Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
51 minut temu, Adam 38 napisał:

No i chyba sobie nie posłucham z Chordem. Podłączyłem go i po adapterku BNC/RCA jest ... czkawka. Raz gra ciągiem kilkanaście, kilkadziesiąt sekund i nagle na ułamek sekundy gubi sygnał a raz co parę sekund gubi sygnał. Adapter drogi nie był, raptem niecałe 5 zlociszy, może on jest trafiony, nie wiem... Po  optyku wszystko gra prawidłowo. Niestety nie mam drugiej przelotki BNC/RCA, żeby sprawdzić czy to felerny adapter czy coś z Chordem, w mieście też nigdzie tego nie dostanę. Jedyne co mi się udało usłyszeć z różnic w stosunku do DACa Cyrusa 8.2 DAC to wokale jakiby miały więcej ciała. Ale to żadne słuchanie było...

Zgraj płytki na kompa i podłącz chociaż po usb. Tragedii nie będzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: Kto kupuje tanio, kupuje dwa razy. Niestety często się sprawdza

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1152/przejsciowka-bnc-zenski-rca-meski

Choć inwestowanie w adapter, gdy nie wie się czy DAC pozostanie w systemie, czy zostanie odesłany, rodzi pytanie o zasadność tego wydatku. A czy wykluczyłeś możliwość, że po prostu DAC jest "walnięty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Piotrek co jest uszkodzone. Nie znam się na tym, po optyku gra prawidłowo, przełącza prawidłowo wejścia oraz te delikatne zmiany jego barwy dźwięku a kuźwa po adapterku wpada w ułamek sekundy trwające  czkawki. Nic tu nie wymyślę, wróci skąd przyjechał i będę wiedział co było przyczyną. Chyba, że wcześniej dorwę drugi adapter. Te co podlinkowałeś wyglądają na dużo solidniejsze i są nawet złote a nie jak mój tylko srebrny :) Tylko, że te z odnośnika Piotrek są trochę innej orientacji niż ten mój hehe 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z tym "buczeniem", czy dobiega ono z głośników, czy ze wzmacniacza?

Testuję od pewnego czasu różne Atolle i póki co jeszcze nie spotkałem się z buczeniem sprzętu. Jak przyłożę ucho do obudowy, to i owszem może delikatnie coś tam słychać, ale to normalne przy większym trafo, natomiast z odległości 30-40cm totalna cisza. Mieszkam w nowym budownictwie, więc może to również ma wpływ, gdyż instalacja nie była robiona za komuny na tzw. odpie... pomijając wszelkie standardy.

Natomiast przełączając wzmacniacz na tryb ByPass za każdym razem, przy różnych urządzeniach Atollowych słychać w głośnikach ciche buczenie (gdy nie gra muzyka), czy to normalne?

Przy okazji, mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy końcówki mocy w Atoll in200 sig i Atoll am200 sig są takie same tzn. czy różnica pomiędzy tymi urządzeniami wynika wyłącznie z tego, że IN200 dodatkowo wyposażony jest w przedwzmacniacz, a reszta jest identyczna? Czy może AM200 jest jednak lepszym sprzętem jeżeli chodzi o jakość dźwięku?

2. Sygnał puszczany przez ByPass w Atoll in200 jest o niebo lepszy od suchego i mniej przestrzennego dźwięku jaki usłyszymy np. podłączają się pod wejście CD/AUX. Czy ta różnica może wynikać z tego iż jest to "nówka sztuka" i niektóre elementy muszą się wygrzać, czy raczej ten typ tak ma i z czasem niewiele się polepszy?

3. Z tego co widzę AM200 sig ma tylko jedno wejście, natomiast poprzedni model miał 2. Pytanie tylko, czy można do niego podłączyć jednocześnie DACa w pierwsze gniazda i Amplituner kina domowego w drugie, tak by nie przepinać za każdym razem kabli gdy chcemy słuchać muzyki lub oglądać film.

Zwyczajnie zastanawiam się czy lepiej kupić IN200 do którego chcę podłączyć DAC i Amplituner, czy AM200 (starszą wersję ze względu na 2 wejścia).

Z góry dziękuję za porady.

 

Edytowane przez vert0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vert0 napisał:

Sygnał puszczany przez ByPass w Atoll in200 jest o niebo lepszy od suchego i mniej przestrzennego dźwięku jaki usłyszymy np. podłączają się pod wejście CD/AUX. Czy ta różnica może wynikać z tego iż jest to "nówka sztuka" i niektóre elementy muszą się wygrzać, czy raczej ten typ tak ma i z czasem niewiele się polepszy?

Pisałem już o tym kilkukrotnie w tym wątku,  integry Atolla zawsze lepiej wypadają jako końcówki po ByPass. Co oznacza ni mniej ni więcej,  jak to że słaba tam sekcja przedwzmacniacz, testowane na taniej IN100 i na drogiej IN300. Zawsze jako końcówki zagrały lepiej.

1 godzinę temu, vert0 napisał:

Z tego co widzę AM200 sig ma tylko jedno wejście, natomiast poprzedni model miał 2. 

Przyjrzyj się kolego dokładnie,  jedna para RCA to wej., a druga para to wyj.

Raczej żadna z końcówek Atolla nie ma dwóch wejść. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sir.jax napisał:

Pisałem już o tym kilkukrotnie w tym wątku,  integry Atolla zawsze lepiej wypadają jako końcówki po ByPass. Co oznacza ni mniej ni więcej,  jak to że słaba tam sekcja przedwzmacniacz, testowane na taniej IN100 i na drogiej IN300. Zawsze jako końcówki zagrały lepiej.

Lepiej to pojęcie względne. Zależy kto co lubi i czego wymaga od brzmienia ;) (również od tego z czym sprzęt gra, na jakich kablach, jaka akustyka pomieszczenia itp itd...)

Końcówka mocy plus inny preamp to chyba jednak głównie brzmienie kształtowane przez preampa a nie samą końcówkę? I oczywiście preamp można wybrać dowolny więc dźwięk można ukształtować w każdą jedną stronę.

Zamiast pisać lepiej/gorzej odpowiedniej byłoby po prostu stwierdzić „nie pasuje mi gra preampa w integrze Atolla”. Mniej kontrowersyjne stwierdzenie :) 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vert0 napisał:

Mam pytanie związane z tym "buczeniem", czy dobiega ono z głośników, czy ze wzmacniacza?

Testuję od pewnego czasu różne Atolle i póki co jeszcze nie spotkałem się z buczeniem sprzętu. Jak przyłożę ucho do obudowy, to i owszem może delikatnie coś tam słychać, ale to normalne przy większym trafo, natomiast z odległości 30-40cm totalna cisza. Mieszkam w nowym budownictwie, więc może to również ma wpływ, gdyż instalacja nie była robiona za komuny na tzw. odpie... pomijając wszelkie standardy.

Natomiast przełączając wzmacniacz na tryb ByPass za każdym razem, przy różnych urządzeniach Atollowych słychać w głośnikach ciche buczenie (gdy nie gra muzyka), czy to normalne?

2. Sygnał puszczany przez ByPass w Atoll in200 jest o niebo lepszy od suchego i mniej przestrzennego dźwięku jaki usłyszymy np. podłączają się pod wejście CD/AUX. Czy ta różnica może wynikać z tego iż jest to "nówka sztuka" i niektóre elementy muszą się wygrzać, czy raczej ten typ tak ma i z czasem niewiele się polepszy?

Jeśli masz nówkę sztukę prosto z pudełka to oczywiście ze musi się wygrzać. Czas wygrzewania według Q21 to koło 300h dla In200 Sig. Ja swoje In200 mam już jakiś czas i zauważam dużą poprawę brzmienia pod każdym względem. Nigdy nie powiedziałbym ze In200 że nie gra przestrzennie. Przestrzeń jest wręcz mega - przynajmniej w moich warunkach akustycznych z moimi innymi klamotami.

Co do ByPass nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Jakiego przedwzmacniacza używasz? Jakie źródło?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jackobtone napisał:

Końcówka mocy plus inny preamp to chyba jednak głównie brzmienie kształtowane przez preampa a nie samą końcówkę?

Myślę, że balans jest tu rozłożony 50/50 pre/końcówka. Pre może być wąskim gardłem dla końcówki i odwrotnie, nie wspominając o IC łączącym oba klocki. Dla prawdziwego pasjonata audio dzielonka to raj, bo jest tu mnóstwo elementów którymi można ukształtować dźwięk pod indywidualne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jackobtone napisał:

Zamiast pisać lepiej/gorzej odpowiedniej byłoby po prostu stwierdzić „nie pasuje mi gra preampa w integrze Atolla”. Mniej kontrowersyjne stwierdzenie :) 

Jak dla mnie zawsze było lepiej, brzmienie bardziej dojrzałe, lepsza separacja, barwa, uspokojenie.

Czy to zasługa okablowania, nie wiem, być może,  akurat tutaj nie mogę narzekać, jeśli chodzi o akustykę też. Więcej grzechów nie pamiętam.

Pozdrawiam  ;)

2 godziny temu, dedal75 napisał:

Am200se ma 2 wejścia(RACZEJ) :-) 

Fakt, wersje SE mają podwójne wej. 

:)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uruchomić usbaudio2 z atollem st200 PC win 10.Pc nie wykrywa że tak powiem urządzenia potrzebujacego usbaudio2 bo wyświetla 24bit/96khz, a przy takich parametrach wystarczy usbaudio1 ma ktoś jakieś rozwiązanie, może coś Streamer walniety? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki ze strony producenta?

1 godzinę temu, gimza napisał:

Pamiętam, że zwykły AM200 bez SE też ma 2 wejścia.

Jak wygooglasz zdjęcia w necie, to jedne mają inne nie. AM200 sygnature z kolei ma in/lut.

Raz tak, a raz tak, ten Atoll nie może się zdecydować jak widać. 

:)))

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie "magia" tej marki.  Kupujesz, borykasz się z przeciwnościami i cierpisz. A wszyscy Ci wmawiają, że tak ma właśnie być bo to takie audiofilskie i barwa dźwięku wynagradza wszystko. Właśnie przez to niedopracowanie produktów Atolla, zraziłem się do tej marki. Zwłaszcza jeśli chodzi o źródła (bo końcówki mocy są super)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dedal75 napisał:

Ten sterownik mi nie idzie, na końcu instalacji jest odłącz źródło i włącz.,i lipa jakby nie wykrywa że potrzeba parametrów usbaudio2. 

A nie jest czasem tak, że ten streamer po USB nie obsługuje więcej jak 24/96, tylko po lanie i chyba coax. Nie wiem, czy o tym nie pisał kiedyś Michał (pantaleon).

Kurde no niby jest wsparcie USB B 24/192

https://www.atoll-electronique.com/en/products/streamers/streamer-st200se/

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sir.jax napisał:

No tak, w CA sm6 miałem w opcjach Streamera usb 1i2 wystarczyło przelaczyc, a tu,... 

Widzisz @piotrek7 ale trzeba spokojnie do tego podejść, ja nam problem, a Ty jedziedz po firmie :-) trochę dziwne. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dedal75 napisał:

No tak, w CA sm6 miałem w opcjach Streamera usb 1i2 wystarczyło przelaczyc, a tu,... 

Dokładnie tak jest w CA SM6 i tam też nie było problemu ze sterownikami w Heglach podobnie.

Na odległość trudno pomóc,  a odinstaluj stery, wyczyść plik rejestru w windzie np. CC cleanerm, zrestartuj i spróbuj jeszcze raz. 

Chyba, że nie chodzi o kompa...:)

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jackobtone napisał:

Jeśli masz nówkę sztukę prosto z pudełka to oczywiście ze musi się wygrzać. Czas wygrzewania według Q21 to koło 300h dla In200 Sig. Ja swoje In200 mam już jakiś czas i zauważam dużą poprawę brzmienia pod każdym względem. Nigdy nie powiedziałbym ze In200 że nie gra przestrzennie. Przestrzeń jest wręcz mega - przynajmniej w moich warunkach akustycznych z moimi innymi klamotami.

Co do ByPass nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Jakiego przedwzmacniacza używasz? Jakie źródło?

Źródło/przedwzmacniacz to Oppo Sonica DAC. Gdy podłączę go pod wejścia CD/AUX (Oppo ByPass, Atoll regulacja głośności), to dźwięk jest taki bardziej elektroniczny i ostrzejszy/suchszy, bas słabszy, przestrzeń delikatnie zawężona i dźwięki nieco się zlewają. Po podłączenie do wejścia ByPass (Oppo regulacja głośności, Atoll jako końcówka) granie jest bardziej muzykalne i cieplejsze, bas dużo lepszy. Jednocześnie instrumenty wyraźnie oddzielone od siebie, dźwięk staje się jakby w 3D (niektóre dźwięki słychać z przodu inne z tyłu) scena się poszerza i nie ma takiej papki. Mega przyjemnie się tego słucha... no może prócz ciszy, bo wtedy słychać delikatne buczenie z głośników (może to wina kabli - używam interkonekta Kimber). Niestety głośniki służą również do kina, więc nie bardzo chce mi się bawić każdorazowo w przepinanie kabli. 

Bardziej interesuje mnie, czy teoretycznie końcówki mocy w AM200 i IN200 są identyczne, czy może jednak ze względu na konkretne przeznaczenie AM200 ma lepsze bebechy? I czy po wygrzaniu IN200, dźwięk się staje nieco cieplejszy?

W złączniku tył AM200, którym sugerowałem się, że ma 2 wejścia - pytanie tylko czy własnie po to one są, by wpiąć tam 2 dowolne źródła (w moim przypadku Oppo oraz Amplituner).

am200se.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dedal75 napisał:

ja nam problem, a Ty jedziedz po firmie :-) trochę dziwne

Wcale nie jest dziwne. Po prostu stwierdzam, że Atoll wypuszcza na rynek niedopracowane urządzenia, których brzmienie (czego nie neguję) może się podobać ale swą wysoką awaryjnością potrafią zrazić do siebie. Problem sygnalizowany od dawna i producent NIC z tym nie robi. To jest dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vert0 napisał:

no może prócz ciszy, bo wtedy słychać delikatne buczenie

A może pętla masy jest tego powodem?

Moją końcówką steruje Hegel HD12 i niczego takiego nie ma.

12 minut temu, vert0 napisał:

W złączniku tył AM200, którym sugerowałem się, że ma 2 wejścia - pytanie tylko czy własnie po to one są, by wpiąć tam 2 dowolne źródła (w moim przypadku Oppo oraz Amplituner).

Chyba tylko takie z możliwością regulacji sygnału, bo może Ci wypluć membrany w głośnikach :))

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 uwierz mi mam na codzień większe problemy niż ten atoll, może dlatego tak do tego podchodzę, pewnie się uda coś z tym wreszcie zrobić. :-) Tylko mi nie pisz znowu że inni nie mają takich problemów bo mnie to akurat grzeje, chce rozwiązać swój i jeśli nie chcesz pomóc to daj spokój ok, pozdrawiam miłego weekendu :-)

@vert0 też miałem przydzwiek w lewym kanale dość spory, jednak po wybudzeniu Streamera sm6 znikal, po zmianie na atolla st200 przydzwiek zniknął, sm6 pętle masy mi chyba robił. 

@sir.jax[email protected]

Coś się pierdzielo @sir.jax podpiąć ampli z preout, i nie korzystać z 2 urządzeń naraz w tych wejścia g końcówki AM, myślisz że tak można? 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

A może pętla masy jest tego powodem?

Moją końcówką steruje Hegel HD12 i niczego takiego nie ma.

Chyba tylko takie z możliwością regulacji sygnału, bo może Ci wypluć membrany w głośnikach :))

Masz rację. Odłączyłem od listy zasilającej wszystkie urządzenia, a następnie poklei je wpinałem zaczynając od DAC i wzmacniacza. Okazało się, że buczenie pojawiło się dopiero po włożenie wtyczki od TV (choć TV nie był w żaden sposób połączony ze wzmacniaczem, prócz PE w gniazdku), czyli pętlę masy robił TV... a konkretnie przewód antenowy od kablówki (po wyjęciu anteny z TV wszystko jest ok). Muszę teraz poczytać jakie ustrojstwo najlepiej kupić, by dołożyć do gniazdka antenowego i przerwać pętlę... a może najprościej będzie po prostu odłączyć ekran z koncentryka anteny z jednej strony. Jutro przetestuję.

Edytowane przez vert0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vert0 napisał:

Masz rację.

Nie ma za co  :))

 

A masz możliwość wpięcia TV w inną listwę zasilaną z innego gniazda w ścianie? 

Zobacz.

Ale Ty chyba jeszcze TV łączysz z amplitunerem, Tak?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dziś do Am200 sieciówkę Tara Labs RSC Air Reference AC. Pierwszy raz u siebie słuchałem kabla zasilającego z tego przedziału cenowego. Przyznam, że to jest chore aby kabel był w podobnej cenie co sprzęt do którego go podpinamy, ale suma summarum sprzęt zagrał klasowo. To tak jakby nasmarować skomplikowany mechanizm albo między ser a bułkę wrzucić nieco masła, niby to samo ale smakuje lepiej.  Muzyka stała się teraz znacznie bardziej emocjonująca, prawdziwa, wciągająca, pozbawiona agresji. Kawałki, które do tej pory były monotonne i niczym się nie wyróżniały wciągają bez reszty. Pojawiło się dużo więcej informacji "przy okazji", które tworzą klimat nagrania, subtelne wybrzmienia, faktura instrumentów, wokale zyskały na czytelności. Generalnie jestem mocno zdziwiony, że aż tyle dobrego zrobił w systemie jeden kabel i to w dodatku zasilający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.