciał :))
Ps. Pr300 robi mega robotę z am200 różne pre próbowałem i jednak to firmowe połączenie jest najlepsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Willy1882 napisał:

Swoją drogą nie odpowiadacie na moje pytanie :) który kabel zdyscyplinuje brzmienie atolla .

Ja już odpowiedziałem Enerr Holograph Hybrid koniecznie spróbować,  najlepiej "wygrzany" :)

56 minut temu, Willy1882 napisał:

Koris to chyba wszystko zrobi by AF pograć na nosie ;)

Możesz rozwinąć myśl? 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli te kable w dobrej cenie zakupu, bo wzięli je w dość dużej ilości, sprzedając za 1,5tys kabel, który natenczas kosztował coś koło 3,4tys daje do myślenia, jaką jest cena zakupu, bo sprzedając mi za 1500 im tak musieli mieć niewielka marżę.

Mam świadomość pewnych rzeczy, ale najważniejsze, że obie strony są zadowolone.

AF- to Audioforte?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

czy jeszcze lepiej kupić sobie 1,5-2 metry Neotecha lub Yarbo i samemu sobie coś zmontować. I taki wydatek ma sens i takie rozwiązanie polecam. Spokojnie można zmieścić się w kilku setkach 

Masz rację diy to świetne i tańsze rozwiązanie w konfrontacji do kuriozalnie drogich firmowych kabli. Mam u siebie Yarbo 1100 na wtykach 2 razy droższych od samego przewodu i do pewnego momentu byłem zadowolony z efektu który wnosi. Ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dziś wiem, że Yabro to tylko początek bo można dużo lepiej ale i niestety drożej. Aby zrozumieć o czym nowa polecam przeczytać akapit "W oparach absurdu" z linka niżej. Autor pisze o systemach hi-end, ale bardzo trafnie przedstawia o co w tym chodzi.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1836-hi-endowe-sieciowki-acoustic-zen-cardas-enerr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Gigawatt Pf-2wraz z kablami zasilającymi tej firmy wystarczająco dobre?

Tak, dobre, także do Atolla, pod warunkiem, że z gniazdka do listwy mamy też sensowny kabel, choćby Gigawatt LC-2 lub wyżej.

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

uzasadnione jest kupno takich kabli jak Supra, PS Audio (ten podstawowy model)

Supra z Atollem to będzie... buła, podstawowy PS Audio niewiele lepiej i też raczej w tym kierunku, a nie o to autorowi pytania chodzi.

Enerr jest dobrym tropem. Jeśli Transcenda Light nie spełnił Twoich oczekiwań, to albo... Twoje oczekiwania co do wpływu zmiany kabla są zbyt duże lub spróbuj Enerra niższych serii, np Violet lub starszych Euphoria lub Delight. Najniższe modele (Red, Green, Blue) moim zdaniem nadmiernie osuszają dźwięk.

Inną opcją może być Gigawatt LC-2 lub wyżej. Dobre efekty u mnie przyniosło połączenie listwy Gigawatta z kablami Enerra.

Warto też na listę propozycji Made in Poland wpisać Wile MOC.

Wbrew panującej opinii zaproponowałbym któregoś z niższych Cardasów, np Parsec. Ważne, żeby był to kabel z nowszych serii. Wszystkie z wymienionych przeze mnie powinny się zmieścić w Twoim budżecie o ile znajdziesz używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Supra wyostrza i wysusza Atolla, i powoduje brumienie :) No ale ona nie kosztowala tyle co wzmacniacz wiec jej wybaczam... Ach, ten transparentny, precyzyjny i dynamiczny Atoll, ideal do pokazywania roznic w kablach. Troszke aby nie przesadzamy z tymi kabelkami?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam 38 napisał:

A u mnie Supra wyostrza i wysusza Atolla, i powoduje brumienie :)

Wyrazy współczucia 

21 minut temu, Adam 38 napisał:

Ach, ten transparentny, precyzyjny i dynamiczny Atoll, ideal do pokazywania roznic w kablach.

Nie widzę związku między jednym i drugim. Czepiasz się na siłę Atolla na każdym kroku :) Sprzedaj, zostań przy Cyrusie i heja

22 minuty temu, Adam 38 napisał:

Troszke aby nie przesadzamy z tymi kabelkami?

Pisałeś gdzieś że Ty się w kable nie bawisz - okej, nic do tego nie mam, ale nie zakłócaj zabawy innym :)

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adam 38 napisał:

Troszke aby nie przesadzamy z tymi kabelkami?

Myślę, że od wymiany doświadczeń krzywda nikomu się nie dzieje. Co autor pytania zrobi z podpowiedziami to już jego sprawa. Kablami można pewne drobiazgi wyszlifować (lub zepsuć...), ale nie zmienią one charakteru brzmienia systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chyba każdy parę (ze 5 kabelków miałem) i faktycznie zabawa to najlepsze określenie przy Atoll-u i kabelkach. 

A jest skuteczniejsza jak kabelki zabawa, nawet z Atollem, można np. zmieniać ustawienie kolumn, ich dogięcie itd. Wtedy to dopiero kable grają.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przy tej zabawie warto zachować "zdrowe" proporcje. Wzmacniacz za 5 tys zasilany kablem za 5 tys nie zagra jak wzmacniacz za 10 tys. I nie ma sensu oszukiwać się, że będzie inaczej. Ta zależność ma zastosowanie nie tylko w odniesieniu do Atolla ale także elektroniki innych maerk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Wzmacniacz za 5 tys zasilany kablem za 5 tys nie zagra jak wzmacniacz za 10 tys.

To prawda, nie zagra. Ale do wzmacniacza za 10 tys też będzie potrzebny kabel, ba wręcz może okazać, że ten za 5 tys nadal robi robotę. Zresztą kabel zasilający nie musi kosztować akurat 5 tys, żeby przynieść poprawę. Wśrod wskazanych przeze mnie najdroższy to ok 2 tys w cenie detalicznej. Umiar wskazany, ale tenże jest niezmiernie względny i subiektywny, każdy sobie definiuje granicę "rozsądku" na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, klimek1965 napisał:

ale nie zmienią one charakteru brzmienia systemu. 

Oj zdziwiłbyś się :)

Zmieniając u siebie pierwszy kabel którym "puszczam" sygnał, a jest to kabel usb (tak, tak sceptycy :) zmieniam charakterystykę całego systemu. Generalna zasada, im bardziej przejrzysty system, tym lepiej słychać każdą zmianę kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam 38 napisał:

zmieniać ustawienie kolumn, ich dogięcie itd.

Zakładam, może niesłusznie, że ten etap każdy ma za sobą przystępując do zabawy z kablami. Jeśli ustawienie kolumn i akustyka nie jest choćby na sensownym poziomie, to wymiana kabli, czy elektroniki może nie przynieść poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Oj zdziwiłbyś się :)

Zdaje się, że mamy na myśli to samo, inaczej to nazwaliśmy :) 

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ale Atoll (100 i 200) nie jest przejrzysty, koloruje wszystko PO SWOJEMU bardzo wyraźnie.

Z całą pewnością nie jest mistrzem przejrzystości, ale wystarczająco, żeby zmianę kabli usłyszeć. A który sprzęt nie koloruje ? W taki, czy inny sposób... A co będzie wzorcem tego niekolorowanego brzmienia ? Instrumenty grane na żywo ? A co kiedy są elektrycznie wzmacniane ? Spokojnie, nie zamierzam wciągać w niekończącą się dyskusję, bo o konkluzje z niej byłoby ciężko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

A u mnie Supra wyostrza i wysusza Atolla, i powoduje brumienie :) No ale ona nie kosztowala tyle co wzmacniacz wiec jej wybaczam... Ach, ten transparentny, precyzyjny i dynamiczny Atoll, ideal do pokazywania roznic w kablach. Troszke aby nie przesadzamy z tymi kabelkami?

Nie, nie przesadzamy.

 Jeśli kiedyś będzie ci dane mnie odwiedzić, to powiem śmiało: myślę, że tak grającego Atolla AM100 nie słyszałeś ;)

A w muzyce poważnej, czy z płyty Nils-Eric Sparf 4 seasons to już na pewno ;))

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Natomiast przy tej zabawie warto zachować "zdrowe" proporcje. Wzmacniacz za 5 tys zasilany kablem za 5 tys nie zagra jak wzmacniacz za 10 tys.

Ale nikt tego nie powiedział i nikt tego nie neguje.

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

A jest skuteczniejsza jak kabelki zabawa, nawet z Atollem, można np. zmieniać ustawienie kolumn, ich dogięcie itd. Wtedy to dopiero kable grają.

Pełna zgoda poprawne ustawienie kolumn w celu znalezienia "sweet point" to podstawa, podobnie jak adaptacja akustyczna, reszta to dodatki, ale nie bez naczenia.

Neel E 14N Gold vs Enerr Holograph Hybrid, rozróżnił byś w ciemno, przynajmniej ja bym się pokusił, pierwszy miałem kilka lat, a drugi już też chyba od 2latek.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ale Atoll (100 i 200) nie jest przejrzysty, koloruje wszystko PO SWOJEMU bardzo wyraźnie. Chyba tego nikt z szanownych somsiadów  nie podważy?

Koloruje i robi to pięknie. Dlatego właśnie wybrałem JEGO a nie nudnego moim zdaniem (chociaż oczywiście bardziej precyzyjnego, przejrzystego) Naima XS-2.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jackobtone napisał:

Temat jest drażliwy, ale niektórzy mawiają "jak nakarmisz tak się odwdzięczy". Trzeba nausznie sprawdzić. Zawsze możesz wypożyczyć kabelek (albo nawet kupić online, przecież 14 dni na zwrot) i zobaczyć czy słyszysz różnicę czy nie. U mnie słyszalnie na przykład ucichło trafo hah

Do zasilania gniazdek używa się przewodów YDYzo 2,5mm2. W takich najtańszych/standardowych sieciówkach jest najczęściej ok.1mm2 + cieńsza izolacja i wg mnie to jest główny powód. Jeżeli nie używamy specjalnej listwy zasilającej i wpinamy się bezpośrednio do gniazdka, to czy dodatkowe 1,5m droższego przewodu, coś pomoże? ...no chyba, że wyposażono go w dodatkowe filtry, tłumiki itp. 

A próbowaliście kupić w sklepie zwykły kabel YDY jaki ułożono w ścianie,  a najlepiej linkę YKSLYżo lub bardziej bajerancki;) taki od falowników np. 2YSLCY-J (ekran z niego wpinamy tylko z jednej strony do PE) do tego porządne wtyczki i samemu zrobić taki przewód za grosze? Jak tak zrobiłem i różnicy nie usłyszałem (mowa tutaj o przewodach do 500zł, bo droższych nie testowałem)... może na droższych systemach jest to bardziej odczuwalne. A czy nie lepiej dołożyć te pieniądze do porządnej listwy?

Np. taki Tomanek sprzedaje sieciówki  za 120zł (1,5m), która w budowie opiera się na Lapp Kabel 3x2,5 CY, a ten w sklepie kosztuje ok. 17zł/m w detalu.

 

Edytowane przez vert0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jackobtone napisał:

Koloruje i robi to pięknie. 

Żebyś za rok, dwa nie przepraszał się z tym Naimem. Szczerze Ci tego życzę.

Teraz jesteś w euforii (co ewidentnie widać i w sumie dobrze:)) po świeżo  nabytym piecu więc przyznasz, że ciężko o bycie obiektywnym. Niestety wokale odarte ze swojej naturalnej!, zróżnicowanej barwy a mocno podkolorowane na odrealniony! i ujednolicony przez Atolla sposób szybko się nudzą/irytują. Nie tędy droga... Jak dożyjemy to za jakieś 2 lata przypomnę Ci to co tu teraz napisałem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Niestety wokale odarte ze swojej naturalnej!, zróżnicowanej barwy a mocno podkolorowane na odrealniony! i ujednolicony przez Atolla sposób szybko się nudzą/irytują.

W salonie stoi Yamaha AS2100 i porównywałem oba wzmacniacze. Wiem co to naturalny wokal i wiem jak Atoll go podbarwia, uwierz mi :D 

Możesz mieć rację, może przeje mi się z czasem (i pewnie tak będzie) ale właściwie jest tak przecież ze wszystkim. Wszystko się po czasie nudzi lub zaczyna irytować i nie tylko w kwestii sprzętu HiFi. Póki co Atoll leje miód na moje uszy i serce i w przeciwieństwie do AS2100 można go słuchać cały dzień bo nie męczy ucha gdzie naturalnie i neutralnie grające systemy w moim przypadku dają się we znaki. 

Jak się znudzi może sięgnę po tego czy innego Naima (albo po coś zupełnie innego), na pewno się pochwalę za te kilka lat i wtedy może przyznam Ci rację. :) Strasznie irytujące jest to Twoje ciśnięcie na brzmienie Atolla. Sam wychwalałeś go w zaświaty jeszcze nie tak dawno temu. Człowiek widzi takie Twoje komentarze jaki to Atoll jest beznadziejny i aż wszystko brzydnie. Daj się nacieszyć człowieku :) 

Swoją drogą nie tylko wzmacniacz warunkuje końcowy przekaz. Część irytujących cech wzmacniacza można przecież znacznie złagodzić kolumnami, kablami, DACiem i innymi elementami toru czy tez akustyką pomieszczenia.

 

Tak już zmieniając odrobinę temat - udało Ci się posłuchać monitorów o których pisałeś? Nasunęły się już jakieś wnioski?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, troszkę za dużo emocji w tym co piszesz przez co podkolorowujesz  moje wypowiedzi jak Atoll muzykę :) Zobacz jak precyzyjny był Klimek w swoich wypowiedziach o Atoll-u, tak umiejętnie dobierał słowa, że wady klamotów osoba mniej doświadczona odbierze jako zalety:) To już spora sztuka umiejętnej wypowiedzi o sprzęcie audio. 

Jeszcze raz napiszę, ciesz się jak najdłużej Atollem! (też się nim cieszyłem :)) ale piszmy też co nam daje taką radość w Atoll-u czyli np podobają mi się odrealnione barwy wokali. Czy to nie będzie bliższe prawdy? :) Inni też tu zaglądają i fajnie jakby było trochę więcej precyzji o tym jak co brzmi. 

Co do monitorów to dzisiaj odsyłam Canto Grand Signature plus. Nie zostaną na stałe ponieważ nie do końca dostałem to czego szukam.

Evoke 10 to jakieś monitory widmo bo tylko Nautilus je posiada a ja od tego dystrybutora nie wypożyczam klamotów. Zostaje teraz ściągnąć do siebie Harbeth od Q21. Dam znać jak wypadnie z Atollami. 

Ps. Atolla nie łączyłem z Canto Grand Signature. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.